Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

СДСМ ЗАСРАМИ СЕ: Општините ја блокираат изградбата на регионалните депонии!!!

Постојат готови проекти за изградба на регионални депонии во Македонија, за кои се обезбедени и средства, но нема ...

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА: Тевдовски ми одобри вработување на 125 нови социјални работници кои ќе се грижат за оние кои имаат потреба од социјална грижа

Повеќе

Во Штип се отвори конзулат на Црна Гора

Повеќе

РЕЦЕНЗИЈА НА ПОРТАЛОТ СДК ЗА НАЈНОВИОТ ФИЛМ НА МАНЧЕВСКИ: Големиот мајстор пак направил бриљантен филм кој те остава без зборови!

Има едно страшно сознание што извира од суштината на сите филмови на Милчо Манчевски – дека човекот секогаш губи. Најсилно извира од „Би...

Повеќе

ШОКАНТНО - ЈАВНОСТА ЗАБЕЗЕКНАТА: Министерот Крешник Бектеши за само 6 месеци потрошил 12 000 евра по ресторани?!?!

Зошто некој потрошил вкупно само 350 евра, а некои од неговите колеги- министерот за економија, Крешник Бектеши има дури 14.000 евра вкупен трошок, ...

Повеќе

КИРЕ НАУМОВ СО ЛУДА ИДЕЈА: Кој е најдобро решение за гувернер? Да нема гувернер!

Имајќи ја во предвид непремостливата деструктивна константа во овој процес со име Ѓорѓе Иванов, најдобро решение е да нема гувернер во наредните нек...

Повеќе

(ВИДЕО) Ова е најдобриот пенал во историјата на фудбалот

Линк до видеото овде.

Повеќе

ФОТО: ГЕРИЛА МАРКЕТИНГ

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ШЕЌЕРИНСКА НА АЛСАТ М: Оптимист сум за преговорите со Грција, очекувам компромис многу бргу

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЗАЕВ ДЕНЕСКА СЕ НАДМИНА СЕБЕСИ, КАКО ДА Е НА НУКЛЕАРЕН ПОГОН: Оствари над 5 средби со странски делегации, говореше на конференции, ова е пеколно темпо, браво за премиерот!!!

1. Средба со делегација од бугарската социјалистичка партија во седиштето на СДСМ: 2. Говор во собрание пред младите федералисти 3. Прием ...

Повеќе

АДВОКАТ ФИЛИП МЕДАРСКИ: Шокиран сум колку јавни личности го злоупотребуваат или паушално го анализираат случајот со малиот Алмир!

Повеќе

ПОЧНА АПЛИЦИРАЊЕТО ЗА ЗЕМЈОДЕЛСКИ СУБВЕНЦИИ ЗА 2018-ТА, РОКОТ Е ДО 15-ТИ МАЈ

Повеќе

ШОКАНТНО, МИЛЕНКО И КУРИР ДОБИЈА ПОЈАЧАЊЕ: Горан Михајловски, еден од најценететите македонски новинарски легенди застана отворено против законот за јазици, се секирал дека Албанците ќе заборават да зборат Македонски...

Славни либерални прогресивни новинари и уредници во клучни моменти не успеаја да се кренат над ЌОСЕТО во себе и не издржаа без да шират популизам, е...

Повеќе

МИЛЧО МАНЧЕВСКИ ГО ПРЕСТАВИ СВОЈОТ НАЈНОВ ФИЛМ ПРЕД МАКЕДОНСКАТА ПУБЛИКА, НА ПРЕМИЕРАТА БЕШЕ И ПРЕМИЕРОТ

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗА МЕНЧЕ ТОЧИ: Прв пат некој направи емисија за состојбата со медицинските сестри и медицински општи работници

Повеќе