Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

ОПШТИНА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ГИ ИЗВЕСТУВА ГРАЃАНИТЕ: Водата од јавната чешма во с.Кучково не е безбедна за пиење, поради присуство на бактеријата ешерихија коли!

Aleksandar Naumoski 7 hrs· а употреба ќе трае во наредниот период, додека надлежните не не известат дека водата ќе може повторно да...

Повеќе

ТЕВДОВСКИ: Ја презентиравме апликацијата и видеото за #ГраѓанскиБуџет пред учениците од средното економско училиште “Васил Антески – Дрен”

Министерство за финансии 6 hrs· Ја презентиравме апликацијата и видеото за#ГраѓанскиБуџетпред учениците од ...

Повеќе

СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ Е АПСОЛУТЕН ФАВОРИТ ЗА СЛЕДЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА, НАРОД ГО САКА, АЛБАНЦИТЕ ГО САКААТ, ЕЛИТА ГО САКА, ЗАПАДОТ ГО САКА, САМО МИЛЕНКО, МИРКА, ПАНДОВ И ЈАНКО БАЧЕВ НЕ ГО САКААТ!

Ок е идејата за консензуален кандидат за претседател која ја турка Али Ахмети. Еве што му фали на професорот Стево Пендаровски? Про западен и тоа у...

Повеќе

(ВИДЕО) Пет модели на гуми кои можат да ве убијат

Повеќе

АНАЛИЗА: Жмицко е глуп. Ако мора да се постигне друг договор со Грција, тогаш не смее да бега. Мора да каже како, кога и со кого!

1. Бега од прашање дали може да го промени Договорот од Преспа со нов договор. 2. Свесен е дека мора да се постигне договор со Грција, но не ваков.З...

Повеќе

Шилегов: Влегувањето на Скопје во втората фаза за најзелена престолнина на Европа е знак дека сме на добар пат

Град Скопје апликацијaта за најзелена престолнина на Европа ја поднесе на почетокот на октомври годинава и врз основа на таа апликација ЕК изврши ск...

Повеќе

Министерот за здравство Доц. д-р Венко Филипче и директорот на ЈЗУ Универзитетска Клиника за кардиологија, Жан Зимбаков, утринава го отворија Skopje Interventional Meeting: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар, е еден од најголемите центри на Балканот

МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО Министерот Филипче: Клиниката за Кардиологија, според бројот на срцеви интервенции и интервенции кај акутниот срцев удар,...

Повеќе

БОМБА НА РАДМИЛА: Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модернизација!

Радмила Шекеринска‏Verified account@Sekerinska Втора година по ред буџетот за одбраната расте - за повисоки плати, за опрема и модерн...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВЛАДАТА НА ВМРО ДПМНЕ ДАЛА 9 ВЛАДИНИ ТЕЛЕФОНИ НА ПРО-ВЛАДИНИ КУРТОНИ КОИ ЗА 5 ГОДИНИ НАПРАВИЛЕ СМЕТКА ОД 30 000 ЕВРА!!!

СВР Скопје-Единица за економски и компјутерски криминал, до надлежното Основно јавно обвинителство Скопје, на 22.11. 2018 година поднесе кривична пр...

Повеќе

ЦЦЦЦ, КОЈА ЕПСКА БУДАЛА, ОВА Е СРАМ ЗА УНГАРСКИОТ НАРОД - Орбан: Груевски е мој сојузник, зад неговиот прогон стои Сорос

Организацијата на Џорџ Соросстои зад прогонот на поранешниот македонски премиер Никола Груевски, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан во и...

Повеќе

ГАЗДАРИЦАТА И ШЕФИЦА НА ОНЛАЈН КЛАДИЛНИЦАТА БЕТ 365 НАЈПЛАТЕНА МЕНАЏЕРКА ВО БРИТАНИЈА: Сама себе си дала плата од 280 милиони долари за 2017-та, за изминатите 5 години заработила близу 1 милијарда долари!!!

The billionaire founder and boss of gambling company Bet365 has paid herself a record-breaking amount for the chief executive of a British company...

Повеќе

МИЛЕНКО ПЛАЧЕ: А МЕНЕ АМНЕСТИЈА МИ СЛЕДУВА ЛИ, САМО ЈА ЛИ ЌЕ ЛЕЖАМ ЗАТВОР?!

Повеќе

(ВИДЕО) ХЕРОИ НА ДЕНОТ: СПАСИЈА МАЧКА КОЈА ВИСЕШЕ НА ЖИЦА НА 10-ТИ СПРАТ!

The greatness of people can juged by the way they treat animals.👏👏👏 pic.twitter.com/XLcIVvtRQT — WILD NATURE (@WlLDNATURE) November 23, 20...

Повеќе

Време е за големи попусти, време е за Black Friday во онлајн продавницата на Vip

Време е за големи попусти, време е за Black Friday во онлајн продавницата на Vip Разгледај ги моделите, нарачај онлајн и добиј неверојатен попуст ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА НОВА: ГРУЕВСКИ УСПЕАЛ ДА ПРЕФРЛИ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ВО МОНАКО, СЈО УСПЕАЛО ДА МУ БЛОКИРА 10 МИЛИОНИ ЕВРА!!!

Македонските власти ја блокирале сметката на сопственикот на Диамед Македонија, Ристо Новачевски, кумот на екс премиерот Никола Груевски кој ги имаш...

Повеќе