Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ПРАШАЊЕ НА ДЕН Е КОГА ЦЕЛА ПАРТИЈА НА ЈАНКО БАЧЕВ ЌЕ БИДЕ УАПСЕНА ЗА ПРЕДИЗВИКУВАЊЕ ЕТНИЧКА И РАСНА ОМРАЗА ВО ЗЕМЈАВА, ЗНАЧИ ЕДЕН ПУН МИНИБУС

До:Средствата за јавно информирање Предмет: Прес конференција - Заев врши брутална албанизација на државните органи со администрати...

Повеќе

(ВИДЕО) Она кога жена ти ќе те изнервира пред идење на работа

Повеќе

(ВИДЕО) ОЛИВЕРА ГИ СООЧИ БЕМКА МАНЕКЕНОТ СО СТЕВО НАЦИОНАЛЕ, СЕ ЗНАЕ КАКО ЌЕ ЗАВРШИ ТОЈ ДУЕЛ

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО ШОКАНТНО - ОД ВЕРЕН СЛУГА ДО ГРОБАР: Емил Стојменов два месеца ја блокирал сметката на ВМРО ДПМНЕ и ја носи партијата во стечај!!!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА ОД МИЛЕНКО: ОВИЕ ДЕНОВИ ЌЕ СЛЕДЕЛО АПСЕЊЕ НА ВЕРУШЕВСКИ?!

Објавите на Миленко треба да се земат со резерва, затоа што има процент на погодување од 50%, што значи или ќе биде или нема да биде. Но интересно ...

Повеќе

НОВ ЗЕМЈОТРЕС НА МАКЕДОНСКАТА БЕРЗА - МАКПЕТРОЛ ВЛЕЗЕ ВО БАНКАРСКИОТ СЕКТОР: Во рок од два дена странски фондови продадоа 23 милиони евра акции во Комерцијална Банка, македонски реномирани компании и бизнисмени се потепаа да ги купат!

Комерцијална банка АД Скопје ја известува јавноста дека на 22.03.2018 година во две блок трансакции беа истргувани вкупно 164.332 акции издадени од ...

Повеќе

ГДУ: Силна поддршка за Македонија и регионот за датум за преговори (ФОТО)

Силна и недвосмислена поддршка за Македонија и за регионот во целина за добивање на датум за отпочнување на пристапни преговори со Европската Унија,...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) НИКОС КОЅИЈАС ПРИСТИГНА ВО СКОПЈЕ СО ШЕШИР КАКО КАУБОЕЦ

Го пречекаа од Грчка амбасада и протокол од министерство за надворешни. Најверојатно првата средба со официјални лица од македонската влада ќе ги ...

Повеќе

ВО ЖИВО: СЕ ЧЕКА КОЅИЈАС НА АЕРОДРОМ НЕБАРЕ ТИТО ЌЕ ДОЈДЕ

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) МИТКО ЈАНЧЕВ ГО МЕНАЏИРА КАВАДАРЦИ ВО ГОЛЕМ СТИЛ, ТУРБО СЕ РЕНОВИРА ЦЕЛ ГРАД!

Повеќе

(ВИДЕО) АРТАН ГРУБИ ГО БРАНИ АЛИ АХМЕТИ ОД СЈО: Пописот беше прекинат со закон во собрание на предлог на владата!

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) СРАМОТА ЗА НОВАТА ВЛАДА: Студентите пак како во Грујово време шутнати на задња дупка на кавалот!!!

Повеќе

ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА ПРАШУВА: Зошто Коѕијас има околу 60 советници за проблемот со името а Заев нема ниту еден?

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА ФЕЈСБУК: Овие Велешаните од Македонија уште ни прават проблеми!

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Летното сметање на времето почнува на 25-ти март во 2 ноќе со менување на часовниците 1 час нанапред

Повеќе