Одберете локација на пристап

На денешната средба претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и амбасадорот на САД во земјава ЏесБејли, ги потврдиле пораките пренесени на Самитот на земјите членки на Јадранската повелба одржан на почетокот на месецов во Подгориц
Еден игумен се осмели да излезе од калапот и веднаш беше определен за „вториот Вранишковски“. Секој што не размислува како Него, е предавник и изрод, така размислува или пак така е платена да размислува една „вмроФка“. Но пр
Пратеникот од редовите на СДСМ,Мухамед Зекирие еден од можните кандидати за градоначалник на Скопје, дознава „Фокус“ од неофицијални извори во партијата. Според информации на неделникот, за градоначалничката фотеља во Скопје од СДСМ за
Комисијата за спречување на корупција вчера одржа седница на која членовите се произнеле по барањето за мислење од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ дали разрешувањето на јавниот обвинител, Марко Звлевски, е спротивно на член 8 од Изборниот законик со кој
Го браниш во колумни Хипо Пешевски, објавуваш нарачани текстови на Кочо Анѓушев, молчиш за загарот на олигархот Минчо Јорданов а една недела тераш медиска харанга со моќните опозициски медиуми против младиот поет Дарко Лешоски?!?! Па какво гомно,
Ги слушнав сите мислења и сите ги почитувам. Се повлекувам и се откажувам од претседателствувањето со Управниот одбор на Струшките вечери на поезијата. Се заблагодарувам на укажаната доверба и останувам посветен на мојот примарен ангажман во Сервис
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

СДСМ: Миноски ќе го објасни и денешното ново задолжување од 10,4 милиони евра повеќе од потребното

СДСМ со писмено соопштение го повикува техничкиот министер за финансии, Кирил Миноски дека ќе мора да објасни зошто владата денеска ги задолжи граѓа...

Повеќе

СДСМ му одговори на Грујо: Ќе има нова Влада и локални избори

СДСМ реагира по денешната на изјава на Никола Груевски, лидерот на од ВМРО-ДПМНЕ. „Ќе има нова реформска Влада и ќе има локални избори. Парла...

Повеќе

Екс-разузнавачот Александар Диневски му одговори на Крвичниот суд: Не сум во бегство, на службен пат сум, ќе трае пократко од службениот пат на Сеад Кочан!

Поранешниот контразузнавач од Службата за државна безбедност (СДБ), Александар Диневски не се наоѓа во бегство, како што шпекулираат некои медиуми, ...

Повеќе

Почитувани и драги соборци од СДСМ, не очекував дека ќе ме разочарате толку бргу...

Јас сум свесен дека не треба да има реваншизам... Јас сум свесен дека секоја власт треба да се труди да има ок однос со медиумите и да не ги дразни н...

Повеќе

КАКВА ДРСКОСТ, КАКВО ОТСУСТВО НА ГРАМ СРАМ: НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО ГО ПРАША ШИЛЕГОВ КУРТОНКАТА ОД АНАЛ 5!!!

Замислете, куртонката од Канал 5 го прашува Шилегов дали како пратеници на СДСМ не се срамеле што биле натепани во собрание?! Дали не сноселе вина ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ РАСТУРИ НА КУРТОН АНАЛ 5: СДСМ ја создаде Македонија, идејата дека ние ќе ја растураме Македонија е идеја на морони и дебили!

- СДСМ ја создаде независна република Македонија! Идејата дека ние ќе ја уништуваме и разнебитуваме Македонија е нешто што може да му падне на ум са...

Повеќе

ХАХААА: Петре Шилегов се згази од смеење на првото гостување на Канал 5 по 10 години медиска харанга против СДСМ!!!

Петре Шилегов не можеше да се воздржи и се згази од смеење на почетокот на интервјуто во вестите на Канал 5 откако по цели 10 години куртонска медис...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Васко Ефтов и Мирка Велиновска на платен список кај Ѓорѓе Иванов како советници за односи со јавност?!

Мактел дознава дека куртоните Ефтов и Мирка освен хонорари од своите емисии и колумни добивале пари и од кабинетот на Иванов каде биле на платен спи...

Повеќе

ХАХААА, МА ДАЈ ЧОВЕЧЕ НЕМОЈ ДА НЕ ЈЕБЕШ - БЕТМЕН ВЕЛИТ ЗА МАКФАКС: Во моментите кога беа тепани пратениците јас бев во тоалет затоа што бев под стрес и имав пролив!

„Сѐуште не можам да ги склопам сите коцки во главата. Се случија многу работи. Не знам кога и од кого би ги дознал. Јас не знаев дека има прес...

Повеќе

НА ВЛАДИЦИТЕ НА МПЦ КОНЕЧНО ИМ ДОЈДЕ ПАМЕТ: Откако повикуваа народот да ја земе судбината во свои раце и откако помогнаа да се случи линчот во собрание, сега им текна да повикуваат на мир, простување и почитување на законите?!?!

Македонската православна црква - Охридска архиеписокопија денеска изрази загриженост за состојбите во државата и упати апел до верниците и до сите г...

Повеќе

СДСМ ДЕМАНТИРА: Не се точни шпекулациите дека Иванов го дал мандатот денеска, уште не сме ги однеле гаранциите кои ги бара од нас!

Мактел ги контактираше одговорните во СДСМ и добивме одговор дека се шпекулациите кои се шират денеска во јавноста на социјалните мрежи дека Иванов ...

Повеќе

БИЗНИСМЕНОТ ВАЧНО ЧИФЛИГАНЕЦ СО ДРАМАТИЧНА ИЗЈАВА: Иванов да го даде мандатот на Заев со цел да заврши кризата затоа што илјадници луѓе ќе останат без работа, народот ќе нема пари леб да си купи!!!

Ако политичката криза потрае можно е да се намали обемот на градба и бројот на вработените во градежните компании. Ова денеска го посочија од Градеж...

Повеќе

ТЕЛМА ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Академијата за обвинители и судии 9 месеци го крие резултатот од огласот за нови обвинители и судии затоа што 40 кандидати дале фалсификувани документи купени во соседна земја?!?!

Новинарскиот тим на Телма еден месец копале во академијата за обвинители и судии и откриле невериојатен скандал - академијата 9 месеци го крие резул...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕГЕНДАРНИОТ АДВОКАТ И ОБВИНИТЕЛ ТРПЕНОВСКИ ЈА ЗАПРЕПАСТИ ЈАВНОСТА: Со упадот на Јово Вангеловски и Марко Зврлевски во работата на СЈО, практично на СЈО му се врзани рацете и неговото постоење станува безпредметно!!!

* реклами:

Повеќе

АЛЕКСАНДАР МАЛЕНКО Е ЦАР: Јас направив 5 деца а државата уште не ми дала пари за тоа, сега ќе одиме со мојата сопруга на уште 3, значи вкупно 8 па ќе видиме дали и тогаш државата ќе ме остави без никаква награда!

-Македонија има проблем со наталитетот а ја сам го зголемив за околу еден процент! Но досега државата не ми дала ништо иако имам 5 деца, па сега ќе ...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti