Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

ВЕНЦИ И СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПОСТАВЕНИ ВО ЧЕСТ НА МАРА БУНЕВА НА КЕЈОТ НА ВАРДАР

Мара Буневабиламакедонскиреволуционер, учесник во македонското револуционерно движење и деец наВнатрешната македонска револуционерна организација. П...

Повеќе

ЗА НЕКОИ ЛУЃЕ ЗАЕВ ВЕЧНO ЌЕ ОСТАНЕ СЕЛАНЧЕТО ОД МУРТИНО: Едно време мислев дека ќе се прекршат и ќе речат, браво Заев, сме погрешиле за тебе, но не, нивниот инат е гранитен, непробоен, нивното слепило е безнадежно!!!

Слепилото кај некои наши аналитичари, новинари, политичари и коментатори кон Зоран Заев е запрепастувачко. За нив тој засекогаш ќе остане селанчето п...

Повеќе

САШЕ ПОЛИТИКО КОГА ПЦУЕ, ТОЈ Е КРАТОВСКО КОПИТО, ТРЕНДО КОГА ПЦУЕ ОН Е СКОПСКИ ШИЗИК?!

Повеќе

ГЕРО ВО СВОЈ СТИЛ, ШИЗОФРЕНИЈА ДО ДАСКА: Бара од СДСМ да не оди на избори, а во исто време бара од СДСМ да не прифаќа уцени во собрание?!?!?!?!

Во своја најнова колумна, Геро во свој Алцхајмер стил, бара од СДСМ ем да не оди на избори каде би ја зголемила својата моќ во собрание за да не бид...

Повеќе

СЕ ШТО ИМ ОСТАНА НА ВМРОВЦИТЕ Е ЕДНА НЕПОДНОСЛИВА ПАТЕТИКА КОЈА УБИВА КАКО САРИН!

Повеќе

Манчевски од Вевчани: Сега ќе се смејам, ама вечерва ќе се замислам

Денеска е ден за сатира, за смеење и малку да се пошегуваме за да најдеме некое друго значење на она со што се занимаваме и го правиме секој ден. Ов...

Повеќе

ДУИ е против предвремени избори, СДСМ ќе одлучува, Радмила вели дека изборите не се лоша идеја

ДУИ е против распишување предвремени парламентарни избори кои евентуално би се одржале заедно со претседателските. Доколку има избори ние како парти...

Повеќе

НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ НА ЌОСИЊАТА: Прилепчанец повикан на разговор во полициска станица поради закани кон Заев и пратениците

40-годишен прилепчанец со иницијали М.С. е повикан во полициска станица на разговор откако преку социјалната мрежа Фејсбук им се заканувал по живот ...

Повеќе

Харадинај: Се сретнав со мојот колега од Република Северна Македонија

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај, денес на социјалните мрежи објави дека се сретнал со неговиот колега од, како што пишува, Република Северна Мак...

Повеќе

ДЕНОВИВЕ ВМРО Е ПУШТЕНО НА НАЈЈАКО: НЕБАЊАТИТЕ УСМРДЕНИ ДИВЈАЦИ НЕПИСМЕНИ ФАШИСТИЧКИ ТВРДАТ ДЕКА ОНИ СЕ ВИСТИНСКИТЕ МАКЕДОНЦИ, А НИЕ ШТО СМЕ ЗА ЕУ И НАТО СМЕ БИЛЕ СЕВЕРЏАНИ, ДЕМЕК РОМИ

Деновиве владее масовна хистерија и паника во редовите на ВМРОЊИТЕ. Но иако е разбирливо што ги боли за промената за името, што за нив беше нешто н...

Повеќе

АМАН ОД АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: УШТЕ 2 БЕБИЊА СО МАЛИ СИПАНИЦИ, МИНИСТЕРСТВОТО АПЕЛИРА ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И УЧЕНИЦИТЕ ПРЕД СТАРТОТ НА ВТОРОТО ПОЛУГОДИЕ

„Апелираме до родителите, уште утре да ги вакцинираат своите невакцинирани деца во вакциналните пунктови, пред почнувањето на второто полуго...

Повеќе

ДЕЦА ЗОШТО БЕ ВАКА СИ ИГРАТЕ ЛИСТ КАМЕН НОЖИЧКИ СО СМРТТА: Спасени 5 македонски сноубордисти изгубени на Пирин планина во Банско

Во моментов, десет спасувачи ја извршуваат операцијата за спасување на пет македонски граѓани, сноубордисти , кои од падините на Пирин планина во Ба...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОБРО, ИМА ЛИ ЕДЕН НОРМАЛЕН ВО ВМРО ДПМНЕ: Александар Николовски смета дека е можен подобар договор со Грција, и ВМРО ДПМНЕ затоа барало избори за да победи и пак да преговара за нов договор?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

Возможен е подобар договор со Грција за името, вели во разговор за Телма, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски. Додава дека партиј...

Повеќе

Демократскиот сојуз смета дека со имплементација на Преспанскиот договор треба да се затвори поглавјето на меѓусебни обвинувања и поделби и сите заедно, сполотени и со верба во иднината да тргнеме напред

Демократски сојуз: Поглед кон иднината Демократскиот сојуз смета дека со имплементација на Преспанскиот договор треба да се затвори поглавјето ...

Повеќе

ЕДВАЈ ЧЕКАМЕ ДА ДОЧЕКАМЕ: ГО ЛИЧИ, А ДЕЧКИ?!

Повеќе