Одберете локација на пристап

– Ме критикуваат за тоа дека учествувам на протестите и ми велат дека Заев бил христијанин кој се причестува. Ако се причестува, тогаш отров нека му се стори причестот – рече поп Стеван. Свештеникот Стеван Здравески од Преспанско
Стравот на детското лице фатен од добар фотограф може да направи чуда во политиката. Ништо досега не можеше да го бутне Трамп на грб, но оваа фотка која се врти по медиумите веќе со денови му нанесува огромна штета, до таа мера што дури и Меланија
Мислам дека има една забуна во јавноста... Оние кои не ги разбираат бенефитите од договорот со Грција, не ја разбираат ниту нашата радост за договорот, кога мислам нашата мислам на нас подржувачите на договорот... Они мислат дека ние се радуваме шт
- Лага е приказната дека ако влеземе во НАТО ќе плаќаме пари во Брисел, само ќе го зголемиме буџетот за нашата армија, што значи ќе имаат нашите војници поголеми плати и подобра опрема, што е секако добро за нашата земја да бидеме спремни за евенту
Пишува Кица Колбе Многумина во Република Македонија пред два дена небаре се разбудија од длабок сон. Некои беа толку погодени од предлог-договорот за промена на државното име, што мигум се предадоа на апокалиптички сценарија. Како да не знаеја ш
Од УБК извлековме едвај 3 проценти од бомбите, истакна укажувачот Лазаревски Од УБК извлековме едвај 3 проценти од прислушуваните материјали, рече Ѓорѓи Лазаревски, едниот од укажувачите кој го пријави и документираше прислушувањето на р
Вицепремиерката и министер за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева изјави дека по постигнатиот договор за името Северна Македонија, Советот за општи прашања на ЕУ со кој таа претседава, во почетокот на наредната недела би можел да дад
- Никогаш нема да станеме дел од НАТО, Заев нема право да преговара, само Иванов, договорот е неважечки, идна влада сето тоа ќе го поправи како што си беше! Јанко Бачев, пријателчето на Путин вечерва на протестот кој наместо за името се претвори в
- Бејли ќе го пушиш по македонски! Ќе те избркаме на клоци од Македонија! Македонија не сака во НАТО, тоа е злосторничка организација! Ова на протестот го кажа Љупчо Палевски - Палчо, познат мешетар и пропаднат бизнисмен кој сега заговара блискост
Со морбиден говор за мртви новороденчиња, Солза повика народот да машрира кон собранието и СДСМ и ДУИ да бидат уништени!!! Женава тотално го изгубила умот, политиката не е за секого!

ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА НОВИОТ МАКЕДОНСКИ ПАСОШ

Повеќе

НАНО РУЖИН: Чудно е како во Македонија, се левицата ги решава сите големи проблеми, а десницата само кочи или гледа сеир!

- Ова е историски ден за земјава, Заев по втор пат, по бомбите, сега и ова влегува во историските читанки, но чудно е како секогаш левицата е тука д...

Повеќе

МИЛА ЦАРОВСКА НЕ СЕ ОТКАЖУВА: За само две недели 75 лица пројавија интерес да згрижат дете, ова е доказ дека Македонија има големо срце

За само две недели 75 лица пројавија интерес да згрижат дете. Ова е доказ дека во Македонија постојат многу луѓе кои се подготвени да го отворат с...

Повеќе

СТОЈАН АНДОВ: Од ова бенефит ќе има народот, штета ќе имаат Заев и Ципрас, ќе им остане вечно етикетата за предавници, но тоа е работата на лидерите да се жртвуваат за своите народи

- Да не си им во кожа за Заев и Ципрас. Од овој договор, бенефит ќе имаат народите, особено нашиот народ. Но тие двајца како политичари ќе бидат нај...

Повеќе

(ВИДЕО) ЉУБЧО ПАК ИЗЛЕЗЕ ВИЗИОНЕР ПРЕД СИТЕ, УШТЕ ВО 2012-ТА ВО ИЗЈАВА ЗА БНТ: Македонија да се вика Северна Македонија

Повеќе

ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ГЛАВНА ТЕМА ВО СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ

Атина и Скопје постигнаа договор за името „Република Северна Македонија“, ја пренесуваат западните медиуми со назнака „breaking ne...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ: Оваа година ќе имаме 15% повеќе собрани даноци, тоа се околу 400 милиона евра пари од фирми блиски во ВМРО ДПМНЕ за кои УЈП не постоела како институција 10 години!

- Фирми плаќаат по 1, 2, 3 милиона евра месечно даноци, кои порано 10 години не ги плаќале затоа што за нив УЈП не постоела како институција, биле н...

Повеќе

Софија го поздрави договорот меѓу Скопје и Атина

Министерството за надворешни работи на Бугарија го поздрави постигнатиот договор меѓу владите на Македонија и на Грција за прашањето за името. - Ов...

Повеќе

ПИШТЕЊЕ И ВРИШТЕЊЕ НА ЕФТОВ ПРИКАЗУЈЕ - КУРТОНИТЕ НА АЛФА ПРЕД НЕРВЕН СЛОМ: ЛЕЛЕ ОТУГО ОЛЕЛЕ, ЗА ШТО ЌЕ ЛОМОТИМЕ ВО ИДНИНА ОТКАКО ИМЕТО ЌЕ СЕ РЕШИ?!?!

Куртоните пиштат и вриштат на Алфа тв вечерва, сигурно најмногу се испаничени, за што ли сега ќе мелат и ломотат откако ќе го решиме проблемот со им...

Повеќе

ВО МААЛСКИ ФУДБАЛ ВО НОВО ЛИСИЧЕ ИМА ПОВЕЌЕ ПУБЛИКА ОД ДЕРБИ ВО ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА!

Повеќе

БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ: Македонија нема веќе генерации за губење!

Повеќе

ЉУПЧО ЗИКОВ: МАКЕДОНИЈА ДЕНЕСКА ОДБРА СВЕТЛА ИДНИНА НАМЕСТО ТЕМНА СУДБИНА!

- Не смеевме да си дозволиме и понатаму да бидеме закопани со овој проблем, денеска Македонија одбра светла иднина наместо темна судбина. Ова можеше...

Повеќе

ПЕТАР АРСОВСКИ: Договорот е добар, јавноста е позитивно изненадена затоа што добивме идентитет, јазик, ЕУ, НАТО, настапот на Мицковски беше тажен

- Се работи за толку добар што јавноста е позитивно изненадена, поради тоа настапот на Мицковски беше тажен, ние добивме идентитет и јазик а Грција ...

Повеќе

ГЛОБАЛНАТА СЕНЗАЦИЈА POSTMODERN JUKEBOX ВО СКОПЈЕ! Македонска филхармонија 14-ти Декември 2018

ГЛОБАЛНАТА СЕНЗАЦИЈА POSTMODERN JUKEBOX ВО СКОПЈЕ!Македонска филхармонија 14-ти Декември 2018Со желба Скопје и Македонија да бидат навистина исполне...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА Е РАМЕН НА УСТАВ, ОВА Е КАКО ПОБЕДА НА МЗТ ВРЗ ГОЛДЕН СТЕЈТ ВОРИОРС!

Договорот со Грција е конститутивен акт Ова не е победа на Македонија над Грција туку е победа на Македонија над самата себе. Над своите стравови ...

Повеќе