Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ПЕТАР КОЛЕВ: УСПЕАВМЕ ДОСТОЈНО ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ ПОЗИЦИИТЕ НА НАШАТА ЗЕМЈА НА ТРИДНЕВНАТА СЕСИЈА ОД ЕВРОПСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ ВО СОФИЈА

Мислам дека успеавме достојно да ја претставиме и да ги заштитиме позициите на нашата земја на тридневната сесија на Европските конзервативци и рефо...

Повеќе

(ВИДЕО) БУЧКО НА ТОП ТЕМА: Милошоски, не е во ред да ја лажеш јавноста, добивме датум за преговори!

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: Сашо Мијалков и официјално станал газда на хотелот „Мериот“!

Додека чекаат конфискација на украденото, Сашо и Грујо ги префрлаат парите натаму наваму, па деновиве станале косопственици на скопскиот хотел Мерио...

Повеќе

ДА СМЕ КРЕНЕЛЕ РАЦЕ ОД ПРЕГОВОРИТЕ СО ГРЦИЈА, МНОГУ БИЛО КОМПЛИЦИРАНО: Кој можеше да поверува дека новинарката Мери Јордановска ќе биде херој на противниците на договорот со Грција?!?!

Еј новинар си 20 години и мислиш дека Македонија може да ја средиме без ЕУ и НАТО?!?! Да не си свесен дека земјава практично ќе се распадне од ра...

Повеќе

ДАЛИ ДЕНЕСКА ВО БРИСЕЛ СДСМ ГО ПРОМОВИРАШЕ ХАРИ ЛОКВЕНЕЦ ЗА МОЖЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА?!

Многу чудно, но денеска во Брисел меѓу македонската делегација го немаше Стево Пендаровски, кој е координатор за НАТО, туку значајно место во делега...

Повеќе

МИРКЕ СВИРКЕ, ЕВЕ ГО ЧАДОРОТ МОРИ ЖЕНО!!!

Повеќе

ХАРИЗМАТА НА ЗОКИ ЗАЕВ РУШИ ЅИДОВИ, ТРЕБА ДА СЕ ИЗУЧУВА НА ФАКУЛТЕТИ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ ЗА ТЕЛМА: Уште од овој јули оваа година ќе започне скринингот од страна на ЕУ под водство на Јоханес Хан, што е најголем доказ дека догодина почнуваме со преговори за влез во ЕУ!

Повеќе

Доделени првите карти за финалето на FIFA World Cup 2018 Russia, останаа уште две карти!

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ СИ ОСТАНА НА ЗБОРОТ: СТРУЈАТА НЕ САМО ШТО НЕ ПОСКАПИ, ТУКУ МИНИМАЛНО И ПОЕФТИНИ!!!

Цената на електричната енергија за потрошувачите во Македонија се намалува за 0,1 проценти. Пониската цена на струјата ќе важи од 1 јули годинава. ...

Повеќе

(ВИДЕО МАКФАКС) СРПЧЕ: СЕ ШТО Е ИЛЕГАЛНО ЌЕ СРУШИМЕ, ГАЗДАТА НА БАСТИОН ГРАДЕЛ НА ДИВО, ОПШТИНАТА ЕДНА ГОДИНА ГО МОЛЕЛА ДА ПРЕСТАНЕ, ОН СЕ ПОНАШАЛ КАКО ДЕБАР МААЛО ДА Е НА МАЈКА МУ

Повеќе

ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ ГИ ОТЕПА ВМРОВСКИТЕ БОТОВИ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: НИКОЈ НЕ БАРАЛ ОД МАКЕДОНИЈА ДА ПРАВИМЕ БЕГАЛСКИ КАМПОВИ, ТОА Е ЧИСТА ИЗМИСЛИЦА!

- Никој не барал од нас како власт бегалски кампови за бегалци, тоа се чисти измислици. Ние ќе се координираме со ЕУ како нејзина идна членка и заед...

Повеќе

СДСМ: КОПУЦИТЕ ВО ВМРО-ДПМНЕ НЕ ЗНААТ ШТО Е ДЕКАР А ШТО Е ХЕКТАР!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕФОТ НА НАТО ЛИЧНО ГО ПОКАЖА МЕСТОТО КАДЕ ЌЕ БИДЕ ЗАПИШАНА НАШАТА ЗЕМЈА ДОГОДИНА КОГА ЌЕ СТАНЕМЕ ЧЛЕНКА НА НАТО!!!

Повеќе

ВАКВА НАСЛОВНА НИКОЈ ВЕСНИК НЕ ПОСАКУВА - АМЕРИКАНСКИОТ ВЕСНИК КАПИТАЛ НА НАСЛОВНА ОБЈАВИ ЗА УБИСТВОТО НА СВОИТЕ 5 КОЛЕГИ ОТКАКО НАПАЃАЧ ВЛЕТА ВО РЕДАКЦИЈА ВЧЕРА И НАПРАВИ МАСАКАР!

Повеќе