Одберете локација на пристап

За информацијата која вчера ја изнесе лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, дека има мерка „С“ односно забрана за излегување од државата на Катица Јанева, Русковска рече дека за неа нема посебна истражна (ПИ) мерка. – Од ст
И да остане мислењето на Врховен за истрагите на СЈО отворени по 18 месеци, новото обвинителство може да го почне предметот „Империја“ од почеток, порача обвинителката Вилма Русковска, која со новиот закон се предлага да остане на чело
Новинарот Александар Чомовски не се откажува од 1 Тв. Тој во емисијата ,,Стадион“ на Канал 77 , најави дека ќе остане со младите новинари и дека со нив ќе се обиде да ја спаси телевизијата чиј сопственик е во притвор поради рекетирање на бизн
Сите патишта за љубителите на ладното пиво, вкусната скара и убавата музика, синоќа водеа кон Прилеп. Огромен број на граѓани од сите градови на нашата земја, дојдоа во градот под Марковите кули за да бидат дел од годинешното 17-то издание на &bdqu
Веќе подолг временски период сум сведок на постојан медиумски притисок поврзан со моето работење и работењето на моите компании, вели советникот во Оптшина Охрид од ДУИ, Нефи Усеини, кој има ресторан кај Чинарот, од кој летната тераса изминатиот пе
Јавната обвинителка Вилма Русковска во вчерашното гостување на радио Канал 77 рече дека вториот мобилен телефон на Катица Јанева не е пронајден. -Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанев
Новинарот Александар Чомовски, кој работеше во 1ТВ во гостување на радиото Канал 77, рече дека не знаел дека неговиот менаџер бил под посебни истражни мерки неколку месеци. – Доколку Бојан бил под ПИ мерки и бил прислушуван, значи дека сме б
Јавната обвинителка Вилма Русковска во денешното гостување на радиото Канал 77 објасни дека Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност. -Давањето поткуп или рекет е кривично дел
Вистинскиот тест претстои Сагата со Кате 13 ќе продолжи, закопувајќи ја СДСМ уште неколку метра подлабоко во калот на кавгите помеѓу „провинцијалните” заштитници на невиноста на „Кате 13” и скопските „авангардни&rdquo
Економската година ги дава резултатите, а граѓаните ги чувствуваат ефектите. Продолжуваме и не застануваме, до крајот на мандатот на оваа Влада, просечната плата да биде 30.000 денари.
Меѓународна позиција на земјата - НАЈДОБРА ДО СЕГА! Економијата и раст на животен стандард - НАЈВИСОКА СТАПКА НА РАСТ НА ЏДП, СЕ БЛИЖИМЕ ДО 500 ЕВРА ПРОСЕЧНА ПЛАТА! Демократија - НИКАД НЕМАЛО ПОВЕЌЕ СЛОБОДА, СЕКОЈ ПУКА ПО ЗАЕВ КАКО ДА Е БОКСЕРСКА В
This week: Zlatan says he is the best player in MLS "by far."Pregame: Zlatan says he’s better than anyone in the MLS.On the pitch: Zlatan scored a hat trick vs. #1 team in the MLS standings. Legendary. 👏 pic.twitter.com/ofaqimI5Zw — D
Боки 13-ка е пичкин дим спореден со Ѕинго и Стојменови. Што направи Боки? Рекетираше мафијаш! Притоа на 1 ТВ имаше само еден гаф, тоа е оној несмасен напад кон Азманов. Што направија Ѕинго и Стојменови? 10 години помагаа мафија и режим за што се ом
Боже господе, по Бранко Геровски сега и Кате Блажевска повикува истрагата ИМПЕРИЈА да се укине пошто била "искомпромитирана"?!?! Како бе може да искомпромитираш истрага, можеш да ја злоупотребиш, ама докази се докази, факти се факти, грабеж е граб
За повеќе информации, посетете не:бул.Партизaнски Одреди бр.106, локал 1, Карпош 3zsf@zsf.com.mkwww.zsf.com.mkконтакт тел : .☎️+389 2 263 2666📱+389 78 377 722📱+389 78 341 161📱+389 78 433 259...#architecturephotography#architecture#skopjecity#sit

Една интересна анегдота од животот на Стево која ќе ви долови каква длабока и топла душа има нашиот иден претседател

Беше 2012-та година. Бевме сместени 10 души на онкологија на Клинички, сите бевме под тешка хемотерапија, се боревме со тешки водови на рак, сите се...

Повеќе

Албанец од Чаир до Заев: Ти си иконата наша, ти давам Беса, заедно ќе победиме!

На вчерашната трибина во општина Карпош, граѓанин кој се претстави како албанец од Чаир му вети на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, дека ја ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО МАРКЕТИНГОТ Е ПСИХОЛОГИЈА ЗА НАРОДНИТЕ МАСИ

Повеќе

ПРЕМИЕРЕ, НЕ СМЕЕШ ДА ДОЗВОЛИШ ДА СЕ ВРАТАТ ГРУЕВЦИ НА ВЛАСТ, ПА МАКАР САМИОТ СТАНАЛ НЕКАКОВ ПРОЗАПАДЕН АВТОКРАТ!

Не смееме по никоја цена да му дозволиме на ова ВМРО ДПМНЕ, вакво, нереформирано, верно на Грујо, верно на мафијата, националистичко, во суштина анти-...

Повеќе

(ВИДЕО) ЧОВЕКОТ КОЈ СО ГОДИНИ БЕШЕ ДЕСНА РАКА НА МИРА МАРКОВИЌ, СОПРУГАТА НА СЛОБО: Таа нарачуваше убиства преку тајната служба, сакаше Србија да биде мафијашка држава каде она и Слобо ќе бидат главни мафијаши!

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Доделени 288 награди со „Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра

(Прилеп, 23.04.2019) – „Двеодоливата Чоко Стоби Флипс“ наградна игра го заокружи првиот месец на извлекувања со 288 извлечени доби...

Повеќе

Со премиум горивата на Gulf разбудете ги коњските сили на моторот на вашето возило и почувствувајте ја моќноста и брзината

Вистинските шампиони секогаш знаат да препознаат врвен квалитет кој ќе додаде екстра брзина.Со премиум горивата на Gulf разбудете ги коњските сили н...

Повеќе

ГРУЈО ЌЕ ОТВОРА ШТАБ НА ВМРО ВО БУДИМПЕШТА: УЛОВЕН КАКО РАЗГЛЕДУВА ДУЌАНИ И СТАНОВИ ОГЛАСЕНИ ЗА ПРОДАЖБА

Повеќе

ОВАА ПА ОПСЕДНАТА ДА ГО ВРАТИ ВМРО НА ВЛАСТ - Силјановска: Резултатот е најава за поразот на власта на парламентарни

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска-Давкова, денеска ја стартуваше кампањата во вториот круг од претседателските избори. Во изјава за ме...

Повеќе

НАЈДЕНА Е ИГУБЕНА БАБИЧКА КАЈ ВЕРО ЏАМБО, ОДНЕСЕНА Е НА КЛИНИКАТА СВЕТИ НАУМ ОХРИДСКИ

Повеќе

ГРУЈЧЕ ЧЕКА ВМРО ДА СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ЗА СЕ ДА БИДЕ ПО СТАРО!

Повеќе

ФУРКАН САЛИУ: Стево Пендаровски ќе победи, затоа што Албанците повторно ќе го казнат ВМРО ДПМНЕ за национализмот и албанофобијата!

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ: Од името на ГДУ сакам да се заблагодарам на Oхриѓани

Повеќе

ГАЗИ БАБА ДАВА ПАРИ ЗА БИЗНИС ИДЕИ НА ДЕЦА БЕЗ РОДИТЕЛИ

Повеќе

ВО ЃОРЧЕ СЕ СЕЧАТ СТАРИ ДРВЈА, НА НИВНО МЕСТО СЕ САДАТ НОВИ САДНИЦИ

Повеќе