Одберете локација на пристап

Не знам што им е на „аналитичариве“, новинарите и воопшто луѓево ако сакате, драги мои? Се однесуваат како после удар во глава во некаков пост-трауматски шок. Се тетерават после една брилијантна и неочекувано голема победа на СДСМ и коа
Премиерот Зоран Заев не размислува за предвремени парламентарни избори додека не заврши вториот круг на локалните избори, но вели дека одлуките ќе ги носи во согласност со коалиционите партнери и внатрепартиските мислења. -Веројатно ќе ги носиме о
Грујо се третирал себеси како крал а својата фамилија како кралска фамилија па секој ден се готвело во влада разна скапа храна, од морски плодови до разни меса и стекови и риби и се носеле дома во домот на Груевски за мама Нада и Боркица да не се м
- Ние во ВМРО ДПМНЕ сме спремни и очекуваме Груевски да не си замине од ВМРО ДПМНЕ мирно, спремни сме да се пресметаме со него со сите средства! Тој ја има буквално киднапирано партијата и сега за да си оди ќе треба он да им каже на сите да гласаат
Ацо Кабранов успеал да ископа и дознае што се случувало вечерта кога се дознало за поразот во седиштето на ВМРО ДПМНЕ. Тој во колумна на Либертас откри оикантерии од целата таа драма и хаос, навистина многу интересно. Линк до колумната овде.
Светот е во шок за она што се случува во моментов во Бурма односно Мјанмар. Будистичката влада со армија и со цивилни милиции прави етничко чистење на муслиманите од регионот Рохингја и се убиваат и се протеруваат стотици илјади Муслимани кои бегаа
- Големи се шансите реформаторите да се криви за поразот на ВМРО ДПМНЕ затоа што се проценува дека едно 60 000 гласачи на ВМРО ДПМНЕ ги бојкотирале изборите по наредба на реформаторите. Со кое лице сега тие бараат оставка од Груевски кога они се ви

НУКЛЕАРНА БОМБА НА САШО ОРДАНОВСКИ: Груевци го замрзнаа официјалните односи со Бугаруја, но така добро се врзаа со бугарското подземје што ја купија пола Москва преку Софија!

ЛИЗГАВО „САПУНЧЕ“ Не е Заев првиот што „згазнува“ во таа наша застоена соседска бара (деновиве ме потсетија дека и Бучко во...

Повеќе

(ВИДЕО) Грујо треба вака да рика секој ден додека е жив!!!

Јапонски министер плачеше и урлаше на прес конференција во знак на жалење затоа што спичкал 30 000 долари за патни трошоци. Грујо за украдените с...

Повеќе

ПАТРИОТИЗАМ, ПРАКТИЧНА ПРИМЕНА: МИНИСТЕРСТВО ЗА РАСКУРЦАВАЊЕ!

Диме Спасов пијан бркал пички и потоа се бркал со Aлфи низ Скопје со џип на министерството а Страшо возел друг џип од министерството во Горно Соње кад...

Повеќе

АЛО БАКРАЧ, РЕАГИРАЈ НЕ СПИЈ: Вработените во Охридскиот водовод не земале плата четири месеци!

Читател на Мактел ни се пожали дека заедно со своите колеги во охридскиот водовод Проаква не зеле плата цели 4 месеци!!! Па добро, има ли Бакрач ...

Повеќе

ВМРО НАРОДНА: Владата да почне да ја плаќа сметката за струја за колекторот на Охридско Езеро затоа што Охрид банкротира поради тоа!!!

Повеќе

АПЕЛ ДО ЈАВНОСТА - НЕ ПАЃАЈТЕ ЛЕСНО НА КУРТОНСКИ МАНИПУЛАЦИИ: Научете се да го препознавате Мерцедесот од 600 000 евра по бандажите, Заев не беше во Охрид со тој Мерцедес!!!

Заев беше во Охрид со обичен владин Мерцедес а не со блиндираната лимузина од 600 000 евра. Како тоа да го пропознаете?! По бандажите! Мерцедесот о...

Повеќе

ВИЦЕ ПРЕМИЕРКАТА И МИНИСТЕРКА ЗА ОДБРАНА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА: Судиите веќе паднаа на испит во пракса овие 10 години, нема што допрва да ги тестираме!

- Ок се некои предлози за ветинг систем како што се применило во Албанија кога се во прашање реформите, но некои сектори веќе паднаа на испит во пра...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Бетмен си го вработил братчето како секретар во европската епархија на владиката Пимен за европска плата!

Дознаваме дека не се Бетмен и Пимен само пријателчиња, туку Пимен е шеф на неговиот помал брат, Атанас Илиевски кој веќе 3-4 години работи како секр...

Повеќе

Во рекордна мала излезност, Еди Рама ја прегази опозицијата, сам освои апсолутно мнозинство во собранието!

Левата калициија „За Албанија која ја сакаме“ предводена од социјалистите на Еди Рама е победник на вчерашните парламентарни избори во А...

Повеќе

ПЕЈАЧКАТА ЕЛЕНА РИСТЕВСКА ЈА ОТВОРИ ДУШАТА: Татко ми беше на смртна постела кога се разведував и сакаше да не објавувам ништо во јавност за моите проблеми со бракот

Загубата на твојот татко, претпоставувам, беше мошне тежок удар за тебе, но како и дали успеа да го преболиш неговото отсуство? Тоа не се преболува...

Повеќе

ФОТО: НЕВЕРОЈАТНО, АКТИВИСТИ НА ВМРО ДПМНЕ ПОВТОРНО ЈА ЗАПАЛИЈА ДЕПОНИЈАТА ВО СТРУГА!!!

Од вчера вечерта повторно се активираше пожарот во депонијата кај Струга. Мештаните сведочат дека денеска веќе можат да се забележат поголеми пламен...

Повеќе

ЛЕВИЦА: Државата беше на ДПМНЕ, но сега НЕ Е на СДСМ!

„Бидејќи по се' изгледа наскоро ќе дојде до промена на раководните позиции на јавните установи, претпријатија и слично, сакам да го истакнам с...

Повеќе

Заев: Треба да се види дали е изјавата на нашиот пратеник Дудуш добро преведена, ако е така тогаш го осудувам кажаното и тој треба да се извини!

- Ако е точно преведено видеото тогаш нашиот пратеник Дудуш треба да се извини и јас во потполност го осудувам кажаното! Ние како влада ќе се бориме...

Повеќе

ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: ЕУ амбасадорот и ЕУ комесарот за проширување на седница на влада, ајде нека е аирлија, за неколку години ќе бидеме членка на ЕУ ако тераме вака јако без фаќање кривини и без глумење лудило!

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО ПАК СИТЕ НАСЕДНАВМЕ НА МАНИПУЛАЦИЈА НА КУРТОНИТЕ: Пратеникот на СДСМ, Курто Дудуш зборувал на ромски за членските книшки од ВМРО ДПМНЕ, куртоните тоа го преведоа како да се однесува на членска книшка на СДСМ!

Повеќе