Одберете локација на пристап

Основниот суд во Скопје го прифати барањето на СЈО за притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко. А1он дознава дека на Темелко му е одреден 30-дневен притвор за случајот „Титаник“ за изборни нерегуларности на локалните избори
Ќе тропнеме на секоја врата и ќе го посетиме секое маало во Центар за да ви гипонудиме нашите предлози и решенија за конкректните проблеми, со целсограѓаните да ја чујат нашата визија за општината, истакна денеска кандидатот наСДСМ за градоначалн
Моето претставување како кандидат за градоначалник на престојните локални избори и претставување на мојата програма. “Велес пак да биде најдобра општина во Македонија, со 0 корупција, со брзи, навремени, достапни и квалитетни услуги за своит

Како ќе бидат запаметени Грујо и Заев?!

Како ќе биде запаметен Грујо?! Како диктатор, националист, лопов кој владееше со црна пропаганда и апсеше политички противници и кој ја изолира Макед...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: Офанзивната дипломатија на Димитров е она што одамна ни требаше!

Повеќе

НДМ: Џамбаски и Димитров да бидат прогласени за непожелни во Македонија поради своите фашистички изјави против Македонија

Повеќе

(ВИДЕО) Медицинска сестра монструм обвинета дека убила 60 деца пред 40 години, повеќето ги убила по неколку обиди, била упорна, им инјектирала големи дози на јаки лекови и разни отрови!

Кучката ги труела децата за да потоа ги оживее и за тоа добие внимание и љубов, затоа што била осамена и разведена. Убиствата се случувале од 1977-...

Повеќе

КОЈА ИРОНИЈА: ЕУ и владата на СДСМ им даде грантови на две од нај-вмровските општини во земјава, Сопиште и Чешиново-Облешево каде ВМРО ДПМНЕ победува од 1990 па наваму!

Повеќе

Легендарните Ребис направија хуманитарен концерт

Повеќе

Бил Козби по стапките на Грујо, ќе глуми лудило: Откако го обвинија над 60 жени дека ги силувал со тоа што ги дрогирал до бессознание, и иако се водат неколку судски процеси против него во моментов, славниот комичар ќе држи митинзи во кои ќе ги едуцира младите за сексот?!?!

Славниот комичар ќе оди на серија на митинзи низ градовите во САД на кои ќе предава за сексот и сексуалното насилство, за да си го поврати кредибили...

Повеќе

ЗАЕВ ДРМА ЈАКО: ОДОБРИ ДОАЃАЊЕ НА АМЕРИЧКА ВОЈСКА ВО КРИВОЛАК ЗА ДА ПРАВИ ВОЕНИ ВЕЖБИ, ГИ УКИНА ТЕНДЕРИТЕ НА ЕЛЕМ И ДОНАЦИИТЕ НА НИНО ТОДОРОВ ДО ЌОСИЊАТА, ДАДЕ ФИНАНСИСКА ПОМОШ ЗА ПРОИЗВОДИТЕЛИЕ НА ПРАСКИТЕ ВО РЕСЕН!

Повеќе

(ВИДЕО) МИНИСТЕРОТ СУГАРЕВСКИ ЈА ШОКИРАШЕ ЈАВНОСТА НА ТЕЛМА: Дали ви се верува дека во автопатите нема проектирано клучки?! Надзорните фирми секој месец укажувале на недостатоците но се градело упорно со погрешена траса и со погрешен проект и многу други недостатоци, за да ги довршиме ќе треба уште стотина милиони евра плус на почетната цена!

Повеќе

ОВА ВМРО ДПМНЕ САКА ДА ГО СКРИЕ ОД ЈАВНОСТА АМА НЕМА ДА ИМ УСПЕЕ: Заедничкото славење на Илинден со Бугарија го почна ВМРО ДПМНЕ и тоа уште во 2014-та!!!

Со традиционален собор во одморалиштето Попови ливади во Бугарија, беше одбележана 111-та годишнина од како што го именуваат Бугарите, Илинденското ...

Повеќе

Фрчковски: Македонија е специфична земја на крстопат, и како таква нема луксуз да биде нестабилна, одма ќе ја расечат како пица на четири дела, таа мора да биде јака за да ја држи славината на тековите од север-југ и исток-запад!

- Ние како земја мора да бидеме стабилни и силни и мораме да ги разработиме стратешките коридори како тој исток-запад, кој е од стратешко значење за...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ЛЕТА КОН ЗАПАДНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЈА СО 200 НА СААТ: Прв пат во историјата на Македонија, министер за култура ќе отвори настан организиран од ЛГБТ заедницата!

Почитувани претставници на медиумите, Коалицијата “Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници”, ЛГБТИ Центарот за подд...

Повеќе

ГРУЈО И САШО СЕ ЛУДАЦИ: Купиле опрема за прислушкување во ДБК со која можеле да го слушаат кого сакаат и ги поврзале сите камери во Скопје со ДБК и забраниле пристап на други служби во МВР до тие камери, значи го слушале и гледале цело Скопје 24/7, никој немало каде да им избега и можеле да прават што сакаат никој неможел да ги сними или слушне!!!

Во емисијата Само Вистина на Канал 5 гостуваа екс директорите на ДБК, Митев и Пивоваров. Они се добро информирани за тоа што се случувало во ДБК изм...

Повеќе

(ВИДЕО) ПА КОЈ МОЖЕШЕ ОВА ДА ГО ПОВЕРУВА: Канал 5 ги покани екс директорите на ДБК и жестоко распали по Сашо Мијалков и Груевски, сите пикантерии за тоа што се случувало во ДБК, како му носеле на Грујо секој ден извештаи за тоа што планира да прават во СДСМ и клучните новинари и критичари на режимот, се прислушкувале и сите бизнисмени!!!

Повеќе

ДАНКЕ ДОЈЧЕ - Германската амбасадорка на средба со министерката за одбрана, Шекеринска: На Македонија местото и е во НАТО и ЕУ!

Повеќе