Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ВНИМАНИЕ ДО ЈАВНОСТА: ЛАЖНА Е ВЕСТА КОЈА СЕ ШИРИ НА КУРТОН ПОРТАЛИ ЗА ПРЕТЕПАН КОМИТА ДО СМРТ КОЈ СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ А МВР ЗА ТОА МОЛЧИ!

Министерството за внатрешни работи ги демантира како што пишуваат “злонамерните дезинформации” што по социјалните мрежи ги објавувале ...

Повеќе

ПИСМО ОД РОДИТЕЛ: Во детската болница Козле ми наплатија 1000 денари од ноќ за мојот престој во болницата покрај моето болно 5 годишно дете, зарем требаше да го оставам само?!

Zdravo ve zamoluvam da ja spodelite mojata informacija shro ke vi ja dadam bidejki se custvuvam ucenet i razocaran. DECKA BOLNICA KOZLE-Skopje. za...

Повеќе

САМО 10 ГОДИНИ ЗА ПРЕТЕПУВАЊЕ ДО СМРТ ПРАТЕНИК ВО СОБРАНИЕ?!?! ШТО ИМ Е НА НАШИТЕ СУДИИ?!?!

Па добро дали се нормални нашите судии?!?! Па 10 или 13 години казна со се кратење поради добро понашање и некои евентуални амнестии и слично значи р...

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) СУДИКАТА ГИ ОСУДИ НАПАЃАЧИТЕ НА СЕЛА НА ВКУПНО 80 ГОДИНИ ЗАТВОР!!!

Повеќе

SKOPJE CITY MALL ВЕ ОХРАБРУВА: ЗАЗЕМИ СТАВ И ОСВОИ БИЛЕТИ ЗА Д ФЕСТИВАЛ И EXIT !

Скопје Сити Мол и ова лето Ве води на најдобриот европски фестивалEXIT(Нови Сад 12-15.07)и на најдобриот македонски фестивалД Фестивал (Дојран 06-08...

Повеќе

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН АМЕРИКА, ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА УШТЕ МИЛИОН ГОДИНИ!

Вистински гарант на светскиот мир не е ООН туку САД. Вистински гарант на економскиот просперитет во светот е САД. Вистински гарант дека слободата ...

Повеќе

Петковски: Пред дваесетина години бевме куќни пријатели со Иванов, не знам што му стана

Со Ѓорге Иванов пред дваесетина години бевме куќни пријатели, многу се дружевме. Што му се случи откакос тана претседател не знам, навистина не можа...

Повеќе

(ВИДЕО) ВОДЕЧКИОТ МИСЛИТЕЛ НА ДЕНЕШНИЦАТА: Жените мора да созреат побрзо од мажите, затоа што биолошкиот часовник ги гази да имаат и кариера и семејство до 35-та

Повеќе

ПОЧИВАЈ ВО МИР ХЕРОЈУ: Млад Албанец од Арачиново почина во Грција во обид да спаси дете

Повеќе

Маестро Масимо и во Битола! 15 јули, Антички театар Хераклеја Линкестис

Желбата културниот живот ова лето во Битола да биде навистина побогат, Авалон Продукција и Божиновски часовници и накит се потрудија да ја претворат...

Повеќе

ГОЛЕМ OPEN AIR КОНЦЕРТ НА КАРОЛИНА И ВО БИТОЛА! 10-ти АВГУСТ, АНТИЧКИ ТЕАТАР ХЕРАКЛЕЈА ЛИНКЕСТИС

Задоволство ни е да ви најавиме дека Каролина ова лето се враќа во родната Битола, со концерт во најубавата битолска локација, античкиот театар Хера...

Повеќе

ГОЛЕМ ИЛИНДЕНСКИ КОНЦЕРТ НА ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ВО ОХРИД! АНТИЧКИ ТЕАТАР, 02 АВГУСТ 2018

Големо задоволство ни е да ви објавиме дека легендарниот Владо Јаневски после пауза од скоро 10 години, ќе одржи голем концерт во живо во Охрид и то...

Повеќе

(ВИДЕО) Е ОВА Е ЗЛАТЕН ЧОВЕК - БИЗНИСМЕНОТ АДЕМ КОЧАН: Почитуваниот Ферид Мухиќ греши, договорот со Грција е одличен договор, немавме друго решение, мораше да направиме компромис, видовме колку можеме сами 27 години, толку ни е силата

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: ИМАМ ОБУКА ОД ЈНА ЗА УПРАВУВАЊЕ СО АВИОН

- Одлучив да аплицирам за работа во МАКНАВ затоа што во МВР не можев да се бавам со политика, забрането е, а и имам лиценца за возење авион стекната...

Повеќе

СУГАРЕ, ЈА СУ БЕ, ИЛЧЕ, ИЛЧЕ БЕ ГЕБЕЛС? МАЛИ БРИШИ!

Повеќе