Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

СДСМ: Тоа што антизападниот Мицкоски се обидува го претстави Никола Груевски за жртва е уште една потврда дека е единствениот што го брани неговиот криминал

Повеќе

Е ОД ВАКВИ НОВИНАРИ СИ ПАТИ МАКЕДОНСКОТО НОВИНАРСТВО: Водителот на емисијата Клик Плус на ТВ 21, Љубиша Цветковски направи дебата со Владо Пешевски и не го праша за нападот врз Саше Политико кој беше мега скандал кој го имаше и во извештајот на ЕУ за 2016-та година!

Да направиш дебата од 1 саат на тв со Владо Пешевски и да не го прашаш за нападот врз Саше Политико во сред бел ден, настан што беше мега скандал и ...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, ХИПО Е МЕГА ЦАР: Јас сум виновен само за добрите работи на поранешната влада, за се што е лошо виновни се другите!

Повеќе

БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Полицијата 4 недели го следела Груевски во очекување да избега, но тој ги надитрил и успеал да избега, истражуваме кој згрешил, ако е тоа Оливер Спасовски и тој ќе добие отказ!

Во вчерашниот прес по повод новиот буџет но и во емисијата 360 степени, премиерот Заев откри дека полицијата 4 недели постапувала во согласност на с...

Повеќе

(ВИДЕО) Вицепремиерот Aнѓушев го презентираше буџетот за економски развој за 2019 година – 37% повеќе средства наменети за економијата, 2019 е година на економски успеси

Повеќе

ФИЛМОТ КОЈ УШТЕ ПРЕД НЕКОЛКУ ГОДИНИ ПРЕДВИДЕ ДЕКА ГРУЈО ЌЕ ИЗБЕГА: ЕЈ ФИЛМ, ВО СИНЕПЛЕКС!

Повеќе

ВМРОНИТЕ ШОКИРАНИ: КАКВА ДРСКОСТ ОД СИНОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА, РЕШИЛ ДА СИ НАЈДЕ РАБОТА ВО ПРИВАТНА ФИРМА?!

"Лазар Јанев е вработен во БМЈ МЕДИА ГРОУП, а не во 1ТВ. Неговите стручни квалификации беа пресудни за неговото вработување, ни еден друг фактор нем...

Повеќе

КАТАКЛИЗМА ВО КАЛИФОРНИЈА: Над 70 починати, над 1000 исчезнати, над 10 000 куќи изгорени во пожарите околу Малибу!

The death toll from California's deadliest wildfire on record rose to 71 on Friday, with over 1,000 people missing, local authorities said, as firef...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДИЛА СЕ СЛУЧУВААТ ВО ТРАМПОВА АМЕРИКА: Сопругот на шефицата за односи со јавност на Трамп, Џорџ Конвеј распали по тимот на неговата сопруга - ВЛАСТА НА ТРАМП Е ЛУДА ПИЈАНКА НА ДЕПОНИЈА КОЈА Е ВО ПЛАМЕН!

Таа е трамповиот Мартин Протуѓер. Тој е нејзин сопруг, а фрла дрва и камења по администрацијата на Трамп како да е шеф на кабинет на Џорџ Сосос, или...

Повеќе

(ВИДЕО) БРЕ БРЕ, СО СКАП ОТКАЧЕН СПОТ НЕБАРЕ СЕ БОРАТ ПРОТИВ ХИТЛЕР И СТАЛИН, БОЈКОТИРАМ ПОВИКУВА НА ПРОТЕСТ ВО НЕДЕЛА!

Повеќе

АЈДЕЕ, НЕМА КРАЈ НА ДРАМАТА СО БЕГСТВОТО НА ГРУЈО: ГРУЕВСКИ ОД БЕЛГРАД ЗА БУДИМПЕШТА ЛЕТАЛ СO АВИОН НА ПРИЈАТЕЛИ НА ОРБАН НА 15 НОЕМВРИ, А НЕ НА 13 НОЕМВРИ КАКО ШТО ОБЈАВИ НА ФЕЈСБУК!!!

Луксузниот авион „бомбардиер глобал 6000“ вреден 53 милиони евра полетал од Виена за Будимпешта, а од таму за Белград и пак се вратил ...

Повеќе

Заев е за закон за амнестија за тие кои не тепале и не биле во Собранието

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на телевизија Алсат го разјасни ставoт помирувањето во Парламентот. -Сите што не учествувале...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВРО ГОЛ НА ЕНИС БАРДИ ВО ПОБЕДАТА НА МАКЕДОНИЈА НАД ЛИХТЕШТАЈН 2:0 ВО ГОСТИ

Барди, од слободен. pic.twitter.com/Qa55QHQO6Z — Sport Life (@SportLifeBet) November 16, 2018

Повеќе

(ВИДЕО) ТАЈНАТА НА УСПЕХОТ НА ГИГАНТОТ АЛИ-ЕКСПРЕС: РОБОТИ, МНОГУ РОБОТИ!

Sistem sortiranja paketa kompanije Alibaba. Vrhunski! pic.twitter.com/sd61tBrQ9X — Pingavam (@Mrvki) November 15, 2018

Повеќе

Град Скопје: Почнува присилна наплата за неплатена фирмарина

Град Скопје соопшти дека во согласност со одредбите за присилна наплата од Законот за даноците на имот, почнува постапка за присилна нап...

Повеќе