Одберете локација на пристап

Професорот Ненад Марковиќ, на својот фејсбук профил, објавистатус, со наслов“Два дена потоа” или Отворено писмо до моите сограѓани и пријатели од#Бојкотирам“.Ви го пренесуваме неговиот статус во целост. „Не господа. Немам н
- Дојдоа кај нас пратениците, но неможеа да направат контрола затоа што нема правилник за тоа. 13 години, контролата била само на хартија како теоретска можност, но во пракса никогаш не била реализирана, затоа што нема правилник, нема формулар како
"Ако треба и да ползам, на голи раце и коленици, врз парченца стакло за да стигнам до гласачкото место, за да #гласамЗА ќе го сторам тоа. За следните генерации." Таксистот Тони Манев во разговор со @VALERIEin140 за @FT
Стефан Богоев‏@sbogoev9h9 hours ago Бардовци е пример на место кое веќе ја има почувствувано поддршката од ЕУ, со изградбата на целосно нова градинка, со 70 % финансиска помош од фондовите на Унијата. Со вицепремиерката @Sekerinska бевм
Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО и ЕУ, за сигурна и стабилна иднина. ВМРО-ДПМНЕ веруваме го има истиот план. Ајде Мицк
- Ние како земја сме толку мали, со толку мала дипломатска и шпионска мрежа во светот, што без помошта на земјите од НАТО и ЕУ, па да се закачиме на нивните моќни мрежи, нема шанси да знаеме што се случува во светски и регионални рамки, кои се зака

ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ!!!

Sveste tese‏@sveste_tese 12 години под чизмата на ДПМНЕ немаше никаков датум за пристапни преговори со ЕУ. Дури и препораката во 2015 ...

Повеќе

ВМРОНИТЕ ЌЕ ЦРКНАТ: КОМУЊАРИТЕ НАМЕСТО ПРЕДАВНИЦИ ИЗЛЕГОА НАЈГОЛЕМИТЕ ПАТРИОТИ ВО НАШАТА ИСТОРИЈА!!!

Повеќе

ЛИДЕРОТ НА ГДУ УЧЕСТВУВАШЕ НА ДЕБАТАТА ЗА ПРОБЛЕМОТ СО ИМИГРАНТИТЕ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА НА ЕВРОПСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ КОЈА СЕ ОДРЖУВА ВО СОФИЈА

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) ТЕТОВЕЦ СО ЧУДЕН ПРОБЛЕМ: Се чуди како да направи беља за брзо да го однесат во затвор бидејќи нема кај да живее ни што да јаде

Повеќе

(ВИДЕО ТЕЛМА) ШОКАНТЕН ИЗВЕШТАЈ НА НАРОДНИОТ ПРАВОБРАНИТЕЛ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ЗАТВОРИ: ВЛАДЕЕ УЖАС И ХОРОР, ЌЕ БИДЕ ИЗВЕСТЕНА ООН ЗА СИТУАЦИЈАТА!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХААА, СПОРЕД ДИРЕКТОРОТ НА ТЕЛМА НАРОДОТ НЕМАЛ ДОВЕРБА ВО МЕДИУМИТЕ НЕ ПОРАДИ КУРТОН МЕДИУМИТЕ СИТЕЛ И КАНАЛ 5, ТУКУ ПОРАДИ НЕКОИ СИТНИ ПОРТАЛЧИЊА?!?!

Според директорот на Телма, Саки, граѓаните имале ниска доверба во медиумите поради тамо некои ситни порталчиња?!?! ЦЦЦЦ!!! Колку е Саки верен на Си...

Повеќе

ИДИОТСКАТА ТЕЗА ДЕКА ДАТУМОТ БИЛ УСЛОВЕН, И СО ТОА ПОМАЛКУ ВАЖЕН, ПА ЦЕЛИОТ ПРОЦЕС Е УСЛОВЕН СЕ ДО ВЛЕЗОТ БЕ ЌЕЛЕШИ!

Колку смешни тези слушам денеска да ти пукне филм еј! Пази, датумот за преговори догодина не бил вреден затоа што бил условен?!?! Па каков да биде?!...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАА, ОВА МОРА ДА ГО ЧУЕТЕ: Мицко ќе ја клекнел Грција на колена, ќе ја натерал да прифати договор во кој не се менува уставот и не се чепка јазикот и идентитетот, а 10 години имаа време да го направат тоа!

Ова се вика лажење без усул! 10 години имаа време да го направат тоа?! И ваков договор како сегашниов Грција мака мачи да го протне во собрание и во...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ЈА ПЛАШЕШЕ ЈАВНОСТА ДЕКА ГРЦИТЕ ЌЕ НЕ ЗАФРКНЕЛЕ, НЕМАЛО ДА ГО ИСПОЛНАТ СВОЈОТ ДЕЛ ОД ДОГОВОРОТ?!?!

Лидерот на опозицијата ја плашеше јавноста дека Грција ќе не зафркнела и немало да си ги исполни своите обврски од договорот. Но оваа теза е смешна,...

Повеќе

НОВИНАРКАТА ОСТАНА БЕЗ ЗБОРОВИ: Мицковски се бунеше што во договорот Македонски Јазик бил со фуснота дека е дел од словенските јазици?!?!

Новинарката: Што ви смета во договорот, заштитени се јазикот и идентитетот. Мицко: Не е така! Новинарката: Како не е така, вие сте го виделе ли до...

Повеќе

ОЧАЈ И ПАНИКА НА КУРИР: Мораа да ја лажат јавноста дека Македонија не добила датум, а во текстот се демантираат самите себе!!!

Курир стави наслов дека Македонија не добила датум за преговори, а во текстот објавија изјава на Хан во која вели дека преговорите почнуваат во јуни...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ОДГОВОРИ ЗА ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Имам 7% удел во 3 мали хидроцентрали, тоа е капитал од 200 000е а не милиони евра!

- Јас имам 7% удел во три мали хидроцентрали, тоа е капитал од 200 000е а не милиони евра како што велат некои. Се што имам сум стелнал легално со м...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ГО ЗАПУКА НА ПОЧЕТОКОТ НОВИНАРКАТА НА КАНАЛ 5, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА МИЦКО!

Повеќе

БОГОЕВ И ШИЛЕГОВ ИМ ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ФИРМИТЕ ВО МОМИН ПОТОК: Поставено е ново осветлување, електрична линија во должина од 1.400 метри, а започнува со изведба и новата водоводна мрежа

Stefan Bogoevis inMomin Potok, Karpoš, Macedonia. 10 hrs· Во индустриската зона во Момин Поток поставе...

Повеќе

НА ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ МУ ПУКНА ФИЛМОТ: МТВ Е ДНО, ТИЊА, БРУКА, СРАМ, НИЕ НЕМАМЕ ЈАВЕН СЕРВИС!!!

Повеќе