Одберете локација на пристап

- Зад повеќете телевизии стојат бизнис сестрински гиганти кои продаваат вода, нафта, рудници и слично, зад Канал 5 нема такви работи, зад нас не стои никој! Ова го кажа и остана жив директорот на Анал 5, Иван Мирчевски на конференцијата за терестр
Канал 5 се клатела лево десно и имало опасност новинарите да испаднат од кровот?!?! Ова го објаснуваше куртонот Смирчевски од Анал 5 на конференцијата за терестријални телевизии пред неколку денови. Ова комично видео го имате на следниов линк, нег
Јавноста два дена сече вени паничи плаче и паѓа во транс како тоа Катица не го уапсила Грујота за да дојде на распит во СЈО за да се стигне со обвинителниот акт за Талир... Дури и искусни новинаришта како оние во Дојче Веле паничат па споменуваат не
Крсто Мукоски и Цветко Грозданов биле бизнис партнери?!?! Едноот му дава тендери на другиот, а уствари само на себе си даваат тендери?!?! Има ли крај на криминалите на Груевци?! Линк до сторијата тука.
- Постојат повеќе начини како да се отарасиме од сваровски судиите од тефтерчето на Гоца. Еден од начините е да побараме од сите судии да докажат потекло на имотот кој го поседуваат, мислам дека половина ќе се откажат сами од функциите, потоа ќе ба
Еј човече, колку треба да си бедно човече за да го правиш ова што сега го прави директорот на Канал 5... Цццц па не знам која плата да зема ова копиле, како бе не му е срам бе, како може вака да се бламира, па ова е толку очајно... Свиња расипана, ц
- Ја сменивме уредничката затоа што таа треба малце да се одмори, долго време беше уредничка и сигурно е изморена. Ова без грам срам и перде за емисијата 360 го изјави директорот на Канал 5, Иван С. Мирчевски. Вистината можете да ја видите горе во
Кралскиот имот во Британија направил профит од 500 милиони евра лани. Профитот е направен од големиот имот на кралското семејство кој се состои од десетици дворци, шуми, полиња, ловишта, езера, паркови... Но сиот овој профит кралицата ќе го употре
Новиот носач на авиони од класата Елизабет беше пуштен денеска во пловидба. Носачот чини 5 милијарди евра, долг е 300 метра, има персонал од 700 војници и кувари и техничари и ќе ги носи најновите стелт авиони ф-35 кои Британија ги разви заедно со
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Зоран Заев е само едно – ХЕРОЈ

Некој од нас го сакаат, некои не, за некои е „сељак од Струмица“, за некои бил невешт политилар. Од вечерва, Зоран Заев е само едно ХЕРО...

Повеќе

Генерал Ангелов: Се чудам на лицемерието на оние кои сега наводно се бунтуваат против изборот на Талат Џафери, а гласаа за ВМРО-ДПМНЕ откако го поставија за министер за одбрана

„Јас не сум среќен поради изборот на Талат Џафери за претседател на Собранието но него го избраа мнозинството пратениците од македонското Собр...

Повеќе

СДСМ: Мнозинската волја ќе се реализизира до крај, граѓаните да не подлегнуваат на сценаријата на Груевски!

„Демократските процеси продолжуваат, по легитимниот избор на нов претседател на Собранието на Република Македонија. Никој не може да ја спреч...

Повеќе

И Меркел му УДРИ ШАМАР на копилето Грујо - Се огласи германското министерство за надворешни работи: Најостро го осудуваме нападот на парламентот во Скопје!

Германија најостро го осуди нападот на Собранието во Скопје во кој беа повредени неколкумина пратеници, вклучувајќи ги лидерите на СДСМ Зоран Заев и...

Повеќе

Парламентот како Титаник - Првите одлуки на идната влада треба да бидат: Разрешување на Чавков и Зврлевски, тие двајцата во континуитет спроведуваат заговор против Република Македонија

Што снимиле собраниските камери? Прашувам, зашто црнокачулкашите им забранувале на новинарските екипи да снимаат. Сепак некои стравотни снимки видов...

Повеќе

Сведоштво на новинарката Душица Мрѓа за дивеењето на ордите на Грујо: Оние кои имаа маски на глава и упаднаа насилно во Собранието убаво знаеја каде одат, што прават!

Новинарската екипа на Телевизија 24 вести која се најде на местото на нападот во Собрание безбедно е евакуирана. Новинарките Душица Мрѓа и Наташа С...

Повеќе

ВИДЕО: Еве го историскиот момент кога Талат Џафери беше избран за претседател на Собранието!

Пратеникот на ДУИ, Талат Џафери вчера беше избран за претседател на Собранието на Македонија. Еве го тој свечен чин за демократијата во Македонија: ...

Повеќе

По „Утрински“ се познава денот

По конечниот пад на Никола Груевски, „Утрински весник“ ќе воскресне бидејќи ќе биде крунски сведок на големите судски процеси што ќе се од...

Повеќе

Суле е единствениот аргумент на Груевски

Сите оние што мирно го гледаа крвавиот пир во Собранието а истовремено пееја:" Едно име имаме" го посрамотија тоа име. Тоа име не можат на душа да го ...

Повеќе

ЛДП: Обидот за линчување на пратеници мора да биде најстрого казнет

„Либерално-демократската партија упатува честитки до новоизбраниот претседател на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери и воедно ап...

Повеќе

И Курц дигна раце од копилето Грујо: Нападот на пратениците во Собранието е акт на заплашување

Претседавачот на ОБСЕ и министер за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц и генералниот секретар на ОБСЕ, Ламберто Заниер остро го осудија ...

Повеќе

Александар Кирацовски: Подобро ние да настрадаме, отколку граѓаните на улиците

Денес свесно се ставивме во одбрана на мнозинската волја на граѓаните на Македонија! Бевме подготвени и на најлошото. Подобро ние да настрадаме, от...

Повеќе

Беса: МВР им дозволи на хулиганите на ВМРО-ДПМНЕ да го нападнат Собранието

Движењето Беса најостро го осуди инцидентите и нападот во Собранието и ги повика државните органи кои се надлежни за обезбедување на јавниот ред и м...

Повеќе

Хелсиншки: Одговорност за полициските функционери и организаторите на протестот

Соопштението на Хелсиншкиот комитет во врска со денешните случувања во Собранието, го објавуваме интегрално: „Набрзо по изборот на претседате...

Повеќе

По нападот од СТАРИОТ ВАМПИР Шекеринска со повреди на главата заврши во Ургентен центар, извршен е хируршки зафат

Радмила Шеќеринска, заменик претседателката на СДСМ и пратеничка во Собранието вечерва е однесена во Ургентниот центар на скопските клиники. На Шеќе...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti