Одберете локација на пристап

Себично копиле. Му е гајле за тоа дали народот ќе има нешто да јаде. Обезбеден е доживотно со државна пензија од над 3000е месечно, плус секретарка, шофер, обезбедување, канцеларија... Затоа се понаша вака како султан, забегано, арогантно, суров
Во Избирачкиот список за референдумот се запишани 1.806.336 граѓани на МакедонијаНо на ниту еден референдум досега или ниту на едни парламентарни или претседателски избори, колку и да биле драматични, не излегувале повеќе од 1.200.000 граѓани, или
Миленко Неделковскиis withJove Rizov. 7 hrs· Ајде бе пуфли и прдлиња.Колку до завчера "силни" бевте! Надмени, арогантни...Ебаве комитите, ебаве...Не' предадовте проклетници.
СУРОВА РЕАЛНОСТ 27 години сите македонски влади без изклучок, а со тоа и сите политички партии кои ги сочинуваа овие влади, индиректно и сите граѓани кои гласааза овие партии, преговараа за решение на проблемот кој Грција го има со нашето уставно
Неинформираност и заглупавеност Анкетите покажуваат дека граѓанството е неинформирано за Договорот со Грција односно за суштината на референдумот. Зошто е тоа така?Затоа што Македонија нема медиуми за ширење и посредување на значењата туку има зло
Навистина сум одушевен од вчерашниот перформанс на новинарката Снежана Лупевска. Таа беше толку енергична, толку извадена од кожа од небулозите што ги лупаше Мицко Математичарот, што навистина ги освои симпатиите на сите што се разумни во оваа држ
Dün Valandova’ya bağlı Çalıklı, Bahçeboz, Koçulu ve Dedeli’de soydaşımızı ziyaret ettik.Soydaşımız gelecekten çok ümitli.#Evet Валандовско. Средби со граѓани. Убеден сум дека граѓаните ќе знаат
СООПШТЕНИЕ Скопје,24.09.2018 година ШИЛЕГОВ:ЧИСТОТАТА НА МАТКА И НЕЈЗИНАТА ОКОЛИНА ВО РЕДОВНИТЕ АКТИВНОСТИ НА ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА Градоначалникот Шилегов и директорот на ЈП „Комунална хигиена“, Абдусамед Шабани, денеска присуствуваа

СДСМ ГО ЗАПУКА МАТЕМАТИЧКИ ПРЕЦИЗНО: Мицкоски да одговори како од толку професори бил асистент токму кај неговиот татко!

Повеќе

ВО ЧИКАГО СЕ ВОДИ ВИСТИНСКА ВОЈНА МЕЃУ КРИМИНАЛЦИТЕ, ЗА ЕДЕН ДЕН СЕ УБИЕНИ 23 ЛУЃЕ!

Повеќе

ВО АЕРОДРОМ ПОСТАВЕНО CITY TREE КОЕ ИМА ПРЕЧИСТИТЕЛЕН ЕФЕКТ НА 275 ДРВЈА

Повеќе

НИКОЛОВСКИ: ВЛАДАТА НА ДЕНЕШНАТА СЕДНИЦА ЈА ЗГОЛЕМИ СУБВЕНЦИЈАТА ЗА ДОМАТИТЕ

Ја зголемивме висината на субвенциите за предадени домати во регистрирани преработувачки капацитети на 7 денари за килограм. Одлуката ја донесе Влад...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕ ВО ГРЦИЈА, НАДОЈДЕНАТА ВОДА НОСЕШЕ СЕ ПРЕД СЕБЕ!

Повеќе

АКЦИЈА ПРОТИВ ДИВИТЕ ПРОДАВАЧИ, СКОПЈЕ ВЕЌЕ НЕМА ДА ЛИЧИ НА КАБУЛ, ПАЗАРЏИИТЕ КОИ ПЛАЌААТ ТЕЗГИ КОНЕЧНО ЗАШТИТЕНИ!

Повеќе

(ВИДЕО) АВСТРИСКИОТ ПРЕМИЕР КУРЦ: Мило ми е што македонскиот премиер е во посета на Австрија

Повеќе

НОВА ГРАДИНКА ВО ГАЗИ БАБА

Борис Георгиевски 47 mins· Заедно со приватниот сектор започнуваме со реновирање на детската градинка Калинка...

Повеќе

Откако доби нов мандат, Ердоган ќе стартува со прoектот 2023 кој Турција ќе ја претвори во светска супер сила!

Амбициознит план на Реџеп Таип Ердоган, Турција 2023, чини околу 1,5 трилиони долари, и според него Турција би требала до 2023 година да...

Повеќе

ГОЛЕМ ТРИУМФ НА ЛГБТ ЗАЕДНИЦАТА ВО МАКЕДОНИЈА: Родовиот идентитет и сексуалната ориентација за првпат се воведуваат како основи за дискриминација!

Проширување на основите за дискриминација, унапредување на работата на Комисијата за заштита од дискриминација и нејзина професионализација со цел...

Повеќе

МЕГА ПРОЕКТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР: Со 70% ќе се субвенционираат нови енергетски фасади на 26 стамбени згради во општината!

Уште 26 станбени објeкти во општина Центар ќе добијат енергетско-ефикасни фасади, во рамки на реализацијата на проектот на општината чија цел епоква...

Повеќе

НОВ ГОЛЕМ УСПЕХ НА ВЛАДАТА: Американска автомобилска компанија ќе отвори фабрика во Македонија, 500 нови работни места!

Дирекцијата за Технолошки индустриски развојни зони потпиша Договор за долготраен закуп на градежно земјиште во ТИРЗ Скопје 2 со компанијата „...

Повеќе

УПОРНАТА МИЛА ЦАРОВСКА ИЗВОЈУВА ПОБЕДА ВО ТИМЈАНИК: МАЛ ГРУПЕН ДОМ ЌЕ ИМА, ЖИТЕЛИТЕ СЕ СОГЛАСИЈА!

Мила Царовска 1 hr· Заедно со жителите на Тимјаник одлучивме дека сепак ќе има мал групен дом. И тие и јас ве...

Повеќе

По кој знае кој пат ова ѓубре од претседател без око да му трепне ја втурна земјата во амбисот, каков предавник, каков дилетант, каков неверојатен колосален кретен!

Мало дете од десет години да го ставиш во вилата Водно и да му објасниш, мали види вамо, ова е ЕУ и НАТО, ова е Грција, ова е балканот, оволкави се пл...

Повеќе

КОПУКОТ, ФИКУСОТ ГО ШОКИРАШЕ ЦЕЛ СВЕТ, ПОКАЖА ДЕКА Е АГЕНТ НА МОСКВА И БЕЛГРАД: НЕ ГО ПОТПИША УКАЗОТ ЗА ДОГОВОРОТ СО КОЈ МАКЕДОНИЈА ТРЕБА ДА ВЛЕЗЕ ВО ЕУ И НАТО!

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов донесе одлука да не го потпише Указот за прогласување на Законот за ратификација на Kонечнатаспог...

Повеќе