Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

Е ОВА Е ЕВРОПСКА ДРЖАВА ПО СИТЕ СТАНДАРДИ: Оливер Спасовски - Полициските службеници не смеат да учествуваат во пропагандата на партиите, граѓаните да пријават било каков притисок

Министерот Оливер Спасовски денеска ја посети полициската станица Гази баба во Скопје,една од полициските станици каде штопрактично се реализира обу...

Повеќе

НАРОДОТ СИ ИГРА МАЈТАП СО ИЗБОРНИОТ СЛОГАН НА ГРУЕВЦИ

Повеќе

УШТЕ НЕ ПОЧНАТА КАМПАЊАТА, А ВО ШТИП БЛАГОЈ БОЧВАРСКИ ВЕЌЕ МУ ВОДИ НА АПАШОТ ЗАХАРИЕВ НА АНКЕТИТЕ

Повеќе

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ и Здружението на физиотерапевти на Република Македонија го одбележаа Меѓународниот ден на физиотерапевти и 50 години од основањето на здружението

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ иЗдружението на физиотерапевти на Република Македонијапо повод одбележувањето на Меѓународниот д...

Повеќе

На идниот градоначалник на Шутка, Курто Дудуш му се погоди бројката со која СДСМ се трка на изборите

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ОВА СЕ ИДНИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ КОИ ЌЕ ДОНЕСАТ ЖИВОТ ВО МАКЕДОНСКИТЕ ГРАДОВИ И ОПШТИНИ

Повеќе

И КОЦЕ ЗНАЕ ДЕКА НЕМА ШАНСИ НА ОВИЕ ИЗБОРИ

Повеќе

ИМ ФАЛАТ РАНДУ И ПАЛЧО, МАДА ИМА ДОВОЛНО КУРТОНИ ГРУЈОВИ НА ФОТКАВА...

Повеќе

НА АМЕРИКА ВО МОМЕНТОВ И СЕ СЛУЧУВА СТРАТЕШКИ ПРОБЛЕМ: Публиката на рагби мечевите се белци од радничка класа значи гласачи на Трамп значи расисти, ама играчите се Црнци, значи гласачи на Хилари и Демократите и сега има судир на едните со другите

Еден познат рагби играч почна еден тренд кој се вика Книлинг или Коленичење за време на интонирање на америчката химна со што се изразува протест за...

Повеќе

БОМБА НА ТРИФУН КОСТОВСКИ: На Коце му оставив комплетен проект за трамвај, платени 1,5 милиони евра за физибилити студија и капар за проектот, во касата му оставив 8 милиони евра за да го тера тоа и ете ништо не бидна од таа работа!!!

По два изминати мандати, која е вашата перцепција од оваа дистанца за периодот од 2005 – 2009, кога Вие бевте градоначалник на Скопје? -Пред ...

Повеќе

ЛУДО ИНТЕРВЈУ ВО ПЛУСИНФО: Трифке се нуди за прецедник иако 2 години глуми НЕУТРАЛАЦ и го умре од фалење КУМ СТАВРЕ, редакцијата на Плусинфо му сервира волеи за масакрирање на владата на Заев?!?!

Трифун Костовски е бизнисмен кој не беше како Ѕинго, Стојменов, Камчев, Тодоровиќ, Кочан и останатите кои се впрегнаа во режимот за добро да заработ...

Повеќе

ФАТИМЕ ФЕТАИ: Она што ми иде на ум кога ги слушам снимките е, па добро бе човече, овие луѓе збореле за се само не за тоа што сме ги избрале и платиле да работат!!!

- Нема да го искорениме криминалот, но ќе го намалиме значително. Кога ги слушам снимките само една работа ми иде на ум - па добро бе овие луѓе збор...

Повеќе

КАТИЦА ЈАНЕВА: Многу ми е тешко да ги слушам снимките, бамбореле со часови, мешале и приватно и службено, некогаш слушам по три пати еден разговор од еден час за да успеам да ги поврзам работите

- Се чудам како можеле толку долго да зборат на телефон, со часови и часови... Мешале и службено и приватно, се и сешто, некогаш ми треба по три пат...

Повеќе

ФАТИМЕ ФЕТАИ ОТКРИ ПРИВАТНА ТАЈНА: Се облекувам атрактивно затоа што мојот маж ми забрануваше да се облекувам атрактивно кога бевме млади, сега не му смета затоа што е постар и посигурен во себе

- Се омажив на 17 а маж ми имаше 18 па како млад беше многу љубоморен и не ми даваше да се облекувам атрактивно но јас си реков ќе дојде моето време...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНА ИСПОВЕСТ НА СПЕЦИЈАЛНИТЕ ОБВИНИТЕЛКИ: Добивавме закани за убиство, моравме да го засилиме нашето обезбедување!

Повеќе