Одберете локација на пристап

Objasnio lijek za gripu :) #gripa #n1info pic.twitter.com/YbaNz3g9gP — Ilija Jandrić (@IlijaJandric) January 19, 2019
Низ медиумите се пуштија шпекулации дека премиерот бил болен. Ова прашање го провери и Чомовски во интетрвјуто со Сугаревски, и Горан одговори дека се работи за чиста невистина. Мактел вртеше телефони до најблиските луѓе на Заев кои се во секојдне
Читател на Мактел ни прати фотки од еден случај во маркет на ВЕРО. Веројатно се работи за ненамерна грешка, но сепак треба да се внимава. Во ВЕРО цената на киселото млеко е 39 денари но на каса е 44 денари. Ова млеко во КАМ е веројатно 30 денари.
Позаканитекон телевизија 1ТВ поради серијалот „Македонски инсајдер“ со свој став излезе и уредничката и директорка на „Фокус“, а уредничка-соработник во 1ТВ, Јадранка Костова. -Она што беше мисијата на ФОКУС и на Никола Мла
- Бев избркан од работа од Македонија Пат пред неколку години затоа што се бунев дека патот Кратово - Клечовце не се гради според проектот. Наместо да е широк 5 метра, тој се изгради 3 метра и сега коли не може да се разминат по тој пат, се прави л
- До крајот на овој месец најдоцна до средината на наредниот месец ќе го пуштиме во употреба автопатот Скопје - Свети Николе - Штип. Се прави техничката документација за технички прием од страна на надзорот кој врши надзор на изработката на изведув
- Сите цени по новиот анекс се намалени за 36% во просек, а само за една ставка како на пример железото за тунелот цените ги намаливме за 30 милиони евра, затоа што било набавено многу поскапо од пазарната цена! Горан Сугаревски, во интервјуто за
Владата на Република Македонија излезе со соопштение до јавноста по реакцијата на дел од граѓанските организации кои повикаа на политичка одговорност одделни институции и носители на високи јавни функции, за бегството на осудениот Никола
Црна сенка на духовниот празник фрли скандалот во кој имаше влечење, буткање и пцостикон новинарските екипи, кои беа во центарот на Скопје, сите години наназад да известуваат за празнувањето. Во еден момент тие беа насилно спречени д
22 години ДОСТАПНИ….#Телекабел Драги пријатели, На денешен ден пред 22 години, беше направен првиот кабелски приклучок. Следуваа години на постојан развој, ширење на кабелската мрежа во 13 градови, старт на првиот кабелски интернет, фикс

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Под слоганот „STEEL growing strong“, Арцелор Миттал Скопје организираше уште еден успешен настан за своите клиенти кои од 10 земји од Балканот и пошироко допатуваа до Скопје за да добијат увид во оперативата, стратегијата и идните планови на компанијата

Повеќе

ДОНАЦИЈАТА НА ВАНЧО ЧИФЛИГАНЕЦ ВО АЕРОДРОМ КОМПЛЕТИРАНА: СО ОСВЕТУВАЊЕ НА КРСТИЛНИЦАТА ЗАОКРУЖЕН ПРАВОСЛАВНИОТ ЦРКОВЕН КОМПЛЕКС СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЛ ВО ОПШТИНА АЕРОДРОМ-СКОПЈЕ

Во православниот храм Свети Јован Крстител во општина Аеродром, Скопје, според црковните традиции и обичаи, во присуство на ктиторот проф. д-р Ванчо...

Повеќе

Скопје синоќа се задуши, шести најзагаден град во светот, од град Скопје велат дека многу сериозно работат на проблемот со започнување на 53 краткотрајни, среднорочни и долгорочни мерки

Скопје синоќа беше многу загадено се смести на шестото место на листата на најзагадени градови на планетата, според глобалната апликација „Ер ...

Повеќе

ФОКУСИРАЈ СЕ НА ВАЖНОТО - ЗАПОЧНА ЕДУКАТИВНАТА КАМПАЊА НА ПЕНЗИСКИТЕ ДРУШТВА

Пензиските друштваСавапензискодруштво АД СкопјеиКБ Првопензиско друштво АД Скопје, во соработка соАгенцијата за супервизија за капитално финансирано...

Повеќе

НИШТО ОД КНИГАТА НА ГРУЈО, ИЗГЛЕДА ЌЕ ИМА ОПШТО НАРОДНО СЛАВЈЕ: СУДИЈАТА МУ ЈА ОДБИ ЖАЛБАТА НА ПАТОРОТ, ГРУЈЧЕ ОДИ ВО ЌОРКА ЗА ТРИ ДЕНА!!!

„Макфакс“ дознава дека судијата за извршување санкции, Пајазит Пајазити, не му го прифати барањето на експремиерот Никола Гр...

Повеќе

ЛЕЛЕ ЛЕЛЕ ШТО СТАНА СО ВМРОНИТЕ, СИТЕ У ШУТКА У ПАКЕТ: На Иванов му се закануваат пет години робија

На шефот на државата му загорчи неодамнешното патување во Турција, бидејќи на пат кон дома дозна дека против него се поднесени две кривични пријави,...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА КОЧО АНЃУШЕВ: По една година договарање, и заштедивме на државата 100 милиона евра со новиот анекс на договор со Сино Хидро!

Повеќе

ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ НАПРАВИ АЛАТКА СО КОЈА ЌЕ СЕ СПРЕЧИ ФИРМИ БЛИСКИ НА ФУНКЦИОНЕРИ ДА БИДАТ ПРИВИЛЕГИРАНИ

Повеќе

НОВИНА ОД ВЛАДАТА: Државните хартии од вредност ќе котираат на Македонската берза. Тие ќе станат достапни и за странските институционални инвеститори, а зголемената побарувачка ќе придонесе да се намалат каматите за државата

Повеќе

Побарајте го овој знак во вашите маркети и другите продажни места каде можете да ги најдете омилените #Пекабета паштети

Побарајте го овој знак во вашите маркети и другите продажни места каде можете да ги најдете омилените#Пекабетапаштети:-)Еве како можеш да учествуваш...

Повеќе

КАРПОШ ГО ПРОСЛАВИ ДЕНОТ НА ОПШТИНАТА СО ЗАСАДУВАЊЕ НА 200 ДРВА

Повеќе

ПРОЕКТ НА СПОРТСКОТО РАДИО 90,3 ФМ: „Популаризација на спортот во општина ЃОРЧЕ ПЕТРОВ"

Повеќе

КАРПОШ ВЕ КАНИ ВО САБОТА ВО ТАФТАЛИЏЕ НА ОТВОРАЊЕ НА НОВ ПАРК НА ДЕНОТ НА ОПШТИНАТА

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: Владата ги усвои предлог амандманите, прифатени се барањата на дел од пратениците на ВМРО ДПМНЕ, Рамковниот Договор влегува во преамбулата, наместо актите на АСНОМ се впишува прогласот на АСНОМ

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска,на прес–конференција информираше за текстот на нацрт амандманите на Устав...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХА, КОМИЧЕН НАСТАП НА СОЛЗЕТО ГРЧЕВА НА КАНАЛ 5: Кој е тој Јанко Бачев, ја не го познавам, немам ништо со него, ја сум прозападна политичарка?!

Повеќе