Одберете локација на пристап

Почитуван Те молам на твојот портал да го објавиш текстот без мое име Имено како сосопственик на викенд куќа во Стар Дојран вчера, ден по завршувањето на познатиот Д фестивал додека младо друштво уживаше во размена на позитивни впечатоци доживеав
Судот и судиите работат согласно законските одредби, го почитуваат начелото на еднаквост на оружјата, уставно загарантираните права и слободи и одлучуваат врз основа на доказите и аргументите, а не врз основа на лични желби на странките во постапка
Се додека Западниот Балкан не се интегрира во Европската Унија, не можеме да очекуваме да исчезнат балканските омрази, а слабите економии и меѓуетничките односи да се подобрат, порача претседателот на државата Стево Пендаровски, на предавањето на т
Премиерот Зоран Заев рече дека 100 отсто верува дека во октомври земјава ќе добием датум за преговори за членство во Европската унија. -Верувам 100 отсто дека во октомври ќе добиеме датум. Но да дадеме некој аргумент повеќе. Да покажеме дека
Човекот има милиои евра и со тоа капацитет да купи цели редакции, познати новинари, судии, обвинители, па дури да вмеша и влади на соседин земји, на големо се збори дека Бугарија се вмешала за спас на Камчев затоа што тој поседува десетина болниц
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска даваше изјава за медиумите. Боки 13 со кисела насмевка пројде покрај новинарите и
Мактел вчера излезе со анализа дека Камчев го местел Боки за да се спаси од Империја со тоа што ќе го наруши кредибилитетот на СЈО. Исто така дел од планот беше Камчев да се ребрендира од криминалев во невина жртва на рекетарско - обвинителна банда
Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни случувања и апсењето на Јовановски и оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Д
Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд, пренесеТВ21. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придр
Каков гение!!! Каков мастермајнд! Ние сите го отпишавме, а тој вредно ткаел фина пајажина!!! Замислете кој е тоа пеколен план! Го викаш наивниот и болно алчен Боки 13-ка, знаеш дека е врзан со Катица Јанева која си го вработи синот во 1 ТВ и му
Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО. Фрлена е огромна цистерна со црна боја врз зградата на СЈО вечерва. НО ЌЕ СЕ ИСПЕРЕ! Не може еден Боки 13-ка и неговата алчност и немање на осет да уништи она што почна со Шарена Револуциј
ејсбук статус на екс-пратеникот Павле Богоевски: Прашања кои треба да бидат одговорени по пресот на ОЈО: 1. Дали Обвинителот на кого осомничените наводно се обиделе (или успеале) да му/и вршат влијание го пријавил случајот по службена д
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева кој е вработен во телевизијата, јавува репортерот на
Во домот на обвинителката Лиле Стефанова, која е дел од тимот на СЈО, вечерва не е извршен претрес, иако дел од медиумите објавија дека тоа се случило. Од Обвинителството за организиран криминал и корупција за „Фокус“ појаснуваат дека с
Jавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека поддржува ветинг во судството и обвинителството, и го посочи примерот со ослободителната пресуда за новинарот Дрган Павловиќ Латас и неговите браќа за кои СЈО имаше поднесено обвиние за бесправно градењ

Груби е задоволен од работата на сите министри и градоначалници од ДУИ

Артан Груби од ДУИ во вечерашното гостување на Телма на прашањето дали некој од функционерите на ДУИ треба да сменет, рече дека тој е задоволен од с...

Повеќе

ЗАЕВ СО ПОРАКА ДО ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА СДСМ:Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот и народот. Ќе кревате телефон и ќе ги решавате проблемите на граѓаните!

Ако можам јас, Зоран, да кревам телефон на граѓани и враќам на пораки во секој дел од денот, можете и вие. Ако сте функционери, не сте над законот...

Повеќе

Една интересна анегдота од животот на Стево која ќе ви долови каква длабока и топла душа има нашиот иден претседател

Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се...

Повеќе

Албанец од Чаир до Заев: Ти си иконата наша, ти давам Беса, заедно ќе победиме!

На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО МАРКЕТИНГОТ Е ПСИХОЛОГИЈА ЗА НАРОДНИТЕ МАСИ

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ, НЕ СМЕЕШ ДА ДОЗВОЛИШ ДА СЕ ВРАТАТ ГРУЕВЦИ НА ВЛАСТ, ПА МАКАР САМИОТ СТАНАЛ НЕКАКОВ ПРОЗАПАДЕН АВТОКРАТ!

Не смееме по никоја цена да му дозволиме на ова ВМРО ДПМНЕ, вакво, нереформирано, верно на Грујо, верно на мафијата, националистичко, во суштина анти-...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ КОЈ СО ГОДИНИ БЕШЕ ДЕСНА РАКА НА МИРА МАРКОВИЌ, СОПРУГАТА НА СЛОБО: Таа нарачуваше убиства преку тајната служба, сакаше Србија да биде мафијашка држава каде она и Слобо ќе бидат главни мафијаши!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Доделени 288 награди со „Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

(Прилеп, 23.04.2019) – „Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра го заокружи првиот месец на извлекувања со 288 извлечени доби...

Повеќе

Со премиум горивата на Gulf разбудете ги коњските сили на моторот на вашето возило и почувствувајте ја моќноста и брзината

Вистинските шампиони секогаш знаат да препознаат врвен квалитет кој ќе додаде екстра брзина.Со премиум горивата на Gulf разбудете ги коњските сили н...

Повеќе

ГРУЈО ЌЕ ОТВОРА ШТАБ НА ВМРО ВО БУДИМПЕШТА: УЛОВЕН КАКО РАЗГЛЕДУВА ДУЌАНИ И СТАНОВИ ОГЛАСЕНИ ЗА ПРОДАЖБА

Повеќе

ОВАА ПА ОПСЕДНАТА ДА ГО ВРАТИ ВМРО НА ВЛАСТ - Силјановска: Резултатот е најава за поразот на власта на парламентарни

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, денеска ја стартуваше кампањата во вториот круг од претседателските избори. Во изјава за ме...

Повеќе

НАЈДЕНА Е ИГУБЕНА БАБИЧКА КАЈ ВЕРО ЏАМБО, ОДНЕСЕНА Е НА КЛИНИКАТА СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ

Повеќе

ГРУЈЧЕ ЧЕКА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ЗА СЕ ДА БИДЕ ПО СТАРО!

Повеќе

ФУРКАН САЛИУ: Стево Пендаровски ќе победи, затоа што Албанците повторно ќе го казнат ВМРО ДПМНЕ за национализмот и албанофобијата!

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: Од името на ГДУ сакам да се заблагодарам на Oхриѓани

Повеќе