Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

СТРУМИЧКОТО ПОЛЕ Е ПЛОДНА ПОЧВА ЗА ГОЛЕМИ ЛИДЕРИ, ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ Е НОВИОТ БОРИС ТРАЈКОВСКИ

Повеќе

КОНЕЧНО ЈАВНОСТА ЌЕ ЈА ВИДИ ВИСТИНАТА ЗА МЕСТЕНКАТА ПОТКУП: Заев побара, судот прифати целата снимка за потпук да се објави во јавност!!!

Судењето за „Поткуп“ е одложено за 26 март, бидејќи денеска во Кривичниот суд немаше услови за гледање на снимката. Судот одлучи да го ...

Повеќе

АЈДЕ ИСЕЛЕНИЦИ, ПОМОГНЕТЕ И НА МАКЕДОНИЈА И ПРОФИТИРАЈТЕ: Државата ќе ги субвенционира со 10% сите инвестиции во Македонија од македонски емигранти!

Повеќе

НА АМЕРИКА И СЕ СЛУЧУВА ЧУДО: Внуците на оние кои ги оставија коските на плажите во Нормандија и островите во Пацификот се фашисти!

Повеќе

(ВИДЕО) РАЗОРНА НУКЛЕАРКА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ: Ако ВМРОВЦИТЕ мислат дека можат да ги плашат и малтретираат дечињата на нашите пратеници, гадно се зафркнале, му дадов налог на Спасовски да покрене постапки за апсење на дел од демонстрантите!

Повеќе

И НА ТРИЧКО МУ ПУКНА ФИЛМОТ: Треба, конечно, да се влезе во таа пресметка со вмро-дпмне!

СДСМ бара ВМРО-ДПМНЕ да престане со насилствата и протестите во кои шири омраза. Но, прашањето е: Зошто ВМРО-ДПМНЕ би се откажале од својата суштин...

Повеќе

ШОКАНТНО: Поп сликан со Мерцедес С класа од 100 000е во Скопје

Ова е Мерцедес С класа според ауспусите со најголема зафатнина, значи С 600 со 6 литарски мотор, овие лиузини чинат околу 100 000е и трошат по 20 ли...

Повеќе

(ВИДЕО) Американскиот тв комичар Џон Оливер брутално го запука потпретседателот Мајк Пенс како невиден конзервативец кој сака да ја врати Америка во среден век!

Повеќе

ГО ИМАМЕ ХЕРОЈОТ НА ДЕНОТ: ФРОСИНА РЕМЕНСКИ, ПОКЛОН, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА!

Вечерва група демонстранти се пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци, за да го изразат незадоволството од гласање...

Повеќе

(ВИДЕО) АЈДЕЕЕ, ОНИЕ КОИ ЖЕСТОКО ЈА БРАНЕА МАКЕДОНИЈА ОД ФЕДЕРАЛИЗАЦИЈА, СЕГА ПОЧНАА ДА ЗАГОВАРААТ ПОДЕЛБА НА ЗЕМЈАТА?!?!?!

Повеќе

Е ОВАА ПРОВОКАЦИЈА ОД АЛБАНЦИТЕ Е ВЕЌЕ НАДВОР ОД РАЗУМОТ, ВМРОВЦИТЕ СЕ ОРГАНИЗИРААТ ЗА МАСОВНИ ПРОТЕСТИ: Албанско знаме се појавило на двете цицки на Цеца!

Масовна хистерија владее вечерва на социјалните мрежи. На еден албански портал се појавила слика со Цеца и на двете цицки имала албанско знаме. Ов...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА НА МИЛЕНКО: Во моментов во Македонија постои општа тепачка за тоа кој ќе ги добие руските пари за одработување на задачи од Москва!

Миленко открива интересни детали на својот портал Дудинка за односите Македонија - Русија, особено подземните операции со кои Москва се обидува да г...

Повеќе

ВМРО-вците се најразгалените копилиња на земјината топка, тепаа, се закануваа и палеа додека беа на власт, палат, се закануваат и тепаат и додека се опозиција, има ли спас од оваа болест?!

Додека беа на власт и бесрамно крадеа милиони, крадеа избори, владееја дивјачки без закон, устав, мерка и усул, без демократија, со црна пропаганда, с...

Повеќе

ДОДЕКА ТИМОНИЕ И ХАН МРЧАТ, БЕЈЛИ ЗАСТАНА ЦЕЛОСНО ЗАД ВЛАДАТА ВО ВРСКА СО ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИТЕ!

Американската амбасада во врска со донесувањето на Законот за употреба на јазиците завчера, го повтори ставот на помошникот државен секретар Вес Мич...

Повеќе

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ СО КОКТЕЛ ПРОСЛАВИ 18-ТИ РОДЕНДЕН ВО ХОТЕЛ СТОУН БРИЏ

До медиумите ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ ОДБЕЛЕЖА 18 ГОДИНИ Денес,18 март 2018 година, во Скопје, ДЕМОКРАТСКИОТ СОЈУЗ ,одбележа 18 години од формирање...

Повеќе