Одберете локација на пристап

Дознаваме дека вистинска драма се одвивала на денот кога требаше да се поднесат листите во ДИК. Пола од сегашните кандидати за градоначалници на ВМРО ДПМНЕ биле на листи на НДМ и поради тоа настанала општа паника во седиштето на ВМРО ДПМНЕ!!! Јанк
Линк до интервјуто на Нова на лидерот на реформистите во ВМРО ДПМНЕ, акдвокатот Александар Михајловски, овде. Човеков се чини дека е паметен, начитан, европски политичар кој и доста пристојно изгледа, што може да помогне во политиката.
Деновиве низ кавадаречката чаршија главна тема е евентуалното затворање на комбинатот за производство на феро никел „Фени индустри“ во Кавадарци, пишува „Дума“. Со опасност да останат без работа се соочуваат над 830 лица ди

КАТЕ БЛАЖЕВСКА СО ОДЛИЧНА ПОЕНТА: Токму тоа што немаше голема посетеност на прославата пред влада значи дека слободата е повторно дојдена во земјава!

Добро е познато колку опозицијата е склона кон тешки конфабулации, особено такви од кои единствено таа излегува храбра, достоинствена, пожртвувана, ...

Повеќе

ТОО ЦАРЕ: Џабир Дерала им собра се по список на Цуцуловски, Ванковска, Сиљановска и остала багра неутрална куртонска!

- Никаде ве немаше со години, а сега цркате како да некој ве коле! Багра сте платеничка, ништо друго, крлежи режимски! Линк до ремек делото, овде.

Повеќе

Златко Ориѓански е ебено во право за некои работи...

Повеќе

ОД ШТО СЕ ПЛАШИ?! ОВА САМО ГРУЈО ГО МОЖЕ: Отиде на осветување на црква со АРМИЈА БОДИГАРДИ!

Со вистинска мини арамија од бодигарди Грујо отиде на осветување на црква?!?! Од кого се плаши, од верниците, од народот?!?! Што зарем ИСИС команд...

Повеќе

Е ОВОЈ Е ЈАК НВО АНАЛИТИЧАР: На Жидас Даскаловски се црно му се гледало по смената на власта?!

- Кај и да се свртиш секаде е полошо во секој сегмент откако се смени власта. Дури нема ни демократизација! Кадровските решенија се полоши од оние н...

Повеќе

ДРАГИ РАШКОВСКИ СО ОДЛИЧНА АНАЛИЗА ЗА МИНИМАЛНАТА ПЛАТА И ПОСЛЕДНИТЕ ПОТЕЗИ НА ВЛАДАТА, АМА ХЕЈТЕРИТЕ МУ ЈА РАСПЛАКАА МАЈКАТА ПОШТО ГО МРАЗАТ, А ЗАШТО ГО МРАЗАТ И ОНИ НЕ ЗНААТ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВА МОРА ДА Е ЈАКО: Агим Јонуз повторно на гости во КУРТОН ТВ, овде мора да падне јако шоу!

Повеќе

(ВИДЕО) Легендарниот американски сенатор и воен херој, Џон Меккејн, полека се простува со јавноста додека се бори со ракот: Сакам народот да ме памети по тоа што и служев на земјата, иако направив многу грешки...

Повеќе

Бизнисменот Кочо Анѓушев е најголемиот кадровски ризик на Заев во новата влада, но Заев и досега покажа дека не се плаши од ризични потези стегам палци и верувам дека Кочо ќе ја оправда довербата

Ризикот на кој се изложува Заев со Кочо Анѓушев е огромен... Веќе поминаа 100 дена а штетата поради Анѓушев е огромна... Вријат социјалните мрежи и ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Груевски лаже кога вели дека не сме комуницирале со странски инвеститори, само јас за овие 100 дена се сретнав со околу 250 странски инвеститори!!!

- Голема лага е дека не сме комуницирале со странските инвеститори. Само јас лично овие 100 дена остварив средби со околу 250 странски компании, каж...

Повеќе

(ВИДЕО) ОТЧЕТ НА ЛУЃЕТО ОД КОИ СЕ ОЧЕКУВА НАЈМНОГУ, ОНИ ТРЕБА ДА ДОНЕСАТ 500е ПРОСЕЧНА ПЛАТА И МАЛА НЕВРАБОТЕНОСТ И ЖИВОТ ВО МАКЕДОНИЈА - ЕКОНОМСКИОТ ТИМ НА ВЛАДАТА ПО ПОВОД 100 ДЕНА ВЛАДА!

Повеќе

ЧИЛИМАНОВ СЕ НАДМИНА СЕБЕСИ: Грција до вчера не блокираше затоа што не мразеше, ама од сега ќе не блокира затоа што Заев воведува диктатура!

- До вчера Грција не блокираше затоа што не мразеше, ама сега ќеим биде полесно да не блокира, затоа што Заев воведува диктатура, затвора медиуми, в...

Повеќе

КАРАКАМИШЕВА Е ЦАРИЦА, ВО НАСТАП НА ИБИЦА ТВ: Новата влада направи неколку кардинални грешки, како на пример тоа што мене ме разрешија!

- Новата влада направи неколку катастрофални грешки, како на пример и моето разрешување од неколку управни одброи за што се борам на суд! Тања Кара...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ВЛАДАТА СЕ ПОКЛОНИ ПРЕД ГРОБОТ НА ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ КИРО ГЛИГОРОВ!!!

Поклон пред првиот Претседател на независна, суверена и самостојна Република Македонија, г-дин Киро Глигоров. Македонија слободна, слободно живее!

Повеќе

(ВИДЕО) Револтиран ВМРОВЕЦ од Штип: Јас и уште стотина ВМРОВЦИ од Штип нема да гласаме за криминалецот Илчо Захариев!

И самите ВМРОВЦИ во Штип се бунат против криминалецот Илчо Захариев, и тие велат дека нема да гласаат за него. Линк до видеото овде.

Повеќе