Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

Од 76-тата седница на Владата: Усвоена декларацијата за признавање на возачките дозволи помеѓу Македонија и Германија; општините ќе добиваат средства од приходите од ДДВ; Според извештајот за јавниот долг на РМ, лани бројот на вработени се зголемил за 2,4%

Од 76-тата седница на Владата на Република Македонија:Усвоена декларацијата за признавање на возачките дозволи помеѓу Македонија и Германија; општин...

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ ВЛАДАТА: Уште еден голем ден за Република Македонија. Уште едно големо признание за нашата земја!

Повеќе

СЕ ОГЛАСИ ДИМИТРОВ: Денеска беше стресен ден, доматите засега ќе си ги задржиме за себе, но јуни 2019 не е толку далеку!

Повеќе

Министерот задолжен за странски инвестиции Проф. Д-р Аднан Ќахил упати честитики до Претседателот на Република Турција г.Реџеп Тајип Ердоан, како и до Републиканската Алијанса за остварените резултати на турските претседателски и парламентарни избори

Prof Dr Adnan Kahil 8 hrs· Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Prof.Dr. Adnan Kahil, Türkiye&rsquo...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКО ПАТИ ОД ПАРАНОЈА: СДСМ ГО НАТЕРА ЈАНКО БАЧЕВ ДА НОСИ РУСКО ЗНАМЕ И ДА СЕ КАЧИ НА ХЕРМЕЛИН!

- Зарем не ви е чудно што Јанко Бачев се качи на полициски хермелин со руско знаме и не беше уапсен, а беа тепани невини старци и жени, тоа е доказ ...

Повеќе

АЈДЕ ЧЕСТИТО НАРОДЕ, ЕУ ДОНЕСЕ ОДЛУКА ДЕНЕСКА, ЗА 7 ГОДИНИ СТАНУВАМЕ ЧЛЕНКА НА ЕУ, ОВА Е ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАШАТА ЗЕМЈА!!!

Повеќе

ГИРО БЕКО ЦАРЕВИ НА ДЕНОТ!

Повеќе

БОМБА НА ЈОХАНЕС ХАН: ФРАНЦИЈА ЈА КРЕНА РАМПАТА, ОТВОРЕН ПАТОТ КОН ЕУ ЗА МАКЕДОНИЈА!!!

Повеќе

МАКРПОГРЕС ВИНИЦА Е ПРВАТА МАКЕДОНСКА КОМПАНИЈА КОЈА ЌЕ РАБОТИ НА СОНЧЕВА ЕНЕРГИЈА!

Повеќе

Шекеринска со писмо до колегите во НАТО бара поддршка за покана за Македонија

По постигнувањето на договорот со Грција, министерката за одбрана Радмила Шекеринска испрати писмо до министрите за одбрана на 29-те земји членки на...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ УБАВО НАРОДЕ, И ЗАПАМЕТЕТЕ ГИ, ОВИЕ 10 ГОДИНИ ГЛУМЕА ПАТРИОТИ: КУЧИЊАТА СКОКААТ ОД РАДОСТ ШТО ФРАНЦИЈА НЕ БЛОКИРАЛА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ, ПУ ДА ВИ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Најубавите базени во светот

W Hotel, Barcellona Bermuda Mikonos Hrvatska Albania Bahamas

Повеќе

ФРАНЦИЈА НЕ ЈА КРЕВА РАМПАТА НИ ЗА ЖИВА ГЛАВА, ПУ ЈАЗК!

Министрите за надворешни пред малку се вратија на работната маса на Советот на ЕУ во Луксембург, каде продолжуваат дискусиите за одредување старт на...

Повеќе

(ВИДЕО) ТЕПАЧКА МЕЃУ СКОПСКО И ЗЛАТЕН ДАБ ЗА ТОА КОЈ ЌЕ НАПРАВИ ПОДОБРА РЕКЛАМА, ВИЕ ПРОЦЕНЕТЕ!

Повеќе

ФАЛА ЕВН, ШПАРКАСЕ И КАЗИНОС АУСТРИЈА: Австрија е наш најголем промотор на патот кон ЕУ!

Повеќе