Одберете локација на пристап

Човекот има милиои евра и со тоа капацитет да купи цели редакции, познати новинари, судии, обвинители, па дури да вмеша и влади на соседин земји, на големо се збори дека Бугарија се вмешала за спас на Камчев затоа што тој поседува десетина болниц
Истражен судија му одредил 30 дневен притвор на Боки 13, кој беше изнесен од главниот влез на Кривичниот суд во моментот кога обвинителката Вилма Русковска даваше изјава за медиумите. Боки 13 со кисела насмевка пројде покрај новинарите и
Мактел вчера излезе со анализа дека Камчев го местел Боки за да се спаси од Империја со тоа што ќе го наруши кредибилитетот на СЈО. Исто така дел од планот беше Камчев да се ребрендира од криминалев во невина жртва на рекетарско - обвинителна банда
Никој не рече дека ќе биде лесно, вели Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својата официјална ФБ страница по вчерашните турбулентни случувања и апсењето на Јовановски и оставката на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Д
Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд, пренесеТВ21. Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придр
Каков гение!!! Каков мастермајнд! Ние сите го отпишавме, а тој вредно ткаел фина пајажина!!! Замислете кој е тоа пеколен план! Го викаш наивниот и болно алчен Боки 13-ка, знаеш дека е врзан со Катица Јанева која си го вработи синот во 1 ТВ и му
Алчноста на Боки му нанесе голема штета на угледот на СЈО. Фрлена е огромна цистерна со црна боја врз зградата на СЈО вечерва. НО ЌЕ СЕ ИСПЕРЕ! Не може еден Боки 13-ка и неговата алчност и немање на осет да уништи она што почна со Шарена Револуциј
ејсбук статус на екс-пратеникот Павле Богоевски: Прашања кои треба да бидат одговорени по пресот на ОЈО: 1. Дали Обвинителот на кого осомничените наводно се обиделе (или успеале) да му/и вршат влијание го пријавил случајот по службена д
Во текот на претресот вечерва во просториите на „1ТВ“ одземени се компјутерите на Бојан Јовановски, познат како Боки 13 од неговата канцеларија и компјутерот на синот на Катица Јанева кој е вработен во телевизијата, јавува репортерот на
Во домот на обвинителката Лиле Стефанова, која е дел од тимот на СЈО, вечерва не е извршен претрес, иако дел од медиумите објавија дека тоа се случило. Од Обвинителството за организиран криминал и корупција за „Фокус“ појаснуваат дека с
Jавниот обвинител Љубомир Јовески рече дека поддржува ветинг во судството и обвинителството, и го посочи примерот со ослободителната пресуда за новинарот Дрган Павловиќ Латас и неговите браќа за кои СЈО имаше поднесено обвиние за бесправно градењ
Меѓу двете компании кои доставија понуди на тендерот за избор на фирма која ќе ги руши дивоградбите во Охрид е и фирмата на советникот Нефи Усеини, сопственик на дивоградбата пред чинарот која деновиве крева многу врева во јавноста. Усеини воразгов
Специјалната обвинителка Катица Јанева не е под истрага и не ѝ бил вршен претрес, велат извори од обвинителството. - Катица Јанева во Собрание (Фото: СДК.МК) Обвинителството за организиран криминал од специјалната обвинителка Катица Јанева
Во комична колумна, уредникот на Плусинфо го користи денешното апсење на Боки 13-ка за да ја сврти приказната тотално наопаку, па сега од Орце Камчев се прави невина жртва на СЈО?!?! Демек, Катица Јанева во договор со Боки 13-ка го измислила случа
Бојан Јовановски познат како Боки 13 вечерва во придружба на полиција беше донесен во Кривичниот суд каде треба да започне распитот за него и за Зоран Милевски-Кичеец. Двајцата се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра како награда за да влијаат врз

НЕВАКЦИНИРАНИ ДЕЦА НЕМА ДА СЕ ПРИМААТ НИТУ ВО УЧИЛИШТЕ, НИТУ ВО ГРАДИНКА, ИМА ДОВОЛНО ВАКЦИНИ ЗА МАЛИ СИПАНИЦИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Според постоечките закони и според одлуките на Уставниот суд, никој нема право да го загрозува јавното здравје, ниту пак со својата волја има прав...

Повеќе

ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПЕРУ АЛАН ГАРСИА СЕ САМОУБИ ПРЕД ДА ГО УАПСАТ ЗА КОРУПЦИЈА

Поранешниот претседател на Перу, гарсиа си го одзел животот со пукање во глава. Бил обвинет за примање мито од 100 000 долари од бразилска компаниј...

