Одберете локација на пристап

Вечерва во Скопје чаршијата коментира дека на 24 часа пред првата затворска пресуда, Груевски се спрема за бегство во Грција каде ќе има еден вид на правен азил затоа што грчкиот врховен суд донесе одлука дека аболицијата на Иванов сеуште важи. До
Утре се врши исплата на 14 милиони денари субвенции за произведено и предадено овошје, за произведени и продадени градинарски култури во преработувачки капацитетии и за интервентните мерки за дополнителна субвенција од 6 денари за килограм праски и
Паратеникот Самка Ибраимоски и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР, реагира на мислењето дадено од МТСП за одбележување на Денот на Ромскиот јазик, и геноцидот врз Ромите од втората светска војна, дека овие две одбележувања
Во овие исклучително сложени и тешки предизвици со кои се соочуваме и како нација и држава, мораме да се сплотиме и многу поединствени и цврсти да чекориме напред. Одговорноста е пред сите нас без разлика на партиската, етничка или верска прип
Град Скопје, Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот, Авто-мото сојузот на Македонија и 30 ресторани во Скопје почнуваат кампања „Ги возиме одговорните“ со која ќе ги мотивираат возачите да не возат пијани.(Фото: Град Скопје)
Задоволство ни е да ви го објавиме финалниот line-up за четиридневниот фестивал SKOPJE CALLING 2018. Како што знаете, фестивалот го отвораат AXWELL & INGROSSO на 21 јуни, на 22 јуни доаѓаат MORCHEEBA, а за Вас како специјално изненадување, ја
Германската канцеларка вчера телефонски разговарала со македонскиот и со грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, потврдија запрес-службата наДојче велеод кабинетот на германската канцеларка. Од Берлин доаѓа само потврда дека канцелар
Бранејќи го македонското име, го изгубивме македонскиот народ кој масовно се иселува. Но ако влеземе во Европската Унија, ќе се срушат границите меѓу Македонците од оваа Македонија, како и да се вика во иднина, и Македонците од Егејска и Пиринска М
По вторпат во својата историјаШкендијае шампион наМакедонијаво фудбал, а попладнево во Тетово по последниот натпревар воПМФЛна домашен терен и победата од 4-0 надПелистер, новиот шампион го подигна шампионскиот пехар. Најнапред сопственикот Дест
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, и се остваруваат соништата на возрасните и помладите генерации за авантури и егзотични доживувања, Комерцијална ба
Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд – оригиналнотоСКОПСКО Нефилтриранопиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на консументите, претставува уште една инвестиција на компанијата во развојот

ФАЦАТА МУ КАЖУВА СЕ: Мерцедес од Германија се вклучи со судскиот процес и застана на страна на СЈО, судот ги прифати новите докази на СЈО во Тенк, во петок првата пресуда против паторот!!!

Судечкиот совет го одби приговорот на одбраната на обвинетите во „Тенк“ и прифати СЈО да ги презентира новодобиените докази. ...

Повеќе

ХАХАХА: СЕЛФИ НА ДЕНОТ!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЛЕНКО СЕ ИСПОВЕДА НА ЈАВНОСТА: Со денови не можам да спијам, кога возам цело време си мислам, зошто Чавков не ја исклучи струјата и целата мобилна мрежа во цело Скопје вечерта на 27-ми април!

Инаку прост одговор на дилемата на Миленко е следен: Грујо не сакаше да се знае дека он го извршил ударот, затоа не беше изгасена струјата и мобилна...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ПАК ПОДРАНИ НА НАСТАН, ОВОЈ ПАТ НА ЗАПОЧНУВАЊЕТО НА ЕКСПРЕСНИОТ ПАТ ПРИЛЕП - ГРАДСКО, ПРОЕКТ ВРЕДЕН 60 МИЛИОНИ ЕВРА ФИНАНСИРАН ОД ЕУ

Повеќе

ИЗРАЕЛ ИЗВРШИ УЖАСЕН МАСАКАР: Со снајпери убиени 41 Палестинец и тешко ранети над 1000 Палестинци од 30 000 кои протестираа на границата во Газа!!!

