Одберете локација на пристап

Почитувани Студенти , ИМАМЕ ОТВОРЕНА ПОКАНА ЗА ВАС ДА ДОЈДЕТЕ И ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ ЗА НАЈНОВИТЕ КРЕДИТНИ МОЖНОСТИ кои во соработка со Стопанска Банка А.Д – Скопје Ви ги ставаме на располагање за ВАШЕ МОЖНО ПАТУВАЊЕ КОН АМЕРИКАНСКИОТ КОНТИНЕНТ
Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски универзитет, во Болоња, овде ја формираа првата хуманистичка школа. Со овие зб
Вицепремиеротза економски прашања Кочо Анѓушев денеска се сретна со деветнаесетгодишниот Христијан Котески, млад автомеханичар од прилепското село Борино, кој со сопствен труд и средства успеал да направи теренско возило за чистење снег. Анѓушев,
Мобилен телефон, мобилен полнач, импровизиран кабел за полнење мобилен телефон и други недозволени предмети биле пронајдени вчера при редовен претрес на собите во истражниот затвор Шутка кај лицето Јане Ченто, соопштуваат од Истражниот затвор Скопј
Серијалот на 1ТВ, Македонски инсајдер веќе почна да предизвикува реакции, иако до сега се објавени само најавите за првите четири досиеја. Едниот од нив, кој се однесува на градежната мафија беше причина за низа закани по животот на главниот и одго
Пратеникот Мухамед Зекири веднаш по поразот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во клучниот меч против исландската селекција им порача во иднина повеќе да се занимаваат со спорт, а помалку со политика, алудирајќи на од
Во оружен инцидент во Кочани, рането е едно лице. Според полицијата во кратка вербална расправија Драганчо Стоименов, викан Дацо Белски пукал и го повредил Драган Здравев. Инцидентот се случил во кафе барот Аква во Кочани, попладнево околу 17 часо
Branko Trickovski 4 hrs· Тежок пораз на нормалноста Онаков величествен, но сепак додворувачки, дури и гротескен пречек, каков што во Србија имаше рускиот претседател Путин, не се приредува повеќе ниту во руските
Почитувани,На 19.01.2019 година (сабота) во ресторанот „Беладона“ со почеток од 18 часот ќе се одржи промоција на локалниот клуб на нашата партија во Куманово. Сите што сакаат да се запознаат со идеите на Граѓанско демократската унија с
За првпат се обезбедени бесплатни ортопедски градници, за жените што се оперирани од рак на дојка и имаат потреба од градник. Жени, ве информирам дека во функција е процедурата за добивање бесплатен градник, еднаш годишно во соработка со ФЗОМ. За
Во разговор со ЦИВИЛ Медиа, за Перспективи 2019, главниот уредник на Телевизија 24, Огнен Јанески, вели дека во 2018 година имавме многу големи очекувања, особено во делот на внатрешната политика, на реформите кои ги очекувавме, особено е
Се надевав дека нема случајот да излезе во јавност затоа што не сакав да и наштетам на мојата сега веќе екс сопруга. Но за жал случајот некако излезе во јавност и ќе морам да ја кажам вистината. За жал, пред два дена имавме пак кавга со мојата ек

ОТЧЕТ НА ДРАГАН АТАНАСОВ - ЛАДИЧ, ЕДНА ГОДИНА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ПРОБИШТИП: Го враќаме наследениот долг од 3 милиони евра, обезбедивме над 10 милиона евра за нови инвестиции!!!

Почитувани, Зад нас е една година откако ја добив довербата да бидам градоначалник на општина Пробиштип. Година на сериозни предизвици и тешки одл...

Повеќе

УАПСЕН БИЗНИСМЕНОТ ОРЦЕ КАМЧЕВ!

Бизнисменот Орце Камчев е еден од приведените по истрагата на СЈО наречена „Империја“, поврзана со перење пари, злоупотреба на службата ...

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА: СЈО ги гони Камчев, Мијалков, Панделески во новата истрага „Империја“, уапсени 5 лица!!!

