Одберете локација на пристап

Една од мерките на претходната влада која ми се допаѓаше беше она за оценувањето на работата на шалтерските работници во владините агенции со оние копчиња на кои имаше неколку смајлиња и со нивно кликање некаде се броеја смешковци, намуртени фаци итн
Овие неколку месеци на Сител оди емисијата Ја Сакам Македонија, каде водителот Александар Блажевски оди по македонските градови и прави репортажи од лице место. Тоа е истиот Александар Блажевски кој 10 години ја уредуваше емисијата Бекстејџ каде
Просто е неверојатно со која жестина е крадено од куќата на Есма на Кале. Крадци го искористиле фактот што немало никој во куќата во периодот по смртта на Есма па земале се што може да се искорне. Значи фали мебел, инструменти, слики па дури и ште
Томислав Николиќ ми рече: Тебе не можат да те уапсат После дваесет и осум години молчење, проговори Мирослав Мишковиќ, најголемиот бизнисмен во Србија од крајот на 20 и почетокот на 21 век. Книгата “Јас, тајкун” е единствена исповед на
Стаса одговор на писмото од пред една недела на вработен во ТЕЦ Неготино, овој пат ни пишува друг вработен: Здраво Саше, многу размислував па решив и јас да пратам едно писмо до тебе во врска со ТЕЦ Неготино како и претходниот ( х непознат вмровец
- Јас бев втор на список за елиминација, откако мислеа дека го убиле Села, ме бараа мене низ собрание, го слушав моето име како ме бараат низ просториите, додека бев скриен со 4 пратенички во една просторија во собрание. Мислам дека целта беше да с
Геро Алцхајмер ја обвини владата за популизам, на тоа стигна рендање од Боки Бургија?!?! Цццц, овие денови кој стигне брише под со суетната будала! Еве што пишува на фв Боки: Популизам? Хе, гледам дека нема секојдневно сечење црвени ленти на селс

(ВИДЕО) КОЧО АНЃУШЕВ: Ние ќе делиме субвенции на странски и домашни инвеститори по јасни критериуми со што нема да може да се земаат провизии и фирмите нема да делат дивиденди под маса на министри и партиски моќници!!!

Повеќе

ГРАДОНАЧАНИКОТ НА КРАТОВО, доктор Бојаџиев: Ние Кратовци ќе славиме нова година кога ќе се отвори нова фабрика во градот!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО ЗАЕВ: Премиере зошто дозволувате директори да купуваат коли од 30 000 евра?!

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ ЌЕ СКРЕНЕ ОД НАСТАНИ И СРЕДБИ: Вчера го цитираше Мајкл Џордан во драмски театар...

Повеќе

(ВИДЕО) ИСУСЕ ХРИСТЕ: Фикусот вчера во сред парламент ломотеше за ТИРАНСКА ПЛАТФОРМА и го бранеше крвавиот упад на 27-ми во собрание?!?!

Повеќе

ЗАБЕГАНИТЕ АЗДИСАНИ ВМРОВЦИ: Копилиња кои лажат дека се патриоти а уствари се забегани себични злобни народни крвопијци!!!

Повеќе

БОМБА НА ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ: Од утре (четврток) јавниот превоз е бесплатен поради загадувањето, запираат градилиштата…

Градоначалникот Петре Шилегов денеска објави итни мерки и препораки за намалување на загадувањето на воздухот. – Во согласност со Законот за ...

Повеќе

БРАВО ЗА ЕЛЕМ: Болниците, градинките и училиштата во Скопје, Битола, Тетово и Јагуновце ќе добијат пречистувачи на воздух донација од ЕЛЕМ!!!

Од заштедени пари на ЕЛЕМ со домаќинско работење, ќе се донираат пречистувачи на воздух за болниците, градинките и школите во Скопје, Битола, Теотов...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев: Потенцијални инвеститори еве ви 65 милиони евра субвенции, реализирајте го вашиот бизнис план, владата е ваш партнер

Повеќе

ПЕТРЕ ИМ ГИ НАЧУКА СТУПЧИЊАТА И ПРЕД МИНИСТЕРСТВАТА ЗА ТРУД, ИНФОРМАТИЧКО ОПШТЕСТВО, ДИК...

Повеќе

Соопштение до јавност од досегашниот заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство Власте Димковиќ

Изразувам голема благодарност до Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев што ја искажа довербата кон мене и ме предложи за замен...

Повеќе

И ЏИНОТ ПЕРО АНТИЌ Е ЗА ЖИВОТ ЗА СИТЕ ВО МАКЕДОЊА

Повеќе

ВАКА ТЕ ЛИЧИ МАКЕДОНИЈО, ЦИВИЛИЗИРАНА ЗЕМЈА А НЕ ЛУДА ВУКОЈЕБИНА

Повеќе

СЕ ОСТВАРИ СОНОТ НА ВМРОВЦИТЕ: ДИВИ СВИЊИ ЈА ИЗЕДОА АМЕРИКА!

Повеќе

НА БЛАГЕТО ШТО И ФАЛИ?!

Повеќе