Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) ДИВЈАЧКИ УПАД НА КОСОВСКА ПОЛИЦИЈА НА СРПСКА ПОЛИТИЧКА ТРИБИНА НА КОСОВО, ТЕПАЊЕ ДО СМРТ, ВУЧИЌ СЕ ОБРАТИ ДО НАЦИЈАТА

(Почнува осма минута)

Повеќе

(ВИДЕО) Трамп го изненади светот, избрка 60 руски дипломати од САД како знак на солидарност со Британија која беше нападната со нервен гас

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗА ТИМОТ НА КОД, ИСКОПАА МНОГУ ЧУДНИ КОНЕКЦИИ НА ОЗЛОГЛАСЕНАТА КЕМБРИЏ АНАЛИТИКА КОЈА ГО ДОНЕСЕ ТРАМП НА ВЛАСТ СО МАКЕДОНСКАТА ЛЕВИЦА

Повеќе

(ВИДЕО) ГОРАН МИЛЕВСКИ ЗА НАПАДОТ: Бев нападнат кукавички од зад грб, очекувам напаѓачот брзо да биде фатен!

Повеќе

РАПОРТ ОД ДЕНЕШНОТО СУДЕЊЕ ЗА ПОТКУП ПРОТИВ ЗАЕВ, КАКВА НЕВЕРОЈАТНА ДРАМА!!!

Судењето денеска за потпуп против Заев беше вистински спектакл! Полна сала со новинари, над 6 саата нервозни дуели, драма како на филм! На почетокот...

Повеќе

ДА ГО ОБОИМЕ SKOPJE CITY MALL ВО БОИТЕ НА ВЕЛИГДЕН!

По повод големиот христијански празник Велигден, Скопје Сити Мол oд 26 Март до 09 Април ќе пулсира во духот на најрадосниот празник со богата пр...

Повеќе

ПРАШАЊЕ ЗА МИЛИОН ДОЛАРИ: Зошто протестите против влез на Македонија во ЕУ и НАТО се во Париз, Лондон, Берлин, Виена, Вашингтон а не во Москва, Минск, Пекинг, Владивосток?!

Повеќе

ВО ПРИШТИНА ПОЛЕСНО ПОВРЕДЕНА ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА НА АРАЧИНОВО И НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА

Градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими, доживеала сообраќајна несреќа во Приштина за време на семејно патување. Како што информираа на офи...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА СВЕДОК - ЗАВРШИ ПЉАЧКАТА НА БАТЕ САШЕ И ГРУЈЧЕ: Агенцијата СГС по лапнати 20 милиони евра за 10 години ги изгуби сите мрсни тендери!!!

Aгенцијата за обезбедување „Секјурити груп сервисес“ (СГС), ја изгуби „златната кокошка“, обезбедувањето на имотот на ЕВН, к...

Повеќе

СДСМ СЕ ШИРИ НА СМЕТКА НА ГРОМ И ЛДП: Андреј Жерновски и Чедомир Саздовски нови членови на ЦО на СДСМ

Андреј Жерновски, поранешниот лидер на ЛДП и градоначалник на Центар и Чедомир Саздовски независен пратеник во Собранието кој до скоро беше дел од к...

Повеќе

БРАВО ЗАЕВ, БРАВО ТЕВДОВСКИ, БРАВО ЦЕЛА ВЛАДА, САМО ВАКА ТЕРАЈТЕ, ЗА ОВА СЕ БОРЕВМЕ!!!

Повеќе

ТЕВДОВСКИ И ЖБОГАР МЕЃУ НАЈБРЗИТЕ НА МАРАТОНОТ 40 КИЛОМЕТРИ ОД МАТКА ДО ВОДНО

Повеќе

СВЕТОТ ДЕНЕСКА СЕ ПОКЛОНУВА ПРЕД ОВОЈ ЧОВЕК: Францускиот полицаец кој прифати да умре за да спаси заложници во раце на ИСИС напаѓачи во супермаркет во Франција

Името му е Арнауд Бетраме. Денеска им подлегна на раните здобиени при заложничка криза во француски супермаркет. Доброволно се понудил на напаѓачит...

Повеќе

БОМБА НА ЦИВИЛ МЕДИА: Покрената меѓународна истрага против градоначалникот на општина Илинден

Загрижени од непочитувањето на законските акти и обврски и на новата Влада, граѓаните на општина Илинден покренаа меѓународна истрага за н...

Повеќе

ШОКАНТНО ЗЛОДЕЛО НА НАЈРАСИПАНОТО ЧОВЕЧЕ ВО ВМРО ДПМНЕ: ЕВЕ КАКО АНТОЊО МИЛОШОСКИ СТАНА МУЛТИ-МИЛИОНЕР ЗА ДА СЕГА КУПУВА КУЌИ, ОПШТИНСКИ ЗГРАДИ И ЦЕЛИ ИМОТИ НИЗ ЗЕМЈАВА ЗА ШТО ГО ГОНИ СЈО!!!

Македонија 10 години не може да се всели во зградата за амбасада што ја купи за 3 милиони евра во Будимпешта, поради опасност од свлечиште. ...

Повеќе