Одберете локација на пристап

Манекенката Мара Мартин беше избрана како една од 15-те финалистки за насловна на магазинот Спорт Илустрејтед. Таа се појави на пистата со своето 5 месечно синче. БРАВО! Бебушот треба да си ја добеи својата цицка која му следува по закон, добро е
Руската амбасада во Скопје порача дека денешната изјава на премиерот Зоран Заев за „комити“ потплатени од руски бизнисмени да протестираат против договорот со Грција и зачленување на Македонија во НАТО и ЕУ, е политички неодоговорна и р
Мактел доби писмо од читател, кој открива сериозни клевети, апелираме писмото да се земе со резерва затоа што овие информации не се целосно проверени, иако голите факти за тоа кој на што е газда и кој каде предава и слично се точни. Еве го пис
Организацијата на прославата за поканата од НАТО и датумот за преговори со ЕУ, обезбедувањето на соодветна техника, озвучување, осветлување, бини, редари, технички персонал, сценска опрема, ангажман на 40-тина изведувачи коишто настапија во 15 град
Годинешното 16-то издание на „Пивофест“, го посетиле над 200.000 граѓани од Македонија и од странство, а најголема посетеност е регистрирана во деновите од викендот, кога во градот влегле над 8.000 возила. Фестивалот на пивото и скарата
- Да престане веќе омразата меѓу едните и другите, да престанат убиствата по улиците на Скопје, доста е, доволно е, сакаме мир и спокој! Силен говор на протестниот марш на Комитите од страна на отец Ивица од црквата во Чаир.
Рускиот милијардер Иван Савиди, кој живее во Грција, дал стотици илјади евра на противници на предложената промена на името на земјата. Дел од сумата била дадена и на фудбалски хулигани кои протестираа во главниот град. Македонскиот премиер обвини
Весникот Слободен Печат каде што главен уредник е Бранко Героски доби грант од 10 милиони денари од Фондот за иновации на Република Македонја. Парите им се доделени во првиот јавен повик за финансирање на микро, мали и средни претпријатија од Плано
Премиерот Зоран Заев очекува до крајот на неделава да се заокружи процесот околу датумот, прашањето и карактерот на референдумот за името. – Овие работи очекуваме до крајот на неделата заедно политичките лидери, претставници на пол
Весникот Нова Македонија сопственост на бизнисменот Минчо Јорданов во моментов води жестока битка против договорот со Грција. Тамо има едно десетина жестоки колумнисти кои со дрва и камења се обидуваат да го саботираат влезот на земјата во ЕУ и НА
UNDP MK‏Verified account@UNDPMK2h2 hours ago First sexual assault center opened in Kumanovo. What is crucial is the commitment of all personnel involved – healthcare workers, police, prosecutors and social workers – to work toget
- Следен чекор откако ќе бидат осудени обвинетите за нападите во собрание и оние за тероризам, е да се пронајдат нарачателите на целиот крвав пир во собрание, и тоа мора да се направи и ќе се направи, тие мора да одговараат, тие се најголемите вино

(ВИДЕО) 100 ГОДИНИ ТРЕТА НАЈМОЌНА ВОЕНА АВИЈАЦИЈА ВО СВЕТОТ: Британија прослави 100-годишница на Кралските Воздушни Сили!

Водечки авиони во РАФ се Торнадо и Тајфун Еурофајтер.

Повеќе

ЦЕЛ СВЕТ МОЖЕ ДА ЗДИВНЕ - ПО 18 ДЕНА ПОТРАГА И СПАСУВАЧКА ОПЕРАЦИЈА СПАСЕНИ СЕ СИТЕ 12 ДЕЦА И ТРЕНЕРОТ ВО ТАЈЛАНД!

Конечно светот може да здивне - спасени се сите 12 деца и нивниот тренер од пештерата во Тајланд. Децата биле вадени едно по едно со двајца нурка...

