Одберете локација на пристап

Основниот суд во Скопје го прифати барањето на СЈО за притвор на градоначалникот на Пустец, Едмонд Темелко. А1он дознава дека на Темелко му е одреден 30-дневен притвор за случајот „Титаник“ за изборни нерегуларности на локалните избори
Ќе тропнеме на секоја врата и ќе го посетиме секое маало во Центар за да ви гипонудиме нашите предлози и решенија за конкректните проблеми, со целсограѓаните да ја чујат нашата визија за општината, истакна денеска кандидатот наСДСМ за градоначалн
Моето претставување како кандидат за градоначалник на престојните локални избори и претставување на мојата програма. “Велес пак да биде најдобра општина во Македонија, со 0 корупција, со брзи, навремени, достапни и квалитетни услуги за своит

Одлична идеја на владата, ова треба да се направи и со праските од Росоман, владата да ги откупи и да ги даде на социјалните случаи

Повеќе

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ почна да се заебава со народот и особено со докторите!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА ОВА Е ЛЕГЕНДАРНО: Куртонката од Анал 5 жестоко го запука Влатче Ѓорчев, ВМРО ДПМНЕ ја изолирала земјата а СДСМ ја носела земјата кон ЕУ и НАТО у шеста брзина, Влатче почна да се поти и почна да му се врти цело студио!!!

Пусти Влатче, не му беше лесно денеска. Наместо нарачани прашања за он да везе еден саат како е ВМРО ДПМНЕ дар од бога и дружина на патриоти, домаќи...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА МАКТЕЛ - Академик Камбовски активно учествувал во лустрацијата која беше јавен отстрел на режимот кон критичарите: Издал наредба да се даде архивата на Лазар Колишевски на Томе Аџиев!

Мрачната улога на академиците под режимот, посебно на сегашните сончогледи како Владо Камбовски, избива преку информациите кои стигнаа до нас за нег...

Повеќе

Најновата теза на Груевци е дека Заев ќе ја уништел Македонија така што ќе ја внел во ЕУ и НАТО. Ебати такво уништување, какви аматери!

Најновата теза на Груевци е дека Заев ќе ја уништел Македонија со тоа што ќе ја внел во ЕУ и НАТО и ќе донел 1 милијарда евра помош и евтини кредити о...

Повеќе

Ќе бидам искрен пред вас, еве го мојот план како ќе се однесувам кон новата влада на Заев

Сите овие жестоки напади кон Заев не треба никого да тревожат. Убо е то, демократија е ебаго, за ова се боревме, он е сега власт, власта треба да се...

Повеќе

СКАНДАЛОЗНО, ГРУЈО ПАК ПОЛУДЕ, ПАК САКА ДА ГО УБИВА ЗАЕВ: Преку Република повика Заев да биде убиен!!!

Повеќе

ОЛИМПИЈКАТА ДИВНА ПЕШИЌ БАРА ПРАВДА ЗА СВОЈОТ ТАТКО ОСОМНИЧЕН ЗА ПЕДОФИЛИЈА!

Повеќе за ова на Телма.

Повеќе

ОВОЈ ГРУЈОВ КОПУК ЌЕ ПРОДАВА ШЕЌЕРНА ВУНА ВО ОХРИД НА ПЛОШТАДОТ: Владата на синоќашната седница ја запре постапката за именување на Александар Николовски за нов амбасадор на Македонија во Брисел

Владата на синоќашната седница ја запре постапката за именување на Александар Николовски за нов амбасадор на Македонија во Брисел.И покрај тоа, дене...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИНИСТЕРОТ ТАРАВАРИ: Најдов 60 фиктивни вработувања во министерството со некакви луди плати од 5000е месечно, одма ги раскинавме тие договори!!!

- Денеска дојдоа да ја исклучуваат водата во Клинички Центар не била платена 10 години, а од друга страна овие 12 дена како сум во кабинет со тимот ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Поради дефект од 20 000 евра, четири години не работел вакуум системот на интензивна нега на КАРИЛ при Клинички!!!

Дебата на Тв 24 меѓу јаки доктори од Клинички Центар. Едната докторка се жали дека одела на дежурство со торба полна тоалет папир и течен сапун и до...

Повеќе

ПА КОЕ Е ОВА ЛУДИЛО - Доктор Марија Мојсова од КАРИЛ: Знаете ли вие дека дневница за ноќна смена за медицинска сестра е 150 денари?!

- Добро вие знаете ли дека дневница за ноќна смена на медицинска сестра на клинички центар е 150 денари?! Доктор Марија Мојсова од КАРИЛ на Клиничк...

Повеќе

(ВИДЕО) Професор Милчо Пановски, легендарен хирург на абдоменална хирургија на клинички: Имбецили од некаква комисија во владата ми вратија тендер за катетери затоа што се неписмени копуци кои не знаат како се именуваат катетерите и пациентите ми останаа без катетери!

Повеќе

Еве ги резултатите од Грујовата ПР економија!

Голем број на балетанки се фрлени на депонија во близина на Демир Хисар. Тие биле производени во фабриката „Гришко“, гринфилд инвестициј...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ДВА ДЕНА ВО ШОК И НЕВЕРУВАЊЕ: Груевци и Сеад Кочан освен што украле 100 милиона евра од жутите, туку и ја погрешиле трасата на автопатите и предизвикале нова штета од 100 милиона евра!!!

Грешките и проблемите кои се јавиле при изградбата на автопатот Кичево-Охрид ќе однесат најмалку 100 милиони евра за дополнителни трошоци.Премиерот ...

Повеќе