Одберете локација на пристап

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и жртвите на тероризмот која што се одржува во Сенатот на Шпанија, соопштуваат од ВМРО-
РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тема„Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата Денес, министерот за на
Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето албанци во Гостивар за да помине девалвацијата) и слично, се стара и докажана тактика за подигање димна
Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако се утврди одговорност, ќе понесе одговорност кој сака во државата, почнувајќи од мене, па било кој д
Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна. Сместена на околу 6 километ
Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви министерот за здраство Венко Филипче за брзата реакција и наоѓање на заемно прифатливо решение околу б
Со обвинувањето кон Унгарија дека го киднапирала Груевски, Заев и владата ја започнаа битката за екстрадиција на поранешниот премиер побегуља. Погледнете колку тоа профи го изведе нашиот премиер. Прво кажа дека ќе се потрудат да не ги нарушат односи

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Ја известуваме јавноста дека во процесот "Македонија против Тричковски" во случајот со наводната намера на обвинетиот да ги убие господата Мицковски и Хорхе, одбраната ќе се базира на неколку елементи

Branko Trickovski 2 hrs· Одбраната на Тричковски Ја известуваме јавноста дека во процесот "Македонија ...

Повеќе

ЕКОНОМСКИОТ ТИМ НА ВЛАДАТА РАСТУРА - СТРАНСКИТЕ ДИРЕКТНИ ИНВЕСТИЦИИ НАЈВИСОКИ ВО ДОСЕГАШНАТА МАКЕДОНСКА ИСТОРИЈА!!!

СТРАНСКИТЕ ДИРЕКТНИ ИНВЕСТИЦИИ - СЕ ШЕКНАА Никогаш досега нивото на странски директни инвестиции (СДИ) во Македонија во првото полугодие од било ко...

Повеќе

МЕГА БУРАТА ФИРЕНЦА СЕ ДВИЖИ КОН ИСТОЧНИОТ БРЕГ НА САД, НАД 1 МИЛИОН АМЕРИКАНЦИ ДОБИЈА НАРЕДБА ВЕДНАШ ДА СЕ ЕВАКУИРААТ!

Бурата се очекува да ја погоди Америка ноќва, над 1 милион Американци добија наредба за итна евакуација. Бурата снимена од вселената изгледа застра...

Повеќе

ЕВЕ КАКО ЦИА ВЛАДЕЕ СО СВЕТОТ: Ова мало книгиче кое секое утро го читаат сите американски претседатели, за многу земји значат мир или војна!

Додека речиси цела Америка спие, специјален тим во ЦИА спрема мала брошура, која потоа во 6 часот наутро се чита во колатана шефот на ЦИА, за тој да...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ РАСТУРИ ВО ВЕЛЕС: НАТО ЗНАЧИ НИКОГАШ ПОВЕЌЕ ВОЈНА, НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НЕСИГУРНОСТ, ВЕЧНА СЛОБОДА, ВЕЧЕН МИР!!!

Повеќе

Радмила во Пробиштип: Договорот ќе ја гарантира нашата посебност како народ, еднаш засекогаш ќе ги прекине оспорувањата на нашиот македонски идентитет, на нашата посебност како народ, како држава. Македонскиот јазик ќе биде иден официјален јазик на ЕУ и ќе се користи во НАТО!

Радмила Шекеринска‏ Verified account@Sekerinska41m41 minutes ago Во Пробиштип: Договорот ќе ја гарантира нашата посебност како народ...

Повеќе

БОМБА ОД МАНУ: Идентитетските прашања се успешно решени со договорите со Грција и Бугарија!

Со потпишувањето на Договорот со Грција се отвораат европските перспективи кои значат и економски простеритет, изјав...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на дебатата во МАНУ: Имаме добар, достоинствен договор што потврдува идентитет и гарантира наша иднина

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕМИР ХИСАР СЕ БРАНИ СО ГРУЕВИ ФИНТИ: СНИМКАТА Е СЕЧЕНА И ЛЕПЕНА?!?!

(Насловна на Слободен Печат) Градоначалникот на општина Демир Хисар Марјанче Стојановски, преку секторот за односи со јавност на тамошната локална ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ НА ДЕБАТАТА ВО МАНУ: Дури седевме во чекална, ги испуштавме возовите а постоеше ентузијазам за ЕУ проширување!

Повеќе

ПО КУРЦ, ЈЕНС, МЕРКЕЛ И ПОЛА АМЕРИКАНСКИ КОНГРЕС, ВО ЧЕТВРТОК ВО МАКЕДОНИЈА ДОАЃА СОВЕТНИКОТ НА ТРАМП ЗА ЕВРОПА И АЗИЈА, ВЕС МИЧЕЛ!

Повеќе

МИНИСТЕРОТ КРЕШНИК БЕКТЕШИ ВО ПОСЕТА НА ГИГАНТОТ ДАУТИ КОМЕРЦ: Компаниите ги поздравуваат економските мерки за поддршка на нивниот бизнис

Компаниите ги поздравуваат економските мерки за поддршка на нивниот бизнис Скопје, 11.09.2018 година Министерот за економија Крешник Бектеши денеск...

Повеќе

СДСМ: Незаконското прислушување заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција, денес законите важат за сите подеднакво

Повеќе

(ВИДЕО) КОНЕЧНО, ЕВЕ ГО СТАВОТ НА ВМРО ДПМНЕ ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, ГО СООПШТИ ЗАМЕНИК СЕКРЕТАРОТ НА ПАРТИЈАТА ВО ДЕБАТА НА КАНАЛ 5 ВО ДЕБАТА СИНОЌА

- ВМРО ДПМНЕ е партија која ги промовира индивидуалните слободи а не колективитетите, па така нашиот став за референдумот е секој нека одлучи со сво...

Повеќе

ЦЕЛО ТЕТОВО Е ЗА ЕУ И НАТО!!!

Повеќе