Повеќе за ова на РТ.

Повеќе

БОМБАСТИЧНО ИНТЕРВЈУ СО КОМАНДАНТ ХОЏА: Трајко Славески ми дојде во Танушевци, ако бев терорист ќе го држев десетина дена и цела Македонија ќе останеше без плата, Зоран Заев е како Робин Худ, тој пред праламентарните избори го испрати Мухамед Зекири кај мене, дома, да сум бил соработник на француските или германските служби немаше да трпам за леб, во Арачиново немаше ниту еден Американец бевме само 200 борци на УЧК...

Повеќе

ДОМ е за една изборна единица без праг, со отворени листи и еднаков број жени и мажи на нив, за ова се залагаме со години, а сме дале и предлог на закон, кој бил одбиен во парламентот.

Повеќе

ЗАЕВ ЈА СМИРУВА ЈАВНОСТА: Сеуште сме далеку од решение со Грција, на состаноткот со Ципрас само ќе констатираме до каде сме дојдени, но нема да финализираме решение!

Стојам на располагање за лидерска средба, рече денеска премиерот Зоран Заев во Росоман, одговарајќи на новинарско прашање ќе има ли лидерска средба ...

Повеќе

Нешто многу чудно се случува во Македонија овие денови

Овие неколку денови нешто чудно се случува во земјава. Бев очевидец на некои многу интересни феномени кои сакам да ви ги раскажам и потоа анализирам....

Повеќе

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА: Билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи идната сабота, на 19ти мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ!

Ве информираме дека билетите за концертот на Балашевиќ кој ќе се одржи идната сабота, на 19ти мај во ВИП Арената, е пред РАСПРОДАВАЊЕ! Оние билети ...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИКАЗНАТА ЗА БРИТАНСКАТА БРАЧНА ДВОЈКА ВЕСТ КОЈА СВОЈОТ СЕМЕЕН ДВОР ГО ПРЕТВОРИЛА ВО МАСОВНА ГРОБНИЦА НА УБИЕНИ СТАНАРИ МЕЃУ КОИ И ЕДНА ОД НИВНИТЕ ЌЕРКИ, ОТКАКО ГИ МАЧЕЛЕ СО ДЕНОВИ ВО ВИЗБАТА ВО САДО МАЗОХИСТИЧКИ СЕКС СЕАНСИ!

Повеќе

ЛАКИ, НАЈЕБО СИ КУРТОН СИНЕ: Судот му ги одби сите приговори на Латас!

Вештачењето на Павле Гацов по наредба на СЈО ќе биде доказ против Драган Павловиќ – Латас во случајот „Тотал“. Судот не ...

Повеќе

ОЈ ЖИВОТЕ, КУРВО НЕЧЕСНА: Миленко ги пофали Геро и Милчин и ги нарече петриоти!

Во најновата колумна, Миленко ги фали Милчин и Геро како патриоти кои решиле да ја бранат Македоња од предавникот Заев: Оставете ги и заборавете ги...

Повеќе

(ВИДЕО) БИТКА ЗА ЗАЕВ: ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА 1 ТВ МЕЃУ САШЕ ПОЛИТИКО И МЕРИГЛЕН ДЕМИРИ, САШО ОРДАНОВСКИ ЈА ПРЕКИНА ДЕБАТАТА ЗА ДА НЕ ПРЕМИНЕ ВО ТЕПАЧКА!

Повеќе

БОМБА КОЛУМНА НА ДЕНКО МАЛЕСКИ ЗА КОМПРОМИСОТ КОЈ Е НА ПОВИДОК: Добиваме шанса да постоиме, тоа е успех кој не може да се споредува со отстапките!

Бидејќи Грција го доби она што го сакаше, се назираат контурите на компромисот. Дали е Грција задоволна? Не можам да се отргнам од впечатокот дека,...

Повеќе