Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ДОДЕКА НИЕ УШТЕ СЕ ТРЕЗНИМЕ ОД СЛАВЈЕТО, ЗАЕВ СТАНА РАНО ЗА ДА ГО ПРЕЧЕКА ПРЕМИЕРОТ НА ЦРНА ГОРА

Повеќе

ГРУЈОВОТО КУРТОНЧЕ, ТОШО ПЕТРОВ: Сега откако Грујо не успеа, само господ може да ја спаси Македонија!

Повеќе

АХАХАХ ААААААААА АААААААААААА АХАХАХАХА ААААААА АААААААА

Повеќе

ГОЛЕМ УСПЕХ НА НЕУТРАЛНИТЕ МАРКСИСТИ И ЛЕНИНИСТИ, ВЛЕГОА ВО СОВЕТИТЕ НА СКОПЈЕ И КАРПОШ!

Според податоци од Левица советничките листи на ова партија имаат успех во Скопје и Карпош каде најверојатно партијата ќе има свои претставници. Нез...

Повеќе

БОЈКО ТЕЛЕФОНСКИ МУ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА ЗАЕВ!

Повеќе

(ВИДЕО) Е ОВА Е ДНО ДНА: Мирка и Миленко на денот на изборите вчера ги колнеа децата на Заев и министрите од СДСМ, ќе биле наркомани, педофили, алкоси, ќе се убиле затоа што биле деца на предавници!

Гадовите го допреа дното, на денот на изборите вчера направија емисија во дворот на вилата на Пандов во Зелениково и во неа еден час ги колнеа децат...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ПРВ КРУГ ВО СКОПЈЕ: Ви ја честитам победата на сите, вака изгледа Скопје и Македонија кога се гласа слободно!

Новото Скопје повторно се раѓа, а Македонија ги заокружи промените и тргна напред. Резултатите се јасни во Скопје имаме победа во првиот круг, порач...

Повеќе

ШОКАНТЕН ИНЦИДЕНТ ВО СВЕТИ НИКОЛЕ: Полицаец член на ВМРО ДПМНЕ гневен поради поразот на партијата тешко претепал повеќе млади лица кои ја славеле победата на СДСМ!

Според извештајот од набљудувач наЦИВИЛ – Центар за слободаво Свети Николе, синоќа, околу 1 часот по полноќ, се случил тежок инцидент. Наводн...

Повеќе

СЕВЕРНА КОРЕЈА УПАТИ ПРОТЕСТНА НОТА ЗА ПОРАЗОТ НА ЅИНГО ВО КРАТОВО!

Повеќе

НИНО ТОДОРОВ ЗА ПОРАЗОТ...

Повеќе

МОМЕНТОТ КОГА ВЛАТЧЕ ПОСАКА ДА СЕ ФРЛИ ОД ГОЦЕВАТА ТЕРАСА!

Повеќе

АНАЛИЗА НА ЧЛЕН НА ВМРО ДПМНЕ: Еве ги грешките поради кои катастрофално изгубивме!

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: Изборите беа демократски и фер

Повеќе

САМКА ИБРАИМОВСКИ СО ЧЕСТИТКА ЗА СИТЕ ГРАДОНОЧАЛНИЦИ: Победа за нас како планина, пораз за Грујо како провалија!

Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, ја честита победата на коалицијата! Посебно на членството на ПЦЕР за огромното залагање за ко...

Повеќе

Во стилот на голем политичар, Ивица Конески ја честиташе победата на Златко Марин, БРАВО!!!

Повеќе