Одберете локација на пристап

Oдвојте малку време и погледнете ги сите бенефити кои ги нудат деловните простори наPark Residence. Информирајте се дополнително на:www.parkresidence.mk
Мешан и овчи кашкавал : кашкавали кои се произведуваат во Куманово и во чие производство се задржа традиционалниот рецепт. Италија и Франција се земјите познати по најдоброто сирење во светот, но сепак, и ние можеме да се мериме со нив, млекар
- Ја предлагам да си останеме надвор од ЕУ и НАТО и да чекаме да се распаднат. Мислам дека за едно 100 години ќе цркнат. Ристо Никовски на Канал 5. Јбг, од вакви стратези цели држави идат у курац!
Судењето за случајот „Шамари во Општина Центар“ на СЈО и покарај натегањата околу еден од 13-темина обвинети доби нов пресврт, откако Судијката Татјана Михајлова од Основниот суд Скопје 1 не го одложи судењето, како што побара обвинетио
Градоначалникот Петре Шилегов на денешната седница на Советот на Градот Скопје ја информира јавноста дека се откажува дочекот на Новата 2018 година, а средствата коишто беа планирани за организирање на дочекот ќе се донираат во добротворни цели на

НА БАРАЊЕ НА КАФАНЏИИТЕ, СЕ ПОДГОТВУВА ИЗМЕНА НА ЗАКОНОТ ЗА ПУШЕЊЕ: Во секој ресторан и хотел ќе има соба за пушачи, кафанџиите се жалат дека драстично им паднал прометот овие години, во овој сектор работат 10 000 народ!

Група на пратеници од владејачкото мнозинство поднесоа иницијатива за измена на законот за заштита од пушењето во скратена постапка поради влошена...

Повеќе

(ВИДЕО) СЕ ГЛЕДА ОД АВИОН ДЕКА ССК Е ВМРОВСКА КОМОРА: За претседателката на комората на помали компании, најголем проблем во земјава не е митото и корупцијата и немањето на правда и институции, туку дивите продавачи кои шиткаат марула и чорапи пред супермаркетите?!?!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: Законот за јазици ќе биде донесен пред локалните избори, и за тоа народот ќе не награди како влада!

Владата ќе го донесе законот за јазиците пред локалните избори и со тоа нема да ги изгуби гласовите на граѓаните ниту од македонската, ниту од албан...

Повеќе

Општина Центар ја започнува очекуваната реконструкција и доградба на основното училиште „Гоце Делчев“ (поранешно „Владимир Илич Ленин“)

Општина Центар ја започнува очекуваната реконструкција и доградба на основното училиште „Гоце Делчев“ (поранешно „Владимир Илич Ле...

Повеќе

АНТОНИО, ВРАТИ СЕ ДОМА СИНЕ!

Еден ден Тони едноставно го снема од дома. Си замина, ја остави мајка му и тргна по белиот свет да печали – бели пари за црни денови или пак ц...

Повеќе

Драган Алчинов: Договорот со Бугарија се држи во тајност затоа што сеуште не постои, туку се преговара, кога ќе се потпише тогаш ќе постои, ако не се изгласа во собрание, тој и нема да важи!!!

Повеќе

Е ЗА ОВА ТИ ВЕРУВАМЕ ШЕФЕ...

Повеќе

НА ГРУЕВЦИ ИМ СЕ СЛУЧУВА КАТАКЛИЗМА: ВМРО ДПМНЕ падна од власт, на Канго му падна косата?!

Повеќе

ОВА Е НОВИОТ НЕТИПИЧЕН СДСМ ВО ЕРАТА НА ЗОРАН ЗАЕВ: Средби со стопански комори, со МПЦ, вице премиер од бизнис коморите, потпретседател на партијата Албенец и голем исламист, договор со Бугарија, кавга со Србија...

Зоран Заев е политичар кој многу интересно ги решава политичките проблеми - храбро врти 90 степена и со пуна брзина влетува у шума каде порано нема ...

Повеќе

Твитер акаунтот на US Army под насловот РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА објави фотка на наши војници кои се дел од големата воена вежба на НАТО во Романија, SABER GUARDIAN!

Повеќе

Владата објави оглас за НВО организации кои сакаат да згрижуваат деца од улица, ќе бидат помогнати со 100 000 денари месечно!

Врз основа на член 158 и член 159 од Законот за социјална заштита (“Сл.весник на РМ“ бр. 79/09, 36/11, 51/11, 166/12, 15/13, 79/13, 164/...

Повеќе

СЕ ПОЈАВИЈА И ФОТКИ ОД НАЧАЛНИКОТ КАКО ЖДЕРЕ БИЗОНИ СО НАШИ ПАРИ, И ПАЗИ ЖДЕРЕ СО ЦВИКЕРА?!

Повеќе

Е ОВА НЕ ВЕРУВАВМЕ ДЕКА ЌЕ ДОЧЕКАМЕ ДА ГО ВИДИМЕ: Миленко и ГДОМ се свртеа против Никола Груевски, ја прогласија ВМРО ДПМНЕ за МРТВА ПАРТИЈА, НАЈАВИЈА НОВА ПАРТИЈА?!?!

Миленко ја објави колумната на Стефан Влахов Мицов на својот портал Дудинка, откако таа беше избришана од порталите Курир и Нетпрес: Инаку колумн...

Повеќе

За црквата сред езеро што требало да се спаси со неколку милиони евра народни пари...

Повеќе

Еј кога ќе ми текне дека толку беа аздисале што Миленко ги плаќаше своите гости по 200е од емисија?!?! А сега бара донации?!

Еј кога ќе ми текне дека толку беа аздисале што Миленко ги плаќаше своите гости во емисија по 200е од емисија?!?! А сега бара донации?! Плус хотели и...

Повеќе