Одберете локација на пристап

- Премиере, ајде кажете економски некој проект кој ќе се случи оваа година а кој ќе биде значаен за земјата? - За 6 месеци во земјава ќе дојде голема германска компанија со инвестиција од над 100 милиона евра! Засега не го кажувам името, но ќе се
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, денеска се сретна со помошник генералниот секретар на НАТО за разузнавање и безбедност Арнд Лорингхофер. На средбата е пренесена поддршка од сите земји на НАТО, на премиерот Заев, на Вл
- Премиере, ќе соберете ли храброст да извадите пасош на Албански јазик како знак на симболика дека нема ништо страшно во тоа?, го праша водителот Рушити премиерот Заев во емисијата 200 на АлсатМ. - Секако, ако нема законски пречки, ќе извадам, не
Скоро 50 години секој јануари светските лидери, шефови на најголемите светски компании и познати личности се собираат во малиот швајцарски град Давос, каде се одржува Светскиот економски форум. Ова е собир на најмоќните луѓе на планетата, кои кога
СЈО отворило предистражна постапка за злоупотреба на службената положба и овластување по кривичната пријава против Стојан Миланов, еден од најискусните пратеници во македонското Собрание кој доаѓа од редовите на СПМ како коалиционен партнер на ВМ
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов ги испочитувал мерките кои ги предложи градот во услови на енормно загадување на воздухот, па на работа доаѓа со електричен автомобил, потврди денеска самиот. Веќе втор ден поради загадувањето, бесплатен
Владата на Република Македонија на редовната 116-та седница ја усвои Предлог - програмата за реализирање на Планот за чист воздух за 2019 година. Имајќи предвид дека борбата со аерозагадувањето е стратешки приоритет на Владата, програмата се заснов
Денешната редовна, 116 седница, на Владата на Република Македонија ја започна со презентација на приоритетите на Романија за време на претседателството со Советот на Европската Унија. На седницата, на која присуствуваше и амбасадорот на ЕУ во на
На денешниот прес Заев призна дека наредил да се мерат рејтинзите на сите потенцијални кандидати за претседател. Премиерот Зоран Заев пред да замине на зимски одмор минатата недела нарачал преку внатрепартиска анкета да се измери рејтингот посеб
Подготовките за Светскиот економски форум во Давос, кој ќе почне на 22 јануари и ќе трае до петок, 25 јануари, а на кој се проценува дека ќе учествуваат околу 3 000 учесници, се во завршна фаза. Организаторите посочија дека сè е
Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека успешно е уништена авионската бомба од Втората светска војна, која пред неколку дена беше пронајдена при ископ на градежни работи во центарот на Скопје кај старата железничка станица. По
Во 18 часот се укинува бесплатниот автобуски превоз во Скопје поради намалување на загаденоста во градот, соопштија од Град Скопје.И Владата претходно соопшти дека од утре ќе ги укине препораките за граѓаните порадинамалување на прагот
Вес Мичел, помошник-државен секретар на САД, наредниот месец заминува од функцијата во Стејт департмент поради лични и професионални причини. „Две години од почетокот на оваа администрација чувствувам дека го завршив сето она што

(ВИДЕО) ДЕБАТА ЗА ПРАВИЛНИКОТ ЗА ОБНОВЛИВИ ИЗВОРИ НА ЕНЕРГИЈА - АНЃУШЕВ: Се овозможуваат услови за поголемо производство на енергија од обновливи извори

Повеќе

(ВИДЕО) ЗОШТО АЛБАНОФОБИЈАТА НА БРАНКО ОГЊАНОВСКИ НИКОЈ НЕ ЈА ПРИМЕТУВА, ДАЛИ ДЕКА Е ЗАПАКУВАНА ВО ХУМОР?!

Повеќе

ДЕМАНТ ОД КАБИНЕТ НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРОТ АНЃУШЕВ НА ПРИЛОГОТ „АЛФА ИСТРАЖУВА: СОМНИТЕЛНА ЦЕСИЈА ПОМЕЃУ КОМПАНИЈАТА НА АНЃУШЕВ И ФЕНИ“, ЕМИТУВАН НА ТВ АЛФА НА 7 НОЕМВРИ 2018 ГОДИНА И ОБЈАВИТЕ НА ПОРТАЛИ „АНЃУШЕВ И УЈП ФАТЕНИ ВО КРИМИНАЛ ВРЕДЕН 1,1 МИЛИОНИ ЕВРА – ФИРМАТА НА МИНИСТЕРОТ ПРАВЕЛА НЕЛЕГАЛНИ ЦЕСИИ СО ФЕНИ“

Почитувани, Во врска со прилогот „Алфа истражува: сомнителна цесија помеѓу компанијата на Анѓушев и Фени“, емитуван на ТВ Алфа на 7 ное...

