Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

СТИГА ЖИВОТОТ ПОЛЕКА ВО МАКЕДОНИЈА: ПЛАТИТЕ ВО 2017-ТА ПОРАСНАА ЗА 5.6% ВО ОДНОС НА 2016-ТА, ЗА ПРВ ПАТ ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА ЈА НАДМИНА ГРАНИЦАТА ОД 24 000 ДЕНАРИ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) АЛЕЛУЈА - СТИГНА ЖИВОТ ВО СКОПЈЕ: ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЌЕ ГРАДИ МОСТ ПРЕКУ ВАРДАР И ЌЕ ГО ПОВРЗЕ АЕРОДРОМ СО ГАЗИ БАБА

Повеќе

(ВИДЕО) НОВА БУДАЛАШТИНА НА РИСТО КУРТОНО: Само Хорхе смее да потпишува меѓународни договори, владата може само да се слика?!

Повеќе

(ВИДЕО) Ладен пречек на Коѕијас во Скопје, никој не го пречека на аеродром, кај Заев само 5 минути без заеднички прес

Претходно заеднички прес имаа Коѕијас и Димитров:

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: Платите во Бугарија изминатите 7 години пораснале за 55%!!!

Повеќе

ЗАПАЛЕН АВТОМОБИЛОТ НА ЕДЕН ОД СИНОВИТЕ НА БИЗНИСМЕНОТ ШТЕРЈО НАКОВ, РЕКЕТ ИЛИ РАСЧИСТУВАЊЕ НА СТАРИ СМЕТКИ?!

Според МВР, ноќеска во 3 часот на улица Мирослав Крлежа во Скопје е запалено БМВ во сопственост на С.Н. Мактел дознава дека се работи за еден од си...

Повеќе

НА КОЧО МУ СЕ ДЕСИ ПР МАЛЕР: Се врати да збори на Машински за еко кредити, ама позади него ѕидот се погоди распукан

Повеќе

ДИМИТРОВ ГО УНИШТИ НОВИНАРОТ ОД ТО ВИМА: Тешко ми е да му кажам на мојот народ да прифати споено ново име кое нема да се преведува на англиски!

На прашање на новинарот на То Вима дали за Македонија е прифатливо споено име кое нема да се преведува на англиски, Димитров одговори: - Тешко ми е...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС ПОЧНА СО ТЕХНИЧКИ ПРОБЛЕМИ, ОТКАЖАА МИКРОФОНИТЕ

Повеќе

КАКО СЕ ЧУВСТВУВА СЕГА МЕНДУХ ТАЧИ ЗА ТОА ШТО МУ ДАДЕ 50 000 ГЛАСОВИ НА ОВА ЃУБРЕ, ФЛОРА КАДРИУ ЌЕ СИ ДАДЕ ЛИ ОСТАВКА ИЛИ ЌЕ ОСТАНЕ ВО КАБИНЕТОТ НА ИВАНОВ?!?!

ДУИ е виновно за тоа што фикусот Иванов седи во вилата Водно со тоа што не го поддржа Стево Пендаровски и ги бојкотираше изборите, но Мендух Тачи е ...

Повеќе

СДСМ секогаш ќе биде подобра власт од ВМРО ДПМНЕ и одговорот за тоа е генерациски, корените за тоа се дури од втората светска војна

Македонските политичари лично ги познавам веќе 20 години. На пример, лично се знам со Илија Димовски уште од 1999-та кога заедно бевме сместени во ст...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРОДОЛЖУВААТ ПОТРЕСИТЕ ВО БЕЛАТА КУЌА: Главниот адвокат на Трамп си поднесе оставка, сменет националниот советник за национална безбедност Мекмастер, на негово место доаѓа екс амбасадорот во ООН, Болтон

Повеќе

ШОУ НА СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ НА ТЕЛМА: Русија мора да користи хакери и лажни вести затоа што не може да се соочи со САД и НАТО на воен план, мора да користат импровизација за да компензираат за недостатокот на пари, технологија и луѓе

- Логиката во користењето на хакери и лажни вести е кост бенефит ефектот. Со една соба од 20 ИТ инженери со појаки лаптопи со брз интернет може да с...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОД АТИНА: ГРЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД МАКЕДОНСКИОТ НАЦРТ ПРЕДЛОГ, НЕ ГО НИ ОЧЕКУВАЛЕ, ОНА ШТО ГО ПРОЧИТАЛЕ ГИ ФРАПИРАЛО!!!

Слетувањето на скопскиот аеродром по пауза од 12 години, шеширот на Коѕијас, но и различните позиции на Скопје и Атина во преговорите, се дел од точ...

Повеќе

ВЛАДАТА РЕФЕРИРАШЕ ПРЕД АМБАСАДОРИТЕ НА ЕУ, ДОБИ ПОДДРШКА ЗА РЕФОРМИТЕ

Средба на премиерот Заев и владини претставници со амбасадорите на Политичко – безбедносниот комитет на ЕУ: Поддршка за реформите, добрососедс...

Повеќе