Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

ПОТРЕС НА БЕРЗАТА: Бизнисмените Ванчо Чифлиганец, Страшо Гранит и Илија Гечев купија 13% од Комерцијална Банка по цена од 18 милиони евра!!!

На берза денеска во блок трансакција се истргувани 298.003 акции издадени од Комерцијална банка АД Скопје по цена од 3.750 денари по акција, во вкуп...

Повеќе

(ВИДЕО) БОГОВ НА ТЕЛМА КАЈ ЧОМ: Секој сака да биде гувернер на Народна Банка па и јас барам втор мандат, тоа е многу атрактивна функција и јас мислам дека заслужив втор мандат

Повеќе

БОМБА НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Замрзнати становите на синовите на Силвана Бонева!!!

- Да точно е, на барање на СЈО, кривичниот суд го замрзна недвижниот имот на двата синови на пратеничката Силвана Бонева. Ова на новинарско прашање...

Повеќе

СЕФЕР ЦАНОСКИ ЗА МАКТЕЛ: Точно е дека се разведов и дека имам нова вереница, со Лејла се разведовме пред една година, имаме одлични односи како пријатели и родители на нашите две деца

Во изјава за Мактел, директорот на ФОН, Сефер Цановски открива дека ќе се жени повторно со својата девојка Сезен Баш, која е Германка со турско поте...

Повеќе

ФАТИМЕ РЕШИЛА ГРУЈО ДА НЕ ИЗЛЕЗЕ ЖИВ ОД ЗАТВОР: Денеска отворена истрага против Грујо, Миле и пола министерство за транспорт за наместен тендер за АКТОР!!!

СЈО отвори истрага против Груевски, Јанакиевски и вработени во министерство за транспорт затоа што го наместиле тендерот со АКТОР а потоа и за перењ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА: СЈО ПОКРЕНА ИСТРАГА ЗА ПРАТЕНИКОТ АНТОНИО МИЛОШОСКИ И НЕГОВИОТ ТАТКО ЗА КРИМИНАЛНОТО КУПУВАЊЕ НА ЗГРАДАТА НА ОПШТИНА ПЛАСНИЦА!!!

Пратеникот Антонио Милошоски и неговиот татко се осомничени од СЈО дека криминално ја купиле зградата во општина Пласница и уште неколку објекти во ...

Повеќе

НУКЛЕАРНА РАЗОРНА БОМБА ОД СЈО: ОТВОРЕНА ИСТРАГА ПРОТИВ АЛИ АХМЕТИ И НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЗА ПРОПАДНАТИОТ ПОПИС!!!

Специјалното јавно обвинителство отвори истрага против лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. И двајцата...

Повеќе

СТРАВ ДА ТЕ ФАТИ КАКВИ КУЧИЊА И ЃУБРИЊА СМЕ ИМАЛЕ НА ПРАТЕНИЧКИ ЛИСТИ, ШТО ЛИ ЌЕ БЕШЕ АКО ОВА БИШЕ БЕЗМОЗОЧНО ВЛЕЗЕШЕ ВО ПАРЛАМЕНТ?!?!

Не е никаков пратеник, туку беше кандидат за пратеник. Јбг, никад не можеш да знаеш што човек е додека не те изневери или не му дадеш власт...

Повеќе

ШОКАНТНО СВЕДОЧЕЊЕ ВО СУД НА ЧОВЕКОТ КОЈ ГИ СПАСИ ЗАЕВ И ПРАТЕНИЦИТЕ: Со јамки ги ловеа пратениците како јагниња за да ги извлечат од заштитниот обрач

Сашо Тасевски, обезбедувањето на Оливер Спасовски денеска сведочеше во Кривичниот суд, за обидот за убиство на пратеникот Зијадин Села од Алијансата...

Повеќе

БУЈАР ОСМАНИ СО МОЛБА ДО ДАНЕВ ОД ВМРО ДПМНЕ: Ве молам не правете паника и театар за законот за јазици, им брцате на Албанците во срце, како утре ќе правиме коалиција?!

- Вие во ВМРО ДПМНЕ сте малце изгубени, во обид да се консолидирате пред јавноста правите невиден театар и паника за законот за јазици и им бркате н...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНА ИГРА НА ЖИВОТОТ: Три другарки од детството ќе го дрмаат светот!

Повеќе

(ВИДЕО) Бујар Османи во Отворено на ТВ 24: Оставката на Биљал Салии не изненади сите во ДУИ

Повеќе

СТОЈМЕНОВИ КАКО КАУБОЈЦИ: РУШАТ ЦЕЛА ЗГРАДА СО БАГЕРИ ВО СТРОГ ЦЕНТАР НА СКОПЈЕ А НИТУ ПРИЈАВИЛЕ НЕКАДЕ НИТИ ДОЗВОЛА ДОБИЛЕ, ДИВА ЛИГА!!!

Повеќе

ДАЛИ СЕ РАЃА НОВА СИЛНА ДЕСНИЦА ОМИЛЕНА НА ЗАПАДОТ: НОВАТА ГДУ СО МНОГУ ПОВЕЌЕ ВРСКИ ВО ЕУ И СВЕТОТ ОД ВМРО ДПМНЕ!!!

Повеќе

МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА РАЗМЕНИЈА НАЦРТ ДОГОВОРИ ЗА РЕШЕНИЕ НА ИМЕТО, ЗАСЕГА СЕУШТЕ ИМА РАЗЛИКИ НО ДВЕТЕ СТРАНИ СЕ ДОБЛИЖУВААТ ДО РЕШЕНИЕ

ретставник на македонското Министерство за надворешни работи денеска во попладневните часови во Атина го доставил македонскиот нацрт-договор за реша...

Повеќе