Одберете локација на пристап

Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako
По Миле Јанакиески и екс-министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21 вели дека го осудува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. „Се наоѓам во Македонија и на крај памет не ми паднало да заминам било каде“,
Сава пензиско друштво а.д. Скопје и Сава осигурување а.д. Скопје, членки на Сава Ре Групацијата, склучија Договор за деловна соработка, со што започнуваат активностите за вршење на маркетинг на пензиски фондови во 3 продажни места на Сава осигурува

ЖЕСТОКИ И ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ОД НВО АКТИВИСТИ НА СМЕТКА НА ВЛАДАТА И ГРАД СКОПЈЕ ЗА ТОА КОЛКУ СЕ АНГАЖИРАЛЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ

Лазар Ѓуров 21 hrs· КВАЗИ БОРБА ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ - ОД ЗИМА ДО ЗИМА. ИЗМЕЃУ ВО ПРОЛЕТНО ЛЕТЕН СОНВчера бев на состан...

Повеќе

ПОЛИТИЧКАТА ЛЕГЕНДА ОД СРБИЈА ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ НА ГОСТИ ВО СКОПЈЕ, ПЕТРЕ СЕ ДРУЖИ САМО СО ПОЛИТИЧКИ ВИЗИОНЕРИ И ДЕМОКРАТИ, ШЕШЕЉ Е ИДОЛ НА ВМРОНИТЕ

Повеќе

ВРАБОТЕНИ ВО СОЗР И СЕКЈУРИКОМ СЕ ЖАЛАТ: Саше, владата сака да не остави на улица, над 350 луѓе ни завршува договорот на крајот на овој месец, ќе има лелек и хаос пред влада!

Zdravo Sase. Nasata golgota po pravdata i sigurnosta na rabotnite mesta veke e vo tek. Neloku nasi kolegi pobaraa priem vo SOZR kaj direktorot Mi...

Повеќе

Хотел и Ресторан ,,Томче Софка" организира секаков вид на прослави. Нашиот тим ви нуди избор од: - мени за мекици; - мени по лице за прослави; - мени за шведска маса; - мени за кетеринг; - ,,a la carte'' мени

Почитувани гости, Хотел и Ресторан ,,Томче Софка" организира секаков вид на прослави.Нашиот тим ви нуди избор од:- мени за мекици;- мени по лице за...

Повеќе

БРАВО - ВАКВИ ЛУЃЕ СЕ ГОРДОСТ НА СДСМ: Градоначалникот на Дебарца сам ја искоси тревата на локалниот стадион откако никој од клубот не се појави на закажаната акција!

Zoran Nogaceski 21 mins· Со дечките од Клубот бевме се договориле попладнево да го досредиме игралиштето за утрешниот н...

Повеќе

КУЦО ДУДУШ ЗАСЕГА ДОБРО РАБОТИ, МАКА МАЧИ ДА ЈА ИСЧИСТИ ШУТКА, ПРОБЛЕМ КОЈ ГО ИМААТ РЕЧИСИ СИТЕ ОПШТИНИ!

Повеќе

ДАНИЕЛА МАРТИНОВИЌ ВО ПОНЕДЕЛНИК ПЕЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО ПРОБИШТИП

Повеќе

ТАЊЧЕТО СЕ СЕКИРА ЗА АНТИЧКА ШТИЧКА НА КОЈА ПИШУВАЛА ШУПЕЛКА, ИМА ЛИ БЕ НЕКОЈ МЕНТАЛНО ЗДРАВ ВО ВМРО ДПМНЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА ЈА ЛИЧИ ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА: ЗАЕВ И МИТКО ЈАНЧЕВ ЗАЕДНО ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЛОЗАРИТЕ И ВИНАРИТЕ!

Повеќе

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Вода, но оваа сезона повторно и во Драчево !!!

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Во...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Ние, Македонците имаме само една држава. Оваа тука. И во оваа држава ние сме тие што имаме признат македонски јазик. Ние тука имаме македонско творештво. Ние, тука, во оваа држава имаме македонска култура. Ние имаме филмови, театри, естрада, факултети, научни установи, спортски клубови… Ние, тука, во оваа држава го негуваме македонското културно историско-наследство. И само во оваа држава, во ниту една друга, тие се – македонски. И ќе останат македонски!

“САКАМ ДА КАЖАМ”ПОВОД РЕФЕРЕНДУМОТ! “Македонците од Егејска Македонија и Македонците од Пиринска Македонија веќе се во ЕУ и НАТО....

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Глупоста на ВМРОНИТЕ станува сè повулгарна!

Од аспект на терористите, најзаебано е тоа што крвавиот пуч од 27 април го изведоа во директен телевизиски пренос. Плус, во директни преноси од ст...

Повеќе

Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција, a на суд идат ко мадони облечени ко манекени, со новинарска пратња и окез широк до 36 ти заб, без мува да ги полази за се што правеле пред само 2 години и без да осетат ниту мал дел од она што тие го правеле!

Приказни од булеварот 1 hr Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција! А на суд идат ко мадони о...

Повеќе

СДСМ: Повторно се јави ВМРО ДПМНЕ-садистичка, од раскошниот дворец злоупотребува семејни трагедии и лаже!

Повеќе

САШКА ЦВЕТКОВСКА: Драги сегашни и идни функционери, секогаш сетете се на Горде и друштвото кога ќе помислите дека сте онака бестрашни, дека од горе не се паѓа...

Saska Cvetkovska August 18 at 4:43 PM· „Не знам како не им го познале гласот, секој ден се на телев...

Повеќе