Специјалното јавно обвинителство ја извести јавноста дека по спроведена опсежна предистражна постапка, во која се преземени десетина предмети што ...

Повеќе

КАТИЦА УТРОВО УПАЃА ПО ГОЛЕМИ ФИРМИ ПОВРЗАНИ СО ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ, ПО ОРКА НА РЕД ДОЈДЕ ПЕЛИСТЕРКА!

Рано утринава во 6 часот, специјални обвинители и инспектори за организиран криминал влегле во главната „Орка Холдинг“ и во сите други...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ЧАИРЧАНИ ВО ШОК: МВР синоќа ја исчисти од диво паркирани возила цела Цветан Димов од Бит Пазар па се до Бутел!

Повеќе

ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ВО ПОСЕТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА ОБУКА НА ПОЛИЦАЈЦИ: Во иднина ќе внимаваме на стручноста и спремноста на идните кандидати за полицајци!

Повеќе

ФОТКАТА НА ВУЧИЌ, МОГЕРИНИ И ТАЧИ ДОВОЛНО ЗБОРУВА КОЛКУ СЕ ЗАГЛАВЕНИ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА КОСОВО

Повеќе

БОРБАТА СО ЗАГАДУВАЊЕТО СТАНУВА ГЛАВНА ВЛАДИНА ПРЕОКУПАЦИЈА - Нова мерка: Купи ново возило и добиј субвенции од Министерството за економија

На последната седница на Владата на Република Македонија на предлог на Министерството за економија усвоени се измени за дополнување на законот за во...

Повеќе

ПРАВДАТА ЌЕ ГИ СТИГНЕ УБИЈЦИТЕ: Почнува судењето за убиството на Никола Саздовски-Саздо!

Во Кривичниот суд денеска почнува судењето на обвинетите за претепувањето до смрт на младиот Никола Саздовски. Судскиот процес ќе го води судијк...

Повеќе

УТРОВО ИНСПЕКТОРИ НА СЈО СО СУДСКА НАРЕДБА УПАДНАА ВО СИТЕ ФИРМИ НА ОРЦЕ КАМЧЕВ

Oбвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце Камчев, потврдија неофицијално од СЈО за...

Повеќе

УСПЕШНА ДВОДНЕВНА ПОСЕТА НА ДИМИТРОВ НА БЕРЛИН, ОСТВАРЕНА СРЕДБА СО КОЛЕГАТА ХАЈКО МАС: МНР Мас изрази задоволство од севкупниот прогрес во Република Македонија, како и од текот на имплементацијата на Договорот од Преспа, укажувајќи на важноста од заокружување на овој процес, што е предуслов за европските и евроатлантските интеграции на земјата

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈАМИНИСТЕРСТВО ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ Соопштение до средствата за јавно информирање MНР Димитров оствари средба со МНР на СР Гер...

Повеќе

ЈАПОНЦИТЕ ЌЕ ГО СПАСУВААТ КРАТОВО ОД ПРОПАСТ ПО ЕРАТА НА ЅИНГО: Имаат практично искуство со Хирошима и Нагасаки!

Ljupco Bojadzievshared aphoto. October 24 at 6:09 PM· Nejzinata Ekselencija Keiko Haneda , Ambasador naJaponija v...

Повеќе

БРАВО СДСМ: Решен е деценискиот проблем со водата во Гевгелија, пуштен во употреба нов водоснабдителен систем, обезбедена чиста и здрава вода за граѓаните!

Сашо Поцков-Градоначалник на општина Гевгелија November 7 at 5:55 PM· Денес извршивме свечено предавање во уп...

Повеќе

РЕНАТА ДЕСКОСКА: Предизвик за Законот за Судски совет и Законот за судови e да се дефинираат основите за одговорност кај судиите

„Расправа за предлог-измените во Законот за судовите и Законот за Судкиот совет“ беше темата на денешната конференција на која учествува...

Повеќе

ФОТКА КОЈА КАЖУВА СЕ: ШТО ДА ПРАВАМ СО ВАС БЕ КОПУЦИ ЕДНИ ПРАЗНОГЛАВИ?!

Повеќе