Одберете локација на пристап

Делегација на Град Скопје, составена од градоначалникот Шилегов, членови на Советот на Град Скопје, како и на повеќе директори на градските јавните претпријатија се во повеќедневна посета на градот Бордо, Република Франција. За време на средбата о
Градоначалникот Шилегов, директорот на ЈП „Паркови и зеленило“, Ардијан Муча, и градоначалникот на Општина Чаир, Висар Ганиу, денеска присуствуваа на промоцијата на новата детска едукативна инсталација со наслов „Приказна за Јован
Вчеравечер, во Македонската филхармонија, се одржа свеченоста по повод одбележување на 13 Ноември - Денот на ослободувањето на Скопје, на која градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на годинешните добитници, на нашите сограѓани коишто дале
Градоначалникот Шилегов, денеска присуствуваше и се обрати на конференцијата во Универзалната сала, по повод интересот на Град Скопје да се кандидира за Европска престолнина на културата во 2028 година. На конференцијата присуствуваше и Иван Тотев,
- Обвинетите цело време со месеци упатуваа диркетни закани до мене и обвинителката која го води случајот Империја, но тоа ни малку не не поколеба или уплаши, туку напротив! Шефицата на СЈО, Катица Јанева во интервју за 1 ТВ!
Што се подразбира под зимска опрема во возилата? Под зимска опрема за моторните возила со најголема дозволена маса која не надминува 3.500 kg, се подразбира зимски пневматици на сите тркала со минимална длабочина на шарите на слојот што гази, од
Петар Богојески од ВМРО-ДПМНЕ вечерва во Анализа на 24 ТВ изјави дека случајот со Никола Груевски ќе метастазира во наредниот период. Според него, ова е преседан во европското право. Тој изјави дека не е во ред на социјалните мрежи да се навред
Златко Маринis withIvana Cvetkovska. 23 mins· Избравме 50 таленти од нашата општина и на секој од нив му доделивме по 10.000 денари. Особено ми е драго што денеска имав можност лично да се запознаам со нашите
- Имајте малце респект кон гледачите и дај бидете малце реална, каква професионалност во работењето, па вие го користевмте МБР како партиска машина, се изживувавте со луѓе, се слушате ли вие што зборите?! На Борјан му пукна филмот откако Гоца почн
Што и требаше Гоца да оди на интервју на 1 ТВ?! Таман почнавме да забораваме на старата Гоца која 10 години беше страв и трепет, своевиден вмровски Ајхман, лидер на СС трупите, таман паднавме на тие финтите со бебенцето, кога оп, ете ти ја Гоца на 1

(ВИДЕО) ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ПРЕД ПРАТЕНИЦИТЕ ВО КОМИСИЈАТА ЗА ОДБРАНА И БЕЗБЕДНОСТ ГИ ПРЕСТАВИ МОЖНИТЕ ОПЦИИ ЗА РЕФОРМИ НА ДБК

Повеќе

ДЕМАНТ ОД ДИРЕКТОРОТ НА БОЛНИЦА ЗА ДЕТСКИ БЕЛОДРОБНИ БОЛЕСТИ КОЗЛЕ, РИЈАД АЛИМИ: Не се точни шпекулациите дека сум претепал медицинска сестра, се работи за вербален инцидент стар речиси 2 години, кој е целосно расчистен од полицијата и судовите, некој од поранешниот менаџмент се обидува да ми наштети

Деновиве по порталите се појавија шпекулации за тоа дека директорот на детска болница Козле крвнички претепал медицинска сестра која се обидела да...

Повеќе

СЕ ГЛЕДА КОИ МУ СЕ ИДОЛИ И ХЕРОИ: САМО НА ЕДНА ФОТКА, МИЦКО Е НАСМЕАН ВО ХЕЛСИНКИ, НОРМАЛНО СО ЕВРОПСКИОТ ПУТИН

Повеќе

НАЈГОЛЕМИОТ СРАМ НА БРАНКО ЦРВЕНКОВСКИ ВО НЕГОВАТА ПОЛИТИЧКА КАРИЕРА ЗА КОЈ СЕУШТЕ НИКОЈ НИШТО НЕ ГО ПРАШУВА, НО ЌЕ МОРА ЕДНАШ ДА ОДГОВОРИ ЗОШТО ГИ ЧУВАЛ БОМБИТЕ ЦЕЛИ 3-4 ГОДИНИ!

