Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

Албанците почнуваат да иритираат со својата опседнатост да бидат нон стоп некаква колективна ЖРТВА

Значи што е во основа прикаската за малиот Алмир? Невротични битанги, од двете страни, се степале за ред во болница. Тепачката ескалирала до таа мер...

Повеќе

ЗАКАНИТЕ НА ЗАЕВ СТАНАА РЕАЛНОСТ: Над 30 ВМРО-ВЦИ од Прилеп повикани во полициска станица откако со денови го имаа опколено домот на пратеникот Хари Локвенец!

Гневни ВМРО-вците пишуваат на фб: За вчерашните протести во Прилеп, повикани се на информативен разговор околу 20тина души, за утре шестмина и им с...

Повеќе

(ВИДЕО) Мето Колоски се стегнал дури од Америка да дојде за да ни каже дека не му се допаѓало името на Аеропортот и на Хајвејот...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАЗИ КАКОВ НАСЛОВ НА ЕМИСИЈА СМИСЛИЛО ОВА ЃУБРЕ ФАШИСТИЧКО?!?!

Цел народ во земјава бил опасност и нечија странска алатка, и со тоа се имплицира дека таа алатка треба да се отстрани, значи да ги истребиме Албанц...

Повеќе

ЗАЕВ И МИНИСТРИТЕ И ЗАШТЕДИЛЕ НА ДРЖАВАТА 500 000е ЗА САМО 6 МЕСЕЦИ ПРЕКУ ДОМАЌИНСКО РАБОТЕЊЕ И ШТЕДЕЊЕ!!!

Функционерите во владата на Никола Груевски во период од шест месеци во 2014 година потрошиле 44,9 милиони денари за службени трошоци, што е двојно ...

Повеќе

(ВИДЕО) Е ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ - ЕЛЕКТРО-ИНЖЕНЕРОТ ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ ГО НАПРАВИ ПАШТЕТА ВЛАТЧЕ КОПУКОТ КОЈ 20 ГОДИНИ ВОДИ ДЕБАТИ И ПАК ДОЖИВЕА ТЕЖОК ПОРАЗ!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ЦРКНА ГРУЈОВАТА ПРОПАГАНДА: Се гасат Радио Слободна Македонија и ТВ Нова, каде ќе цицаат сега куртоните, сите ли ќе се начукаат во Алфа ТВ?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИСТЕРИЈА: Како е можно толку добар актер да е толку глуп човек полн со омраза и фашизам?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЈЕЗИВО, СТРАШНО, УЖАС ПРЕД ВЛАДА: Висар Вишка од актер станал обвинител, судија, вештак, адвокат, он и толпата сакаат да делат правда и да бесат народ, да разрешуваат судии и обвинители, улична правда тропа на врата!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ОВОЈ ИЛИ Е ЛУД, ИЛИ СЕ ПРАВИ ЛУД, ИЛИ НАС СИТЕ НЕ ПРАВИ ЛУДИ - ГРУЈО СО КОМЕНТАР ЗА ПРЕСОТ НА СЈО: Новите обвиненија се казна за мене затоа што го полив Талат Џафери со вода!

Повеќе

НАСЕР СЕЛМАНИ: Недозволиви се руските закани кон нашата земја!

Очекувам од заменик министерот за надворешни работи во оставка, Арта Точи, веднаш да го повика на разговор рускиот амбасадор во Македонија, Олег Шче...

Повеќе

ИЗГУБЕНА И ЗАЛУДНА И КОНТРА-ПРОДУКТИВНА Е БИТКАТА НА ВМРО ДПМНЕ СО СЈО, ВРЕМЕ Е ДА ИМ СЕ ПРИКЛУЧАТ, ТОА ЌЕ ИМ ДОНЕСЕ ОГРОМНИ ПОЕНИ

Кога ќе вдиш дека кон тебе иде огромен бран, или ќе му се спротиставиш и ќе умреш па колку и да си голем, или пак ќе се качиш на бранот и ќе јаваш луд...

Повеќе

БОМБА НА ПОРТАЛОТ ПЛУСИНФО: Ако продолжи со насилието и протестите пред домовите на пратениците, ВМРО ДПМНЕ ризикува да биде забранета како партија која помага тероризам!!!

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ би можела да го загуби правото за дејствување како политичка партија доколку се докаже дека нејзиното раководство стои зад о...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Радмила Шеќеринска примена во Турција од целиот државен врв

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ГУВЕРНЕРОТ БОГОВ, ЧОМ ОСТАНА ЗИНАТ: Во 2012-та спикерот Трајко Вељановски ме утепа од ургенции за вработување на неговата ќерка, и го послушав но сега се каам поради тоа!

Повеќе