Одберете локација на пристап

- Долго време го познавав Оливер Ивановиќ, сме се среќавале по разни конференции на балканот и по светот. Тој беше глас на разумот во Косово. Мислам дека е можно да е убиен од радикални Срби на кои не им одговара затворањето на прашањето на Кос
По повод големиот православнен празник Богојавлние - Водици денеска меѓу Македонците во Пустец, Мала Преспа, беше македонскиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој заедно со претставници на локалната власт и партијата Македонска алиј
Многу интересна анализа и интервју со Џорџ Сорос во весникот Финеншл Тајмс. Во интервјуто Џорџ открива дека Орбан, Груевски и Путин го налутиле со црната пропаганда против него и со национализмот кој го ширеле, па наместо да ги затвори своите невла

ЕВЕ КАКО ГРУЈО СЕ ОДРЖУВАШЕ НА ВЛАСТ ЕДНА ДЕКАДА, ЕВЕ КОЛКУ СМЕ ГО НАПОЛНИЛЕ ЏЕБОТ НА ЅИНГО И СТОЈМЕНОВ: Грујо дал 40 милиона евра народни пари за пропаганда, во сумата не се пресметани парите од министерствата, јавните претпријатија, општините, МРТВ, се на се сумата ќе достигне до 100 милиони евра за КУРТОНИ!!!

Само кабинетот на Грујо дал околу 40 милиони евра за пропаганда!!! Што е со министерствата, јавните претпријатија, агенциите, општините и МРТВ во к...

Повеќе

(ВИДЕО) САШО ОРДАНОВСКИ: На Скопје очајно му треба градоначалник со визија за градот, преку глава ни е од хаусмајстор како Коце

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) КАКВО ЕПСКО ПР ФИЈАСКО НА ВМРО ДПМНЕ: Нино Тодоров заспа, кандидатка за градоначалник си замина од бината на сред говор на Грујо!

Повеќе

ПЕТАР КОЛЕВ ОД БУГАРСКО-МАКЕДОНСКО ДРУШТВО: Драги Македонци, Бугарскo државјанство за 6 месеци е возможна мисија!

Г-динe Колев, во медиумите се појави информација дека владата на Р. Бугарија подготвува законски измени со кои се предвидува граѓаните на Р. Македон...

Повеќе

АЛО БАРДОВЦИ, ГО ГЛЕДАТЕ ЛИ ВИЕ ОВА ЛУДИЛО?!?! СЕ СПРЕМАТЕ ЛИ?!?!?

Повеќе

ОВА Е ЕДИНСТВЕНА ФОТКА ОД СОЛУН СО РИМСКИТЕ ЅИДИНИ КОИ ГО ШТИТЕЛЕ ОД МОРЕТО

Повеќе

Рапорт од моето дружење со стара бабичка и дедичко Албанци од Никуштак, Куманово

Денеска превезов постари Албанци од Никуштак до Куманово, жената забулена бабичка, дедото со бастунче и кече. Беа просто фрапирани дека ги качил Макед...

Повеќе

НЕМА НОВА ЕРА ВО КРАТОВО - ЅИНГО САКА ДА ВЛАДЕЕ СО ОПШТИНАТА УШТЕ 100 ГОДИНИ, МАЛЦЕ МУ БЕА МИНАТИТЕ 50!

ЅИНГО ЈА ПРЕСТАВИ ЛИСТАТА НА ВМРО ДПМНЕ ВО КРАТОВО: Пола од овие му се внуци а пола му се 30 години слуги во Силекс! Значи нова ера во Кратово?! КУ...

Повеќе

ИГОР ЈУГ МУ СЕ ЗАКАНУВА НА ГРУЕВСКИ: Фала ти што не намести на 27-ми, те паметам уште кога беше гол стап, има да ти вратам за се!!!

Повеќе

Наместо да се вози на глупоќата и омразата кај своите гласачи, ВМРО ДПМНЕ ќе мора да го еманципира своето гласачко тело и да го донесе од 19-ти во 21-ви век ако сака некад да се врати на власт!

Грујо е најголемата политичка пичкетина на светот! Цела своја кариера он никад не ризикуваше, освен за амнестијата на хашките случаи кога мораше да п...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Како влада досега направивме неколку ситни грешки кои ги поправивме многу бргу, ВМРО ДПМНЕ на локалниве ќе го поразиме и по број на добиени општини и по број на добиени гласови!

Бесрамно е да се зборува дека ги лажеме Албанците со Законот за употреба на јазиците и дека тој по изборите ќе падне на Уставен суд, изјави премиеро...

Повеќе

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: Кои суртуци се овие од ВМРО ДПМНЕ, јас ги воведов субвенциите во Македонија пред 10 години, сега ја ќе сум ги укинела?!?! ПА АЛО БРЕ?!

Повеќе

(ВИДЕО) МАКФАКС НАПРАВИ ЛУДО ИНТЕРВЈУ СО УБИЕЦОТ (ВО ОБИД) НА ЗАЕВ: Пратениците си се сами криви што ги претепавме, си го бараа, не знам што е толку чудно што упаднавме во парламент и искршивме и истепавме се што мрда?!?!

Претседателот на здружението „Андон Јанев – Ќосето“, Горан Ангелов, коментирајќи ги случувањата на 27 април во Собранието, вели де...

Повеќе

(ФОТО) Се ожени новинарот Јован Постоловски, познат како Јофе, кум шефот во Либертас, Ацо Кабранов

Се ожени популарниот Јофе, избраничката се вика Елена и е од Скопје, дознаваме дека кум на свадбата му бил шефот од Либертас, новинарот ветеран Ац...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ: Еден специјалец ми раскажа дека на 27-ми април се случила една многу комична анегдота ала Монти Пајтон!

- Еден специјалец ми раскажа како овие специјалците што ги вадеа и спасуваа пратениците биле истите тие што пред тоа ги тепале и кршеле во собрание....

Повеќе