Одберете локација на пристап

The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап
„ЕКО“ автобус на #ЈСП, со #ЗЕЛЕНА налепница ќе се вози. pic.twitter.com/MLnG2BSflQ — Seir MK (@Seir_mk) November 15, 2018

(ВИДЕО) ТВ ПРИЛОГ НА ГОДИНАТА: Изворите со лековита вода во земјава можат да ве убијат, бактериолошки и хемиски се отровни!

Повеќе

КУЦО ДУДУШ: Помина времето кога Македонија беше “скарана” со сите соседи, времето кога Македонија се уназадуваше, дојде време на просперитетна, безбедна, економски стабилна Македонија, време кога излезот за подобар живот нема да го бараме веќе во земјите од ЕУ, туку на Македонија ќе и ја дадеме можноста да биде дел од ЕУ

Dudush Kurto Kucoo 3 hrs· Посетата на Скопје од страна на Генералниот секретар на НАТО, г-дин Jens Stolte...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈГОЛЕМА ЕКОНОМСКА КАТАСТРОФА ВО ПОНОВО ВРЕМЕ: ВО ВЕНЕЦУЕЛА СЕ ГЛАДУВА, НАРОДОТ МАСОВНО ФАТИ ДА БЕГА ВО СОСЕДНИТЕ ДРЖАВИ ЗА ДА ПРЕЖИВЕЕ!

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Убаво рекол Гомбривич: глупоста не е мачка да ја фатиш за опашката, мора да и стапнеш на главата како на змија. Арно ама, нашата змија има илјадници глави што висат на ѕидовите по фејсбук!

Branko Trickovski 3 hrs· Тајната полиција на фејсбук Најновото откритие на критичката јавност ме затеч...

Повеќе

БРАВО БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ; ВО МРТВА ТРКА СО МАКСО И МИТКО ЈАНЧЕВ ЗА ТИТУЛАТА НАЈДОБАР ГРАДОНАЧАЛНИК!

Bocvarski Blagoj 5 hrs· Општина Штип заедно со ЈП Исар работи на реконструкција на водоводна линија во на...

Повеќе

Професор Дескоски: Тезата на Геровски е небулозна, децата на државните службеници и функционери не смеат да добијат ништо од државата. Тоа би значело да не можат да добијат вакцини, бидејќи нив ги плаќа државата, нема да можат да одат на државно училиште, бидејќи и тоа го плаќа државата и сл...

Toni Deskoski Мала исправка: министерот е функционер, а не државен службеник😀(како професор мора да најдам недостаток) И една суштинска забелешк...

Повеќе

Никола Димитров со емотивна реакција: Сакам јавно да и’ се извинам на ќерка ми за јавното изложување, само затоа што е успешна, гордост моја!

Пред се’, сакам јавно да и’ се извинам на ќерка ми, за грозните пораки што ги добила и за јавното изложување што го предизвикала единств...

Повеќе

(ВИДЕО) ВОЛЦИТЕ КРШЕА ЌЕРАМИДИ ПРЕД ШЕФОТ НА НАТО ВО КАСАРНАТА ИЛИНДЕН, СТОЛТЕНБЕРГ ИМПРЕСИОНИРАН

Повеќе

Демант од владата на објавениот текст на порталите „Магазин“ и „Курир“, поврзани со ќерката на Никола Димитров: Јана Димитрова ги исполнила сите строги критериуми на конкурсот, стипендии добиле сите кои се запишале на првите 100 универзитети од шангајската листа, а останале и слободни места!

Доделувањето стипендии во 2017 година се одвиваше во законската постапка и врз основа на јасни, прецизни, правно уредени и пропишани критериуми и ус...

Повеќе

СТОЛТЕНБЕРГ ГИ ФАТИ ВМРОНИТЕ НА ПРЕПАД!

Повеќе

Потпретседателот на Граѓанско Демократска Унија, д-р Енсер Јусуфоски во официјална посета на Брисел

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА: ГЕРМАНИЈА ЌЕ НЕ ПОМОГНЕ ЕКОНОМСКИ ДА ЈА СТИГНЕМЕ ВО БЛИСКА ИДНИНА!

Повеќе

ХОНГ КОНГ ГО ПОМИНА ЊУЈОРК КАКО ГРАД ВО КОЈ ЖИВЕАТ УЛТРА БОГАТАШИ

Повеќе

КОНЕЧНО СИТЕ ЌЕ ВИДАТ КАКВО ЃУБРЕ Е: ПИСМОТО НА ГЕРО ДО ДИМИТРОВ Е ЧИСТА ЗЛОБА СПАКУВАНА ВО ЛИГАВ ЦЕЛОФАН

Геро од ден на ден станува се позлобен и позлобен и порасипан. Сечиј туѓ макар и мал успех во живото за него е голема катастрофа и причина за хистери...

Повеќе

ДОБРО, РАБОТИ ЛИ НЕКОЈ У ОВАА ДРЖАВА?!

Повеќе