Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Градот Скопје денеска ја почна големата есенска акција за зазеленување на градот во чии рамки ќе бидат засадени 3.500 висококвалитетни листопадни садници на повеќе локации во сите скопски општини

Повеќе

НОВ СКАНДАЛ НА ПОВИДОК ВО ОДНОСИТЕ СРБИЈА - МАКЕДОНИЈА: ВУЧИЌ НА ТВ ГО ОБВИНИ ЗАЕВ ДЕКА ГО ПОМОГНАЛ БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ!!!

Вечерва на Српска национална ТВ, во емисијата Кирилица на Марич, претседателот Вучиќ го обвини премиерот Заев за директно соучество во пребегнувањет...

Повеќе

МИЦКО КОНЕЧНО СЕ ОХРАБРИ, РЕШИ ДА ОДИ НА КРИТИЧКИ ИНТЕРВЈУА, ЌЕ БИДЕ ГОСТИН ВО 1 ТВ, ДА ВИДИМЕ ДАЛИ ЌЕ СИ ПОМИНЕ КАКО ГОЦА БРК, БОРЈАН И КАБРАНОВ ДУША И ИЗВАДИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЃОРЃИ СПАСОВ: ПУТИН И ОРБАН СО ОРГАНИЗИРАЊЕ НА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ САКААТ ДА ЈА СРУШАТ ВЛАДАТА НА ЗАЕВ!

Повеќе

МИНИСТЕРОТ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ НА УНГАРИЈА РЕФЕРИРАШЕ ПРЕД НОВИНАРИТЕ ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ: НИЕ НИШТО НЕ ЗНАЕВМЕ ЗА НЕГОВОТО БЕГСТВО, ЖИМИ МАЈКА!

Унгарскиот министер за надворешни работи, Петер Сијарто, по денешниот состанок на министрите во ЕУ порача дека ниеден колега не го покрена...

Повеќе

Сложувалката се склопува: Вучиќ откри што се случило со Груевски на 11 ноември

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил ...

Повеќе

ПОЧНАА МАСОВНИТЕ БЛОКАДИ ВО СКОПЈЕ НА ТОДОР ПЕТРОВ И СОЛЗА ГРЧЕВА: Пред собрание нема живо куче, штама како да е финале на светско!

Повеќе

СЛОВЕНСКАТА ВЛАДА ПРОДАДЕ 60% ОД НЛБ БАНКАРСКАТА ГРУПАЦИЈА ЗА 600 МИЛИОНИ ЕВРА

Словенија продаде 59,1 отсто од акциите во НЛБ банка, најголемата банка во државата која има своја банка и во Македонија. Акции на банката беа пон...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТЧЕТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЃОРЧЕ, НАУМОВСКИ ЗА 1 ГОДИНА ВЛАСТ

Повеќе

Сефер Цаноски: Груевски испадна невиден хоштаплер, но ќе биде испорачан како пакетче!

Бизнисменот Сефер Цаноски тврди дека не верува како Унгарија ќе му даде азил на Никола Груевски. Според него, тој ќе бил испорачан во некој од следн...

Повеќе

ЗАСЕГА ДОБРО СЕ ДРЖИМЕ - ММФ: МОНЕТАРНАТА ПОЛИТИКА Е СООДВЕТНА, А БАНКАРСКИОТ СИСТЕМ И НАТАМУ Е ЗДРАВ

International Monetary Fund(#ММФ) од 8 до 16 ноември година реализираше редовна мисија во Македонија. Во Завршното соопштение на тимот на ММФ е заб...

Повеќе

АЛО КАРПОШАНИ, ВИЕ СТЕ РЕКОРДЕРИ ВО ОВАА ЛУДОСТ: Оние кои не ги вакцинираат своите деца, прават невиден злостор кој ќе трае 100 години!!!

Повеќе

БРАВО ЗА ПОРТАЛОТ МКД.МК, МУ ЗАШТЕДИЈА НА НАРОДОТ НЕКОЛКУ МИЛИОНИ: M-НАВ се предомисли, остануваат во своите канцеларии, договорот за кирија пропадна!

Точно е тоа дека државното акционерско друштво М-НАВ планираше преселба во нови канцеларии, но сепак, Управниот одбор на друштвото одлучи да остане ...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО БЕ НЕ МУ Е СРАМ НА ЕФТОВ ТАКА ДРСКО ДА ГИ ЛАЖЕ СВОИТЕ ГЛЕДАЧИ, ОВОЈ ЧОВЕК Е ПСИХОПАТ

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕ ФИЛИПЧЕ ПЕТРОВСКИ ПАК ЌЕ ШТРАЈКУВА СО ГЛАД ВО ШАТОРИ ПРЕД СОБРАНИЕ, ТРИ ДЕНА ПЛАЧЕ ШТО НЕ МУ ДАЛЕ ДА ЗБОРИ НА МИТИНГОТ

Повеќе