Одберете локација на пристап

За следниот викенд во Штип се српема тотално лудуло - 23 диџеи ќе пуштаат музика 3 дена без престан?!?! ПАПАПАПА!!! Еве линк од промотивното видео.
Интересно тврдење на писателот Божин Павловски во порталот Плусинфо: Ми се чини сега е последна шанса за Сашо Мијалков да го заштити името на својот татко. Имав приликада го познавам тој сиромав трговски претставник, кој доаѓаше во“Mисла&r
Работна средба за енергетска ефикасност Во мојот кабинет гостуваше делегација на Комората на мал бизнис со која разговарав за можностите за соработка во областа на енергетската ефикасност, заштедата на енергијата и намалувањето на загаденоста на в
Горан Михајловски - "Сакам да кажам" : Седницата за разрешување на јавниот обвинител Зврлевски нè чинеше 250.000 евра. Четврт милион евра чинеше тоа што месец и пол ги гледавме пратеничките и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ како се пресоблекуваат
Линк до видеото овде. Имало уште едно легендарно видео од овој мега цар:
Синоќа по затворањето на Охридско Лето со претстава „Ничија земја“ во изведба на Македонскиот народен театар во поранешната охридска касарна, дошло до поголемо нарушување на јавниот ред и мир помеѓу Никола Бакрачевски-градоначалник на О
Вечерва по изјавите на градоначалникот на Охрид дека актерот Сашко Коцев националистички го нападнал спикерот на собранието, побаравме телефонски изјава од претседателот на собранието, госпдинот Талат Џафери. Мактел: Господине Џафери точни ли се н
37 приватни фирми и јавни претпријатија во текот на 2015 и 2016 година намерно биле изземани од списоците за присилна наплата на данок на добивка, изјави в.д.директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска на денешната прес конференција.
onur air sunexpress anadolu jet pegasus

Пропадна планот на Зврлевски и Вангеловски да ги сместат своите соработнички во Вишото обвинителство

Советот на јавни обвинители не успеа и денеска да избере обвинители за повеќе места почнувајќи од Републичкото до основните обвинителства, бидејќи н...

Повеќе

О, колку возбудлива кариера си прокоцка Груевски?

ВМРО ДПМНЕ е голема партија, врсник на македонското осамостојување. Ние од дијаспората силно ја поддржувавме во сите нејзини тешки времиња. Мене ток...

Повеќе

СДСМ: Миноски ќе го објасни и денешното ново задолжување од 10,4 милиони евра повеќе од потребното

СДСМ со писмено соопштение го повикува техничкиот министер за финансии, Кирил Миноски дека ќе мора да објасни зошто владата денеска ги задолжи граѓа...

Повеќе

СДСМ му одговори на Грујо: Ќе има нова Влада и локални избори

СДСМ реагира по денешната на изјава на Никола Груевски, лидерот на од ВМРО-ДПМНЕ. „Ќе има нова реформска Влада и ќе има локални избори. Парла...

Повеќе

Екс-разузнавачот Александар Диневски му одговори на Крвичниот суд: Не сум во бегство, на службен пат сум, ќе трае пократко од службениот пат на Сеад Кочан!

Поранешниот контразузнавач од Службата за државна безбедност (СДБ), Александар Диневски не се наоѓа во бегство, како што шпекулираат некои медиуми, ...

Повеќе

Почитувани и драги соборци од СДСМ, не очекував дека ќе ме разочарате толку бргу...

Јас сум свесен дека не треба да има реваншизам... Јас сум свесен дека секоја власт треба да се труди да има ок однос со медиумите и да не ги дразни н...

Повеќе

КАКВА ДРСКОСТ, КАКВО ОТСУСТВО НА ГРАМ СРАМ: НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО ГО ПРАША ШИЛЕГОВ КУРТОНКАТА ОД АНАЛ 5!!!

Замислете, куртонката од Канал 5 го прашува Шилегов дали како пратеници на СДСМ не се срамеле што биле натепани во собрание?! Дали не сноселе вина ...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ РАСТУРИ НА КУРТОН АНАЛ 5: СДСМ ја создаде Македонија, идејата дека ние ќе ја растураме Македонија е идеја на морони и дебили!

- СДСМ ја создаде независна република Македонија! Идејата дека ние ќе ја уништуваме и разнебитуваме Македонија е нешто што може да му падне на ум са...

Повеќе

ХАХААА: Петре Шилегов се згази од смеење на првото гостување на Канал 5 по 10 години медиска харанга против СДСМ!!!

Петре Шилегов не можеше да се воздржи и се згази од смеење на почетокот на интервјуто во вестите на Канал 5 откако по цели 10 години куртонска медис...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Васко Ефтов и Мирка Велиновска на платен список кај Ѓорѓе Иванов како советници за односи со јавност?!

Мактел дознава дека куртоните Ефтов и Мирка освен хонорари од своите емисии и колумни добивале пари и од кабинетот на Иванов каде биле на платен спи...

Повеќе

ХАХААА, МА ДАЈ ЧОВЕЧЕ НЕМОЈ ДА НЕ ЈЕБЕШ - БЕТМЕН ВЕЛИТ ЗА МАКФАКС: Во моментите кога беа тепани пратениците јас бев во тоалет затоа што бев под стрес и имав пролив!

„Сѐуште не можам да ги склопам сите коцки во главата. Се случија многу работи. Не знам кога и од кого би ги дознал. Јас не знаев дека има прес...

Повеќе

НА ВЛАДИЦИТЕ НА МПЦ КОНЕЧНО ИМ ДОЈДЕ ПАМЕТ: Откако повикуваа народот да ја земе судбината во свои раце и откако помогнаа да се случи линчот во собрание, сега им текна да повикуваат на мир, простување и почитување на законите?!?!

Македонската православна црква - Охридска архиеписокопија денеска изрази загриженост за состојбите во државата и упати апел до верниците и до сите г...

Повеќе

СДСМ ДЕМАНТИРА: Не се точни шпекулациите дека Иванов го дал мандатот денеска, уште не сме ги однеле гаранциите кои ги бара од нас!

Мактел ги контактираше одговорните во СДСМ и добивме одговор дека се шпекулациите кои се шират денеска во јавноста на социјалните мрежи дека Иванов ...

Повеќе

БИЗНИСМЕНОТ ВАЧНО ЧИФЛИГАНЕЦ СО ДРАМАТИЧНА ИЗЈАВА: Иванов да го даде мандатот на Заев со цел да заврши кризата затоа што илјадници луѓе ќе останат без работа, народот ќе нема пари леб да си купи!!!

Ако политичката криза потрае можно е да се намали обемот на градба и бројот на вработените во градежните компании. Ова денеска го посочија од Градеж...

Повеќе

ТЕЛМА ОТКРИ ШОКАНТЕН СКАНДАЛ: Академијата за обвинители и судии 9 месеци го крие резултатот од огласот за нови обвинители и судии затоа што 40 кандидати дале фалсификувани документи купени во соседна земја?!?!

Новинарскиот тим на Телма еден месец копале во академијата за обвинители и судии и откриле невериојатен скандал - академијата 9 месеци го крие резул...

Повеќе

    ucuz ucak bileti onur air sunexpress anadolu jet pegasus en ucuz ucak bileti