Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

Нападите кон Али Ахмети се нефер и контрапродуктивни, без него и ДУИ, режимот сеуште ќе газеше, немаше да има нит реформи, нит ЕУ и НАТО ни бутур, а па за референдумот тој е клучниот човек за референдумот да успее...

Али Ахмети има црни дамки во својата политичка кариера, пред се молкот и соучесништвото со режимот на Грујо. Но сепак, сега тој ја игра најдобрата фа...

Повеќе

БОГ ДА ЧУВА И ДА БРАНИ, ШТО ЌЕ ПРАВИМЕ СО ОВОЈ ТОРКО, СО ОВАА СЛЕПОЌА: МИЦКО УШТЕ МИСЛИ ДЕКА СДСМ И ДУИ САМИ СЕ ТЕПАЛЕ НА 27-МИ АПРИЛ!?!?!?!?!?!

Тужице мајко, наместо да го осуди 27-ми април, да се дистанцира од таа кланица, да повика на цивилна политичка борба, лидерот на опозицијата шири не...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: СО НОВИОТ ЗАКОН ЗА ЕНЕРГЕТИКА, СЕКОЕ ДОМАЌИНСТВО МОЖЕ НА СВОЈОТ КРОВ ДА ПРОИЗВЕДУВА СТРУЈА И ДА ЈА ПРОДАВА НА ЕВН!

Влада на Република Македонија‏Verified account@VladaMK7h7 hours ago Со новиот Закон за енергетика секое домаќинство на кровот од својата ку...

Повеќе

КОГА НАМАЧЕНИОТ БОСАНСКИ НАРОД ЌЕ ТЕ НАГРАДИ ЗА ЛИЧНОСТ НА ГОДИНАТА, ТОА Е НАВИСТИНА ГОЛЕМА ЧЕСТ!

Зоран Заев ‏Verified account@Zoran_Zaev23m23 minutes ago Оваа награда ја посветувам на моите колеги од регионот, премиерите од Босна и Хец...

Повеќе

СПАСОВ: Сега е време осудените за нападот врз Собранието од 27ми април да ги откријат имињата на нарачателите на тој грозен чин

Gjorgji Spasov 3 mins· Сега е време Сега е време осудените за нападот врз Собранието од 27ми април да ги о...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКАТА ДРЖАВНА ТЕЛЕВИЗИЈА, ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ОТКРИ ТРИ МОЖНИ ДАТУМИ ЗА РЕФЕРЕНДУМ

Повеќе

ЛЕЛЕ СЕ СКАРАА ПИМЕН И ТРЕНДО - Отец Пимен: Договорот за името не е идеален, но не е ниту нешто погубно

Својот личен став за Договорот со Грција ќе го кажам на референдум, изјави митрополитот на Европската епархија, владиката Пимен. Тој се надева дека ...

Повеќе

ДРАМА ВО МАНУ: Академиците кои 10 години молчеа за режимот на Грујо и сакаа да ја делат Македоња во 2001-ва, барале МАНУ да не молчи за промена на името!

Десетина членови на Македонската академија на науките и уметностите бараат од првиот човек на МАНУ Таки Фити да закаже седница на која ќе се заземе ...

Повеќе

Мицковски вечерва ме потсети кога прв пат фатив келнерски ајнцер во Ирски Паб пред 15 години

Мицковски вечерва на Телма беше толку несмасен, толку аматер, толку почетник, што беше жално да се гледа, пола од интервјуто го гледав со раката на оч...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ, НОВИНАРКАТА ЌЕ ПАДНЕШЕ ОД СТОЛ: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ ги бранеше убијците на Села, биле жртва на монтиран процес?!?!

Повеќе

ТАЖНАТА ПРИКАЗНА ЗА ЌОСИЊАТА КОИ ЌЕ СКАПАТ ВО ЗАТВОР ЗАТОА ШТО ИМ ПОВЕРУВАА НА ЛАТАС, МИЛЕНКО, ЈАНКО БУРЕК, МИРКА, ТОМИЌ, СОТИР КОСТОВ, КАРАКАМИШЕВА...

Повеќе

БЕЈЛИ ПРАТИ ПОРАКА ДО СИТЕ: ГЛАВНА НА ПРИЕМОТ ЗА ДЕНОТ НА НЕЗАВИСНОСТА НА САД БЕШЕ МИНИСТЕРКАТА ЗА ПРАВДА, РЕНАТА ДЕСКОСКА!

Повеќе

(ВИДЕО) И ОВИЕ ЃУБРИЊА КУРТОНСКИ ТРЕБА ДА ЗАВРШАТ 10 ГОДИНИ ВО ЗАТВОР ЗАТОА ШТО ГИ ХУШКАА ЌОСИЊАТА ДА ВЛЕЗАТ ВО СОБРАНИЕ

Повеќе

УБИЈЦИТЕ НА СЕЛА СЕ РАСПЛАКАА ВО СУДНИЦА ПО СЛУШАЊЕТО НА ЗАТВОРСКИТЕ КАЗНИ

Повеќе

ТЕШКО НА ТАА ДРЖАВА КОЈА ЌЕ ТРГНЕ ПО ПАМЕТОТ НА ОВИЕ ШУШУМИГИ

Повеќе