Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ЧУДНИ СЕ ПАТИШТАТА ВО МК ПОЛИТИКАТА: ОВИЕ ДВАЈЦА ГО НАПРАВИЈА РАМКОВНИОТ ДОГОВОР И СПРЕЧИЈА КЛАНИЦА ВО 2001-ВА КАКО КЛУЧНИ СОВЕТНИЦИ НА БОРИС ТРАЈКОВСКИ, СЕГА ЈА ВНЕСОА ЗЕМЈАТА ВО НАТО!!!

Повеќе

ЈАНКО БАЧЕВ ПОКАНАТА НА НАТО ЈА ДОЧЕКА ВО КРУГОТ НА СОПАРТИЈЦИТЕ, НА СОФРА

Повеќе

ВИДЕО - ВМРОНИ ШУ ПРАЈМЕ СЕГА: Столтенберг официјално ја објави поканата за Македонија да стане 30-та членка на НАТО

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг по десетминутен говор за исходот од денешните заклучоци од Самитот го заокружи со објавата дека Ма...

Повеќе

(ФОТО) ТИМ КОЈ ПОБЕДУВА ВО СВЕТСКИ РАМКИ: ВЕРУШЕВСКИ И ПЕНДАРОВСКИ ДЕЛ ОД ЕКИПАТА КОЈА НАПРАВИ ИСТОРИСКИ ПОДВИГ ВО БРИСЕЛ!

Повеќе

ДАНКЕ ДОИЧЛАНД!!!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev8h8 hours ago Во Лондон, на кратка средба, канцеларката Меркел ја запознав со подготовките за претстојн...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО - ПО ДЕНЕШНАТА ПОКАНА ОД НАТО: РЕАКЦИЈАТА НА МИЦКОВСКИ, ГРУЕВСКИ, МИЛЕНКО, ЛАТАС, ТРЕНДО, ЈАНКО, АПАСИЕВ, СОЛЗА, ПАЛЧО, БАЧЕВ...

Повеќе

(ВИДЕО) ГОТОВО, ЖЕНИТЕ МОЖЕ ДА ЗДИВНАТ, НАУЧНИЦИТЕ СОЗДАДОА ВЕШТАЧКА МАТКА, ЛУЃЕТО ЌЕ СЕ РАЃААТ ВО МАШИНИ, КАКО БЕБО-МАТИ

Повеќе

ГУЛФ ОИЛ: Повеќе од 117 годишна традиција во производство на нафтени деривати, уникатна формула, врвен квалитет и гориво по највисоки стандарди!

Повеќе од 117 годишна традиција во производство на нафтени деривати, уникатна формула, врвен квалитет и гориво по највисоки стандарди.Горивата на Gu...

Повеќе

ВО ЖИВО: УСПЕАВМЕ!!! ЗАЕВ ЈА ПРИМА ПОКАНАТА ЗА НАТО ВО БРИСЕЛ!!!

Зоран Заев‏Verified account@Zoran_Zaev7m7 minutes ago Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во #НАТО се отворени. Поп...

Повеќе

(ВИДЕО) Легендарниот револуционерен чуден фен мотор на Генерал Електрик кој никогаш не полета, но беше основа за сегашните гигантски економични авионски мотори кои штедат 45% во споредба со старите џет мотори

Повеќе

МАШАЛА: ТУРНИР ВО ФУДБАЛ ВО МАКЕДОНСКИ БРОД КОЈ ИМА ТРАДИЦИЈА ОД 20 ГОДИНИ

ОФИЦИЈАЛЕН ПОЧЕТОК Почитувани љубители на фудбалот, После четири месечни подготовки, денес, официјално го најавуваме почетокот на Традиционалниот ...

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) ТАКСИСТИТЕ ОД БИТ ПАЗАР СЕ ЖАЛАТ, СО НОВАТА ЛОКАЦИЈА ИМ ПАДНАЛ ПРОМЕТОТ ЗА 90% , БАРААТ ОД ГРАД СКОПЈЕ ДА СЕ ВРАТАТ НА СТАРОТО МЕСТО КАЈ ЗЕГИН

Повеќе

(ВИДЕО) ЉУБОВТА И СТРАСТИТЕ СЕ ПОСИЛНИ ОД СЕ: Млад пар водеше љубов под мостот во центарот на Скопје во сред бел ден

Повеќе

Е ЌЕ ЈА ВИДИШ АМЕРИКА БАЦЕ НА КУКОВО ЛЕТО...

Повеќе

СДСМ РАСПАЛИ ПО ВМРОНИТЕ: Без јасно дистанцирање од криминалот и извинување за катастрофалното владеење најавата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ значи лето за одбрана на криминалот

Без јасно дистанцирање од криминалот и извинување за катастрофалното владеење најавата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ значи лето за одбрана на криминалот ...

Повеќе