Одберете локација на пристап

Guner Ismail 5 hrs ГОСТУВАЊЕВсушност, добро и поучно е што Јанкуловска беше изведена пред камерите на 1тв. А не да не знаевме која е, каква е и што се сторила. Така, дознавме дека ТИЕ си работеле чесно, предадено, професионално и дека се &ldquo
Денеска во 12 часот, на одење кон градинката во Кисела Вода, беше нападнат новинарот Саше Политико. Од возило во движење пред новиот Кам Маркет, машко лице на 40 години ја извадило главата од прозорот на својот автомобил и се обидел да го плукне,
The sign language interpreter doing the Brexit Agreement on BBC News is perfectly conveying the perplexing fuckery of this situation #Brexit #BrexitChaos pic.twitter.com/bA66SYMXqN — Ell Potter (@Pottell) November 15, 2018
Ете и тоа го видовме вчера. Шарена Револуција протестира и бара од владата да настапела жестоко за да ја казни претходната власт. Практично, Шарена бараше вчера Заев да владеел полициски моќно, како хунта против сегашната опозиција, и мимо судот и т
Општина Дојран го доби проектот со наслов "Дојран – Туристички бисер на Југоисточна Македонија“. Проектот беше аплициран преку програмата ПЛРК, финансиран од ЕУ и Владата на Р.М, а администриран по правилата на Светска Банка. Проекто
Левичарските либерални бардови овие два дена врескаат како прасиња на колење и гласно од нивните усни излегува една теза, девиза, тоерија а тоа е, полицијата на Заев и Спасовски треба да знаат СЕ, криви се за СЕ, треба да спречат СЕ, никој да не смее
Прво што ќе направат е да ги заменат нееколошките извори на греење во градинките, училиштата и болниците, кажа заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули (Фото:СДК.МК) Со намалување на данокот на додадена вр
САД сметаат дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски кој бара политички азил во Унгарија треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за „Политико.еу“. &nda
Поради основи на сомневање дека одредени службени лица, злоупотребувајќи ја својата службената положба и овластување, му овозможиле на осудениот Никола Груевски нелегално да ја напушти Република Македонија, Обвинителството почна предистражна постап

ДАНИЕЛА МАРТИНОВИЌ ВО ПОНЕДЕЛНИК ПЕЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО ПРОБИШТИП

Повеќе

ТАЊЧЕТО СЕ СЕКИРА ЗА АНТИЧКА ШТИЧКА НА КОЈА ПИШУВАЛА ШУПЕЛКА, ИМА ЛИ БЕ НЕКОЈ МЕНТАЛНО ЗДРАВ ВО ВМРО ДПМНЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКА ЈА ЛИЧИ ЕВРОПСКА МАКЕДОНИЈА: ЗАЕВ И МИТКО ЈАНЧЕВ ЗАЕДНО ГИ РЕШАВААТ ПРОБЛЕМИТЕ НА ЛОЗАРИТЕ И ВИНАРИТЕ!

Повеќе

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Вода, но оваа сезона повторно и во Драчево !!!

Уписи за танц ( салса, бачата, кизомба, латиноамерикански танци), зумба и јога за сите возрасти во танцовиот клуб КаДенс во просториите во Кисела Во...

Повеќе

ГОРАН МИХАЈЛОВСКИ: Ние, Македонците имаме само една држава. Оваа тука. И во оваа држава ние сме тие што имаме признат македонски јазик. Ние тука имаме македонско творештво. Ние, тука, во оваа држава имаме македонска култура. Ние имаме филмови, театри, естрада, факултети, научни установи, спортски клубови… Ние, тука, во оваа држава го негуваме македонското културно историско-наследство. И само во оваа држава, во ниту една друга, тие се – македонски. И ќе останат македонски!

“САКАМ ДА КАЖАМ”ПОВОД РЕФЕРЕНДУМОТ! “Македонците од Егејска Македонија и Македонците од Пиринска Македонија веќе се во ЕУ и НАТО....

Повеќе

ТРИЧКО НАЦИОНАЛЕ: Глупоста на ВМРОНИТЕ станува сè повулгарна!

Од аспект на терористите, најзаебано е тоа што крвавиот пуч од 27 април го изведоа во директен телевизиски пренос. Плус, во директни преноси од ст...

Повеќе

Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција, a на суд идат ко мадони облечени ко манекени, со новинарска пратња и окез широк до 36 ти заб, без мува да ги полази за се што правеле пред само 2 години и без да осетат ниту мал дел од она што тие го правеле!

Приказни од булеварот 1 hr Често пати го слушаме терминот Хунта, од оние кои само една година се опозиција! А на суд идат ко мадони о...

Повеќе

СДСМ: Повторно се јави ВМРО ДПМНЕ-садистичка, од раскошниот дворец злоупотребува семејни трагедии и лаже!

Повеќе

САШКА ЦВЕТКОВСКА: Драги сегашни и идни функционери, секогаш сетете се на Горде и друштвото кога ќе помислите дека сте онака бестрашни, дека од горе не се паѓа...

Saska Cvetkovska August 18 at 4:43 PM· „Не знам како не им го познале гласот, секој ден се на телев...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОЈДЕ И ТОЈ МОМЕНТ ОД КОЈ СЕ ПЛАШЕШЕ ЧОВЕШТВОТО: Почнаа да се продаваат роботи кои можат да заменат градежни работници, куќни помошнички, чистачи, цената засега е висока, како една нова кола

Линк до видеото на ЦНН, овде.

Повеќе

ЌЕ СМОГНЕ ЛИ СИЛИ ОВАА ВЛАДА КОНЕЧНО ДА ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ПИТАЧЕЊЕТО НА СЕМАФОРИ И ЗЛОУПОТРЕБАТА НА ДЕЧИЊА НА 45 СТЕПЕНА?!?!

Dragi Zmijanac August 22 at 4:37 PM Зголемен бројот на питачи на улиците во Тетово и Гостивар22.08.201823Последниве десетина дена зголемен...

Повеќе

КОГА ДИЗАЈНЕРИТЕ ЌЕ ИЗГУБАТ ДЕБАТА СО ПРАВНИЦИТЕ ВО ФИРМА, СЕ СЛУЧУВА ОВА

Повеќе

ШОКАНТНА АНАЛИЗА НА ЕКОНОМИСТИТЕ: ЗА ШВЕДСКА, МИГРАНТИТЕ ОД СИРИЈА И БЛИСКИОТ ИСТОК ДОЈДОА КАКО ДАР ОД БОГА, ПРИМИЈА ПРЕКУ 600 000 И СЕГА ИМААТ ЕКОНОМСКИ БУМ, НАЈГОЛЕМ ВО ЕВРОПА!

Цела Европа има раст од околу 2%, но Шведска има раст од 3%, што за богата нација е голем успех! На што се должи ова? 10 милионска Шведска изминати...

Повеќе

ЛУЃЕ, НЕ СИ ИГРАЈТЕ СО ВАШИТЕ ЖИВОТИ!

SkertubiLjonlje‏@Pumpkinowsky12h12 hours ago Луѓе што наместо конвенционална земаат алтернативна терапија за третман на рак имаат: -2.5 пати н...

Повеќе

СДСМ СО ЖЕСТОКА РЕАКЦИЈА: Граѓаните не се и никогаш нема да бидат статистичка грешка Мицкоски, научи го тоа, граѓаните се за членство во ЕУ и НАТО!

Повеќе