Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

И ПАНДЕТО РАСПАЛИ ПО ВМРО ДПМНЕ, ВЕРЕН ИМ ОСТАНА САМО КУТРИОТ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ

Жестока критика на фб на куртонот Александар Пандов: Македонија е единствена земја во светот во која актуелни пратеници се во притвор со обвиненија...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОВА Е ЛУДИЛОТО НА ГРУЕВИЗМОТ: Погледнете ја новата позлатена конференциска сала со стаклен покрив изградена на кровот од собранието вредна 25 милиона евра!

Македонија нема нови студентски домови, нема нов клинички центар, фалат градинки, школи, факултети, ама затоа имаме 25 милиона евра вредна конференц...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОФЕСОР НАНО РУЖИН: Џабе се нервираме за промената на името, за 5-10 години сите ќе не викаат Македонија затоа што нема друга Македонија, една е

Повеќе

НОВА КНИГА НА ПРОФЕСОРОТ ЃОРЃИ СПАСОВ ПОСВЕТЕНА НА ГРУЕВИЗМОТ

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПОЧНА ОТВОРЕНО ДА СЕ ЗАЕБАВА СО ЈАВНОСТА!

Повеќе

УШТЕ ЕДНА КОМИЧНА КОЛУМНА НА ГЕРО АЛЦХАЈМЕР: Политиката била за неспособни кретени, он кога добил шанса како млад сам си ја зграбил, младите Љубчо и Бранко имало од кого да учат, овие денешниве млади немало од кого, демек Заев, Радмила, Димитров, Стево, Роберт и останатите се обични џукели!

Колку смешна колумна на Геро Алцхајмер, уште една таква кој знае која по ред, просто е неверојатно колку е спремен овој човек да се глупира само за ...

Повеќе

ОВА Е БОДИГАРДОТ НА ГРУЈО КОЈ БИЛ СО НЕГО ВО ВИЕНА, БРАТ НА БЕГАЛЕЦОТ НИНЏА, ТОЈ ЛИ ЈА ДАДЕ НАРЕДБАТА ЗА СТАРТ НА КОЛЕЖОТ НА 27-МИ АПРИЛ?!

Благоја Василевски бодигард на Грујо. Александар Василевски, бегалец од полицијата, обвинет за 27-ми април, познат криминалец и мафијаш, обвинува...

Повеќе

УКРАДЕНИТЕ ПАРИ ЌЕ МУ ОТИДАТ ЗА АДВОКАТИ: Во случакот Титаник Грујо ќе го бранат дури 6 адвокати, заедно со сите други случаи, него го брани АРМИЈА од 15 адвокати кои пак имаат над 50 асистенти!!!

Груевски во Титаник ќе го бранат дури шест адвокати Пораншениот премиер Никола Груевски, заедно со уште 20 обвинети во Титаник денеска ја сефтосаа ...

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА БОМБА НА ЛУПЕВСКА ВО ЕМИСИЈАТА КОД: На 27-ми април во зградата на МВР имало физичка тепачка меѓу Чавков и Нухиу

Повеќе

ГЛЕЈ КОЛКУ Е ГРУЈО ИТРО КОПИЛЕ: Го вработил братот на мафијашот Нинџа за свој бодигард и сите наредби до подземјето оделе преку телефонски повици меѓу браќата за да не можат потоа да го обвинат за ништо!

Повеќе

(ВИДЕО) И БОСАНЦИТЕ КОЉАЛЕ ЦИВИЛИ, НЕМА НЕВИНИ ВО ВОЈНАТА ВО ЕКС ЈУ: Ова е масакрот врз цивилното население во српското село Пофалиќи, предградие на Сараево

Самите Босанци го снимиле масакрот и демек се чудат кој ги убил и лажат дека се работи за странски платеници а на снимките се гледа дека се цивили, ...

Повеќе

(ВИДЕО) СИНОТ НА ЧАВКОВ ГО ДЕМОЛИРАЛ СТАНОТ НОЌТА ПРИ ВТОРОТО АПСЕЊЕ: Куртон Ефтов во невозможна мисија, откако се обиде да го престави џелатот од Сребреница, Младиќ за херој, сега проба извршителот на кланицата во собрание на 27-ми април, Чавков да го престави како мил невин ангел

Со многу тажна пропратна музика и снимки од ќерката на Чавков небаре снима спот за поп песна, Ефтов се обиде да го скрши срцето на јавноста затоа шт...

Повеќе

Геро зошто толку многу ги мразиш младите?

Полека почнувам да ја сваќам омразата на Геро кон мене. Па он ме мразел затоа што сум некаде 10-20 години помлад од него... Тоа се гледа овие неколку...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНА ФОТКА: Германско момче шета во шума полна со лешеви во близина на концентрацониот камп Берген - Белсен, мај 1945-та

Повеќе

(ВИДЕО) КОПИЛИЊА СИ СЕ КОПИЛИЊА: Наместо реформи, ВМРО ДПМНЕ се враќа во собрание за да ја руши владата со интерпелација!

Изјават на копукот почнува 37-ма минута.

Повеќе