Одберете локација на пристап

НИЕ НА САМИТОТ НА АКРЕ ВО РИМ Претседателот на Граѓанско Демократската Унија, Петар Колев, денеска се обрати пред учесниците на Самитот на Европските Конзервативци и Реформатори што се одржува во Рим. „Иако доаѓам од Македонија која сѐ уште
Премиерот засега доста умешно ги менаџира сите скандали и афери. Небаре е политички Алберто Томба, славниот италијански скијач кој на времето во 90-тите правеше лом на сите олимпијади и светски првенства. Заев покажува изразит талент и моќ за брза
Геро вчера храбро тврдеше дека Миле и Спире се цел на некаков организиран линч на власта и ја осуди власта и ја нарече полоша и од режимот на Грујо. Но се потврди дека немало линч од власта, туку обид за инцидент кој за жал делумно успеа поради несп
Од Кривичниот суд соопштија дека судија овој суд денеска извршил редовна посета на КПУ Затвор – Скопје при што разговарал со обвинетите Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, кои вчера беа нападнати во притворското одделение. „При посетата
Пратеникот на НСДП, Горан Мисовски, на денешната расправа во Комисијата за мандатни имунитетни прашања, го донесе каменот со кој замавнале по него на 27 април, 2017 година. На расправата се одлучува за имунитетот на Трајко Вељановски, а Ми
Уште вчера на пресот кога слушнав како директорот на затворот објаснува дека сите затвореници биле вмешани едни со други и ги чувал само еден полицаец на кој му требало цели 3 минути да дојде на местото на инцидентот, ми се стемни... Си реков, нешто
Делегацијата на ЕУ остро го осуди инцидентот што се случи вчера во затворот во Шуто Оризари и бара да се спроведе истрага, а одговорните за него да понесат последици. -Делегацијата на ЕУ остро осудува каква било фор
Момчето вчера било донесено во болницата „8 Септември“ во септична состојба и умрело само неколку часа по престојот во болницата. Како што информираат од здравствениот инспекторат, првичните информации се дека на момчето му била направ
Сите податоци ќе ги доставиме до Државната комисија за спречување на корупцијата која ќе одлучува по нив“, рече Манчевски (Фото: СДК.МК) Министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски јавно ги повика вработени
Сите автобуси, минибуси и комбиња овие денови се сопирани од полицијата и се препраќани на вонреден технички преглед. Ова дознаваме неофицијално е по наредба на Заев и Спасовски со цел да се спречат идни несреќи како таа кај Ласкарци. За жал. мно

Таравари: Сум видел многу болка, но ништо не може да се спореди со оваа трагедија

Ова е едно од најстрашните искушенија во нашиот град, рече градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, кој се обрати на Комеморативната седница по ...

Повеќе

Џафери изрази сочуство: Длабоко сум трогнат и вознемирен

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа што...

Повеќе

ДУРМО ТУРС: Вчерашниот кобен ден е голема трагедија за компанијата, за повредените, за семејствата на починатите и за целата држава. Немаме зборови за сочувство на загинатите и семејствата. На повредените им посакуваме брзо оздравување

Од автобуската компанија „Дурмо турс“, чиј автобус вчера се преврте кај Карпалак на автопатот Скопје-Тетово изразија сочув ство до семеј...

Повеќе

МАЈКАТА НА БОКИ 13-КА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА НА ФУНКЦИЈАТА ПО ЖЕСТОКИТЕ РЕАКЦИИ НА ЈАВНОСТА!

Новоизбраниот член на Комисијатаза заштита на правото на слободен пристап до информации Јасминка Јованоска, која е сопруга на еден од сопствениците ...

Повеќе

Татко очајно моли за помош: Син му бил во автобусот на смртта, а сега го нема никаде

Татко веќе повеќе од 15 часа е во потрага по својот син Седат Реџепи, кој вчера бил во автобусот кој што излета од патот и се преврте, пренесеТВ21. ...

