Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) ФРЧКО ГО НАЈДЕ ЛЕКОТ: Според член 82 од уставот Талат Џафери го заменува претседателот кога тој е оневозможен да си ја работи работата, значи Талат треба да се потпише на двете места и чао пријатно!

Повеќе

(ВИДЕО) Еве како да отворите вино без отворач

Линк до видеото, овде.

Повеќе

ГОЛЕМАТА НОВИНАРСКА ВЕЛИЧИНА, ЖАНЕТА ТРАЈКОВСКА, СЕ ИЗМЕВА СО ПРАТЕНИЦИТЕ ЧИИ ДОМОВИ СЕ ОПКОЛЕНИ СО ДИВЈАЦИ КОИ САКААТ ДА ГИ УБИЈАТ!

Наместо да го осуди личнот кој им се прави, таа ги исмева и ги прогласува за кукавици?!?! Ах мори мајко, од вакви посерли си патиме...

Повеќе

(ВИДЕО) СОВЕТНИКОТ ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ НА ТРАМП, МЕКМАСТЕР СО ЖЕСТОК ГОВОР ВО БЕЛАТА КУЌА: Светот конечно мора да му застане на патот на Путин, овој силеџија мора да биде сопрен!!!

Повеќе

РЕЈТИНГ АГЕНЦИЈАТА СП: Македонија има стабилен кредитен рејтинг кој ќе се подобри ако го решите проблемот со името и ги спроведете најавените реформи!

17 март 2018, Скопје - Aгенцијата “Standard and Poor’s” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-, со стабиле...

Повеќе

ВИДЕО ТЕЛМА: НАДОЈДЕНОТО ОХРИДСКО ЕЗЕРО НАПРАВИ ПУСТОШ ВО КАФУЛИЊАТА ВО ОХРИД, УНИШТЕН Е И МОСТОТ НА ЖЕЛБИТЕ

Повеќе

БОМБА НА ТАЛАТ ЏАФЕРИ: Им понудив на пратениците од ВМРО ДПМНЕ да се тргнат казните од законот за возврат да ги повлечат 35-те илјади амандмани, не прифатија!

- Пробав да водам дијалог со пратениците од ВМРО ДПМНЕ но цело време наидував на ултиматуми. Им понудив да ги тргнеме казните од законот и бев спрем...

Повеќе

ВИДЕО ОД РАСПАЉОТКАТА ОД СИНОЌА МЕЃУ БОРЈАН И ТАЛАТ НА ТЕЛМА

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ: Не треба да се крева паника за законот за јазици, Македонија нема да претрпи никакви штети, се ќе биде во ред

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ТЕРОРОТ НА ВМРОВЦИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВА: Автомобилот на Саше Политико посипан со јајца, пред два дена избушена гума со подметнат штраф

Автомобилот на Саше Политико паркиран пред зграда во Кисела Вода посипан со јајца најверојатно од некои големи патриоти кои живеат во истата зграда....

Повеќе

Еди Рама: Без Албанци нема Македонија, почитуван претседател Иванов!

Премиерот на Албанија, Еди Рама, на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук упати критики до македонскиот претседател Ѓорге Иванов кој одби да го...

Повеќе

НАЈГОЛЕМА ЗАКАНА ЗА МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ АЛБАНЦИТЕ НИТИ ГРЦИТЕ НИТИ БУГАРИТЕ ТУКУ ВМРОВЦИТЕ, ТАА ГАДНА БОЛУМЕНТА КОЈА МИСЛИ ДЕКА ЈА ЧУВА МАКЕДОНИЈА ТАКА ШТО ХУШКА ВОЈНА И РАЗУРНУВАЊЕ И БЕДА И ХАОС!!!

Повеќе

ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА НА ТЕЛМА МЕЃУ БОРЈАН И ТАЛАТ: Груевски сакаше да се степаме, или да ме испровоцира да ги исфрлам од собрание па пак да прават немири, но јас не сум од вчера!

- Законот за јазици според коалицискиот договор требаше да се донесе во првите 100 дена влада, но чекавме и имавме разбирање. Груевски сакаше да нап...

Повеќе

РЕЖИМСКОТО КУЧЕ ПАЛЧО ИМАЛ 100 000 СНИМКИ ОД ПРИСЛУШУВАЊЕ, СЈО МУ ГИ ОДЗЕЛО?!

Сашо Ордановски и Плусинфо открија дека 100-те илјади нови снимки на СЈО ги добиле по претрес на домот на Љупчо Палевски кој објавуваше снимки на ин...

Повеќе

ШЕЌЕР И ВОДА ЗА СИТЕ ВМРОЊИ: Швајцарија 4 официјални јазици, Белгија 3, Белорусија 2, Финска 2, Кипар 2, Ирска 2, Канада 2, Австрија 5!

Повеќе