Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ЧЕСТИТКИ ДО КОЛЕГИТЕ ОД ПОГЛЕД.МК СЛАВАТ ПРВ РОДЕНДЕН

Во очајната медиумска состојба во Република Македонија, „Поглед.мк“ успеа да се наметне како портал кој ги придоби читателит...

Повеќе

ЕВЕ ЗА ШТО СЕ РАСПРАВААТ СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ВО БИТОЛА, БОГ ДА ЧУВА

Васко Ковачевски не е крив за ова, мора човекот да се правда за најбедни клевети, дека не знае да се крсти?!?! А дека не само што знае да се крсти ...

Повеќе

ФАААЛА БОГУ: Владата ќе ја прекине изградбата на кулата на АЕК на Водно и планираните 20 милиони евра ќе ги пренамени за други потреби на народот!

Линк до мини прес конференцијата на портпаролот Миле Бошњаковски, овде. За кулата досега се потрошени околу 5 милиони евра. Кулата почна да се г...

Повеќе

НОВ ВИЦ ЗА ВМРОВЦИТЕ: Оди ВМРО-вец на проверка на крвта, еве што покажало на инструментите!

Повеќе

ТВИТЕРЏИИТЕ МУ НАПРАВИЈА НОВО ЛОГО НА СДСМ, И НЕ Е ЛОШО, ТАМАН Е!

Повеќе

(ВИДЕО) ЅВЕРСТВАТА НА ИЗРАЕЛ ВО ПАЛЕСТИНА СЕ ШОКАНТНИ, СВЕТОТ МОРА ДА СЕ ОБЕДИНИ ПРОТИВ ОВОЈ НОВ ХОЛОКАУСТ КОЈ ТРАЕ СО ДЕЦЕНИИ!!!

Линк до видеото овде.

Повеќе

ОД УТРЕ, МАКТЕЛ.МК ЌЕ СЕ ЧИТА БЕЗ ПРЕТПЛАТА, БЕСПЛАТНО!

Почитувани читатели на Мактел.мк, поради зголемен интерес на компании кои сакаат да се рекламираат на порталот Мактел.мк и поради зголемен приход од ...

Повеќе

Цензурирано општество

Во денешно време доста актуелно е користењето на два поими – владеење на право и правна држава. Според дел од правната теорија овие два поими ...

Повеќе

ЗАГАДЕНОСТА ВО СКОПЈЕ НИЗ БРОЈКИ

Повеќе

СУДОТ ОДЛУЧИ: Богоевски ги наклеветил Ахмети и Џафери за митото во Телеком, иако за истата работа судот во САД го осуди Дојче Телеком на 95 милиона долара казна!!!

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, и поранешниот вицепремиер за рамковни прашања и висок функционер во партијата, Муса Џафери, ја добија тужбата против пор...

Повеќе

АЈДЕЕ, НОВО ЛУДИЛО НА ВМРОВЦИТЕ: Хомер пишувал на Македонски?!?!

Македонскиот јазик има многу грцизми, па многу зборови се слични со грчки зборови, но некои наши фанатици се убедени дека Хомер пишувал на македонск...

Повеќе

ЕВЕ ОД КАКВИ ЛЕКТИРИ И УЧЕБНИЦИ УЧАТ НАШИТЕ ДЕЦА, ТИЕ МИЛИОНИ БИРОА ВО ОБРАЗОВАНИЕ ЗА КОЈ КУР СЕ САМО БОГ ДА ЗНАЕ...

Повеќе

ОТКАКО ГО ПРАТИ ПАТОРОТ У МАЈЧИНУ, ВИКТОРИЈА НУЛАНД СЕ ОТКАЖА ОД ПОЛИТИКА, ВЛЕЗЕ ВО НВО СЕКТОР, СТАНА МЕНАЏЕРКА НА НАЈМОЌНИОТ АМЕРИКАНСКИ ТИНК ТЕНК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ!

Откако го реши паторот, а нејзината работа ја доврши Хојт Ји, американската дипломатка Вики Нуланд денеска е поставена за главна менаџерка на ЦН...

Повеќе

УСПЕШНА АКЦИЈА НА МВР: Запленети 120 кила дрога во Арачиново!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СЕ СИТНАТ КАКО ГЕРМАНЦИ НА ВРАЌАЊЕ ОД МОСКВА У 1944-ТА: Уште еден пратеник ги напушти во собрание!

Јусуф Хасани од Демократската партија на Турците на Македонија, ја напушта коалицијатасо ВМРО-ДПМНЕ и ќе делува како независен пратеник. Тој денеск...

Повеќе