Одберете локација на пристап

Очигледно е дека Боби Христов е протов компромис со Грција. Тоа беше толку очигледно што буквално не му даде на Хари ниту една поента да ја заврши, му дофрлаше, му се смееше цинично, сите поенти му ги рушеше со разни доскочици, за на крај да го пра
- Откако беше запалено моето возило, мојот сосед со својата храброст спречи голема трагедија со тоа што храбро излезе да го гаси возилото и да алармира сите да се разбудиме затоа што имаше околу 40 возила на паркингот пред зградата, можеше да се за
Ферид Мухиќ спроти интересите на Бошњаците во Македонија и регионот, реагира Џељо Хоџиќ, директор на агенцијата за остварување на правата на заедниците. ,,Најголем интерес на Бошњаците како народ е земјите во кои живеат да бидат интегрирани во НАТ
Настапот на Ферид Мухиќ на Канал 5 ме остави без зборови... Замислете која луда теза на академикот, тоа што МАНУ немало веќе да биде Македонска академија на науки и уметности, туку Академија на Северна Македонија значело дека веќе нема Македонска На
Zoran Zaev6 hrs· Денеска го означивме стартот на градежните работи на Експресниот пат Ранковце - Крива Паланка кој претставува поддршка за развојот на регионот. Оваа делница ќе биде долга 23 километри, а широка 1
Zoran Zaev Page Liked·Yesterday·Edited· Потписите на историскиот договор во Преспа го заштитија нашиот македонски идентитет за век и векови. Mакедонскиот јазик е потврден. Идентитетот наш македонски е
Предлог законот сериозно го загрозува темелното и разумно разрешување на проблемот со извршителите. Се нудат решенија за минато, а иднината останува иста, односно се ќе си продолжи по старо, односно како што сега се одвиваат работите. Предл
- Проблемот со тоа што има толку многу снимки со криминал на функционери од ВМРО ДПМНЕ не е само затоа што они беа на власт, туку и што они не можеа ни да помислат дека Мијалков и Груевски ги слушаат. ДУИ и СДСМ тоа се сомневаа и пазеа што зборат н
- За илегалното прислушкување јас и Ѕвонко Костовски разбравме некаде 2008-ма, почна да се шушка за тоа низ МВР, а ни пукна филмот некаде 2010-та кога почна да се затвора А1 телевизија и решивме да реагираме и да ја известиме јавноста, па почнавме
Ципрас во 2015-та му ветил на тогашниот премиер Матео Ренци дека ќе ја носи неговата кравата тогаш кога Грција ќе излезе од должничката криза. Еве тоа се случи денеска, но краватата не беше на Ренци, туку на Заев. Поради најновиот договор со кред
- Уште додека го правеше репортот за Македонија, Рајнхард Прибе направил разговор со директорот на ДБК, Сашо Мијалков и тој лично му признал дека ДБК прислушкувала, а не странски служби, тоа го има и во извештајот на Прибе! Ѓорѓи Лазаревски, еден
Со сослушување на сведоци продолжи судењето на насилството во општина Центар во кое се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште деве
- Да не беше Зоран Верушевски тој на кого требаше да ги предадеме бомбите, па потоа тој со својот авторитет да ги предаде на амбасади, политички партии и слично, немаше никогаш да се охрабриме да ги извадиме бомбите од ДБК. Верушевски има огромен а

(ВИДЕО) Еве зошто викаат работам како црнец...

Линк до видеото овде.

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Екс министерот за финансии од СДСМ, Никола Поповски со жестока критика кон Заев и Анѓушев - НИВНИТЕ ЕКОНОМСКИ ПОЛИТИКИ НЕ СЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО ПАЗНАРНАТА ЕКОНОМИЈА!!!

Повеќе

ГОТОВО Е СО ВМРО НАРОДНА, СЕ РАЃА НОВА ПРО-БУГАРСКА ПАРТИЈА СО ДИРЕКТНИ ЛИНКОВИ ВО СОФИЈА!