Повеќе

Претседателот Иванов посети семејства на загинати во автобуската несреќа

Претседателот Ѓорге Иванов денеска во Гостивар ги посети семејствата Узеири,Трпевскии Исмаили, чии членови се меѓу загинатите патници во вчерашната ...

Повеќе

Браво за доктор Ридван Бајрами – Хирург работеше 27 часа непрекинато за да им помогне на повредените лица од вчера

Лекарите и медицинскиот персонал цела ноќ дежураа, а многумина од нив иако не повикани самите доаѓале и се пријавувале за да работат и да помогнат ш...

Повеќе

ВИСТИНАТА ЗА ТИТО ЗА КОЈА КОМУЊАРИТЕ СЕ ПРАВАТ МУТАВИ: ОВА Е ТАЈНАТА НА НЕГОВОТО ЕКОНОМСКО ЧУДО - КРЕДИТИ КОИ ЌЕ ГИ ВРАЌААТ ИДНИТЕ ГЕНЕРАЦИИ УШТЕ 22 ГОДИНИ ДО 2040-ТА ГОДИНА!!!

Граѓаните на Србија ќе ги исплаќаат долговите на Јосип Броз Тито уште 22 години. Последните кредити од 70-ите и 80-ите години на минатиот век доспев...

Повеќе

ОБЕДИНЕТИ ЗА МАКЕДОНИЈА: Сочувство до блиските на загинатите-осуда за обидите за политизација на трагедијата

Обединети за Македонија изразува сочувство до семејствата и блиските на загинатите во автобуската несреќа кај Карпалак. На повредените им посак...

Повеќе

1ТВ: МВР и ОЈО ќе истражуваат говор на омраза во објавата на Ванковска

Министерството за внатрешни работи во координација со Основното јавно обвинителство ќе истражува дали преку објавата на социјалните мреж...

Повеќе

(ВИДЕО) Владина делегација на комеморативната седница во Општина Врапчиште за загинатите од вчерашната сообраќајна несреќа: Сочувствуваме со болката во оваа голема трагедија за целата наша држава, ќе ги поддржиме сите семејства на загинатите сограѓани

Повеќе

Потресно сведоштво на патник кое навестува пукната гума: Прво почна да се тресе цел автобус, па се блокираше воланот, заедно го вртевме со возачот, но не успеавме

Воланот на автобусот се блокирал, а некој од патниците се обидувал да му помогне да го задржи правецот, дознава24 Инфоод местото на несреќата. ...

Повеќе

(ВИДЕО) Премиерот Заев на Комеморативна седница до семејствата на загинатите: Ве уверувам дека нема да ве оставиме сами, ќе сториме сé, да ги расветлиме причините за трагичната несреќа

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Се продаваат & изнајмуваат ексклузивни, комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути возење од строгиот центар на Скопје, во елитната, чиста и мирна населба Црниче

Adora Engineering / Адора Инженеринг Скопје Се продаваат или изнајмуваат комплетно опремени апартмани од 84 m ² во вила Адора на 3 минути во...

Повеќе

(ВИДЕО) РАДМИЛА ОД БРИСЕЛ: МОЕ СОЧУВСТВО ДО СЕМЕЈСТВАТА НА НАСТРАДАНИТЕ И ПРЕНЕСУВАМ ПОРАКИ СО СОЧУВСТВО ОД ШЕФОТ НА НАТО СТОЛТЕНБЕРГ, ОД ХАН И МОГЕРИНИ И ОД МИНИСТРИТЕ ЗА ОДБРАНА НА САД, ГЕРМАНИЈА, БРИТАНИЈА И ОСТАНАТИТЕ ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ!

Да го изразам моето сочувство до семејствата на сите кои загинаа во автобуската несреќа и брзо опоравување на оние кои се опоравуваат. И овде, сите ...

Повеќе