Одберете локација на пристап

Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко поразен, но во сенатот извојува победа. Трамп за возврат, избувнал кон британската премиерка на тем
Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako
По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“,
Сава пензиско друштво а.д. Скопје и Сава осигурување а.д. Скопје, членки на Сава Ре Групацијата, склучија Договор за деловна соработка, со што започнуваат активностите за вршење на маркетинг на пензиски фондови во 3 продажни места на Сава осигурува

Тевдовски: Растот на платите ја поттикнува продуктивноста на фирмите

Со растот на платите компаниите бараат начини, но и државна поддршка за унапредување на процесите. Годинава за прв пат е предвидена сериозна поддршк...

Повеќе

СУДЕЊЕТО НА ОБВИНЕТИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ СТАНУВА ТРАГИ-КОМЕДИЈА: Игор Југ се брани дека отишол да го убива Заев затоа што ако не тој, кој друг?!

Докторски титули, функции, кариерни достигнувања, покажување машкост за бранење на Уставот, па дури и татковството искористени како аргументи од одб...

Повеќе

МЛАДАТА ПАРТИЈА ГДУ БАРА ОД ВЛАДАТА СИТЕ ВЛАДИНИ ОБЈЕКТИ ДА БИДАТ УРАСНАТИ ЗМИЈАРНИЦИ

Смирени, по изјавата на почитуваниот портпарол на Владата на Република Македонија, г-нот Миле Бошњаковски (23.08.2018) дека цената на тендерот за хо...

Повеќе

(ВИДЕО) И ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ ЌЕ СТАВА ФАСАДИ НИЗ СКОПЈЕ, АМА НА ШКОЛИТЕ, КАРЕВ ДОБИВА ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСНА ФАСАДА!

Повеќе

САМКА ИБРАИМОСКИ: Некој ќе гради пат, други ќе го рушат, и ќе добиваат пари за тоа, АПСУРД!

Пратеникот и лидер на Партијата за целосна еманципација на Ромите Самка Ибраимоски реагира за донесената одлука за кампањата да добиваат и тие кој...

Повеќе

Демократски сојуз: Со буџетски средства не може да се води кампања против референдумот

До медиумите Демократски сојуз: Со буџетски средства не може да се води кампања против референдумот Демократскиот сојуз смета дека државнит...

Повеќе

ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОСКА ГО УНИШТИ ВМРО ДПМНЕ И ЦЕЛАТА КУРТОН ЕСКАДРИЛА: Ниту еден од 33-та обвинети не се обвинети за тероризам. Тоа е сосема друго кривично дело. За овие обвинети има цврсти докази за Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста по член 313 од Кривичниот законик!

Обвинитeлката Вилма Русковска (Фото: К. Попов) Судскиот процес за организираниот напад на Собранието на 27 април лани кој почна на 22 авгус...

Повеќе

СДСМ: Мицкоски е лицемерен, го уценуваше изборот на ДИК со Законот за финансирање на партиите а денеска глуми загриженост

Повеќе

ПОВТОРНО СЕ АКТИВИРА ИДЕЈАТА ЗА ОТВОРАЊЕ ЖЕЛЕЗАРА ВО КАВАДАРЦИ, ИНВЕСТИЦИЈА ВРЕДНА 60 МИЛИОНА ЕВРА: Премиерот Заев и вице премиерот Анѓушев на дебата во Кавадарци со Митко Јанчев и советниците во општината

Барањето на компанијата ИГМ трејд за промена од Г2 во Г1 индустрија, беше тема на средбата што ја имаа премиерот Зоран Заев и вицепремиерот за еконо...

Повеќе

(ВИДЕО) Ова се Американците кои гласаа за Трамп, сироти гревчиња, лузери со кои си поиграла судбината, времето, цивилизацијата, глобализацијата...

Повеќе

Омразата и хејтањето кон адвокатите на Ќосињата и Вмроните покажува колку ние малку го разбираме правниот систем и институционалното делење правда

Ако нешто имам бенефит од режимот е што ме тужеа копилињата јако па со денови имав прилика да се мотам по тоа судските лавиринти и судници и за прв па...

Повеќе

СЕ БЛИЖИ КРАЈОТ НА УШТЕ ЕДНА ЛЕТНА СЕЗОНА, ПОЗДРАВ ДО НАШАТА ИБИЦА, НАШЕТО МАЈАМИ, ХАВАИ - ПРЕКРАСНИОТ ОХРИД

Повеќе

ЧОВЕКОТ Е ХАРИЗМА КОЈА ХОДА: НИКОЛА ДИМИТРОВ ВОЗЕШЕ АМБАСАДОРИ ВО РЕНО 4 ВО СТОЈАКОВО

Никола Димитров‏Verified account@NDimitrovMK33m33 minutes ago Сите сништа се достижни и почнуваат со првиот чекор! Алал на Ѓоко и Ѓорѓи за по...

Повеќе

ВРЕМЕ Е ДА СЕ ГЛАСА ЗА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ЕВЕ ЗОШТО!

На 30-ти септември гласаме ЗА!ЗАтоа што сакаме закон, а не криминал.ЗАтоа што сакаме да одиме напред, а не назад!ЗАтоа што сакаме стабилност, а не н...

Повеќе

НА ВМРОНИТЕ ИМ ТЕКНА ЗА ШТЕДЕЊЕ, ОТКАКО 10 ГОДИНИ МАМИЦАТА И ЈА РАСПЛАКАА НА ДРЖАВНАТА КАСА, НЕ ЗАДОЛЖИЈА СО 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ И ГИ ЛУПНАА НА ТРКАЛА, ВРБИ У ВАРДАР, СПОМЕНИЦИ, ФАСАДИ, МЕРЦЕДЕСИ ОД ПОЛА МИЉОН, ВЛАДИНИ ПРОПАГАНДИ ОД 30 МИЉОНА ГОДИШНО...

Vasil Buraliev August 23 at 1:13 PM 1.3 милиони евра за промотивна кампања на парламентарците? Со 98% од граѓаните на оваа држава ако застане...

Повеќе