Одберете локација на пристап

- Ниедна банка не сакаше да ми даде кредит, владата беше решила добро да ме измузе, ми земаа 2 милиона евра за земјиштето и ми бараа уште 2 милиона евра за комуналии, и тоа со рок од 3 месеци ако не платам да ми се земе земјата и да ми пропаднат па
Во својата најнова колумна, преку 100-та по ред посветена со напади кон младите ПР советници на Заев, Геро пак се нуди себеси, он бил лекот, како искусен и способен старец кој знаел како треба... Он магично знаел, он чита мисли и знае дека кога За
Чест ни е со јавноста да го споделиме задоволството од најновата награда за општествена одговорност, што синоќа ја доби Фондацијата проф. д-р Ванчо Чифлиганец на 19-тата манифестација „Најуспешни битолчани“, во организација на Битолски
Миленко со шокантна колумна во која вели дека Заев се што ветил остварил а ВМРО ДПМНЕ не ги бива за ништо, многу лошо се снаоѓаат како опозиција. Линк до целата колумна, овде.
Премиерот Зоран Заев во интервју заФокуспотврди дека размислува и за реконструкција на владиниот кабинет, но и зголемување на бројот на парламентарното мнозинство. - Да, прво ќе има реконструкција. Јасим упатив порака да се поправат, во спротивно
Во еден неврзан разговор со бизнисмен кој добро ги знае случувањата на подземјето во Македонија и конекциите со власта, институциите, бизнис заедницата, мафијата, медиумите итн, ни раскажа една многу интересна приказна. Имено најголема мистерија

АМЕРИКА Е ГОЛЕМА, СВАШТА ИМА ТАМО: Жена казнета за пијано јавање коњ на автопат!

Повеќе

ПРОФЕСОРОТ КЕКЕНОВСКИ: ОСТАВКА И ОДГОВОРНОСТ КАКО ТОА (НЕ)МОРАЛНО ЗВУЧИ ВО МАКЕДОНИЈА!

Моралната одговорност за жал сеуште е непознат поим во македонската политика. Најголем дел од македонските политичари се лишени од поимот морал. Ка...

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: Добро е што твитерџиите некогаш не прават лом, понекогаш и за банални ситници, мислам дека тоа е здраво, мораме да го слушаме гласот на народот!

- Конечно добивме демократија и народот сега е слободен да критикува и мисли слободно, па не ми смета што понекогаш јавноста не прави лом понекогаш ...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧЕН ГАФ НА НОВИНАРКАТА НА ТЕЛМА, ВАСИЌ: Го згреши името на премиерот, Радмила се згази од смеење!

Повеќе

(ВИДЕО) ШЕКЕРИНСКА НА ТЕЛМА: Истрагите за двајца наши министри е порака до сите - НЕМА ВЕЌЕ НЕДОПИРЛИВИ, МОРА ДА СЕ ВЛАДЕЕ СПОРЕД ЗАКОН И ЧЕСНО!

Повеќе

ФРЧКО РАСТУРИ НА ТЕЛМА: Заев ја спроведе во пракса девизата на Гоце Делчев за отворени граници со сите, но сега ќе треба да бидеме три пати подобри ВО СЕ во однос на соседите само за да извадиме нерешено!!!

- Гоце Делчев заговараше културен натпревар со народите на балканот, Заев го спроведе тоа во пракса, ги отвори границите кон сите соседи, но сега ќе...

Повеќе

ФРЧКО СО ЈАКА ПОЕНТА: Груевизмот не научи дека во политиката поважно е домашното васпитање и карактерот на политичарот отколку идеологијата и разни визии и курци и палци!

Абе овој Фрчко како старее добива на АЈ КЈУ и на памет, што прави овој, што јаде, кај живее, што чита, мислам сите ние растеме, ама овој едно интерв...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ: Операцијата за рушење на Грујо ќе се изучува во учебници во цел свет!

- Операцијата на рушење на Грујо преку институциите а не на улица ќе се изучува во учебници во цел свет. Навистина голем потфат и голем успех беше т...

Повеќе

(ВИДЕО) БРЕЕЕ, ДУЕЛ НА ВЕКОТ: Боки 13-ка VS Ацо Алуминиум!

Повеќе

(ВИДЕО) ФРЧКО ШОУ НА ТЕЛМА, СИТЕ ЈА РАСКАЖУВААТ ЕМИСИЈАТА ОД ВЧЕРА: Пред да свртиме нова страна, дај да ја прочитаме прво старата за да не се заебеме пак!

Повеќе

Солзето Грчева ќе правела партија која ќе се фокусирала на жени како неа, па веќе има таква партија, се вика УЛИЦИТЕ ОКОЛУ МТВ КОГА ЌЕ СЕ СТЕМНИ!

Нека ги земе во партијата и Розето и Бураличето и ќе направат лом на политичката сцена! Додека ние се боревме против режимот, они трите седна...

Повеќе

ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ ВО САД: Вработен во Твитер откако добил отказ, се налутил и го избришал Трамп од Твитер!

Повеќе

ВОДНО НА ДЕНОТ!

Повеќе

ЛАТАС ПАК ПИЕЛ ЉУТА РАКИЈА!

Повеќе

КОЦЕ КАБАНА ПОЧНА ДА МОЛИ ЗА СПАС, АМА НЕ БИВА ТАА РАБОТА, ТЕК ИМА ДА ПЛАТИ ЗА СИТЕ ПЉАЧКИ!!!

Повеќе