Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

Учество на МНР Димитров на тркалезна маса на тема „Говор на омраза”, по повод Меѓународниот ден на толеранцијата: Ние, во нашата колективна култура имаме традиција на толеранција и прифаќање на различностите

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање Учество на МНР Димитровна тркалезна масана тем...

Повеќе

АЈДЕЕ, НЕМА ВЕЌЕ МРСНИ БУТОВЕ ЗА ВЕРНАТА КУЧЕТА: ДУРИ И МИЛЕНКО ГО ОСУДИ БЕГСТВОТО НА ГРУЈО, ГО НАРЕЧЕ КУКАВИЦА, НЕ БИЛО ФЕР ШТО ГИ ЗАФРКНАЛ МИЛЕ И ОСТАНАТИТЕ КОИ СЕГА ЌЕ СКАПЕЛЕ ВО ЗАТВОР!

Миленко пишува во Дудинка: Повеќепати сум пишувал дека масовни апсења (за да се покрие цензусот за Црвенковски 2004-та), чудни случки (тепањето алб...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Не знам зошто е СЈО попустлива со Сашо Мијалков можеби тој е заштитен сведок против Груевски, Јанкуловска и останатите?!

Премиере, зошто е СЈо толку нежно со Мијалков? - Не знам, можеби е заштитен сведок против Груевски и останатите? Оваа размена меѓу Заев и Васко По...

Повеќе

СЕФЕР ЦАНОСКИ СЕ ВЕНЧАШЕ ВО МУЗЕЈОТ НА ВМРО!

Повеќе

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател - криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и Будимпешта

Повеќе

Заев: Јас кажувам дека Груевски ќе биде вратен, а досега се што сум кажал се остварило

Премиерот Зоран Заев во интервјуто на телевизија Алсат М рече дека тој е сигурен дека Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија. -Ако ...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ПАК ЛАЖЕ: Партијата кажа дека не стои зад протестот во недела, а претседателите на општинските комитети повикуваат на протест?!

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО ИНТЕРВЈУ СО ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Kој е одговорен за бегството на Никола Груевски и дали некој ќе биде разрешен?!

Повеќе

ГУЛФ ОИЛ: Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од градскиот метеж, нашиот предлог за Вас е Макеоднски Брод и пештерата Пешна

Supertrade 11 hrs· Доколку се уште немате одлучено каде ќе го поминете претстојниот викенд подалеку од град...

Повеќе

ПРОБЛЕМОТ СО БОЛНИЦАТА ЗА ЗАВИСНИЦИ ВО КИСЕЛА ВОДА ЌЕ БИДЕ РЕШЕН ВО СОРАБОТКА СО ВЛАДАТА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ФИЛИП ТЕМЕЛКОВСКИ

Filip Temelkovskiis atВлада на Република Македонија. 3 hrs·Skopje· Благодарност до ПремиеротЗоран Заеви ми...

Повеќе

НАЈНОВА, ДОСЕГА НАЈУБЕДЛИВА ТЕЗА ЗА ТОА КАКО ИЗБЕГАЛ ГРУЈО: КИДНАЛ СО УКРАДЕНАТА ЃУБРЕТАРКА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ ШОУ: Кога пред некој ден дознав дека македонските сендвичари купуваат помфрит од странство, ми се стемни, па мајка му стара, даваме 100 милиона евра за субвенции, помфрит увезуваме?!

Повеќе

ЗАЕВ ОДИ ВО КОНТРА НАПАД: СО ОБВИНУВАЊЕТО ДО УНГАРИЈА ЗА КИДНАПИРАЊЕ НА ГРУЕВСКИ, ЗАЕВ МУ ЗАДАДЕ УДАР МЕЃУ НОЗЕ НА ОРБАН!

Со обвинувањето кон Унгарија дека го киднапирала Груевски, Заев и владата ја започнаа битката за екстрадиција на поранешниот премиер побегуља. Поглед...

Повеќе

ОПШТИНА ЦЕНТАР СЕ ИЗВИНИ НА ЈАВНОСТА ЗА ОДНЕСУВАЊЕТО НА ДВАЈЦА СВОИ РЕДАРИ, НАЈАВИ ДИСЦИПЛИНСКИ МЕРКИ ЗА НИВ

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИ БОМБИ РОКААТ ЗА ГРУЈО, ОВОЈ ПАТ СО ВИДЕО: Неговите соработници почнаа да објавуваат видеа за неговиот луксузен живот додека бил премиер и лажел дека е скромен патриот, одмори на егзотични острови каде едно ноќевање чини илјадници евра!

Во бурата реакции по објавата за бегството на Никола Груевскидо редакцијата на НОВАстасаа видео снимки од анонимен дојавувач како илустрација за как...

Повеќе