Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) ССК СИ ОСТАНА ВМРОВСКА КОМОРА: Претседателката распали по владата а 10 години молчеа во Груевзимот - ВЛАДАТА ЛАЖЕ ЗА ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА, МИНИМАЛНАТА ПЛАТА И НОВИТЕ ДАНОЦИ ЌЕ ЈА УНИШТАТ МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА!

Повеќе

(ВИДЕО) Агрон Буџаку: Партизаните и Тито ги измамија Албанците во Македонија кои се бореа заедно против фашизмот, им ветија Албански јазик и свое знаме но тоа го добија дури 1974-та

Повеќе

(ВИДЕО) Тањчето се нервира што судот работел 24/7 за да ги осуди ВМРОВЦИТЕ

Повеќе

Ако ги слушаш адвокатите на обвинетите за 27-ми април, излегува дека Заев, Села, Радмила и останатите сами се тепале со акање на главата од ѕидовите, столовите и камерите во собрание

Многу чудна одлука на уредниците на многу телевизии и емисии со тоа што ги поканија адвокатите на ќосињата и разните организатори на колежот од 27-ми ...

Повеќе

(Видео) Јанчев: Ќе спречам секаков „напад“ на паркот во Кавадарци

Повеќе

Не очекувајте македонската елита да ја прифати идејата за прогресивен данок, сите елити во светот се себични, али македонската е нешто специјално, нема поголеми гадови од македонските богаташи

Не очекувајте уредници на медиуми, лидери на невладини, бизнисмени да ја прифатат идејата за прогресивен данок, они се до смрт уплашени дека наместо 5...

Повеќе

(ВИДЕО) НАМАЛЕНА ЦЕНАТА НА 50% ОД ЛЕКОВИТЕ, СЕ ОЧЕКУВААТ ЗАШТЕДИ ОД ОКОЛУ 2 МИЛИОНА ЕВРА ГОДИШНО, ЌЕ СЕ ПРОШИРУВА И ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА И ЌЕ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО НЕДОСТИГОТ НА ЛЕКОВИ ПРИ КРАЈ НА МЕСЕЦ

Повеќе

АЈДЕЕ , БРАВО БЕ ДЕЧКИ - ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ: Ја намаливме бројката на вработени во администрација за 1000 вработени кои си заминаа во пензија или во приватен сектор, овој тренд ќе продолжи, ќе кратиме и многу институции!

- Бројката на вработени во администрација ја намаливме за 1000 вработени кои си заминаа во пензија и во приватен сектор. Овој тренд планираме да про...

Повеќе

ЗНАЧИ КАКО МУ ГО СМЕСТИЈА: Како што е ред, Грујо ќе ја има честа во понеделник да го сефтоса новиот кривичен суд со случајот Титаник!

Од понеделник почнува со работа новата зграда на Основен суд Скопје 1, а случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство се очеку...

Повеќе

ХАХА, ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ЈА НАДИТРИЈА РУСИЈА, ВО МАКЕДОНСКАТА АМБАСАДА ВО МОСКВА ИМА САМО ЕДЕН ЧОВЕК, АМБАСАДОРОТ, РУСИТЕ НЕМА КОГО ДА ИЗБРКААТ

Во моментов во Москва има само еден македонски дипломат, и тоа е амбасадорот Карајанов кој покрива две земји, Русија и Белорусија. Па сега Русите и...

Повеќе

ЗАЕВ И ОЛИВЕР, ЧИТАЈТЕ ОВА, ВИЦКАСТ СРБИН ИМА РЕШЕНИЕ ЗА ПРОБЛЕМОТ СО ДРОГАТА НА БАЛКАНОТ

Повеќе

ВАКА ЗАПОЧНА ДЕНЕШНАТА МАРАТОНСКА ОСУМЧАСОВНА СРЕДБА НА ДИМИТРОВ, НИМИЦ И КОЅИЈАС ВО ВИЕНА, ЕВЕ КАКО ЗАВРШИ

Изјава на Коѕијас: Ги забележавме деталите, што е она за што се согласуваме, а за што не се согласуваме. Ги имаме обележано главните прашања за сек...

Повеќе

(ВИДЕО) ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ КОНЕЧНО ГИ ИЗБРОИ: На државна цицка се 139 000 бирократи!

Повеќе

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ СО ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ: Секој ден бизнисмени ми се жалат дека некои ситни бирократи им бараат мито!!!

Повеќе

(ВИДЕО) НУКЛЕАРНА БОМБА НА МУХАМЕД ХАЛИЛИ: Кога во 90-тите Мицотакис и Милошевиќ сакаа да ја делат Македонија, Бериша не викна нас Албанците во Тирана и заедно се договоривме со Бугарите да го одбиеме овој план!

Повеќе