Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

(ВИДЕО) ХАХАА, ОВА МОРА ДА ГО ЧУЕТЕ: Мицко ќе ја клекнел Грција на колена, ќе ја натерал да прифати договор во кој не се менува уставот и не се чепка јазикот и идентитетот, а 10 години имаа време да го направат тоа!

Ова се вика лажење без усул! 10 години имаа време да го направат тоа?! И ваков договор како сегашниов Грција мака мачи да го протне во собрание и во...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ЈА ПЛАШЕШЕ ЈАВНОСТА ДЕКА ГРЦИТЕ ЌЕ НЕ ЗАФРКНЕЛЕ, НЕМАЛО ДА ГО ИСПОЛНАТ СВОЈОТ ДЕЛ ОД ДОГОВОРОТ?!?!

Лидерот на опозицијата ја плашеше јавноста дека Грција ќе не зафркнела и немало да си ги исполни своите обврски од договорот. Но оваа теза е смешна,...

Повеќе

НОВИНАРКАТА ОСТАНА БЕЗ ЗБОРОВИ: Мицковски се бунеше што во договорот Македонски Јазик бил со фуснота дека е дел од словенските јазици?!?!

Новинарката: Што ви смета во договорот, заштитени се јазикот и идентитетот. Мицко: Не е така! Новинарката: Како не е така, вие сте го виделе ли до...

Повеќе

ОЧАЈ И ПАНИКА НА КУРИР: Мораа да ја лажат јавноста дека Македонија не добила датум, а во текстот се демантираат самите себе!!!

Курир стави наслов дека Македонија не добила датум за преговори, а во текстот објавија изјава на Хан во која вели дека преговорите почнуваат во јуни...

Повеќе

МИЦКОВСКИ ОДГОВОРИ ЗА ХИДРОЦЕНТРАЛИТЕ: Имам 7% удел во 3 мали хидроцентрали, тоа е капитал од 200 000е а не милиони евра!

- Јас имам 7% удел во три мали хидроцентрали, тоа е капитал од 200 000е а не милиони евра како што велат некои. Се што имам сум стелнал легално со м...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ГО ЗАПУКА НА ПОЧЕТОКОТ НОВИНАРКАТА НА КАНАЛ 5, ЖАЛ ДА ТЕ ФАТИ ЗА МИЦКО!

Повеќе

БОГОЕВ И ШИЛЕГОВ ИМ ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ФИРМИТЕ ВО МОМИН ПОТОК: Поставено е ново осветлување, електрична линија во должина од 1.400 метри, а започнува со изведба и новата водоводна мрежа

Stefan Bogoevis inMomin Potok, Karpoš, Macedonia. 10 hrs· Во индустриската зона во Момин Поток поставе...

Повеќе

НА ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ МУ ПУКНА ФИЛМОТ: МТВ Е ДНО, ТИЊА, БРУКА, СРАМ, НИЕ НЕМАМЕ ЈАВЕН СЕРВИС!!!

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА: Човекот кој имаше шанса да добие датум за преговори со ЕУ, но не успеа, ги критикува Заев и Димитров кои успееја во тоа, ги обвинува дека недоволно брзо ги исправиле грешките на ВМРО ДПМНЕ?!?!

Антоњо Милошоски е едно многу смешно типче без грам памет и срам. Замислете, човекот кој имаше шанса да се избори за датум за преговори со ЕУ, а не...

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Стартот на преговори со ЕУ за нашата нација е како прв секс, збогување со детиноста и шарлатанството!!!

Branko Trickovski‏@BrankoTricko17m17 minutes ago Иницијација во светот на возрасните. Збогување со пилиштарството. И невиноста. Како прв...

Повеќе

ЕРОЛ РИЗАОВ: Македонија мора да го препознае моментот, оваа шанса не смееме да ја испуштиме!

Erol Rizaov 2 hrs· Ако помине референдумот како празник на демократијата Македонија оваа година ќе стане членка н...

Повеќе

ГРОЗЕН НЕЧОВЕЧКИ ПОТЕГ НА ЗОРАН БУРЕВЕСНИК, ОБЈАВИ МЕДИЦИНСКИ НАОД ЗА СОПРУГАТА НА ЧАВКОВ, ВЛАДАТА ТРЕБА ДА ДЕЛИ ОТКАЗИ НА ТИЕ КОИ ГО ИЗВАДИЛЕ ФАЈЛОТ ОД КОМПЈУТЕР!

Многу нечовечки потег на новинарот Зоран Буревесник, објавил лекарски наод за сопругата на Чавков со што ја нарушува нејзината приватност, нејзините...

Повеќе

БРАВО ДЕЧКИ, БРАВО БРАВО БРАВО, ОВА Е ГИГАНТСКИ УСПЕХ, ОВА Е ДАТУМ ЗА 4-ТИ ИЛИНДЕН!!!

Далеку е 2025-та кога се очекува да влеземе во ЕУ според денешната одлука, но во историски и животни рамки, тоа е сепак само мал интервал, додека да с...

Повеќе

(ФОТО) ВЛАДАТА СЛАВИ ВО АВИОН ЗА ДАТУМОТ ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ!!!

ZORAN ZAEV FAN CLUB Page Liked·9 mins· Во авион штотуку примив одлична вест...Република Македонија доби датум за...

Повеќе

КАКОВ ЕПСКИ КОПУК, КАКОВ АНТИТАЛЕНТ ЗА ПОЛИТИКА: Мицковски наместо да им честита на Заев и Димитров за датумот за преговори, он бара од нив оставки?!?!?!

Зоран Заев во неколку наврати ни потврди дека се што ќе каже ќе излаже. Ова значи катастрофа за граѓаните на Република Македонија, рече лидерорт на ...

Повеќе