Одберете локација на пристап

Ова е чиста небулоза. Записниците ги потпишуваат сите членови на комисиите, значи тука има од ВМРО ДПМНЕ, од ОБСЕ, Цивил, МОСТ и сите тие биле купени?!?! Значи збориме за 2000 избирачки места пута 4, тоа се 8000 луѓе кои биле купени?!?!
Веќе два дена поминаа а на Марјан Ристески не му текнува да му честита на победникот на изборите во Прилеп. Каква бараба каква чамуга!
Мактел дознава дека Грујо ќе си замине од лидерската позиција на ДПМНЕ овие денови, а за свој наследник го спремал Христијан Мицковски, екс директорот на ЕЛЕМ. Овој залижан психопат се прослави изминатите месеци со своите настапи на тв каде со мон
А тоа што Коце два пати победи со ист таков дил со ДУИ нема везе, тоа е друга прича... Како уопште мислеше оваа гуска Коце да тепа без помош од ДУИ и со толкава победа на СДСМ која се очекуваше во Карпош и Центар?! Да не требаше не само Пустец т
ДУИ да и помогне на Алијанса во Струга ама Алијанса да му помогне на ДУИ во Гостивар, но под услов ДУИ да и помогне на БЕСА за Сарај под услов ДПА да му помогне на ДУИ во Тетово, под услов...

Е ОВА Е ЈАКО: ЦИВИЛ организира отворена трибина за јавност со реформаторите на ВМРО-ДПМНЕ

Реформите во ВМРО-ДПМНЕ за кои се залагаат дел од нејзините актуелни членови, го привлече вниманието на јавноста. На самиот почеток, реформаторите н...

Повеќе

ДА МУ ПОМОГНЕМЕ НА ТЕО БОГОЕВСКИ ДА СИ КУПИ УБАВА ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА

Повеќе

(ВИДЕО) ВЧЕРАШНИ НОВОСТИ ШТОТУКУ ЗАВРШИЈА ВО АМЕРИКА НА ТВИТЕР НА ШТЕТА НА ИМИЏОТ НА РУСИЈА!

Вчерашни Новости штотуку го наруши имиџот на Русија затоа што Американците не знаат дека се работи за комично шоу, па во еден скеч прелета кокошка в...

Повеќе

ТОТАЛЕН ПОРАЗ, ТОТАЛНО ФИЈАСКО НА ГРУЕВИЗМОТ: ЗА 10 ГОДИНИ НАД 10 000 МАКЕДОНЦИ СЕ ДОСЕЛИЛЕ ВО ЛОНДОН СО БУГАРСКИ ПАСОШИ!!!

Мактел дознава од извори на терен кои живеат во Лондон дека според нивни процени овие 10 години над 10 000 Македонци се доселиле во Лондон со Бугарс...

Повеќе

УБИЈЦИТЕ НА ЗАЕВ И СЕЛА ПРЕД УПАДОТ СЕ СЛИКАЛЕ БЕЗ МАСКИ ПРЕД СОБРАНИЕ!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПРИЛЕП СЕ ПОПЛАВИ ЗА ПИВОФЕСТОТ, СЕВЕРИНА ВЕЧЕР ЌЕ МЕША ВО ЧАМАЦ!

Повеќе

ВЕРНИ ДО ГРОП: Некои куртони пробаа да ги бранат Груевци и за коњите и бизоните, значи некои курви се без лимит колку може да примат!!!

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА - ЈАНКО БУРЕК РАСПАЛИ ПО ГРУЕВЦИ: Народот врзува крај со крај рмба за 300е вие сте гнетеле како забегани буржуи, ма идете у пичку матер!!!

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА НИ Е ПРАВА МАДАФАКА

Повеќе

ВО ПОЛИТИКАТА СЕ ВИДЕ КОЛКУ ГИ БИВА, ЕВЕ ШТО ЌЕ ПРАВАТ ДОГОДИНА ГРУЕВЦИ!

Повеќе

Културна дебата на Твитер меѓу Саше Политико и Илче Гебелс Халкидики!

Повеќе

За чудната случајна средба со владиката Наум...

Атеист сум, не го ценам МПЦ воопшто, но пред некој ден се сретнав со владиката Наум на улица и ми се деси нешто неочекувано, почувствував многу пријат...

Повеќе

КОЈА Е ОВА ЗЕЛКА БЕЛИМБЕГОВСКА, ЦЦЦ, СКОПЈЕ ШТО ТИ СЕ СЛУЧУВА ТЕБЕ ОВИЕ ГОДИНИ, ЦЦЦ...

Повеќе

Просто е неверојатно колку ВМРО-вците се влажнат на начинот на владеење на Ердоган, па да го примениме тогаш и ние таквото владеење врз нив?!

Ги гледам овие денови како буквално свршуваат видни куртони и вмровци за тоа како владеел Ердоган во Турција, како апсел, тепал, убивал, отпуштал од р...

Повеќе

(ФОТО) Е НЕ ЌЕ СЕ ЗАЕБАВАМЕ: ОВА СЕ ХИТ ТАБЛИЦИ ЗА НАШИНЦИТЕ ВО СТРАНСТВО ГОДИНАВА

Повеќе