Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

БОМБА ОД ПОРТПАРОЛОТ МИЛЕ БОШЊАКОВСКИ: Владата донесе одлука за затворање на рудникот Казандол!

- „Казандол“ се затвора - Измени во закон за оценување на судии (многу е битно ова) - Помош за 100 лица со попречувања На денешна...

Повеќе

ГОЛЕМА ПОБЕДА НА ЛЕВИЦА: Им успеа иницијативата пред уставен суд за намалување на платите на вицепремиерите Анѓушев, Шеќеринска, Османи, Лика...

Потпретседателите на Владата, Кочо Анѓушев, Оливер Спасовски, Радмила Шекеринска, Бујар Османи и Хазби Лика, според одлуката на Уставниот суд, од на...

Повеќе

(ВИДЕО) НА ГРУЈО МУ СЕ РАЗДЕНИЛО: МОЖНО Е И ВО ЗАТВОР ДА ОДАМ, НИШТО ЧУДНО?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРВ СЕРИОЗЕН СКАНДАЛ НА НОВАТА ВЛАДА: МВР набавило без тендер во четири очи возила за 1 милион евра од компанија донатор на СДСМ од Куманово!!!

Повеќе

ВЛАДАТА СО ПОДДРШКА ЗА НОВИНАРИТЕ ВО ТЕЛМА: ЦЕНЗУРАТА Е ЗАБРАНЕТА, ВИСТИНАТА МОРА ДА СЕ ДОЗНАЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАНКОВСКА ШОУ НА КАНАЛ 5: Абе западот е супер, ќерките ми се тамо, ја сум студирала тамо, ја сум за Русија чисто од што ми е досадно и не ми се плете...

Повеќе

ТРАМП ПРЕДИЗВИКА ПОЛИТИЧКО-ДИПЛОМАТСКИ ЗЕМЈОТРЕС ВО СВЕТСКИ РАМКИ, ГО ОТПУШТИ СВОЈОТ МИНИСТЕР ЗА НАДВОРЕШНИ ПО САМО ЕДНА ГОДИНА МАНДАТ!

Трамп го отпушти својот министер за надворешни и тоа на твитер! Го замени со шефот на ЦИА, Мајк Помпео. Рекс имаше шанса барем да се испрати со јав...

Повеќе

ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА НА МИНИСТЕРСТВО ЗА ЗДРАВСТВО: Гарантираме за здравјето на пациентите на клиниката на кардиологија, не му доликува на доктор Кедев да шири невистини за неговата матична институција!

Министерството за здравство категорично ги демантира тврдењата на д-р Сашко Кедев. Министерството смета дека на д-р Кедев не му доликува во јав...

Повеќе

(ВИДЕО) СТИГНА ЗАМЕНАТА ЗА ХОЈТ ЈИ, ЗАПАМЕТЕТЕ ГО ИМЕТО НА ВЕС МИЧЕЛ!

Вес Мичел е тексашанец со образование во политички науки, магистратура на школата за дипломати на Џорџтаун Универзитет, докторски студии на универ...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР КЕДЕВ РАСПАЛИ ПО ВЛАДАТА НА ТЕЛМА, ПРОТЕСТИРА ЗА КАДРОВСКАТА ПОЛИТИКА НА ДРЖАВНА КАРДИОЛОГИЈА

Повеќе

(ВИДЕО) Светот е една голема лудница!

Линк до видеото, овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ПРИПАДНИК НА ЗДРУЖЕНИЕТО АНДОН ЈАНЕВ ЌОСЕТО НА ФЕЈСБУК ПОВИКА НА УБИСТВО НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ

Ѓорѓи Стојков се вика ова лудо човече. Дознаваме дека живее и работи во Италија.

Повеќе

(ВИДЕО) АЛО БЕЛЧО, ТИ Е.. ЛИ НЕШТО?!

Опседнатоста на Алек Русјаков со името и борбата со странците кои сакале да не уништат, спомнувањето за некаков геноцид, па светската турнеја која ј...

Повеќе

МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ ИМ ГО ЧЕСТИТАШЕ РОДЕНДЕНОТ НА ТИГРИТЕ

Повеќе

Обелете ги вашите заби со WhiteLight и блескајте со вашата насмевка!

WhiteLight избелувачот на заби е револуционерен производ кој работи со светлечка технологија за избелување на заби и можете да го користите во вашио...

Повеќе