Повеќе

КАМПУВАЊЕ НА ГАЛИЧИЦА, ОВА Е РАЈОТ ЗА КОЈ ЗБОРАТ ВО БИБЛИЈАТА

Повеќе

(ВИДЕО) КУПЕТЕ СТАН ОД ГИГАНТОТ ВО ГРАДЕЖНИШТВОТО ВО СКОПЈЕ ПОЗНАТ ПО ГОЛЕМИОТ КВАЛИТЕТ, ДОВЕРБА И ЕДНИ ОД НАЈУБАВИТЕ СТАМБЕНИ ОБЈЕКТИ ВО СКОПЈЕ, ЗСФ КОМ

Повеќе

(ВИДЕО) ГОЛЕМА НАГРАДНА ИГРА НА СИНАЛКО: Прати го кодот од етикетата од шише од 2 литра по СМС, добиј џип Киа Стоник

Повеќе

КОЈ МОЖЕШЕ ДА ПРЕТПОСТАВИ ДЕКА МИСЛАТА НА ГОДИНАТА НА ТЕМА БРАК ЌЕ ДОЈДЕ ОД ПРОЛУПАН БОКСЕР

Повеќе

ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ВООПШТО ВО ВМРО ДПМНЕ ГО РАЗБИРААТ ЗБОРОТ ДЕМОКРАТИЈА?!?!

Повеќе

(ВИДЕО) ПА ДОБРО БЕ, СТОЈМЕНОВИ ВОДАТ ТЕЛЕВИЗИЈА ИЛИ БОРДЕЛ: Куртонката во емисија во живо го праша вице премиерот кога неговите фирми ќе почнат да даваат пари на Канал 5?!?!

Повеќе

ПА ДОБРО, ШТО ПРАВЕЛЕ МИНИСТРИТЕ ПРЕД НЕГО, ЗОШТО ОВА ПОРАНО НЕ СЕ ПОЧНАЛО: Над 100 милиона евра во градење на системи за наводнување

Ljupcho Nikolovski 10 hrs· Реализираме капитални проекти, ги зголемуваме наводнуваните плодни површини, соз...

Повеќе

(ВИДЕО) ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ ВО КОМИСИЈАТА ЗА ОДБРАНА И БЕЗБЕДНОСТ ГИ ПРЕСТАВИ МОЖНИТЕ ОПЦИИ ЗА РЕФОРМИ НА ДБК

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ДИРЕКТОРОТ НА БОЛНИЦА ЗА ДЕТСКИ БЕЛОДРОБНИ БОЛЕСТИ КОЗЛЕ, РИЈАД АЛИМИ: Не се точни шпекулациите дека сум претепал медицинска сестра, се работи за вербален инцидент стар речиси 2 години, кој е целосно расчистен од полицијата и судовите, некој од поранешниот менаџмент се обидува да ми наштети

Деновиве по порталите се појавија шпекулации за тоа дека директорот на детска болница Козле крвнички претепал медицинска сестра која се обидела да...

Повеќе

СЕ ГЛЕДА КОИ МУ СЕ ИДОЛИ И ХЕРОИ: САМО НА ЕДНА ФОТКА, МИЦКО Е НАСМЕАН ВО ХЕЛСИНКИ, НОРМАЛНО СО ЕВРОПСКИОТ ПУТИН

Повеќе

НАЈГОЛЕМИОТ СРАМ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ВО НЕГОВАТА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА ЗА КОЈ СЕУШТЕ НИКОЈ НИШТО НЕ ГО ПРАШУВА, НО ЌЕ МОРА ЕДНАШ ДА ОДГОВОРИ ЗОШТО ГИ ЧУВАЛ БОМБИТЕ ЦЕЛИ 3-4 ГОДИНИ!

Повеќе

НАШАТА НОВА АМБАСАДОРКА ВО ОБЕДИНЕТОТО КРАЛСТВО, АЛЕКСАНДРА МИОВСКА ГИ ПРЕДАДЕ АКРЕДИТИВИТЕ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА

Повеќе