Одберете локација на пристап

Воочи одбележувањето на50 години СВЕТСКА ГАЛЕРИЈА на КАРИКАТУРИиОСТЕН БИЕНАЛЕТОна ЦРТЕЖ Скопје 2018би сакале со вас да ги споделиме најновите информации:ЦЕНТРАЛНИОТ НАСТАН на ОСТЕН уметност на хартија ќе се одржи на 22 ноември (четврток) во 19 ча
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко Попетрески на Алсат М е многу интересна.
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ

(ВИДЕО) ЗАЕВ ДЕНЕСКА НАПРАВИ ИСТОРИЈА: Прво обраќање на македонски премиер на македонски јазик во европскиот парламент!

Повеќе

(ВИДЕО) АМДИ БАЈРАМ ШОУ: ВМРО ДПМНЕ се како магаре на мост, треба со нешто да ги убодеме у газот!

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКО: На Душица Мрѓа и објаснуваше како со Меркел не збореле за референдумот, туку он и раскажувал како студирал во Германија

- Со Меркел не зборувавме за референдумот, туку евоцирав спомени од моето студирање во Германија. Исто така договаравме кога ќе биде идната конферен...

Повеќе

(ВИДЕО) БРЕЕЈ, СВИ КУМАНОВЦИ СУ ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе

Како ли ќе изгледаше сега земјава ако сите интервјуа со Груевци изминативе 12 години ги правеше Душица Мрѓа?!

За жал интервјуата ги правеа Лупевска, Боби Христов, Чомовски и останати чкопени мекуши и неспособњаковичи, па затоа Груевци и не се толку плашеа да г...

Повеќе

НОВОТО СТУДИО НА 1ТВ ЛИЧИ НА СТУДИЈАТА НА ЦНН, ББЦ, НБЦ...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Не ми се допаѓа изјавата на БЦ, не само негативната селекција што го довела до решението да гласа "за", туку тонот на дистанцираното подјебавање и гардирање кој е тука првенствено за да пружи алиби за тоа што тој како прв човек на власта долги години не го решил проблемот.

Branko Trickovski 18 hrs· За "зато" на Црвенковски! Ќе гласам "за", не дека не сакам да гласам против,...

Повеќе

РИЗАОВ: Ужасните грешки на претседателот Иванов и на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски, ги смести на буништето на историјата заедно со онаа „шака јада“, која агитира сеир и бојкот на референдумот изедначувајќи го со подготвување на ајвар. Невидена срамота, поголема брука не е забележена во поновата историја на Македонија, а рака на срце ги имаше бааги

На Христијан Мицкоски и на ВМРО-ДПМНЕ одамна им истече времето. Што и да смислат, тешко ќе ја оправдаат вчудовидувачката неодлучност и партиско калк...

Повеќе

(ВИДЕО) ДУШИЦА МРЃА ДУШМАНСКИ ГО ИЗЏИГЕРИ МИЦКОТА НА ТВ 24!

Повеќе

И ТУРЦИТЕ СЕ ЗА ЕУ И НАТО!

Enes İbrahim 15 mins· Merkez Jupa’da ilk panelimizi düzenledik.Yürüyoruz, AB ve ...

Повеќе

ВЛАДИМИР ЛАЗАРЕВИК: ВМРО-ДПМНЕ е без конкуренција најголемиот политички срам за Македонија

Vladimir Lazarevik 14 hrs· ВМРО-ДПМНЕ е без конкуренција најголемиот политички срам за Македонија. Здружение од интерес насочен кoн поеди...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Еко акција на Пивара Скопје, Холандската Амбасада, Пакомак и Организацијата на потрошувачи на Македонија во пресрет на 15. Септември - Меѓународниот ден за чистење на планетата: Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина Во пр...

Повеќе

НОВА БУДАЛАШТИНА НА ГЕРО АЛЦХАЈМЕР, БАРА ВРАБОТЕНИТЕ ВО АГЕНЦИЈАТА ШТО ГИ ДЕЛИ СУБВЕНЦИИТЕ ДА КУПАТ ТРАКТОРИ НАМЕСТО КОМПЈУТЕРИ И ДА ОРААТ НА НИВИТЕ?!?!

Агенцијата која дели над 100 милиона субвенции на над 30 000 земјоделци мора да вработи маса на народ, кој е распределен по 50-те општини за да може...

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ НЕ ЗАПИРА: ПРОДОЛЖУВА ГРАДЕЖНАТА ОФАНЗИВА КОЈА ТРАЕ ЦЕЛО ЛЕТО!!!

Повеќе

УНИКАТ: МИЦКОВСКИ Е ЕДИНСТВЕН ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР ВО СВЕТСКИ РАМКИ КОЈ БЕГА ОД НОВИНАРИ!!!

Ацо Кабранов пред некој ден призна дека цела година го молеле лидерот на ВМРО ДПМНЕ да дојде на интервју во 1 тв. Вчера избега од новинарите на пре...

Повеќе