Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

СЕ ВРАТИ ЖИВОТОТ, СЕ ВРАТИЈА И ПОЛИТИЧКИТЕ ДЕБАТИ НА ТВ: Телма вечерва организира дебата во Велес меѓу кандидатите за градоначалници, ВМРОВЦИТЕ ИЗБЕГАА КАКО ПИЧКИ!

Линк во живо од дебатата на следниот линк.

Повеќе

АМЕРИКАНСКИОТ МАГАЗИН ТАЈМ ЈА ПОСВЕТИ НАСЛОВНАТА НА ПОГРОМОТ НА МУСЛИМАНИТЕ ВО БУРМА!

Повеќе

ОВА СЕ БИТОЛЧАНИТЕ КОИ ЌЕ ГО ПРЕГАЗАТ ВМРО ДПМНЕ ВО БИТОЛА!!!

Повеќе

НОВА ВИСТИНИТА АНЕГДОТА ЗА КРИМИНАЛЦИТЕ ОД ЃОРЧЕ: НОСИТЕЛОТ НА ЛИСТА НА ВМРО ДПМНЕ ВО ЃОРЧЕ ИМАЛ НАДИМАК 5000 ЕВРА?!

Повеќе

(ВИДЕО) Оливер му одговори на Грујо: Баш па он најде да збори за злоупотреба на МВР на избори, тој човек е опериран од срам!

Повеќе

ИСТОРИСКИ МОМЕНТИ ОД ГРУЕВИЗМОТ: ДЕНОТ КОГА ГРУЕВЦИ ПУШТАА ВО УПОТРЕБА КАНТА ЗА ЃУБРЕ!

Повеќе

Јанко Бачев: На овие локални одиме со 30 листи во обид да го срушиме двопартизмот во Македонија!

Повеќе

ОВА Е ЕДНА ОД НАЈЛЕГЕНДАРНИТЕ ФОТО МОНТАЖИ ОД ГРУЕВИЗМОТ!

Повеќе

Богдановиќ: Ве повикуваме заедно да креираме општина каква што сакаме, општина во која ќе има живот

Ќе тропнеме на секоја врата и ќе го посетиме секое маало во Центар за да ви гипонудиме нашите предлози и решенија за конкректните проблеми, со цел...

Повеќе

(ВИДЕО) Аце Коцевски: Велес може да биде убава општина со нула корупција, која ќе им нуди на младите перспектива и живот за сите!

Моето претставување како кандидат за градоначалник на престојните локални избори и претставување на мојата програма. “Велес пак да биде најдо...

Повеќе

(ВИДЕО) КОЛКУ Е ЛУД ОВОЈ ЧОВЕК?! КОЛКУ Е РАСИПАН ОВОЈ ГАД ОД ВЕЛЕС?!?!

Повеќе

(ФОТО ЛЕГЕНДАРЕ) Погледнете како Радмила Шеќеринска го честиташе денот на мирот, со групна фотка пред споменикот на партизаните пред влада

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА + ВИДЕО) Петре Шилегов и Стефан Богоев ја почнаа кампањата со возење точак на кејот на Вардар

Линк до видеото кое го објавија тие заедно овде.

Повеќе

ПИНГ РЕНАТА ДЕСКОВСКА: ВАКА АМЕРИКАНЦИТЕ ПРАВАТ ШКОЛО!

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ ТРГНА ОД ВРАТА НА ВРАТА ДА НУДИ НОВА ЕРА

Сликал легендарниот Александар Дојранлиев

Повеќе