Повеќе

ВМРО ДПМНЕ КУЧИЊАТА СЕ МАЈСТОРИ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИ

ЏУКЕЛИ!!!ВМРО ДПМНЕ КУЧИЊАТА СЕ МАЈСТОРИ ЗА ЛАЖНИ ВЕСТИМиленко Неделковски е човек куче, толку глупо се представува што не му е рамна ни искубана џу...

Повеќе

Адора Инженеринг ја поддржа третата модна ревија на лица со попреченост #УбавиСмеСвоиСме, минатиот викенд во „Шампион“, Радовиш

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: Со колегите од 1ТВ со недели ја молиме Сиљановска, по сите средства за комунукација, да ни гостува на програмата, речиси по нејзин избор и на време и на домаќин со кого ќе разговара, а таа надмено, не нè удостојува дури ни со одговор на отворената покана

Сепак, професорката бега. А потоа озборува. На пример, со колегите од 1ТВ со недели ја молиме, по сите средства за комунукација, да ни гостува на п...

Повеќе

Борјан Јовановски: Сиљановска нема време за одговори и на најголемата европска ТВ мрежа, Еуроњус

Новинарот Борјан Јовановски, се пожали дека Силјановска не одговорила на поканата да одговори на прашања за најголемата европска ТВ мрежа, Еур...

Повеќе

БОМБА НА ТЕВДОВСКИ: Mладите се иселуваат во земји каде има 45% данок. Значи не одат заради висината на данокот, туку поради тоа што таму за разлика од овде подобро функционира здравството, образованието, има подобри патишта и функционално општество. Затоа ние сакаме да ја зајакнеме целокупната економија со подобри платени работни места

Прогресивниот данок нема да го зголеми иселувањето, затоа што оние кои заминуваат одат во држави каде даноците се уште повисоки, а изборот им е пора...

Повеќе

Со јавниот повик за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации на #ФИТР се обезбедува до 70 проценти кофинансирање за микро и мали односно до 60 проценти за средни компании во максимален износ од 20 милиони денари

Со јавниот повик за кофинансирани грантови за комерцијализација на иновации на#ФИТРсе обезбедува до 70 проценти кофинансирање за микро и мали односн...

Повеќе

ОПШТИНА АЕРОДЕРОМ ЌЕ СОБИРА КАБАСТ ОТПАД ВО НАРЕДНИТЕ 5 ДЕНА НА НЕКОЛКУ ЛОКАЦИИ ВО ОПШТИНАТА

Повторно реализираме акција за собирање кабаст отпад почнувајќи од петок, 19 април, па во наредните пет дена. За оваа намена ќе бидат поставени кон...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Немаме друга опција освен победата - тоа им го порача на охриѓани кандидатот за градоначалник од редовите на Граѓанско Демократска Унија, Михаил Трендафилов- Нанче

На средбата со граѓаните која се одржа во ресторанот „Белведере“, Нанче беше дециден дека Охрид е прекрасно место во кое сите можат да ж...

Повеќе

ГРУБИ ГО НАПАДНАЛ БЛЕРИМ РЕКА ДЕКА НЕ Е ДОВОЛНО АЛБАНЕЦ И НЕМА ПРАВО ДА БАРА ГЛАСОВИ ОД АЛБАНЦИТЕ

На вчерашниот митинг на ДУИ. пред споменикот на Скендербег во Стара Чаршија во Скопје, меѓу другите, говореше и Артан Груби, кој пропушти да зборува...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ВМРО ДПМНЕ И ЗАБРАНИЛЕ НА СИЉАНОВСКА ДА ДАВА ИНТЕРВЈУА ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРОЈ ГАФОВИ!!!

ВМРО ДПМНЕ ги вклучило сите аларми и проценило дека Сиљановска прави премногу гафови по глава на жител т.е по јавен настап и решиле да спречат по се...

Повеќе

И КУРТОНИТЕ СЕ ПРЕТЕРАА, ВЕЌЕ НЕ ИМ Е НИ СРАМ ШТО СИТЕ ИМ СЕ СМЕАТ!

Повеќе

(ВИДЕО) И ХОЛАНЃАНИТЕ СЕ ЛУДАЦИ: Погледнете како навивачите на Ајакс ја прославија победата над Јувентус

Повеќе

(ВИДЕО) САМО НА БОКИ МОЖЕ ДА МУ ТЕКНЕ ВАКВА ПЕРВЕРЗИЈА: Над 100 000е за гламурозен роденден на 1 ТВ, вака АМЕРИКА не слави 4-јули!

Повеќе