Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ФОТО) Градоначалниците на Бутел и Гази Баба заедно со МПЦ ќе ги реконструираат црквите во Раштак, Булачани и Љуботен

Денеска заедно со поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија г.г Стефан и градоначалникот на општина Бутел Велимир...

Повеќе

(ФОТО) Се реконструира објектот на месната заедница во Сингелиќ

Овој објект кој целосно е руиниран и нефункционален, ќе биде целосно реновиран и оспособен за извршување на потребите кои ги имаат граѓаните. Во ов...

Повеќе

МАКЕДОНИЈА ВО ШОК: Ѕверски истепаното бебе е стабилно, МВР го бара монструмот – фрлен сомнеж на неколкумина!

Паднало од креветче, го истепале роднините на сопругот кој е во затвор или пак најверојатно монструмот е пријателот на сопругот со кого живеела. Вак...

Повеќе

ПОЧИНА МЛАДИОТ ЧЛЕН НА КОМИТИ КОЈ БЕШЕ ПРЕТЕПАН ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА, МВР АПЕЛИРА ДА СЕ СМИРАТ СТРАСТИТЕ, СЛУЧАЈОТ БИЛ РАСЧИСТЕН

Насилникот е насилник, без разлика на неговата етничка припадност, во државата постојат закони, функционира правната државата и одговорните за напад...

Повеќе

ИЗВИНУВАЊЕ И СОЧУВСТВО ДО НАВИВАЧКАТА ГРУПА КОМИТИ

Сепак за жал веста за претепаниот млад член на навивачката група Комити, Саздовски, не само што била точна туку доби нови пострашни димензии, денеск...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОСЛЕДНИОТ ТВ НАСТАП НА ВЛАТЧЕ ИЛИЕВСКИ: На 15 години стапив на музичката сцена, во моментов сум актер ама лош почетник

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ СЕ СРЕТНА СО ПРЕМИЕРОТ НА КИНА, КЕЧИЈАНГ

Повеќе

ЦЕЛ СВЕТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ: Почна операцијата за вадење на децата од пештерата во Тајланд, ќе трае 24 часа, децата ќе се вадат едно по едно!

Почна операцијата на спасување на 12 тајландски момчиња и нивниот тренер кои се заробени повеќе од две недели во пештера во Тајланд, објави гувернер...

Повеќе

ПРЕДЛОГ НА ДЕНОТ: КУРИР И ОФФ НЕТ ДА СЕ СПОЈАТ?!

Повеќе

(ВИДЕО) КОПУКОТ ОД ЕДЕН НА ЕДЕН ТРЕБА ДА ЈА ПОГЛЕДА ОВАА ЕМИСИЈА: Комичарот Стивен Колберт го уништи пријателот на Трамп, Скарамучи

Повеќе

(ВИДЕО) НВО Отворени денови на Влада на РМ за граѓански организации „Борба против корупција“: Време е за ефикасна борба против корупција, одговорноста е кај лицата кои можат да влијаат на антикорупциските процеси во институциите

Повеќе

ЗГОДНАТА ХРВАТСКА ПРЕТСЕДАТЕЛКА МЕШАШЕ ПРЕД МЕДВЕДЕВ ПО ВОДСТВОТО НА ХРВАТСКА

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЗАЕДНО СО СИТЕ ЛИДЕРИ ОД ЦЕНТРАЛНА И ЈУГОИСТОЧНА ЕВРОПА СЕ СРЕТНА ВО СОФИЈА СО ПРЕМИЕРОТ НА КИНА

Повеќе

ШТОМ САШО НАЦИОНАЛЕ ТАКА ВИКА, ЗНАЧИ ТАКА ЌЕ БИДЕ: Референдумот ќе успее, бидејќи најголем дел од граѓаните не се будали!

Во политиката има два принципи во тоа како се градат ставови и како потоа тие ставови прераснуваат во стратегија. Едниот принцип е да ги знаете вред...

Повеќе

ЗЕЛЕНАШИТЕ ОД ДОМ ПОЧНУВААТ СО АВАНГАРДЕН ПРОЕКТ - ОПШТИНИ БЕЗ ОТПАД: ПРВА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО ШТИП

Повеќе