Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) ВИДЕО - ЕВЕ ЗОШТО САКА ДА ТЕПА НОВИНАРИ: ВИСТИНАТА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ДЕМИР КАПИЈА, ТРАЈЧЕ ДИМИТРИЕВ - АПАШОТ, НАЈЛОШИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО МАКЕДОНСКАТА ИСТОРИЈА!!!

Замислете градоначалник кој е 4 мандати на власт и бара 5-ти мандат?! Замислте градоначалник кој има прекар АПАШ затоа што е практично болен клеп...

Повеќе

ЕВЕ КАКО РЕАГИРАШЕ ЗАЕВ КОГА ГИ ДОЗНА НАЈНОВИТЕ АНКЕТИ НА БРИМА ГАЛУП!

Повеќе

ЗАЕВ НАПРАВИ СЕЛФИ ВО МАКЕДОНСКИ БРОД: ОВА Е ПОБЕДНИЧКО СЕЛФИ!

Повеќе

Фотка од 1902-ра, Њујорк, додека нашите се спремале за востание во Крушево, тамо се правела познатата Флетајрон, прва зграда со челична конструкција!

Повеќе

НОВАТА ЕРА ШТО ИМ СЕ НУДИ НА КРАТОВЦИ ИЗГЛЕДА ВАКА:

Повеќе

НАЈБОГАТИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК ВО МАКЕДОНИЈА ВО СВОЈАТА РЕКЛАМА ГО КРИЕ СКАПИОТ ЧАСОВНИК ВРЕДЕН ДЕСЕТИНА ИЛЈАДИ ЕВРА!!!

Дизајнерите од ВМРО ДПМНЕ при правењето на рекламата за најбогатиот градоначалник во Македонија, со анкетен лист од околу 10 милиона евра богатство,...

Повеќе

ШОКАНТНО ВИДЕО - КРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПАЛАНКА, АЛЕКСОВСКИ: Од верски објекти, во Крива Паланка смее да се градат само православни цркви!!!

Повеќе

(ВИДЕО) УМС на ВМРО ДПМНЕ е инкубатор за монструми и тешки криминалци: Ова е убедливо најгрозниот прес на УМС ВМРО ДПМНЕ во историјата на постоење на оваа ХИТЛЕР ЈУНГЕН организација!!!

Ова видео е од пред 4 години, веднаш по смртта на младиот Мартин Нешковски, кој беше убиен на митинг на ВМРО ДПМНЕ од бодигард на Грујо, по што два ...

Повеќе

(ВИДЕО) Е ова е перверзија: Човекот кој ги читаше речиси сите владини реклами цели 10 години со кои режимот ги купуваше сите медиуми, сега како нов спикер на Фчерашни Новости продава муда за бубрези!

Александар Алексовски покрај Јово Брамс е најскапиот македонски војсовер, читач на реклами и тв најави во земјава. Тој со уште неколкумина ги прави...

Повеќе

(ФОТО + ВИДЕО) Заев и Бочварски во отворена јавна дебата со Штипјани: Промената во Штип ќе се случи, ги слушнавме барањата на Штипјани!

Повеќе

ФИЈАСКО ОД МИТИНГ КОЕ ЌЕ СЕ РАСКАЖУВА СО ГОДИНИ: ВМРО ДПМНЕ ДОЖИВЕА КАТАСТРОФА ВО ПРИЛЕП!!!

Повеќе

ЛЕГЕНДАРНО ВИДЕО СО ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Новиот татко на градот ќе го сакаат подеднакво и Македонците и Албанците и Турците и Ромите и Србите и Бошњаците и Торбешите и Власите и Египјаните и Бугарите...

Повеќе

ОВА МЕСТО МОРА ЕДНАШ ДА ГО ПОСЕТИТЕ ВО ЖИВОТОТ - КОМПЛЕКС ПОПОВА КУЛА - РАЈ НА ЗЕМЈАТА: Винарија со најубаво вино, хотел на најубава локација и поглед, ресторан со најубава храна и услуга!

Местото многу лесно се наоѓа, на ридот над Демир Капија, која е пак десно од автопатот неколку километри јужно од Неготино во правец на Гевгелија! ...

Повеќе

ФОТКА НА ДЕНОТ: Капиштец, најелитната урбана населба во Скопје

Повеќе

(Внесете бесплатен код ESXLMSKY) (ФОТО + ВИДЕО) Рапорт од мојот жесток ден во Демир Капија и дуелот со АПАШОТ, најлошиот градоначалник во историјата на Македонија!!!

Замислете градоначалник кој е 4 мандати на власт и бара 5-ти мандат?! Замислте градоначалник кој има прекар АПАШ затоа што е практично болен клепто...

Повеќе