Повеќе

НАШАТА НОВА АМБАСАДОРКА ВО ОБЕДИНЕТОТО КРАЛСТВО, АЛЕКСАНДРА МИОВСКА ГИ ПРЕДАДЕ АКРЕДИТИВИТЕ НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА

Повеќе

НАШИОТ ГИГАНТ ВО ПРЕХРАМБЕНАТА ИНДУСТРИЈА, ВИТАМИНКА ГО ОСВОЈУВА РЕГИОНОТ: Со модерен штанд се претставува на саемот Интерфуд & Дринк во Софија

Витаминка од денеска се претставува на саемот Интерфуд & Дринк кој од 7 до 10 ноември по 17 пат се одржува во Софија. Овој меѓународен саем е на...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ СО ВОНРЕДЕН ПРЕС ПРЕД КЛИНИКАТА КАДЕ БЕШЕ ПРЕТЕПАНА СЕСТРА: Ја разбирам болката на семејството поради загубата, но не смее да дозволиме психичко и физичко насилие за медицинскиот персонал

Венко Филипче Page Liked·6 hrs· На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ, денеска беше нападнато медици...

Повеќе

(ВИДЕО) СДСМ НЕ ГИ ЗАБОРАВА СИРОМАШНИТЕ - Премиерот Заев и министерката Царовска: 96 лица бездомници добија достоинствени услови за живот, шанса за вработување, а децата им се вклучени во образовниот процес

Повеќе

АКО НИШТО ДРУГО, ХУМОРОТ НИ Е СВЕТСКИ, САМО БОСАНЦИТЕ СЕ ПОЛУДИ ОД НАС

Повеќе

АНЃУШЕВ: И ЈАС НЕ СУМ МНОГУ СРЕЌЕН СО ДАНОЧНИТЕ РЕФОРМИ НА ТЕВДОВСКИ, НО ЗА ЖАЛ ТОЈ Е ВО ПРАВО, АКО НЕ ОДИМЕ ПО ТОЈ ПАТ ЌЕ БАНКРОТИРАМЕ, НЕКОЈ ЌЕ МОРА ДА ГИ ПЛАТИ КРЕДИТИТЕ И ДУПКИТЕ ВО ФОНДОВИТЕ

- Видете јас секогаш сум против високите даноци, и го разбирам гневот во делот од јавноста по предлог мерките за даночни реформи на Тевдовски, но за...

Повеќе

КОЧО АНЃУШЕВ ВО СВОЈ СТИЛ, ШТО НА УМ ТО НА ДРУМ: Јас пред да станам министер објавив дека имам капитал од 25 милиона евра, зошто би ризикувал да крадам и да одам во затвор кога успеав во животот, зошто ми се уште пари, ја сакам да помогнам на државата по цена да бидам медиски раскинат наместо да се сунчам на Карибите?!

- Јас како ретко друг бизнисмен не го кријам мојот имот на даночните раеви зад туѓи имиња, и не само тоа туку и го објавив јавно во мојот анкетен ли...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: Ветувањето на Заев за 500е просечна плата во земјава, во ФЕНИ е остварено, одете и прашајте колкави се платите во ФЕНИ, пола Кавадарци вади леб од таа фабрика и за тоа сум горд!

Повеќе

ОПШТИНА КАРПОШ СО ПОМОШ НА ТИНЕКС И ВРАБОТЕНИТЕ ВО ОПШТИНАТА ПОДЕЛИ 120 ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ НА СОЦИЈАЛНО ЗАГРОЗЕНИТЕ ГРАЃАНИ

Повеќе

Дај да бидеме реални бре луѓе, овие писмава на Сашо Мијалков му го креваат имиџот на Мицковски и мислам дека се некаква режирана пр игра!

Значи ако некој политичар сака да добие на рејтинг и на реноме, треба да посака да го критикува еден апаш, еден мафијаш, еден лудак како што е Сашо Ми...

Повеќе

ТРАГЕДИЈА ВО АМЕРИКА, ЕКС МАРИНЕЦ УБИ 12 МЛАДИ ЛУЃЕ ВО ДИСКОТЕКА ВО КАЛИФОРНИЈА: НАЈГОЛЕМ ТЕРОР ЗА АМЕРИКА НЕ Е ИСИС НИТУ АЛ КАЕДА, ТУКУ МЕНТАЛНО ПОРЕМЕТЕНИ ВОЕНИ ВЕТЕРАНИ СО ПОСЕД НА РАЗОРНО ОГНЕНО ОРУЖЈЕ!

Повеќе