Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

ВЕНКО АНДОНОВСКИ ГО НАРЕЧЕ ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА ИНФАНТИЛЕН, НАШЕТО МИНАТО БИЛО НАШЕТО БОГАТСТВО, ТРЕБАЛО ДА ЈА ЖРТВУВАМЕ ИДНИНАТА ЗА ДА ГО ЗАЧУВАМЕ МИНАТОТО?!?!

Како и да е, пред Македонија (барем така нè убедуваат и светски и домашни политички угледници), стојат нов почеток и светла иднина. Купени се...

Повеќе

ЌЕ БИДЕ ЖЕСТОКО: ЗАЕВ ЈА ПОЧНА КАМПАЊАТА ЗА РЕФЕРЕНДУМОТ, СО ДВОЈАЗИЧНИ ПОСТЕРИ!

Повеќе

(ВИДЕО) ШОУ НА ПЕНДАРОВСКИ НА ТВ 24: Нема аир од тие приказни за антиката, тоа се муабети од 19-ти век, нема леб од тоа, дај да бидеме разумни и паметни

Повеќе

ХАХААА, ОВА Е ЈАКО: Психијатриски конзилиум ќе ја утврдува деловната способност на Иванов?

Копукот Хорхе ќе биде анализиран од психијатри откако одби да потпише два круцијални закони за опстанокот и иднината на земјата. Нивниот наод потоа...

Повеќе

КАРЛ БИЛД: Мигрантската криза беше во 2015 и помина, ова сега е само политичка паника

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ НА ПРЕС ВО БРИСЕЛ: НАРОДЕ МОЈ, ЗА 7 ГОДИНИ ЌЕ БИДЕМЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ, НИ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ, БЕВМЕ ПРЕД ГРАЃАНСКА ВОЈНА А СЕГА СМЕ ПРЕД ОСТВАРУВАЊЕ НА ДЕЦЕНИСКИОТ СОН!

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХААА, РАДМИЛА Е ЦАРИЦА, ГО УДРИ ДИМИТРОВ СО ЛАКТ ДА КРЕНЕ ПАЛЕЦ ПРЕД КАМЕРИТЕ

Повеќе

И ЗОКИ УДРИ ЈАКО НА ШАРМ ДИПЛОМАТИЈА

Повеќе

Премиерот Заев на средба со комесарот Хан: Претстојат 365 работни дена за интензивна работа за остварување на историската задача на успешни и брзи преговори за членство на Република Македонија во ЕУ

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вопридружба наРадмила Шекеринска, Заменик претседател на Владата на Република Македониј...

Повеќе

ВЛАДАТА МУ ОТВОРИ ВОЈНА НА ФИКУСОТ: Одбивањето на предлогот за користење на алатката за транспарентно и отчетно владеење од страна на Претседателот Иванов е несериозен пристап и е на штета на интересот на граѓаните!

Повеќе

АЈДЕ ЧЕСТИТО НАРОДЕ: ЕДНОГЛАСНО ОДЛУЧИЈА СИТЕ 29 ЗЕМЈИ ЧЛЕНКИ, ДОБИВМЕ ПОКАНА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО НАТО!!!

Извори на Канал 5 од Алијансата потврдуваат дека процедурата е веќе завршена уште минатата недела.. Поканата и оваа недела можела да биде упатен...

Повеќе

КРИСТИНА АРНАУДОВА ОГРАБЕНА НА КЛИНИЧКИ, ДАВА НАГРАДА ЗА ДОКУМЕНТИТЕ И ОСТАНАТИТЕ ПРЕДМЕТИ ВО ТАШНАТА

Повеќе

Говор на Петар Колев пред Европските Конзервативци и Реформатори: Oд македонските власти очекуваме видливи резултати на полето на владеењето на правото, реформите во правосудството…

Интегрален текст од излагањето на претседателот на ГДУ, Петар Колев, во рамките на дебатата – Западен Балкан во ЕУ и улогата на Република Буга...

Повеќе

(ВИДЕО) Како беше планирано и извршено најголемото масовно пукање во Америка, со над 60 убиени и 700 ранети!

Повеќе

ТАЛЕНТ + МОБИЛЕН = Сними видео како жонглираш, ја водиш топката и шутираш во гол и освоја една од 50-те стипендии на ФК Вардар

Telekom MK‏@TelekomMKJun 26 Сѐ што ти треба да го ПОКАЖЕШ СВОЈОТ ТАЛЕНТ И ДА ОСВОИШ ЕДНА ОД 50-ТЕ СТИПЕНДИИ ВО АКАДЕМИЈАТА ФК ВАРДАР е моби...

Повеќе