Повеќе

ФОТО: КОМИТИ СЕ ПРОСТИЈА ОД СВОЈОТ ПОЧИНАТ ДРУГАР

Повеќе

АГИМ ЈОНУЗ: Бог да го прости Саздовски, ние родителите сме за тепање, не се децата криви!

Agim Jonuz 5 hrs· NARODE NA R. MAKEDONIJA BEZ OGLED NA SE,.. SITE ZAEDNO DA SE POMOLIME ZA DUSATA PRED...

Повеќе

МАКЕДОНСКИТЕ ТУРЦИ ВО ПРВИ РЕДОВИ НА ИНАУГУРАЦИЈАТА НА ЕРДОГАН!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Министерот Аднан Ќахил за време на инаугурацијата ја искористи можноста да се сретне со Претседателот Ердоган каде оствари кратка средба и ги пренесе своите искрени честитки

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НА ФЕЈСБУК: Изразувам сочувство до семејството на младиот Саздовски, нека почива во мир, омразата и насилието не се решение!

Премиерот Зоран Заев преку Фејсбук апелира за воздржаност од говор на омраза по убиуството на младиот Никола Саздовски. – Омразата и насилств...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ - ОБВИНЕНИЕ ЗА СВИРЕПО УБИСТВО: Јавното обвинителство треба да продолжи да ги гони суровите и бездушни убијци

Стојанче Ангелов 5 mins· СВИРЕПО УБИСТВОНишто помалку од ова треба да биде обвинението со кое Јавното обвинителст...

Повеќе

СПАСЕНИ 11 ДЕЦА ОД 12 ВО ПЕШТЕРАТА ВО ТАЈЛАНД, ДЕЦАТА БИЛЕ УСПИВАНИ ЗА ДА НЕ ПАНИЧАТ ВО ВОДАТА

Денеска е спасено 11-тото дете од вкупно 12 заглавени во пештера во Тајланд. Децата биле успивани со медикаменти за да не паничат во водата од стра...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: УБИСТВОТО НА САЗДОВСКИ Е ИЗВРШЕНО НА СВИРЕП НАЧИН, ОЈО ДА БИДЕ НА ВИСИНАТА НА ЗАДАЧАТА

До медиумите ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: УБИСТВО ИЗВРШЕНО НА СВИРЕП НАЧИН Демократскиот сојуз инсистира, Јавниот обвинител, во соработка со МВР да ги...

Повеќе

Другарите: „Саздо беше следен цел месец, го претепаа пред девојка му“

Дваесет и едногодишниот Никола Саздовски, кој крвнички беше претепан пред десетина дена во скопската населба Автокоманда, вчера рано наутро им подле...

Повеќе

Како најлесно да станеш iOS програмер, најбараната професија на пазарот во глобални рамки?

Преку 3 чекори до твојата нова кариера во светот на iOS програмирањето Во последниве години, програмирањето е меѓу најбараните професии во ИТ индус...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Мицкоски нагло закочи и тргна во рикверц

Ви пренесуваме дел од колумната на Ерол Ризаов за „Независен“: Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, нагло закочи и почна да вози...

Повеќе

ВЕЧЕРВА ЗАВРШИ ЕРАТА НА ЛИБЕРАЛИЗМОТ ВО АМЕРИКА, ТРАМП ПОСТАВИ УШТЕ ЕДЕН КОНЗЕРВАТИВЕЦ ВО АМЕРИКАНСКИОТ ВРХОВЕН СУД КОЈ ВО АМЕРИКА ИМА УЛОГА И НА УСТАВЕН СУД, ОДНОСОТ СЕГА Е 5 СПРЕМА 4 ВО КОРИСТ НА КОНЗЕРВАТИВЦИТЕ!

Досега односот беше 5 спрема 4 во корист на Либералите односно левицата во САД. Но годинава во пензија оди либералниот судија Ентони Кенеди, а Трам...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗА МИЦКО И ГРУЈО, 27-МИ АПРИЛ БИЛО ПАТРИОТСКА АКЦИЈА?!?!

Повеќе