Во Македонија има околу 50 000 пробугарски гласови за кои досега се тепаа ВМРО ДПМНЕ и ВМРО НАРОДНА. Овие гласови се концентрирани во Охрид, Велес,...

Повеќе

(ВИДЕО) Прекрасно интервју на Борјан на кејот во Солун со директорот на градската телевизија во Солун

Повеќе

КАРОЛИНА СО „ИЗВОР“ ВО БИТОЛА НА 27 И 28ми МАРТ!

Драги пријатели,Ве информираме дека се познати сите детали околу промотивните концерти на новиот албум „Извор“ на Каролина во Битола...

Повеќе

Авалон Продукција го носи Брајан Фери во Скопје на 9-ти септември, само 700 карти по цена од 100е

BRYAN FERRY ВО МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА- 9 СЕПТЕМВРИ 2018! Драги пријатели,Со задоволство ве информираме дека човекот наречен King of the cool- BRYA...

Повеќе

БОКИ 13-КА СЕ РАСФРЛА СО МИЛИОНИ ЕВРА, ГРАДИ ХОТЕЛИ, ТЕЛЕВИЗИИ, ЧОВЕКОТ Е МАКЕДОНСКИОТ ДОНАЛД ТРАМП

Цело Скопје е преплавено со билборди за новата интернет телевизија на Боки, сигурно над 50 000е се лупнати само за маркетинг, плус плати за 20 врабо...

Повеќе

Ново истражување објавено во научно списание покажа дека сите луѓе се делумно склони кон хомосексуалност

Сите луѓе се склони во одреден степен на хомосексуалност. Ова го покажало новото истражување објавено во научно спизание за психијатрија. Линк до с...

Повеќе

БОМБА НА ПРЕМИЕРОТ: Законот за јазици мора да се донесе во текот на оваа недела!

Неделава се очекува да биде донесен законот за употреба на јазиците, а по девет месеци расправата треба да биде завршена, најави премиерот Зоран Зае...

Повеќе

ХОЛИВУДСКАТА ЛЕГЕНДА БИЛ МЈУРЕЈ: Социјалните мрежи не учат да се споредуваме едни со други, наместо да го цениме тоа што го имаме

Повеќе

(ВИДЕО) СИРОТ КОЗАР: Сам искубан како кокошка си снима со мобилен емисии во колиба во Петровец, заврши муфтето, нема веќе емисии со цели екипи со кранови, џипови, гигантски студија, гости од цел свет со платени авионски карти и хотелски смештај!

Повеќе

РАЗОРНА БОМБА КРЕНА ПАНИКА - ПОЧНАА МАФИЈАШИТЕ ДА МОЛАТ ЗА СПАС: Сеат Кочан забележан денеска во влада!!!

Бизнисменот и обвинет во случај на СЈО, Сеад Кочан, попладнево е забележан во Владата, објави порталотА1Он. Не е познато дали Кочан бил на средба с...

Повеќе

ШОКАНТНО: ВМРО ДПМНЕ СПРЕМА БОМБИ ЗА ВЛАДАТА НА СДСМ И ДУИ!!!

Пишува:Сашо Орданоски Разбирливо, реакциите на објавата на некои детали за најновата безбедносна операција на криминалното крило на ВМРО-ДПМНЕ, под...

Повеќе

МОЌНИ ФОТКИ КОИ ГО ОБИКОЛИЈА СВЕТОТ: Три балкански лидери маршираа по улиците на Скопје во чест на депортираните Евреи од Македонија!

Лидерите на Македонија, Бугарија и Босна и Херцеговина маршираа денеска заедно со лидерите на Еврејските заедници во чест на депортираните 7500 Евре...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОМ ВО СВОЈ СТИЛ: Копилиња во новинарството има и гледаме како затајувале данок, но поопасни се копилињата во политиката!

Повеќе