Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

(ВИДЕО) ОВОЈ ЧОВЕК Е МАКЕДОНСКИ ФЕНОМЕН: 27 ГОДИНИ ВИЛИПЧЕ ГРАДИ ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА ЗА ОСВОЈУВАЊЕ НА ДИРЕКТОРСКИ ФОТЕЉИ НА ОМРАЗАТА КОН АЛБАНЦИТЕ, 27 ГОДИНИ ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА БАЗИРАНА НА ПАРОЛАТА - ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!!!

Формулата е јасна - јавај на омразата кон Албанците, прави кариера, засилувај ја таа омраза, биди у први редови и после жнеј си директорски фотељи, ...

Повеќе

(ВИДЕО) Министерство за финансии на препад издаде евро-обврзница во износ од 500 милиона евра, Тевдовски тврди дека е најефтина досега и е непходна за враќање на стари долгови!

Повеќе

(ВИДЕО) Одлуката на претседателот на Советот на ЕУ, Доналд Туск на свеченоста во Софија по повод почетокот на бугарското претседателство со Унијата да зборува на бугарски јазик му донесе многу симпатии и одушевување во Бугарија

Линк до видеото овде.

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО МИРО, ПРИБЕРИ СИ ГО СНАЈЧЕВО: СОЛЗЕТО ОД СОЦИЈАЛ-ДЕМОКРАТ ПРЕКУ НОЌ СТАНА МАКЕДОНСКАТА БИЉАНА ПЛАВШИЌ - ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Во селото Велестово на ридовите над Охрид полека се раѓа елитна населба како скопско Водно

Село Велестово Охрид. Некогаш обично, рурално место денес чекор по чекор станува елитна населба со многу изградени луксузни вили, апартмани... Пог...

Повеќе

ИМА ДА ПЛАТИТЕ ЗА СЕ УБИЈЦИ: ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ, ЧАВКОВ, БЕТМЕН, ДУРЛОВСКИ И ШЕФОТ НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ТРАЈКО ВЕЉАНОСКИ ОСТАНУВААТ ВО ПРИТВОР!!!

Апелациониот суд Скопје, по одржаните јавни и нејавни седници на ден во средата и вчера, донесе одлуки со кои ги одби како неосновани жалбите на обв...

Повеќе

ГДУ ги продолжува средбите со граѓаните во Кичево, Охрид и Битола

Повеќе

ЕЕЕЕЈ, СОФИЈА Е ПРЕСТОЛНИНАТА НА ЕВРОПА НАРЕДНИТЕ 6 МЕСЕЦИ, А НИЕ УШТЕ СО АЛБАНЦИТЕ СИ ВАДИМЕ ОЧИ ЗА ТАБЛИ И ФОРМУЛАРИ!!!

Повеќе

ФААААЛ БОГУ, Е ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ БЕ ДЕЦА МИЛИ: СДСМ предлага законски измени за намалување на патните трошоци на пратениците!

Пратеничката група на СДСМ денеска предложи измени на два закона со цел намалување на патните трошоци на пратениците. Предлогот, како што истакна к...

Повеќе

ТРЕНДО КОНЕЧНО ОТВОРЕНО ПРИЗНА ДЕКА БИЛ ВМРОВСКА КАЛАШТУРА!!!

Погледнете ја оваа сторија на ОФФ НЕТ со која Трендо конечно отворено си призна дека е ВМРОВСКА ФУКАРА!!! Десет години, Трендо молчеше за сите ЕПСК...

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ НА ПОРТАЛОТ МАКТЕЛ: Со научни методи и макотрпна истражувачка работа откривме на која фотка мастирубираат сите оние кои се против законот за јазици!!!

Повеќе

(ВИДЕО) СИНОЌА ВМРОВСКО КУЧЕ ОД ЃОРЧЕ ГО КАСНАЛО ЧОМОВСКИ ЗА ЗАДНИКОТ ДОДЕКА ИДЕЛ НАКАЈ СТУДИО, ПА ЦРКАШЕ ВО ЕМИСИЈА ЗА ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА, МАКЕДОЊА ЌЕ ЈА СНЕМАЛО!

Повеќе

СДСМ: Законот за јазиците е во рамките на уставот, ВМРО ДПМНЕ и понатаму остануваат политички кукавици!

Измените на Законот за употреба на јазиците, што Собранието ги усвои денеска, се во согласност со Уставот на Република Македонија и амандманот 5, до...

Повеќе

БОМБА: Илче Гебелс и Антоњо исфрлени од ВМРО ДПМНЕ!!!

Линк до сторијата, тука.

Повеќе

(ВИДЕО) Јанко Бурек почна да се соблача во емисија за гледачите да му прателе пари од Австралија!

Повеќе