Одберете локација на пристап

Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек
Македонија во иднина ќе биде мирна земја и многу многу досадна. Нема веќе името, клетите Грци, клетите Бугари, клетите Албанци, Заев сето тоа го окончи, заврши, затвори. Сега уште и црквата да ја реши и со Србија нема да имаме проблеми и отворени п
Bocvarski Blagoj 39 mins· Денеска ја продолживме посетата во основните училишта "Тошо Арсов" и "Ванчо Прке".Подготовките за вториот дел од учебната година се во финална фаза.✔️Нов под во училници✔️Реконструкци

КОНЕЧНО СЕ ДОНЕСЕ ОДЛУКА: НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЌЕ СЕ ГРАДИ ВО ЃОРЧЕ, ВО МЕСТОТО ВЕЛЕ ПОЛЕ

Повеќе

ОВОЈ КОГА ЌЕ СЕ ИЗВИНУВА: Латас и неговите браќа денеска во суд

Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Тревник“, каде обвинети се Драган Павловиќ – Латас и неговите браќа Срѓан...

Повеќе

ВОЗИЛАТА ПРОИЗВЕДЕНИ ПРЕД 2000 ЌЕ СЕ ИСФРЛАТ ОД СООБРАЌАЈ ВО ДЕНОВИ КОГА ЌЕ ИМА ГОЛЕМО ЗАГАДУВАЊЕ ВО СКОПЈЕ: За возење без еколошка налепница казна од 500 евра

Новиотпредлог-законза возила, со којќе се воведееколошка категоризација на возилата, односно нивно означување со налепници со зелена, жолта и црвена...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП ПРАВА КОМУЊАРА: Наместо да краде и да гнете по кафани, фатил улици да асфалтира, ццц, која будалетинка!!!

Повеќе

АРМ: Со церемонијалниот прием на военото знаме на првиот механизиран пешадиски баталјон, потполковник Стојанче Костов, ја прими должноста командант на оваа единица од составот на прва механизирана пешадиска бригада

Повеќе

ВИДЕО ВО ЖИВО: На кафе со Сашо Ордановски на тема борба со лажни вести

Повеќе

ТРКАЛОТО СЕПАК СЕ ВРТИ: Јанкулоска се извини на оние на кои им нанеле неправда додека била министерка

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска во интервју за 24 ТВ рече дека не ја оправдува постапката на сопартиецот Нико...

Повеќе

АДОРА ИНЖЕНЕРИНГ СЕ ИЗВИНИ ЗА ГРЕШКАТА КОЈА БЕШЕ НЕНАМЕРНА, ИМАА ДОБРА НАМЕРА ДА ПОМОГНАТ, НО СЕ СЛУЧУВА НЕКОГАШ ДА СЕ НАПРАВИ ЛАПСУС, СЕ РАБОТИ ЗА КОМПАНИЈА КОЈА ИМА ДОНИРАНО 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ВО ДОНАЦИИ!

Почитувани, Адора има донирано во текот на годините над 3,5 милиони евра каде што било најпотребно, средства донирани од срце, без тие да бидат к...

Повеќе

ЛЕЛЕ КАМЕНОТ ЕПТЕН ОД БЛИСКУ ДОАЃА: По бегството на Груевски, Јанакиески и Божиновски однесени во притвор!

На барање на СЈО, Кривичниот суд донесе одлука на поранешните, генерален секретар на владата и на ВМРО ДПМНЕ, Кирил Божиновски и министер за транспо...

Повеќе

БОМБА НА КАТИЦА ЈАНЕВА: СКОПЈЕ 2014-TA Е ТАКВА МАСОВНА ПЉАЧКА, ШТО ЌЕ НИ ТРЕБА ЕДНА ГОДИНА САМО ДА ДОКУМЕНТИРАМЕ КОЛКУ Е УКРАДЕНО!

Катица Јанева во емисијата „Правда и неправда“ откри дека интензивно се работи на случајот „Скопје 2014“. „СЈО има по...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Јас бев и сега сум против хистеријата на самообвинување и сеопшта дискредитација и на владата и на МВР и на другите институции и на Македонија како држава што се крена по јавувањето на еден човек од Будимпешта!

Branko Trickovski 29 mins· За Заев Мислев дека ќе останам единствен кој верува дека Груевски ќе биде вратен во...

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕКСАНДАР ПАНДОВ ПО ЈУБИЛЕЕН 1000 ПАТ НА ДЕБАТА ВО КАНАЛ 5: Грујо е невин, он е поштен чесен патриот, жртва на хунта, режим...

Повеќе

ДЕМАНТ: Сенка Наумовска беше многу добар директор на НУБ, а како личност се работи за прекрасна образована културна способна жена, писмото кое го објавивте е полно со лаги и клевети!

Здравo Сашо. Во Националната и униврзитетска библиотека работам 10 години. Сум бил во повеќе сектори - читална, збирки, ЦИП служба и последниве дв...

Повеќе

ФОТО НА ДЕНОТ: МАНАСТИР СВЕТИ ЈОВАН БИГОРСКИ

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Бегството на Никола Груевски е случај без преседан во македонската историја кога станува збор за премиер на држава. Големиот патриот на кој татковината му беше над сè, соочен со правдата, Македонија му дојде под сè!

Erol Rizaov 2 hrs· Бегството на Никола Груевски е случај без преседан во македонската историја кога станува збо...

Повеќе