Одберете локација на пристап

Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија
Трендо бе куче режимско, пичко кукавичка перфидна, па ти бе за 10 години не си дал ниту 10 критики кон режимот на Грујо, за се ќутеше и се правеше дека не си од тука, како политиката била за сељаци, за неизживеани простаци кои немале што да прават
На прашање на новинарката на Дојче Веле, што мајка бараме во ЕУ и НАТО кога сме земја полна со национализам, Радмила одговори: - Членството во ЕУ и НАТО е лек за сиот национализам на балканот, отворањето можности за раст на економијата, сигурноста

РЕПЛИКА: Почитувана колешке Биљана Секуловска, не брзај со етикетите, прикочи малце и пушти бришачи на ветробранското стакло за да видиш подобро пред тебе

Во својата колумна на Нова ТВ, ценетата колешка, Биљана Секуловска, многу жестоко решета се што се дрзнало да ја брани одлуката на СДСМ да се рекламир...

Повеќе

ЕКСПЕРТОТ ЗА МЕДИУМИ, СЕАД ЏИГАЛ УСПЕА ДА ПРЕВЕДЕ ЕДНА ЕМИСИЈА НА ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА СО НЕНАД МАРКОВИЌ, ЗНАЧИ МОЖЕЛО ОВА ДА СЕ НАПРАВИ?!

Конечно успеав да го завршам преводот на една од скорешните дебати на „Топ тема“. Тешко беше, к’о Шекспира да го преведуваш, но в...

Повеќе

ВЕЛЕШАНИ ЕВЕ КАЈ ВИ СЕ ПАРИТЕ: Општина Велес му исплатила 3 милиони денари на Здравко Чолиќ за да пее за питијадата!

- Општина Велес му исплатила на пејачот Здравко Чолиќ 3 милиона денари за неговиот настап на питијадата оваа година. За време на питијадата, во бекс...

Повеќе

Еве како изгледа џогирање на врвот на Шар Планина

Љуботене планински врв висок 2498 метри, прв на главното било и срт наШар Планина. Иако не е највисок врв наШара, поради своите црти и поради издвое...

Повеќе

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КОЦЕВСКИ ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Илче Гебелс незаконски си земал вработен во општина Велес да му биде личен возач на сметка на општината?!?!

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски откри шокантен скандал поврзан со пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски. - "Пратеникот Димовски незаконск...

Повеќе

ЖАЛНА ВЕСТ: Во сообраќајка загина членот на ЦО на СДСМ и екс директорот на СРД, Зоран Стефановски

Загина Зоран Стефановски, поранешен претседател на Советот за радиодифузија, во тешка сообраќајна несреќа што се случила денеска околу еден часот по...

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВ ПРЕС НА АЦЕ КОЦЕВСКИ ВО ВЕЛЕС: Очекував дека ќе наследам лоша состојба во општината, но ова што го затекнав е нешто неверојатно, милиони евра долгови, превработеност, расипништво, хаос!!!

Повеќе

Ѓаволски тешко е да се објаснуваш со разгалените скопски педерчиња за тоа како е да се биде сиромашен

Колку е тешко и напорно да се расправаш со скопските елитисти кои мислат дека имањето на кола е човеково право и автоматски ти следуеа како што ти сле...

Повеќе

Ова лудо копиле пукаше во 5 годишни деца, жени и старци во црква во Тексас, уби 27 а околу 20 се тешко ранети!

Облечен во црна маскирна униформа, со панцир, шлем и со автоматска пушка, ова лудо копиле, ова гомно од човек, 26 годишниот Давид Патрик Кели, уби д...

Повеќе

Овој премиерот на Канада ептен симпатично човече...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА ЧОВЕКОТ КОЈ ГИ УКРАДЕ БОМБИТЕ ОД ДБК: Кога ги однесовме снимките во МВР за да го пријавиме прислушкувањето, цел ден не ни дадоа јадење, само вода!!!

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО КОЛЕГА: И Бугарите имаат свој Саше Политико, кој за малце ќе беше прегазен со кола од градоначалникот на општината Балчик кој си купил кола од 75 илјади евра и по цел ден се шета во работно време

Повеќе

ЛУДА ТЕЗА НА КУРТОН ЕФТОВ: СДСМ ќе ја упропастела земјата економски и пак ВМРО ДПМНЕ ќе требало да ја оправа?!?!

Колку треба да си луд за ова да го кажеш: - Задачата на Заев е земјата да ја упропасти економски да ја презадолжи со кредити со цел да му каже на н...

Повеќе

ЕНИГМА: Зошто албански политичари и аналитичари СЕ МАЗОХИСТИ, зошто одат во емисии на Миленко, Ефтов, Јанко Бурек, Латас и останати куртони кои 10 години шират омраза за Албанците?!?!

Албански политичари и аналитичари кај Миленко до скоро, еве сега Таравари кај Ефтов, често има и Албанци на гости кај Јанко Бурек, Латас и останати ...

Повеќе

Гледам дека многу луѓе во обид да ме навредат и негираат, ми велат дека не сум излегол од Кратово и не сум знаел ништо...

Гледам дека многу луѓе во обид да ме навредат и негираат, ми велат дека не сум излегол од Кратово и не сум знаел ништо... Само да ве информирам дека...

Повеќе