Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ЧЕРЕШНА СЕ ОД КОРЕН КОРНЕШЕ, ЛАЈНО СЕ У ВЦ ШОЉА ЛИЗГАШЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ на Сашо Ордановски и Самоил Малчевски на ТВ 24!!!

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: What the fuck, бре! Кого боли стап што ќе се случувало со ВМРО ДПМНЕ по поразот?

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некако...

Повеќе

И АНДРЕЈ ЖЕРНОВСКИ ИМА ГОЛЕМ УДЕЛ ВО ОВА!

Повеќе

(ВИДЕО) БИТОЛА Е ГРАД ХЕРОЈ ЗА ОВИЕ ИЗБОРИ, ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ЛУДАТА ПРОСЛАВА ВЕЧЕРТА КОГА СЕ ДОЗНА БРУТАЛНАТА ИСТОРИСКА ПОБЕДА!

Повеќе

(ВИДЕО) БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ: Сакам да го предупредам Илчо Захариев да не ги малтретира и уценува вработените во јавните претпријатија да гласаат за него, нека се помири со поразот кој ќе му се случи и кој е неизбежен!

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Нема да има предвремени избори, доста е од избори, време е да сработиме нешто!

Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе г...

Повеќе

ШОКАНТНО: Груевци живееле како кралска фамилија, секој ден се готвело во влада и се носело јадење во станот на Грујо за да не се мачат мама Нада и Боркица, децата ги чувале две негувателки вработени во влада!

Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до...

Повеќе

САМОИЛ МАЛЧЕВСКИ: Ние си го знаеме добро Груевски, он нема мирно да си оди од лидерската фотеља на ВМРО ДПМНЕ, ќе мора да го тргаме со нова ПАНОРАМА

- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој...

Повеќе

АЦО КАБРАНОВ ЈА ОТКРИ ДРАМАТА ШТО СЕ СЛУЧУВАЛА ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ ВЕЧЕРТА КОГА СЕ ДОЗНА ЗА ПОРАЗОТ, КОЈ КАКО БЕГАЛ НИЗ ПОДРУМИТЕ, КОЈ НЕ ДОШОЛ ВО СЕДИШТЕТО, КАКО РЕАГИРАЛЕ ГРУЈО И МИЈАЛКОВ ЗА ПОРАЗОТ

Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас о...

Повеќе

(ВИДЕО) САШО НАЦИОНАЛЕ: Грујо да беше тронка човек и политичар со достоинство, барем ќе честиташе победа на оволкава грандиозна победа и веднаш ќе си поднесеше оставка, ама он е багра!

Повеќе

ГЛЕЈТЕ КАКВИ БОЛЕСНИЦИ ИМА ВО ВМРО: Грујо намерно изгубил на изборите за Заев да го смене името?!

Повеќе

ОТЕЦ ПИМЕН ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА СДСМ, НО РИПНА ДА ГО БРАНИ ХОРХЕ, ДА НЕ МУ ТЕКНАЛО НА СДСМ ДА ПРАВИ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

По оваа логика на Пимен, СДСМ сега треба намерно да се труди да изгуби на претседателските избори... Власта која почитува медиуми, закони, демокр...

Повеќе

ЕВЕ УШТЕ ЕДНА ВМРОВСКА ЛУДАЧА КОЈА СЕ ПРЕСТАВУВА ЗА НОВИНАР И КОЛУМНИСТ!

Повеќе

(АУДИО) ХАХААА ОВА Е ЈАКО: ОД СДСМ СЕ ЈАВУВААТ ВО ШТАБОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА ДА ГИ ЗАЕБАВААТ ЗА ПОРАЗОТ!

Повеќе