Одберете локација на пристап

The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап
„ЕКО“ автобус на #ЈСП, со #ЗЕЛЕНА налепница ќе се вози. pic.twitter.com/MLnG2BSflQ — Seir MK (@Seir_mk) November 15, 2018

ЧОВЕКОТ Е ХАРИЗМА КОЈА ХОДА: НИКОЛА ДИМИТРОВ ВОЗЕШЕ АМБАСАДОРИ ВО РЕНО 4 ВО СТОЈАКОВО

Никола Димитров‏Verified account@NDimitrovMK33m33 minutes ago Сите сништа се достижни и почнуваат со првиот чекор! Алал на Ѓоко и Ѓорѓи за по...

Повеќе

ВРЕМЕ Е ДА СЕ ГЛАСА ЗА НА РЕФЕРЕНДУМОТ, ЕВЕ ЗОШТО!

На 30-ти септември гласаме ЗА!ЗАтоа што сакаме закон, а не криминал.ЗАтоа што сакаме да одиме напред, а не назад!ЗАтоа што сакаме стабилност, а не н...

Повеќе

НА ВМРОНИТЕ ИМ ТЕКНА ЗА ШТЕДЕЊЕ, ОТКАКО 10 ГОДИНИ МАМИЦАТА И ЈА РАСПЛАКАА НА ДРЖАВНАТА КАСА, НЕ ЗАДОЛЖИЈА СО 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ И ГИ ЛУПНАА НА ТРКАЛА, ВРБИ У ВАРДАР, СПОМЕНИЦИ, ФАСАДИ, МЕРЦЕДЕСИ ОД ПОЛА МИЉОН, ВЛАДИНИ ПРОПАГАНДИ ОД 30 МИЉОНА ГОДИШНО...

Vasil Buraliev August 23 at 1:13 PM 1.3 милиони евра за промотивна кампања на парламентарците? Со 98% од граѓаните на оваа држава ако застане...

Повеќе

(ВИДЕО) Денеска од струен удар почина актерот Ванчо Петрушевски, кој за жал нема да го паметиме по актерските бравури во драмите и тв сериите со кои пораснавме, туку по срамните говори пред собрание каде го величеше режимот!

Неофицијално загина доајенот на Драмски театар и македонското глумиште,ВанчоПетрушевскиво скопското селоОрешани. Според информациите кои ги добивме...

Повеќе

(ВИДЕО) ОВИЕ ТРИ ДЕНА ЦЕЛ КАРПОШ Е НА НОЗЕ СО КАРПОШОВО КУЛТУРНО ЛЕТО

Повеќе

ЉУПЧЕ НИКОЛОВСКИ: Длабоко сум згрозен и разочаран што оваа човечка судбина и битка за еден живот најсрамно и без тронка разум некои се обидуваат да ја искористат за дневни поени!

Ljupcho NikolovskiFollow August 17 at 7:25 PM Почитувани, Ова се слики од несреќата во која што пред еден месец се најде мојот колега - с...

Повеќе

ЖЕСТОКИ И ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА ОД НВО АКТИВИСТИ НА СМЕТКА НА ВЛАДАТА И ГРАД СКОПЈЕ ЗА ТОА КОЛКУ СЕ АНГАЖИРАЛЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ

Лазар Ѓуров 21 hrs· КВАЗИ БОРБА ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ - ОД ЗИМА ДО ЗИМА. ИЗМЕЃУ ВО ПРОЛЕТНО ЛЕТЕН СОНВчера бев на состан...

Повеќе

ПОЛИТИЧКАТА ЛЕГЕНДА ОД СРБИЈА ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ НА ГОСТИ ВО СКОПЈЕ, ПЕТРЕ СЕ ДРУЖИ САМО СО ПОЛИТИЧКИ ВИЗИОНЕРИ И ДЕМОКРАТИ, ШЕШЕЉ Е ИДОЛ НА ВМРОНИТЕ

Повеќе

ВРАБОТЕНИ ВО СОЗР И СЕКЈУРИКОМ СЕ ЖАЛАТ: Саше, владата сака да не остави на улица, над 350 луѓе ни завршува договорот на крајот на овој месец, ќе има лелек и хаос пред влада!

Zdravo Sase. Nasata golgota po pravdata i sigurnosta na rabotnite mesta veke e vo tek. Neloku nasi kolegi pobaraa priem vo SOZR kaj direktorot Mi...

Повеќе

Хотел и Ресторан ,,Томче Софка" организира секаков вид на прослави. Нашиот тим ви нуди избор од: - мени за мекици; - мени по лице за прослави; - мени за шведска маса; - мени за кетеринг; - ,,a la carte'' мени

Почитувани гости, Хотел и Ресторан ,,Томче Софка" организира секаков вид на прослави.Нашиот тим ви нуди избор од:- мени за мекици;- мени по лице за...

Повеќе

БРАВО - ВАКВИ ЛУЃЕ СЕ ГОРДОСТ НА СДСМ: Градоначалникот на Дебарца сам ја искоси тревата на локалниот стадион откако никој од клубот не се појави на закажаната акција!

Zoran Nogaceski 21 mins· Со дечките од Клубот бевме се договориле попладнево да го досредиме игралиштето за утрешниот н...

Повеќе

КУЦО ДУДУШ ЗАСЕГА ДОБРО РАБОТИ, МАКА МАЧИ ДА ЈА ИСЧИСТИ ШУТКА, ПРОБЛЕМ КОЈ ГО ИМААТ РЕЧИСИ СИТЕ ОПШТИНИ!

Повеќе

ДАНИЕЛА МАРТИНОВИЌ ВО ПОНЕДЕЛНИК ПЕЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО ПРОБИШТИП

Повеќе

ТАЊЧЕТО СЕ СЕКИРА ЗА АНТИЧКА ШТИЧКА НА КОЈА ПИШУВАЛА ШУПЕЛКА, ИМА ЛИ БЕ НЕКОЈ МЕНТАЛНО ЗДРАВ ВО ВМРО ДПМНЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА ЈА ЛИЧИ ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА: ЗАЕВ И МИТКО ЈАНЧЕВ ЗАЕДНО ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЛОЗАРИТЕ И ВИНАРИТЕ!

Повеќе