Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

КОНЕЧНО Е ИЗГАСЕНА ДИВАТА ДЕПОНИЈА ВО СТРУГА, СО СИЛЕН АНГАЖМАН НА НАДЛЕЖНИТЕ СЛУЖБИ, 80 ПОСТО ОД ДЕПОНИЈАТА Е ПОКРИЕНА СО ЗЕМЈА ЗА ДА НЕ СЕ ЗАПАЛИ ПАК!

Повеќе

(ВИДЕО) НЕ СЕ ЗАЕБАВАЈТЕ СО КЕЛНЕРИТЕ, ТИЕ ВИ ЈА СЛУЖАТ ХРАНАТА: Нема да ви се верува што направи оваа келнерка со Хот Догот кој потоа го однесе на маса на оној што го нарачал

Линк до ова шокантно видео, овде.

Повеќе

Добро е, Заев одлично почна, сите го хејтаат и пцујат и напаѓаат, подобро од ова не може ни да биде!

Заев има одличен старт, многу подобар од што очекував! Членовите на СДСМ го пцујат затоа што не ги вработил, а така и треба да биде, не победивме за ...

Повеќе

ТЕРМО НУКЛЕАРНА БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Нам ни треба ново Министерство за изгубени синови и ќерки - само во кабинетот на Груевски имало, ни помалку ни повеќе, туку 86 ангажирани советници!!!

Ако денот по утрото се познава, долго очекуваните промени во Македонија ќе се одвиваат развлечено и бавно. Како на фарма за полжави. Кадровските поп...

Повеќе

ТРИЧКО: Заев треба да добие нобелова награда за мир!

Три работи го одредија исходот на историската битка меѓу доброто и злото: Решението на Заев да се бори без насилство и решението на Груевски да не с...

Повеќе

ФОКУС - ДИЈАГНОЗА НА ЕДНА ДИКТАТУРА: Психопатологија на ПСИХОПАТОРОТ!

РУСКАТА МЕЧКА ЌЕ ’РЖИ И ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТОИако го загуби Груевски, може да се очекува дека како и во минатото, и овојпат, Москва ќе ги охрабру...

Повеќе

(ВИДЕО) Америка е толку голема што десетици луѓе мистериозно исчезнуваат секоја година и никогаш не се пронајдени што поради бегство од дома, што поради нерешени убиства од љубомора или пак сериски убиства...

* реклами:

Повеќе

ТОДОР ПЕНДАРОВ СО СОВЕТ ДО ВМРО ДПМНЕ: Единствен начин да се спасите од исчезнување од политичката сцена е да ги испратите Груевци на буниште!!!

Утре ВМРО-ДПМНЕ како партија слави 27 години од своето формирање. Не мислам да правам некаква историска ретроспектива на партијата но во овие 27 год...

Повеќе

СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ПАК СДСМ-ОВСКИ ГРАД, СО ИСКЛУЧОК НА ПРИПОР, ДРАЧЕВО И ГАЗИ БАБА!

Еве што ќе се случува во Скопје на наредните локални избори. СДСМ го добива назад Карпош и Аеродром, а таму се и парите, го добива пак Центар, а пр...

Повеќе

ЧЕСТИТКИ ОД МАКТЕЛ ДО КУРИР, Е ВАКА СЕ БУТА ВЛАДА: Куртоните овие неколку дена држат предавање на тема - БРУТАЛЕН НУКЛЕАРЕН ОПОЗИЦИСКИ НАПАД КОН ВЛАСТА!!!

За прв пат по толку години ќе ги пофалиме дечките од Курир! ваков брутален напад кон власта е само наш влажен сон, никогаш ние во Мактел не сме усп...

Повеќе

МАКТЕЛ ИМ ГО ЧЕСТИТА РОДЕНДЕНОТ НА ВМРО ДПМНЕ!

* реклами:

Повеќе

(ФОТО ПАПАРАЦИ) ИЛЧЕ ГЕБЕЛС СЕ ПОДНОВИ СО НОВА МЕЧКА!

Наши читатели од Велес ни ја пратија оваа папараци фотка од новата мечка на Илче Гебелс. Го забележале денеска нив Велес како се вози со нов мерцед...

Повеќе

(ФОТО ШИЗО БАРДОВЦИ) ОВА САМО ГРУЕВЦИ ГО МОЖАТ: Седнати над персиски килими вредни 10 000 евра украдени народни пари, пред видео бим вреден 100 000 евра украдени народни пари, во партиско седиште вредно 20 милиони евра украдени народни пари, го убедуваат народот дека работеле за државата а не за партијата и себе!!!

НАВИСТИНА СЕ ЕДИНСТВЕНИ!!! САМО ОНИ ГО МОЖАТ ОВА!!! * реклами:

Повеќе

ДВА БРУТАЛНИ ТЕКСТА СЕ ПОЈАВИЈА ЗА ТОА КОЈ ВСУШНОСТ БИЛ БИЗНИСМЕНОТ БУЦО ЛАЗОВ КОЈ ПОЧИНА ПРЕД НЕКОЛКУ ДЕНОВИ

Два брутални текста се појавија во јавност за тоа кој всушност бил бизнисменот Буцо Лазов. Такво нешто и се насетуваше но ова е навистина неверојат...

Повеќе

МАКТЕЛ БЕШЕ ВО ПРАВО: Кочо Анѓушев навистина ја продава ЕДС за да нема судир на интереси со функцијата вице премиер!

ЕДС, македонската компанија за трговија со електрична енергија го избра Митко Кржовски за свој управител и започна преговори за промена на сопствени...

Повеќе