Одберете локација на пристап

- Зад повеќете телевизии стојат бизнис сестрински гиганти кои продаваат вода, нафта, рудници и слично, зад Канал 5 нема такви работи, зад нас не стои никој! Ова го кажа и остана жив директорот на Анал 5, Иван Мирчевски на конференцијата за терестр
Канал 5 се клатела лево десно и имало опасност новинарите да испаднат од кровот?!?! Ова го објаснуваше куртонот Смирчевски од Анал 5 на конференцијата за терестријални телевизии пред неколку денови. Ова комично видео го имате на следниов линк, нег
Јавноста два дена сече вени паничи плаче и паѓа во транс како тоа Катица не го уапсила Грујота за да дојде на распит во СЈО за да се стигне со обвинителниот акт за Талир... Дури и искусни новинаришта како оние во Дојче Веле паничат па споменуваат не
Крсто Мукоски и Цветко Грозданов биле бизнис партнери?!?! Едноот му дава тендери на другиот, а уствари само на себе си даваат тендери?!?! Има ли крај на криминалите на Груевци?! Линк до сторијата тука.
- Постојат повеќе начини како да се отарасиме од сваровски судиите од тефтерчето на Гоца. Еден од начините е да побараме од сите судии да докажат потекло на имотот кој го поседуваат, мислам дека половина ќе се откажат сами од функциите, потоа ќе ба
Еј човече, колку треба да си бедно човече за да го правиш ова што сега го прави директорот на Канал 5... Цццц па не знам која плата да зема ова копиле, како бе не му е срам бе, како може вака да се бламира, па ова е толку очајно... Свиња расипана, ц
- Ја сменивме уредничката затоа што таа треба малце да се одмори, долго време беше уредничка и сигурно е изморена. Ова без грам срам и перде за емисијата 360 го изјави директорот на Канал 5, Иван С. Мирчевски. Вистината можете да ја видите горе во
Кралскиот имот во Британија направил профит од 500 милиони евра лани. Профитот е направен од големиот имот на кралското семејство кој се состои од десетици дворци, шуми, полиња, ловишта, езера, паркови... Но сиот овој профит кралицата ќе го употре
Новиот носач на авиони од класата Елизабет беше пуштен денеска во пловидба. Носачот чини 5 милијарди евра, долг е 300 метра, има персонал од 700 војници и кувари и техничари и ќе ги носи најновите стелт авиони ф-35 кои Британија ги разви заедно со
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Два руски бомбардери се доближиле до Аљаска, американски ловции ги бркале 12 минути летајќи со нив паралелно

Американската војска соопшти дека пресретнала два руски бомбардери во меѓународниот воздушен простор над брегот на Алјаска. Портпаролот на Пентагон...

Повеќе

СДСМ: Легитимното парламентарно мнозинтво од 67 пратеници избрани од над 700.000 граѓани, многу брзо ќе избере нов претседател на Собранието, а потоа и нова Влада

СДСМ во денешното соопштение посочува дека единствениот излез од политичката криза е согласно Уставот и законите парламентарното мнозинство да ја фо...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛДП Битола: Луѓето кои имаат дадено свој придонес за зачувување на македонскиот јазик се омаловажуваат од ВМРО-ДПМНЕ

„ВМРО-ДПМНЕ доколку вистински се грижеше за македонскиот јазик немаше да зборуваат за џуџето од Небрегово, за џуџето од Велес и немаше да го л...

Повеќе

Алооо... претседателе, не треси зелени

Човекот што се претставува како претседател на државата почна да раскажува цртани филмови на странски новинари Меѓу големиот број абнормалности кои д...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Еве каде се снимаат сите холивудски блокбастери со античка тематика - Замок изграден во сред пустина во Мароко само за снимање на филмови

* реклами:

Повеќе

Се самоуби убиецот кој злосторството го пренесуваше во живо на Фејсбук

Мажот, за кого полицијата се сомнева дека убил повозрасен човек и тоа злосторство во живо го пренесувал на Фејсбук, се самоубил денеска во округот И...

Повеќе

ПЦЕР: Постои видео снимка од маскрот кај Смилковското езеро, наскоро ќе се објави!

Соопштение на ПЦЕР: Партијата за целосна еманципација на Ромите ПЦЕР од лидерот на ПЦЕР Самка Ибраимоски сака да ги информира граѓаните дека постои...

Повеќе

Еди Рама го ЗАКОПА копилето: Груевски и неговата партија ВМРО-ДПМНЕ без ниту еден услов ја прифатија платформата на албанските политички партии!

Премиерот на Албанија, Еди Рама, тврди дека Никола Груевски и неговата партија ВМРО-ДПМНЕ без ниту еден услов ја прифатиле платформата на албанските...

Повеќе

(ВИДЕО) Поради ГЛУМЕЊЕТО НА ЛУДИЛО во Собранието на пачаврите од ДПМНЕ на 14 мај следува КОЛАПС на локалната самоуправа: Нема да има плати во образованието и општинската администрација!

“Нема да има плати во образованието, во општините, нема да има плати ниту за општинските служби“, Ваква ќе биде состојбата во општините...

Повеќе

Гаши: Странците сакаат да помогнат, не доаѓаат со готови решенија

Со Карл Билт имавме конструктивни разговори за тоа, како да се најде начин за да се стави крај на политичката криза во Македонија, рече потпретседат...

Повеќе

БОМБА ја стресе индустријата на политичкиот маркетинг и истражувањето на јавното мислење на Балканот - Главниот ВИНОВНИК за победата на Доналд Трамп доаѓа во регионот: СВЕТСКИ ПОЗНАТАТА КОМПАНИЈА ЗА СТРАТЕГИСКА КОМУНИКАЦИЈА SCL GROUP ОТВОРА КАНЦЕЛАРИЈА ВО СКОПЈЕ!

Во екот на растечкиот публицитет на SCL, што очекувано уследи по американските избори, оваа групација се шири и на Балканот – и тоа со епицент...

Повеќе

Али Ахмети дава изјави како да е странски амбасадор

По средбата со Карл Билд, Али Ахмети изјавил дека ДУИ дава конструктивен придонес за надминување на кризата со тоа што дал согласност да се формира па...

Повеќе

Хорхе Валандовски глумеше политички МАЧО МЕН - Карл Билт: Дури Иванов и да сакаше да се сретнеме, ќе немав време за него

Слушнав иако претходно не знаев дека претседателот Ѓорге Иванов нема да се сретне со мене. Среќен сум поради тоа бидејќи немам многу време, така ш...

Повеќе

Промоција на книгата „Спомени“ од македонскиот револуционер Васил Хаџи Кимов

На 22 април (сабота), 13:00 часот, во салата на Советот на Општина Штип ќе се одржи промоција на книгата „Спомени“ на познатиот македонс...

Повеќе

Оглупи, поткупи, па владеј

Ако на мајмунот за милион години му успеа да стане човек, Груевски и ДПМНЕ за само десет години, од човекот пак направија мајмун. Милина. Примитивиз...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti