Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ФОТО НА ДЕНОТ: ЗИМСКА ИДИЛА ВО КРУШЕВО

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Овој викенд во Штип се одржа меѓународниот турнир " Трофеј штипски боречки асови 2018" каде што учество земаа преку 200 борачи од повеќе клубови од Балканот

Повеќе

(ВИДЕО) БИДЕЈКИ ВМРО ДПМНЕ ПЛАТИЛО ЗА БИНАТА И АВТОБУСИТЕ, МИЦКОВСКИ ЗАБРАНИЛ ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ДА ЗБОРИ НА МИТИНГОТ, ЛУТИ НЕГОВИТЕ ПРИВРЗАНИЦИ СЕ НАФРЛИЈА НА НОВИНАРИТЕ КОИ СНИМАА

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ УДРИ ПО ОРДАНОВСКИ, ФРЧКО И ГЕРО: Смешна е народната хистерија за бегството на Грујо, тезите дека бегството ќе го срушел Заев од власт се комични, неговото бегство дури е и позитивно за Македонија!

Веќе пишував дека забележувам различни нијанси на расположенија во врска со бегството на Груевски, но во рамките на оние што во кидавелата на бившио...

Повеќе

ОВА СЕ ВИКА ПЛАЧКО: Ја изгуби битката за светски шампион во пикадо, се жали дека противникот многу прдел и од смрдеата не можел да се концентрира!

Линк до сторијата на ББЦ, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КОД НА СНЕЖАНА ЛУПЕВСКА: ЗАЕВ ИМА НАМЕРА ДА АПСИ УНГАРСКИ ДИПЛОМАТИ ПОД ИЗГОВОР ДЕКА ГО КИДНАЛИРАЛЕ ГРУЕВСКИ!

Повеќе

ГЛУПИ КОМУЊАРИ, НАМЕСТО МЕРЦЕДЕС ЗА ЗАЕВ ОД МИЉОН ЕВРА, ВО БУЏЕТОТ ЗА 2019 ПОВЕЌЕ ПАРИ ЗА НАБАВКА НА НОВИ 40 ВОЗИЛА ЗА БРЗА ПОМОШ, И ЗА ЦАРИНАТА, ПОЛИЦИЈАТА И СУДОВИТЕ

Фондот за здравствено осигурување следната година ќе добие 1,2 милијарди денари повеќе за купување здравстевни услуги; - Возило на Итна медицинска...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ГЕРО ТОЛКУ ДЕНОВИВЕ СОРАБОТУВА СО КАНАЛ 5 И ЈАНКО БУРЕК, ОН РАБОТЕЛ НА ИСТРАЖУВАЧКА СТОРИЈА ФИНАНСИРАНА ОД ЕУ!

Во сторијата, Геро открива дека интервју најверојатно направил и со Стојменов и со Иван сМирчевски: Позитивно изненадува што македонските медиумс...

Повеќе

И ГОСПОД ВЕЌЕ НЕ ГИ САКА, ДЕНЕСКА СНЕГ, ДОЖД, ЛАДНО КОСКА, ОНИ ВЛАДА ЌЕ РУШАТ!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАВА ВМРОВКА : Во српска емисија, Калиопи не можеше да се одлучи меѓу полн куфер пари или вистински маж

Македонската пејачкаКалиописними серија прашања од српските новинари во емисијата„Или – или“. На едно од прашањата упатени до неа...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ НАЈВЕРОЈАТНО И ВЕТИЛО НА АКАДЕМИК ЌУЛАФКОВА ДЕКА ЌЕ ЈА ПРАВАТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА, ПА СЕКОЈ ДЕН ПЛУКА ПО ЗАЕВ И СДСМ НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ!

Vladimir Gjorcev‏@VladimirGjorcev17h17 hours ago Ми беше мило кога на 2-ри Август се сретнав и поразговарав во Крушево со академик Ќулакова. ...

Повеќе

НАЈДЕ КОЈ ДА ЗБОРИ - МИЦКОВСКИ: Заев е невешт комедијант

,,Македонската јавност е сведок на еден театар кој се случува веќе неколку дена. Кога не би било трагично, би било смешно. Државава повеќе или помал...

Повеќе

ФАЛА БОГУ - ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ОТКРИ: Вице премиерот Хазби Лика почна да доаѓа на седници на влада

- Вице премиерот Хазби Лика почна да доаѓа на владини седници. Ќе видиме кои министри ќе бидат сменети, правиме разовори со нашите политички коалици...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО МУ СЕ СМЕЕШЕ ВО ЛИЦЕ НА ПРЕМИЕРОТ, ГО ОБВИНИ ДЕКА ЛАЖЕ, ЗАЕВ СЕ НАЛУТИ: Добро, вие што сакате од мене да бидам магионичар, никој не ме прашува како од 49 стигнав до 80 пратеници во собрание, колкава енергија и време тоа ми зема, колку енергија вложив во договорите со Бугарија и Грција. сите само критикувате, никој не сака да биде реален!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ТОРТЕВСКИ: Грујо нема да ужива во Унгарија, ќе живее во константен страв, ДБК да праќа редовно луѓе во Будимпешта да му викаат здраво како си, да ги полни гаќите редовно!

Повеќе