Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ПОРАДИ 40-ТИ РОДЕНДЕН НА СТОБИ ФЛИПС, ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ОД НЕБОТО ПАЃААТ СМОКИ, ВИДЕО КАКО ДОКАЗ ЗА ОВОЈ ФЕНОМЕН

Стоби флипс 40 години насекаде (Прилеп, 04.04.2018) – Стоби флипс слави 40 години, брендот којшто во 1978 година за првпат беше произведен во...

Повеќе

ПОГЛЕДНЕТЕ КАКВИ РАСТРОЕНИ ПСИХОПАТИ ПИШУВААТ РАСКАЗИ ЗА ДЕЦА ВО ЗЕМЈАВА

Повеќе

СПАСОВСКИ: Досега од мојата службена картичка немам потрошено ниту денар

- Парите на граѓаните треба да се штедат, досега од мојата службена картичка немам потрошено ниту еден денар. Затоа како влада досега сме потрошиле ...

Повеќе

ОЛИВЕР ЈА ЗАПРЕПАСТИ КУРТОНКАТА ВО АНАЛ 5: МВР ја затековме со 7 исправни дрегери за алкотест на ниво на цела држава!

- За тоа колку се грижела минатата влада за МВР покажува фактот што полицијата ја затековме само со 7 исправни дрегери за алкотест на ниво на цела д...

Повеќе

(ВИДЕО) ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: Благодарение на помошта од граѓаните, фатен е напаѓачот на пратеникот Горан Милевски, се работи за познат скопски криминалец

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПОРТПАРОЛОТ НА ВЛАДА: Некој украл 1,5 милиони евра од МЕПСО во 2016-та, ги пративме документите во ОЈО!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА ГАЗДАТА НА ТАЈМ.МК, ЕВЕ КАКО ГРУЕВЦИ ИСПУМПУВАЛЕ МИЛИОНИ ОД БУЏЕТОТ: За превод на стручни книги плаќале по 100 000е по книга!

Линк до е-набавки овде.

Повеќе

Детската креативност го обои Скопје Сити мол во Велигденска магија

Скопје Сити мол и оваа година го одбележува големиот христијански празник – Велигден, со повеќедневна манифестација во која ги спојуваат тради...

Повеќе

Предлог вкусни јадења за Велигден

Велигден е најголем христијански празник, ден на Христовото воскресение. Православните христијани со неизмерна радост го очекуваат големиот и најста...

Повеќе

Чом помогни и на Македонија, замини во пензија, помина твоето време, не си свесен колкава штета правиш, лидерите на ВМРО ДПМНЕ обожаваат да гостуваат кај тебе затоа што знаат дека си дртав пес без заби

Чом е една голема непогода за Македонија во моментов. Мислам дека овие денови и лидерот на ИСИС, Ал Багдади ќе побара гостување во Топ Тема кај Чом. М...

Повеќе

(ВИДЕО) ПО КАТАСТРОФАЛНОТО ИНТЕРВЈУ СО ГРУЈО, ЧОМ ИМАШЕ ВТОРА ШАНСА ВЕЧЕРВА ДА СЕ ПОПРАВИ, ГО ИНТЕРВЈУИРАШЕ НОВИОТ ЛИДЕР НА ВМРО ДПМНЕ МИЦКОВСКИ

Повеќе

ЗАЕВ, КОЧО, ТЕВДО И ОСТАНАТИ: Ако за 4 години овој процент не го качите на 30%, ништо не сме направиле, све е џабе...

Повеќе

АЈ НЕКА СЕ МНОЖАТ: Одобрена државна помош за 10-тата странска инвестиција откако е новата влада на власт!

Владата на денешната седница ја одобри одлуката за определување на периодот на закуп на градежното земјиште во Технолошко индустриската развојна зон...

Повеќе

(ВИДЕО) Заеднички прес на премиерите на Македонија и Словенија, словенечката делегација предводена од премиерот Церар во која имаше и многу бизнисмени беше пречекана со широко отворени раце како земја најблиска на Македонија од Балканот

Повеќе

(ВИДЕО) ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ СО ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Со одложувањето на либерализацијата на струјата за малите и средните бизниси, поранешната влада и нанесе штета од 100 милиони евра на македонската економија!

Повеќе