Одберете локација на пристап

Последната седница на ААВМУ, даде вистинска слика како функционира едно балканско регулаторно тело од ендемски вид, вистински западнобалкански актери, подговетни за влез во ЕУ. На оваа седница се разгледуваше барањето за одземање на дозволата на те
Да проверам, можеби јас нешто сум пропуштил: Дали НЕКОЈ слушна НЕКАКВА реакција од Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) по повод бројните скандали што дневно се откриваат во земјава, врзани за политичката смисла и законскиот опис
Директорката на Национална агенција за европски образовни програми и мобилност, Лидија Димова, преку својот профил на Фејсбук соопшти дека ќе се посвети исклучиво на работната задача и дека заради целосна професионалност, ќе ги замрзне партиските ф
Текст објавен на фан клубот на Филип Петровски: Мој фаворит во оваа трка за иден лидер на Вмро е Д-р Филип Петровски поради неколку причини. Прво, поради неговите радикални ставови. Некој ќе каже не ни треба радикален лидер, сега е 21 век. Би
Во врска со појавените шпекулации дека како долгогодишен Претседател на партијата ќе поддржам или фаворизирам или како што велат „ќе застанам зад“ еден или другод можните кандидати за претседатели на партијата во очи претстојниот 16- ти
Никола Поповски, лидер на ВМРО е најдоброто решение за Македонија во овој момент. Мицковски да си остане Генерален секретар 1. Има единствен однос со неколку важни личности во Европа (Европјани за Европа) 2. Заштита на криминалот на Фамилијата му

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: Денеска цената на пиперката за прва класа е 25 денари. Нема проблем со откупот, отворени се пунктовите и нема никакви забелешки од страна на производителите

Директорот на Државниот земјоделски инспекторат Јане Станкоски на откупен пунк во Кривогаштани. Денеска цената на пиперката за прва класа е 25 дена...

Повеќе

КОЦЕ - КРИМИНАЛ КОЈ НОСИ ПАРИ!!!

Криминал кој носи пари! Се поставија 3 жални врби во реката Вардар со вкупна вредност од 260.000 евра. Гласот за ВМРО ДПМНЕ е соучество во кримина...

Повеќе

ЅИНГО МАЛИ СЕ СПРЕМА ЗА ИДЕЊЕ ВО ЗАТВОР: Се повлече од менаџментот на Сител!

Повеќе

ДРАМА ВО СКОПСКИ МЕРИОТ: Се вклучил аларм за пожар, бодигардите го евакуирале премиерот кој бил на конференција во хотелот!

На денешниот настан во хотел „Мериот“ организиран од УНИЦЕФ и со кој отпочна новата фаза од кампањата „Биде фер, за детство без пр...

Повеќе

Советот за етика на медиумите ОТКРИ ТОПЛА ВОДА: ТВ НОВА дезинформира и манипулира со гледачите!!!

Комисијата за жалби, при Советот за етика на медиумите на Македонија, утврди дека водителите на Телевизијата НОВА манипулирале и ги дезинформирале г...

Повеќе

НАРОДЕ, ОВА НА СИТЕ ТРЕБА ДА НИ БИДЕ ЈАСНО ЗА ОВИЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ!!!

Повеќе

РЕШЕНА Е ГОЛЕМАТА ДРАМА: Во Куманово ќе трча популарниот МАКСО, во Прилеп доктор Јовановски, Жаре честиташе, ќе видиме како ќе реагира Циц

СДСМ го комплетира тимот со кој ќе настапи на претстојните локални избори. Откако ги промовираше кандидатите за градоначалници на Скопје и скопските...

Повеќе

(ВИДЕО) Екипата на 360 го лоцираше бегалецот Грујоски: И тој и Варелов се на иста адреса во Кисела Вода?!

Повеќе

Не разбирам, зошто Заев не го користи малку повеќе YOUTUBE и ФБ, зошто не се обраќа на јавноста секоја вечер по половина час каде ќе прави рекапитулар на денот?!

Заев дојде на власт со помош на YOUTUBE и FACEBOOK! Што мислите ќе ги чуеше ли некој бомбите да не беа овие две социјални мрежи?! Па дури и самиот ...

Повеќе

Многу бргу ги заборавивме бенефитите од новата власт, ајде да видиме што добивме досега за само 100 дена!

Повеќе

ДОЈДЕ ЖИВОТОТ И ВО ИДРИЗОВО, ЗНАЧИ И ГРУЕВЦИ ЌЕ ВИДАТ АИР ОД НОВАТА ВЛАСТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ДРАГА БЕСА АРИФИ, ПОЧИТУВАНИ СОГРАЃАНИ АЛБАНЦИ, ИЗВИНЕТЕ ЗА ВЕЧЕРАШНАВА ТОП ТЕМА, ПРОБАЈТЕ ДА ЈА ЗАБОРАВИТЕ, СИЉАНОВСКА И МАЏОВСКА НЕ ГИ ПРЕСТАВУВААТ МАКЕДОНЦИТЕ, ТОА БЕА ЌОСИЊА БЕЗ МАСКИ И БЕЗ БРАДА!!!

Честитки за камерманот на Телма кој меатрално ги доловуваше шокираните лица на Албанките правнички и лингвисти во студиото кога запрепастено ги слуш...

Повеќе

САША БОГДАНОВИЌ ОБЈАВИ МИНИ ПРОГРАМА ЗА ТОА ШТО ТРЕБА ДА СЕ СРАБОТИ ВО ИДНИНА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР!

Центар е срцето на Скопје. Не само заради локацијата туку и заради својот автентичен шарм, старите маала, Градскиот парк, економскиот, туристичкиот ...

Повеќе

(ФОТО) Петре Шилегов има прекрасно семејство, значи кога те бива, те бива...

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА СО ОДЛИЧНА ПОЕНТА: Токму тоа што немаше голема посетеност на прославата пред влада значи дека слободата е повторно дојдена во земјава!

Добро е познато колку опозицијата е склона кон тешки конфабулации, особено такви од кои единствено таа излегува храбра, достоинствена, пожртвувана, ...

Повеќе