Одберете локација на пристап

Со цел да се обезбеди полесен проток на сообраќајот и да се намали сообраќајниот метеж пред ТЦ „Скопје Сити Мол“, во претстојниот период, Општина Карпош во соработка со СВР Скопје, започнува да поставува нова хоризонтална и вертикална с
Неодамна пред некој ден, Тереза Меј се јавила на Трамп да му честита за успешните избори за сенатот, иако за изборите за конгресот Трамп беше тешко поразен, но во сенатот извојува победа. Трамп за возврат, избувнал кон британската премиерка на тем
Halkbank AD Skopje November 8 at 1:43 PM· миналот со Mastercard World бесконтактната картичка!Прочитајте повеќе за условите и поволностите на оваа картичка на :http://halkbank.mk/mastercard-world-mk.nspx
Грујо: Како премиер, крадев, лажев и мамев, затоа ме осудија на казна затвор, и сега бегам, ќе ме примиш ли? Орбан: Секако, ние секогаш им помагаме на тие со кои делиме иста култура и вредности! "As prime minister, I stole, cheated and lied,
Во рамки на активностите за одбележување на 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје, денеска (11.11.2018 година, Скопје) се одржаа поголем број на рекреативни и спортски манифестации кои се финансиски поддржани од Градот Скопје. Во сп
Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека овој чин е за најостра осуда. „Длабоко сум разочаран и вознемирен од овој чин
Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот секретар на партијата Игор Јанушев срамно ги навредиле сите граѓани кои бараат Г
На својата редовна, 102-ра седница Владата го усвои предлог-законот за изменување и дополнување на законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити. Целта на предлог–законот е да се ограничи годишната стапка на вкупн
Мирсад Јонуз и официјално е нов стратег на Аигиниакос, тим од Втората Лига во Грција. Екс – селекторот попладнево го одработи и првиот тренинг со играчите на Аигиниакос. „Му благодарам на раководството на Аигиниакос за довербата која
Zdravo Sase ti se obrakam kako najnezavisen novinar i kako eden od retkite koi isklucitelno mnogu gi pocituvam.Imeno dosega ne se drznuvav da ti pisam poradi strav od osveta, no sega sobrav hrabrost i sakam da ti pisam i da go objavis ova ako

МИЦКО ЗВАНИ - СТАТИСТИЧКА ГРЕШКА!

Повеќе

ОВА Е ПРЕКРАСНА МАКЕДОНИЈА: Министер Албанец пречека стотици Македончиња од емиграција дојдени да учат Македонски јазик

Edmond Ademi‏Verified account@ademie51m51 minutes ago Вечерва во Охрид ја имав честа да го посетам летниот камп на @MFA_Macedonia за македо...

Повеќе

ЕВЕ КАКВА ПОЕЗИЈА ЧИТАЛ ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ, ВАТРЕНА ПОЕЗИЈА

Повеќе

МИНИСТРЕ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ШТО СЕ СЛУЧУВА НА ТРАУМАТОЛОГИЈА НА КЛИНИЧКИ?!

🖤🖤🖤🖤#Бојкотира‏@BOJKOTIrameAug 7 На клиниката за трауматологија пациентите лежат по ходници бидејќи немало место. Што се однесува до медиц...

Повеќе

БОЛНИЦАТА КАДЕ ФЗУ ЈА ИСПРАТИ ЕВА НА ЛЕКУВАЊЕ Е СЕРИОЗНА МОДЕРНА ЗДРАВСТВЕНА ИНСТИТУЦИЈА, ИМА ЦЕНТАР ЗА ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА КОСКЕНА СРЖ ЗА ВОЗРАСНИ, НО НЕ И ЗА ДЕЦА?!

Ова пишува на интернет за болницата ГОП каде ФЗУ ја испрати малата Ева на лекување за пресадување на коскена срж: Private Gaziosmanpasa Hospital (a...

Повеќе

ДРАМА НА СУДЕЊЕТО ЗА 27-МИ АПРИЛ: Владо Јовановски му го повлече полномошното на адвокатот Ставре Џиков и се извини на судот за навредите!

Судијката Добрила Кацарска, која го суди предметот за крвавиот четврток, го опомена адвокатот на Владо Јовановски, Ставре Џиков, дека ќе г...

Повеќе

ГОЛЕМИОТ ПРИЈАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА, СЕНАТОРОТ ЏОН МЕККЕЈН, НАЈГОЛЕМАТА ЖИВА ПОЛИТИЧКА ВЕЛИЧИНА ВО САД ПОЛЕКА СЕ ОДЈАВУВА ОД ОВОЈ СВЕТ, СТИГААТ ХВАЛОСПЕВИ И ОД НАЈГЛЕМИТЕ ПОЛИТИЧКИ ОПОНЕНТИ

Семејството на сенаторот Џон Меккејн ја извести јавноста дека денеска сенаторот донел одлука да престане со хемотерапијата за ракот на мозок кој го ...

Повеќе

КРАДОНАЧАЛНИК ЗА ГИНИС: Нова кривична пријава за Талески, засега во мртва трка со Мацко од Прилеп, им се приближува муњевито Стефчо Муња!

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на Општина Битола, Владимир Талески за сторено кривичн...

Повеќе

Геро, во цветната градина на СДСМ, ти си дива свиња која копа, рие, вришти, прди и сере, време е да си заминеш од таму!

Геро призна дека не бил цвеќе за мирисање. Но барал цветната градина на СДСМ да се одржува редовно, за да мириса добро и да изгледа добро. Епа во таа...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Мицковски ги спореди Бачев, Солза, Палчо и Филип со ФЕКАЛИИ!

Повеќе

СЕАД ЏИГАЛ: Македонија пати од полуинтелектуалци, полуновинари, полуексперти, полуполитичари...

Sead Džigal 4 hrs· ПОЛУНЕШТО Многу се потценува појавата „полу-нешто“, иако искрени и иску...

Повеќе

ГОЛЕМ ШОК ЗА ТРАМП: Неговиот децениски благајник почнал да соработува со специјалниот обвинител, пред тоа тоа го направи и адвокатот на Белата Куќа, во меѓувреме ги осудија поранешните негови соработници Манафорт и Коен!

Top Trump Organization official Allen Weisselberg has been granted immunity in the Cohen investigation! Претходно и адвокатот на Белата Куќа почнал...

Повеќе

И АДВОКАТИТЕ КРЕВААТ РАЦЕ ОД ЌОСИЊАТА: Адвокатот на Горанчо Ангелов се откажа од бранење на сред седница и си замина дома!

Судијката Добрила Кацарска даде еден час пауза за да му се обезбеди адвокат по службена должност на обвинетиот Горанчо Ангеловски, откако претходно ...

Повеќе

СЕАД РИЗВАНОВИЌ: Мицковски самиот не верува во тоа што го зборува!

Sead Rizvanović 3 hrs Intervjuto na Mickoski moze da ukazuva na strategija za glasanje protiv Nastrana sto izjavata za "statist...

Повеќе

РЕАКЦИЈА НА ФЗОМ: Демантираме дека сме имале понуда за лекување на Ева во Германија, лекувањето во болниците во ЕУ не е гаранција за успех, овие месеци за жал сме имале смртни случаи и во тие земји!

Повеќе