Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) МАЈКО МИЛА, ОВОЈ Е ВМРОВСКИОТ ОДГОВОР НА ФРЧКО И СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ, ОВОЈ РАЗГЛАБА ЗА СВЕТСКА ГЕО ПОЛИТИКА

Повеќе

(ВИДЕО) ИРОНИЈА НА СУДБИНАТА - ИЗРАЕЛ СТАНУВА НОВИОТ БЕЗМИЛОСЕН КРВАВ НАЦИ РЕЖИМ: Нов масакар во Палестина, убиени 17 а ранети 1000 Палестинци кои протестираа на границата ненаоружани со голи раце

Повеќе

ПО ЛАЖНИ ВЕСТИ, СТАНАВМЕ ЗЕМЈА И НА ЛАЖНИ СКАНДАЛИ, ОВА СО ЗБИРКАТА ПОЕЗИЈА Е НАЈГОЛЕМИОТ П.. ДИМ ВО ИСТОРИЈАТА НА МАКЕДОНСКАТА ПОЛИТИКА

Ако требаше сите директори и министри да даваат оставки за онакви пропусти како што е збирката поезија, ќе требаше да увезуваме народ од Кина за да им...

Повеќе

ДЕЛЕГАЦИЈАТА НА ВЛАДАТА ПЛУС СУРТУКОТ ХОРХЕ ФИКУС ПРИСУСТВУВАА НА ВЕЛИГДЕНСКАТА МИСА ВО КАТОЛИЧКАТА ЦРКВА

Повеќе

(ВИДЕО) ПЛАВУШАТА ВО ВМРО ДПМНЕ СО НАЈМНОГУ АКЛ: Треба да се вратиме во собрание!

ВМРО-ДПМНЕ веќе три месеца не учествува во работата на законодавниот дом. Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, во декември изјави дека нема да ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТЕЛМА: Објавија СМС комуникација на Трајко Вељановски од 27-ми април каде наредува бришење на снимките од камерите во собранието!

Повеќе за ова вечерва во емисијата КОД на Снежана Лупевска на Телма.

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧНО ИНТЕРВЈУ НА МИЦКОВСКИ ЗА РСЕ: ВМРО ДПМНЕ била конструктивна опозиција, новинарката ќе паднеше од стол!

Повеќе

(ВИДЕО) Прекрасно интервју на Чарлс Баркли за ЦНН за тоа што се случува во Америка, човеков е убедливо најинтелигентниот НБА играч на сите времиња

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БАЧЕВ СИ ГИ ОДРАБОТУВА РУБЉИТЕ ОД ПУТИН: Зошто Димитров не ги избрка и агентите на ЦИА кои во Македонија ги има стотици?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕРКАТА НА ЧАВКОВ КАЈ ВАСЕ КУРТОН ХЕФТАЛИЦА: СДСМ САКА ДА ГО УБИЕ МОЈОТ ТАТКО!

Повеќе

(ВИДЕО) ОТВОРАЊЕТО НА НОВИОТ КРИВИЧЕН СУД ПОЧНА МАЛЕРОЗНО: Се вклучи алармот кој никако не можеше да се угаси пола саат!

Повеќе

(ВИДЕО А1ОН) ДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈА ЗА МЛАДИ И СПОРТ: Ја повлекуваме спорната збирка песни во кои има говор на омраза, и се извинуваме на јавноста, ова нема да се повтори

Повеќе

Skopje City Mall Ве повикува на најголемото маскенбал доживување Mask n Mall

(Скопје, 01.04.2018) - По повод Денот на шегата 1-ви април, Skopje City Mall организира конкурс за најдобра маска и забава. На вториот кат пред Cine...

Повеќе

СО НЕОЧЕКУВАН ПОТЕГ ГРУЕВСКИ ЈА ШОКИРАШЕ НАЦИЈАТА: Со долг пост на фејсбук се извини за сите грешки, злодела, пљачки, прислушкувања, нарачки за тепање новинари и политички противници, за 27-ми април и побара прошка!

Екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ и екс премиер, Никола Груевски ги изненади своите фанови и јавноста со следниов текст: - Почитувани граѓани, подолго врем...

Повеќе

АМЕРИКАНЦИТЕ ЌЕ СЛАВАТ ВЕЛИГДЕН ВО СТРАВ: Кинеската вселенска станица паѓа од вселената право врз нив, се очекува да удри на линијата од Сан Франциско до Њујорк!

Поголемиот дел од вселенската станица ќе согори во вселената, но сепак се очекува околу 10% да не согори и да падне на земја. Научниците ги смирува...

Повеќе