Одберете локација на пристап

Амазон се шири и во производството на електрична енергија, веќе се кралеви во онлајн пазарувањето, купија и ланец на маркети, влегуваат во вселенскиот транспорт, одамна се кралеви и во клауд серверите за хостирање на дигитални податоци, газди се и
Копуците биле фатени на аеродромот во Солун, се спремале со лажен идентитет да летаат за Јужна Америка каде имале намера да се кријат во џунглите во Венецуела која е комунистичка и во хаос и која не соработува со Интерпол, ФБИ и ЦИА. По се изгле
- ВМРО ДПМНЕ си изгуби поштено, не беа изборите украдени, немаше елан за нови победи, членството на ВМРО ДПМНЕ не излезе да гласа, администрацијата по инерција си гласаше за власта! Исто така треба да се види и дали беше добар квалитетот на луѓет
- Оваа еуфрија од жестокиот пораз на ВМРО ДПМНЕ ќе влијае на вториот круг и кандидатие на СДСМ ќе ги прегазат како брз воз кандидате на ДПМНЕ во вториот круг во сите општини каде ќе има избори во втор круг! Во албанските општини ситуацијата е мал
Зијадин Села се постави себеси како најрадикален албански политичар, затоа што тој процени дека против екс командантите на УЧК во ДУИ само со таква реторика човек може политички да се бори и да преживее. Дел од тие радикални изјави не ги одобрувам,
И што мислите, случајно ли е што ваквите будалаштини попут оваа на Ацо Рембрант никад не се најде на дното на Офф Нет сите овие 10 години?! А редовно ги има сите грешки на медиумите и личностите кои беа критичари на минатиот режим, ама никад не с

ПЕТАР КОЛЕВ СО БРУТАЛНА КОЛУМНА: Драги ВМРО-вци, дојде време ВМРО да разчисти со ДА, УДБА, ДПМНЕ и слични Српски, Руски и Грчки инсталации!

Почитувани ВМРО-ци, Ви се обраќам вам, оние кои ја рушевте Југославија и создававте независна Македонија, оние кои го продолживте делото на Татарче...

Повеќе

ЕДНАШ КУРТОН, СЕКОГАШ КУРТОН: Овие во Анал 5 решиле наместо само на ДПМНЕ, сега да им го пушат и на ДПМНЕ и на СДСМ и тоа да го продаваат како врвно новинарство!!!

Овие куртоните во Анал 5 се жива комедија! Новата уредничка Мирјана Трпческа го викнала Илче Гебелс сам во емисија без соперник од СДСМ и му дозволи...

Повеќе

(ВИДЕО) Илче Гебелс е најголемото гомно што се бавело со политика во земјава од праисторија до ден денес: Со тоа што ги истепавме пратениците на СДСМ и ДУИ ги научивме животна лекција да пазат што прават понатаму во иднина, истот ќе ги снајде пак ако пак преминат нови црвени линии!!!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА ОДЕКНА ДЕНЕСКА ВО ЗЕМЈАВА: Академик Владо Камбовски ќе ја води работната група во владата која ќе ги спроведува реформите на Прибе?!?!

Се појавува првата сериозна пукнатина во инаку широко прифатениот и поддржан ориентир на владата кон реформи во три скока 3-6-9. Таа, едноставно, с...

Повеќе

(ВИДЕО) Владо Димов: Моите џелати кои ме избркаа од Македонија доаѓаа кај мене да ги оперирам во Истанбул и Софија, значи зборам за министри, судии, обвинители, новинари...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ - ИМА РАЗЛИКА: По цели 10 години, ќе купиме нови униформи на полицајците!!!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ТИЕ СЕ ТИЕ БРАЌА ПО ИДЕОЛОГИЈА: Комунистите во Венецуела ја натепаа опозицијата исто како што ВМРО ДПМНЕ ги натепа СДСМ и ДУИ!

Повеќе

ШОКАНТНА КОЛУМНА НА ИСКУСНИОТ ПРОФЕСОР И ДИПЛОМАТ ДЕНКО МАЛЕСКИ: Да не сме потпишувале договор со Бугарија за да не ни се налутеле Србија и Грција?!?!

Неверојатно чудна и блесава колумна на порталот Плусинфо на искусниот и ценет професор и дипломат, Денко Малески во која предлага да не сме потпишув...

Повеќе

НОВАТА ВЛАДА ПОЧНА ДА ГИ ВРАЌА ДОЛГОВИТЕ НА РЕЖИМОТ: Вратен долгот од 70 милиони евра кон Дојче Банк, остануваат уште 2 милијарди евра за враќање!

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА МИНИСТЕРОТ НИКОЛОВСКИ: Поранешниот министер и заменик министер за земјоделие на државен трошок купувале скапи одела од марки Хуго Бос и Битциани вредни илјадници евра!

- Многу скоро ќе излезам во јавност со фактури со кои може да се види како на државен трошок министерот и заменик министерот за земјоделие купувале ...

Повеќе

(ВИДЕО) ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА НА АНАЛ 5: Министерот Николовски и екс заменикот министер Костадиновски си ги извадија очите, ВМРО ДПМНЕ еден месец ја блокирало исплатата на тутун само да и наштети на владата!

Повеќе

(ВИДЕО) Бујар Османи: Со планот 3-6-9 ја враќаме Македонија онаму каде што припаѓа - на патот кон ЕУ и НАТО!

Повеќе

И значи Илче Гебелс со цел памет бараше ВМРО ДПМНЕ да го предлага новиот јавен обвинтел?! ХАХААААААААХХАХХААААА!!!!

Ние мака мачиме да го некако откачиме она копиле со бркови кое 10 години и слугува на мафијата матер му ебам негово мафијашко ненормално, а Илче Гебел...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ЦЕНТАР, ЖЕРНОВСКИ МУ ДАДЕ ОДЛИКУВАЊЕ НА ПЕРО АНТИЌ - ЗАСЛУЖЕН ГРАЃАНИН НА ОПШТИНА ЦЕНТАР!

Повеќе

ОВА ЛЕТО ЌЕ СЕ ПАМТИ: Лозано со видеоспот за неговиот најнов хит, човеков станува се поголема ѕвезда (ВИДЕО)

„Ова лето ќе се памти“ - е најновиот летен хит на еден од нашите најпознати пејачи - Влатко Лозаноски. Песната е веќе неколку недели на ...

Повеќе